I Verbouwing Woody's ligt goed op schema Coalitie zonder CHU en SGP Espelo doet goede zaken tijdens Slag om de IJssel Veg Paaseieren zoeken Gratis' tanken |Naaktloper |ontrokken Uitslagen handbal Koninklijk feestje ijnsdag 11 april 2006 HOLTEN - Natuurdio- jania Holterberg houdt tijdens de paas- jagen speciaal voor kinderen een eierzoek- edstrijd. Bij mooi weer in het Bos ran Daantje Das en an jers in het museum zelf. Ms ze alle eieren gevon- jen hebben, krijgen de speurneuzen een leuke terrassing. Het Natuurdiorama heeft een van de groot ste collecties Europese liersoorten van Neder land en laat meer dan vijfhonderd dieren zien. Variërend van de groot ste zangvogel van Ne derland. tot de enige aap in Europa. Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur; zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.museumholter- berg.nl of 0548-361979. HOLTEN - Bij het BP- tankstation aan de A 1 bij Holten werd maan- 3 april rond 21.15 uur voor een bedrag van 60 euro getankt zonder te betalen. Dit werd gedaan door de bestuurder van een don kergroene Renault 19. lierbij maakte de be- [stuurder gebruik van ge lstolen kentekenplaten. Dok op 4 april werd er koor 65 euro getankt konder te betalen. Nu |door de bestuurder van pen grijze Mazda 626. Dp deze auto zaten valse kentekenplaten. Aan de pand van de videobeel den stelt de politie een bader onderzoek in. HOLTEN - Een be- noonster van de Ca- |nadastraat uit Holten betrapte dinsdag 4 |april omstreeks 21.45 uur een sehennispleger die bij haar in de tuin fstond. De man die ongeveer |1,80 meter groot was, pad daarbij een strakke fewarte trui over zijn lltoofd getrokken en had [zijn broek open. HOLTEN - Het deel van de Molenaarsweg, vanaf de parallelweg richting de Schreurs- 'veg over een lengte 'an 45 meter, wordt uittrokken aan het 'penbaar verkeer. laar stemde de com missie Grondgebied donderdagavond mee in. ren vier meter brede strook gemeentegrond wordt gebruikt als ont- siuitingsweg voor de achterliggende percelen en wordt aangewezen als Apenbare weg. HOLTEN - Handbal Meisjes BI beet het spits af in het tweede deel van de veldcompe- titie. HOLTEN - Volgens Frank Sniale die het nieuwe restau rant Woody's gaat runnen, ligt de bouw op schema. Af gelopen vrijdag werden 43 sollicitanten opgeroepen voor een gesprek. Het restau rant gaat dan begin mei open. Het voormalige restaurant De Wielen aan de Toeristenweg heeft een metamorfose gekre gen. Alleen de buitenmuren staan nog overeind. Eigenaar Cor Schagen: "De gevels zijn hetzelfde maar met hout besla gen." Ook binnen komt veel houtwerk: op de muren en op de vloer. "We bouwen hier in het midden van de zaal een grote schouw, waar je lekker aan kunt zitten." Er zijn drie zalen. Een ervan helemaal apart. De twee grote zijn wel gedeeltelijk van elkaar af te zonderen. Ook visueel, door de aanwezige verlaging. In deze tweede zaal komt ook een schouw. "Er komt een bar met echte krukken", zegt Cor. "En een grote open keuken, met Gerrit Broyl als chef-kok." Omdat het restaurant zich vooral ook op gezinnen richt, is er een speel hoek en zijn er goede kinder menu's. "Buiten op het terras komen een zandbak en speel toestellen". Pannenkoeken en steaks, wordt de hoofdmoot op het menu. "Met een grote bak friet Zij speelden zaterdag morgen thuis tegen Sc. Wesepe. Het was weer even wennen, maar van het begin af had Holten het initiatief. Technisch en fysiek was Holten be ter. Dit leidde tot een 8-2 voorsprong bij rust. Ook na rust was Holten de betere ploeg en werd de voorsprong uitgebouwd tot een degelijke 18-8 overwinning. In de zaal kwamen C2 en de D's voor hun laat ste wedstrijden in ac tie.Meisjes C speelde te gen HCD '97 een goede wedstrijd. Duidelijk was dat Hol ten veel nieuwe speel sters heeft. Na een ruststand van 3-2 in het voordeel van Hol ten, wist HCD de wed strijd na rust te keren tot een 3-5 overwinning. Meisjes D kwam te kort tegen Heeten. de no 3 in hun klasse. Het werd een leuke wedstrijd waarin de gasten net iets meer ervaring in het veld brachten. Dat leverde Heeten via een 2-4 stand bij rust een 3-8 overwinning op. Vervolg voorpagina) HOLTEN - „Het liefst heb ben we een coalitie van vier partijen. Wat ons betreft is er nog alle ruimte voor SGP öf CU om mee te doen", geeft Remi de la Have van de PvdA aan. Gaat geen van beide partijen daar op in, dan wordt er een college gevormd door PvdA, CDA en GB. Over het aantal wethouders in dat geval, drie of vier, wil De la Haye nog geen uitsluitsel geven. „We zijn begonnen