Schilderijen met thema Zozijn Wij Bed Breakfast met uitzicht op Smidsbelt Uitverkoop HMV-winkel Aanrijding VW lokaler Enkhuizer wijsheid Open huis bij TTV Holten Ree per week dood weGeNeR Hollens Nieuwsblad Dinsdag 11 april 2006 HOLTEN - Suppor tersvereniging HMV houdt zaterdag 22 april van 9.00 tot 16.00 uur een grote leeg ver koop in de winkel aan het Zwarte Pad en in de opslagloods aan de Jeurlinksweg. Alle artikelen worden verkocht met 10 procent korting. De opbrengst is voor de Holtense mu ziekvereniging HMV. Er zijn leuke hebbedin getjes te koop tegen zeer goedkope prijzen. Van tweedehands meubelen tot glas- en aardewerk, boeken en grammofoon platen. HOLTEN - Een veer tienjarig meisje uit Holten fietste woens dag 5 april omstreeks 15.50 uur op de paral lelweg van de Markelo- seweg in haar woon plaats. Zij sloeg op een gegeven moment linksaf om de weg via het aldaar ver plichte fietspad te ver volgen. Zij deed dit ech ter zonder voor te sorte ren en haar hand uit te steken. Op dat moment haalde een zestienjarige jongen uit Delden haar met zijn scooter in. Bei den kwamen met elkaar in aanrijding. Het meisje raakte ge wond en werd voor on derzoek per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De jongen zou voor alle zekerheid zelf nog even naar de huisarts gaan. HOLTEN - De fusie van enkele VVV's naar de Regio VVV Salland/ Reggeland heeft vol gens Inge Hendriks van de Regio VVV dui delijk geleid tot kos tenbesparing. De bin ding met lokale onder nemers is verminderd, maar daar zal aan worden gewerkt. Door het gezamenlijk inkopen van folders, waardebonnen en ande re producten, konden de kosten worden gedrukt. Wel is de binding met lokale ondernemers in de verdrukking geko men. "In Holten kende men een actief VVV-be- stuur. Bijna elke Holten- se ondernemer was hier bij betrokken", weet In ge. "Omdat het fusiep roces veel tijd heeft ge kost, is dit erbij inge schoten. Nu de fusie rond is, komt er meer bjd vrij om juist hieraan te werken." Leg op de bank of stoel een velletje aluminiumf olie. De hond of kat vindt dat niet lekker aan be pootjes. Het geluid schrikt trouwens ook af. Jong geleerd, oud ge daan. www.almanak.nl HOLTEN - In het kader van de Nationale Spor tweek is het dinsdag 18 april de dag van het tafel tennis. Om iedereen met deze sport kennis te laten maken, houdt de TTV Holten die dag open huis. De jeugd kan zich van 14.00 tot 16.30 uur verma ken in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Er is van al les te doen, zoals een be hendigheidscircuit met bat- je en bal. Ook is er een ta- feltennisrobot aanwezig, die met grote snelheid bal letjes uitstoot, welke achte relkaar teruggeslagen moe ten worden. Verder zijn er wat oudere jeugdspelers aanwezig, om uitleg te geven en om tegen te spelen. Tevens is er voor iedere deelnemer aan de dag een leuke attentie. Ook 's avonds staat de deur van de zaal open. Vanaf 20.00 uur kan iedereen van 18 jaar en ouder dan tegen de robot spelen of tegen el kaar. Ervaren spelers zijn aanwezig om aanwijzingen of raad te geven. Voor wie niet op 18 april kan, maar toch belangstel ling heeft voor tafeltennis, is elke maandag- en dins dagavond welkom. De jeugd speelt van 19.00 tot 20.00 uur en de senioren en vanaf 20.00 uur. Mensen met een verstandelijke beperking exposeren eigen gemaakte schilderijen in de Boschkamp. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Mensen met een verstandelijke beper king exposeren van 2 tot 14 april schilderijen in dorpshuis de Boschkamp. Het thema is Zozijn Wij. Dit project is tot stand ge komen door Jolien Peters die met haar afstudeerop dracht wil laten zien dat mensen met een verstande lijke beperking ook belang rijk zijn. De afgelopen weken zijn pupillen van het dagactivi teitencentrum Zozijn in Holten druk bezig geweest met schilderen van diverse werkstukken. Het resultaat is een kleuri ge verzameling schilderij tjes die zijn te bezichtigen in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis, op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur. ledereen is welkom de schilderijen te bekijken. De toegang is