Rondje langs paasvuren Programma paasvuren Wandelgids Holterberg Schaken Rijssen Aanrijding skeeler m/mmm v IMÊË BÉ teai-5^ Kwartetspel over Wierden Dinsdag 11 april 2006 HOLTEN - De keu ringscommissie van de paasvuren gaat zater dag 15 april vanaf 14,30 uur langs de po- asboakens in de Beuse- berg, Holterbroek, Dij- kerhoek en Espelo om ze te keuren. De prijsuitreiking van de boake met de meeste inhoud en de mooiste, wordt zaterdag 15 april om 19.30 uur gehouden in café Bierlokal am Bahnhof. Het aansteken van de grootste paasvuur wordt zondag 16 april om 21.00 uur gedaan. Om dat burgemeester Bort Koelewijn op vakantie is, zal een collegelid van de gemeente Rijssen- Holten het vuur ontste ken. In Espelo is er vooraf gaand een lampionnen- optocht voor de school kinderen. HOLTEN - Herman Reimerink van het Na tionaal Park vertelde dat er wordt gewerkt aan een wandelgids. Hierin staan verschillen de routes over de Holter berg, die wandelaars op plaatsen brengen welke ze zelf nooit gevonden zouden hebben. Ook wordt eraan gewerkt om met recreatieparken doevakanties te starten. HOLTEN - De uitsla gen van de 26e ronde van de onderlinge com petitie van Schaakclub Rijssen. Ten Hove - Z. Zeeman 0-1, Slofstra - Van der Heide 0-1, Roosink - Brinkman 0-1, Kuit - S. Koster 1-0, R. Koster - Hansman 1-0, van Los ser - Folkers remise, Van de Maat - Munneke 1-0, G. Smit - Kraayenzang 0-1. Voor de bekercompetitie (halve finale) werd een wedstrijd gespeeld: Aal- derink-A. Koster 1-0. RIJSSEN' - Op de krui sing Nijverheidsstraat tn de Daltonstraat vond vrijdag 7 april omstreeks 20.15 een aanrijding plaats tus sen een skeeler en een personenauto. De skeeler reed over de Nijverheidsstraat en ver leende geen voorrang aan de bestuurder van de personenauto die vanaf de Daltonstraat de Nij verheidsstraat in reed. De skeeler, een 45-jari- ge man uit Rijssen, werd met zware kneuzingen overgebracht naar het Twenteborg ziekenhuis. 29 HOLTEN - Traditioneel vindt rond het dorp Holten jaarlijks met Pasen een even uniek evenement plaats, waarbij de vier buurtschap pen een wedstrijd houden met als doel het grootste of mooiste paasvuur te bou wen. Deze wedstrijden zijn aan strikte reglementen gebonden, die zijn vastgelegd door de boakebouwers in samenwer king met de plaatselijke paas vuurcommissie. Zo is het bij voorbeeld niet toegestaan hoogwerkers te gebruiken, moet het paasvuur met de hand worden opgebouwd en mag er alleen snoeihout wor den gebruikt. Onmiddellijk na de jaarwisse ling wordt er al begonnen om zoveel mogelijk hout bij el kaar te brengen. In de avonduren en op zater dagen wordt er tot aan de za terdag voor Pasen gebouwd om een zo groot mogelijk paasvuur te realiseren. Op de zaterdag voor Pasen gaat een keuringscommissie langs de paasvuren om de grootte en inhoud op te meten en het paasvuur te beoordelen op vorm en afwerking. Er wordt gestreden om drie prijzen: de wisselbeker voor het grootste paasvuur (hoogte en inhoud); de wisselbeker voor het mooiste paasvuur (vorm en afwerking); de wis selbeker voor de ontvangst van de commissie bij de paas- >Je Nömaerwry Afstand 20 km Parkeren bij paasvuren op eigen risico Nieuw A 2SF f rff- "x^r" "zt Runde 0<K*8 S, Heihuizen - z C\ 'Bek' De paasvuren worden ontstoken zY op 1e paasdag 16 april a.s. om 21.00 uur rijrichting paasvuur Waarschuwing Houdt u zich a.u.b. aan de rijrichting om ongelukken te voorkomen Parkeren op de aangeven plaatsen, indien aangegeven Löötr." ,'W f Ditabeicóo'S Bwkefct A - "ij! ■•nes-«=*4 Okkenbfoek DIJKERHOEK fp' Dijkerhoek MÊsmmm rm&m.t. "m*? DaWtk&KS 'S-niieiflM" Steenïepsnf MM 't>rc-el (holterbroek «.