omdat we het onverantwoord achten nog langer te wachten. We hopen dat één van de partijen zijn maatschappelijke verantwoor delijkheid alsnog kenbaar maakt", aldus De la Haye. Zo wel PvdA (de winnaar van de verkiezingen) als CDA (na de SGP de grootste partij) zijn zwaar teleurgesteld in het ver loop van de coalitiebesprekin gen. Midden in de besprekin gen van het rapport van infor mateur Schuurman vroeg VVD-onderhandelaar J, Keve- lam namens de SGP en met medeweten van de CU aan Gemeentelang of deze partij mee wilde doen aan de combi natie SGP, CU en VVD. Was Gemeentebelang daarop in ge gaan, dan waren zowel PvdA als CDA buiten de boot geval len. Terwijl het CDA toen nog juist ging voor vijf coalitie partners, dus een college sa men met SGP en CU. Vervolgens vonden PvdA, CDA en Gemeentebelang el kaar. „De basis voor het nieu we college is gelegd. Wil SGP of CU nog aanschuiven, dan is het verstandig van die partij dat zo snel mogelijk te doen. Want hoe verder we in de tijd geraken, hoe moeilijker het wordt, ook al omdat we dan verder zijn met het schrijven van het coalitieprogramma." Burgemeester Koelewijn is geïnformeerd over de gang van zaken en de griffier is ver zocht om de procedure voor de installatie van een nieuw college te starten. Het nieuwe college wordt tijdens een bij zondere raadsvergadering in de laatste week van april of de eerste helft van mei (in ver band met de meivakantie) geïnstalleerd. Vervolg voorpagina) HOLTEN - De hele dag is er op Smidsbelt een overdekking met zitjes. Met natuurlijk hapjes en drankjes. Omdat er 's avonds geen taptoe meer is, organi seert de horeca een mu ziekfestijn, met optredens van de New Cornets, zan geres Sylvana en zanger Jaman. Dit duurt onge veer tot 23.00 uur, waarna het feest verdergaat in de kroegen. Het hele feestprogramma zal te zijner tijd huis aan huis worden verspreid. Cor Schagen en chef-kok Gerrit Broyl, met vooraan gastheer Frank Smale. staan voor de speelhoek. Hier kunnen kinderen zich vermaken terwijl de ouders rustig eten. (Foto: Sander Scheperman) en sla erbij", vult Cor aan. "Een echt pannenkoekenres taurant kent Holten nog niet. Dat was dan ook vaak de vraag van toeristen, waar ze die kun nen eten". En omdat volwasse nen niet altijd maar weer aan de pannenkoeken willen, kun nen zij bijvoorbeeld kiezen voor een steak. "Een goed stuk vlees. Maar we hebben ook echte grote Amerikaanse ham burgers op het menu staan en uitsmijters". Volgens Cor een goede aanvul ling van de horeca op de Hol terberg. "De meeste andere restaurants hier, richten zich op het hogere segment. Wij rich ten ons juist meer op de wan delaar, de fietser en het gezin. Zo hebben we naast het bakje koffie ook een echte volle mok met filterkoffie op het menu staan, met een stevige appel taart erbij." Frank: "Daar kun je je handen aan warmen". In de grote zaal komen gewei en van herten te hangen, met daarin lampen verwerkt. Over het terras is Cor nog niet hele maal uit. Wel dat het laagdrem pelig moet zijn. Coach Herman Nijenhuis geeft zijn team aanwijzingen bij de klimwand. (Foto: Johan Bolink) ESPELO - Het team van Espelo kon de kunstjes van andere teams die meededen aan de Slag om de IJssel niet afkijken. Espelo moest namelijk steeds als eerste aan de start komen bij het nieuwe RTV Oost-pro gramma. Toch mag het team niet klagen en scoor de het zeer hoge ogen. "Het was er koud en nat en dan is zo'n dag van half ne gen tot vijf wel erg lang", zegt Herman Nijenhuis. "Maar ons team was erg fa natiek." Toch had Espelo een geduchte tegenstander, want het Gelderse Sieuwent heeft een zeskamptraditie hoog te houden. Helemaal eerlijk liep het vol gens Herman niet. "Er was een pyramide waar je kubus sen van boven moest halen. Eerst ging dat wel goed. tot dat we vanaf de andere kant de pyramide moesten be klimmen". Door de wind hing de helling namelijk te veel over, waardoor het voor Espelo nauwelijks te beklim men was. De tegenstander aan de andere kant had juist de wind mee. Ook is Herman niet echt te spreken over de jurering. "Ik had het toch professioneler verwacht. Zo werd bij Espelo al gefloten wanneer het wa ter werd geraakt, terwijl de scheidsrechter dit bij de te genpartij niet deed". De scheidsrechter aan de kant van Espelo, bleek de regelge ving niet goed doorgelezen te hebben. Ondanks de goede resulta ten, denkt Herman niet dat Espelo uiteindelijk de finale zal gaan halen. Daar is vol gens hem de concurrentie toch te sterk voor.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7