gratis. HOLTEN - Els Kamphuis (22) begint aan de Smids belt 1 een Bed Breakfast. Nog niet alles is klaar, maar de kamers kunnen al worden gehuurd. "Ik was op zoek naar een nieuwe uitdaging en ik hoorde dat dit huis te huur stond", vertelt Els. De deur rechts van dierenspeciaal zaak Zanting leidt naar bo ven. Een grote woonstudio geeft een prachtig uitzicht op Smidsbelt. "Deze heb ik zo goed als zeker al voor een jaar verhuurd". Voor haar een goed begin. Op de open keuken ligt een wit schild klaar met mooie let ters Bed Breakfast 'Els' erop geschreven. "Deze lag nog ergens in het Klavier". Na veel schuur- en schil derwerk, is het klaar om buiten aan de muur te han gen. "Er zijn boven vijf slaapka mers met elk een thema: Boeren, Natuur, Wood stock, Hymalaya en Mexi co. Ik hou zelf wel van Azië. Hier in Holten kun je natuurlijk niet om boeren en natuur heen. Woodstock en Mexico heb ik gekozen, omdat ik het wel vrolijk vond, die kleurtjes." Inrich ten vindt Els erg leuk, dus de kamers zullen zeker niet steeds hetzelfde blijven. "In de Woodstock-kamer komt nog een passende muur schildering." "Het zijn allemaal tweeper- Els Kamphuis: "Ik was op zoek naar een nieuwe uitdaging". (Foto: Sander Scheperman) soonskamers. Maar er kun nen eventueel bedden bijge zet worden. Verder zijn er handdoeken, linnen, een kluisje, tv en wekkerradio aanwezig in de kamers. Sommige hebben een eigen balkon". Ook is er aan de achterkant een groot dak terras. "Erg lekker als je rustig een krantje wilt lezen in de zon". Verder is een gezamenlijke badkamer en een plek met toeristische informatie. "Er is wel meer Bed Bre akfast in Holten, maar niet in het centrum", geeft Els aan. "Meestal doen mensen het thuis er vaak een beetje bij". Een betere en centrale re plek als Smidsbelt is er niet te krijgen. Els: "Met de triatlon, kun je de finish ge woon vanaf het balkon meemaken". Inchecken kan bij 't Klaver tje tussen 16.00 en 21.00 uur. Hier wordt ook het in begrepen ontbijt geser veerd. "Wie dat wil, kan er ook lunchpakketjes bestel len. Vooral voor wandelaars en fietsers een uitkomst". Els denkt dat dit een grote doelgroep voor haar is. HOLTEN - Volgens de boswachters Sjaak van Dijk en Arend Spijker wordt er op de Holter- berg per week gemid deld een ree doodgere den. Niet alleen op de Toeristenweg, maar verdeeld over het gehe le gebied. Arend: "Ook op de Toe ristenweg. Het gekke daarbij is. dat ze daar juist worden doodgere den op tijden wanneer je er met de auto helemaal niet mag komen". Van 21.00 tot 9.00 uur geldt daar een verbod voor ge motoriseerd verkeer. "Het gebied is zelf erg arm aan voedsel, waar door de reeën 's avonds als het rustig is juist naar de Toeristenweg trek ken. Daar kunnen ze eten van de voedselrijke bermen." Wanneer er dan een hardrijdende au to voorbijkomt, schrikt het wild en rent het door de felle lichten vaak de verkeerde kant op. Een oplossing zou vol gens de twee kunnen zijn, om de Toeristen weg 's avonds af te slui ten met slagbomen. Rij den mag er dan toch niet. Om te voorkomen dat men het toch doet, kunnen de slagbomen dienst doen. Sjaak: "Met gebruik van zonnecol lectoren kunnen de slag bomen zichzelf voorzien van stroom." Daarnaast denkt ze aan werknemers bij Holtense bedrijven, toeristen, brui loftsgasten en mensen die op bezoek zijn bij Holtena ren, maar daar .niet kunnen blijven slapen. Maar ook bezoekers van evenementen als het optreden van Jantje Smit in Espelo, zorgt voor slapers bij Els. Voor meer informatie kan men bellen met Els Kamp huis, telefoon 06-51401754 of via Internet: www.be- dandbreakfast-els.nl of e- mail: info@bedandbreakf- ast-els.nl huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4. 7451 XC Holten/ Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-48423'83 of e-mail: abonnementèn@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.n ieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: djs c h upp e r t Vw h kwege - ner.nl Bladmanager. B.A. Zieleman. tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden wxvxv. wegenerhuisaanhuiskrantcn.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5