-„•"far. l -■Jt &***<- I - De route langs alle paasvuren die meedoen aan de paasvuurwedstrijd van Holten. vuren. Bij de rondgaflg van de keuringscommissie worden de leden steeds zeer gastvrij ontvangen en verwend met een hapje (gekookte eieren) en een drankje (al of niet alco holisch). Aan het eind van de ze zaterdag vindt in een plaat selijke horecagelegenheid de prijsuitreiking plaats onder grote belangstelling. Op de Eerste Paasdag om 21.00 uur, ontsteekt een collegelid het grootste paasvuur. Uiteraard worden dan ook de andere paasvuren aangestoken. De plaatselijke VW ontwerpt jaarlijks een zogenaamde paasvuurrroute, die langs alle paasvuren leidt en waarvan velen in de laatste weken vóór Pasen gebruik maken om de vorderingen te bekijken. Ook op de avond van de Eerste Paasdag is dit een druk ge bruikte route. Een routekaart is gratis af te halen bij VVV Holten. Buizerd opent recreatieseizoen RIJSSEN/ HOLTEN - De burgemeesters van Rijs- sen-Holten en Hellen- doorn, Bort Koelewijn en Hans van Overbeeke, openden afgelopen woens dag symbolisch het nieuwe recreatieseizoen. Dit werd gedaan aan de Lig- tenbergdijk, precies op de grens van beide gemeenten. Valkerij Rijssen was uitge nodigd om te helpen met de officiële opening. Koele wijn stond met een roofvo gel op zijn hand op z'n ei gen gemeentelijke grond en Van Overbeeke aan de an dere kant van de grens. Ger- rit Zandvoort van Valkerij Rijssen had al gekscherend opgemerkt: "Bij een kale burgemeester wil hij wel zitten, maar of hij dat ook wil bij een burgemeester met haar..." Het bleek nog uit te komen ook, want het overvliegen moest enkele keren over worden gedaan, omdat de buizerd steeds in de boom ging zitten in plaats van op de hand van de Hellendoornse burge meester. Zelfs met extra stukjes muis, kon de vogel niet op andere gedachten brengen. "Sta ik mooi voor joker, of niet!", grapte Van Overbeeke. Uiteindelijk lukt het dan Gebroederlijk toasten de beide burgemeester op het nieuwe recreatieseizoen. toch. en kan het recreatie seizoen met een gerust hart van start gaan. De Wilgenweard was daar naast nog uitgenodigd om de samenwerking tussen beide gemeenten te meten. Hiervoor stond een blikje klaar met daaraan acht koorden. In het blikje zelf. stond een colafles. De be doeling was, om met acht man aan de koorden te trek ken en zo het blikje met fles in evenwicht te houden. Daarna moest een stuk wor den gelopen. In eerste in stantie viel de fles bij elke beweging meteen uit het blik. Maar na goede samen werking van de deelnemers, lukte het uiteindelijk dan toch. YVIERDEN - Muziek vereniging Harmonie Wierden heeft in 1984 het recht verworven van de uitgave van het officiële Kaart- en Kwartetspel van de gemeente Wierden. Een losbladig foto boekje over leven, wo nen en werken in Wierden, waar ook mee gekaart en ge kwartet kan worden. In de afgelopen twintig jaar is er veel veran derd in de gemeente. Om die reden is beslo ten een nieuwe uitgave te maken van het Kaart- en Kwartetspel. Het spel wordt uitgege ven met medewerking van de Gemeente Wier den en ondersteund door het bedrijfsleven. Naast foto's van beken de objecten is er voor een beperkt aantal be drijven en instellingen plaats om in het spel te worden opgenomen. Het spel is voor de be drijven en instellingen een mooi relatie- of personeelsgeschenk; uitermate geschikt om cadeau te doen of in bijvoorbeeld het kerst pakket op te nemen. Doel van de actie is gelden bijeen te bren gen voor het uniform en instrumentenfonds van de vereniging en voor medefinanciering van de jeugdopleidin gen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 29