Suncorner start met pand aan Jutestraat Voorzitter Caecilia Wedstrijd skeeleren Viswedstrijd Wedstrijd acrogym Open huis Dorpskerk j— Dinsdag 11 april 2006 ENTER - Muziekver eniging Sint Caecilia uit Enter heeft zondag 9 april afscheid geno men van voorzitter Gerard Busger op Vol lenbroek. Na tien jaar voorzitter schap draagt Gerard zijn taken over aan Jan ten Berge. Ook bestuursle den Johan Freriksen en Daan Lohuis namen af scheid van het bestuur. De afscheid nemende bestuursleden werden in het zonnetje gezet met een bos bloemen en een waardebon. Tijdens de vergadering werd tevens aandacht besteed aan de recent geslaagde leerlin gen: Michelle ten Brinck (klarinet B), Jos Slagers (Alt-saxofoon B), Iris Brok (dwarsfluit A) en Myrthe Spijker (dwarsfluit A). RUSSEN - Skeelerver eniging Rijssen houdt zaterdag 15 april in sa menwerking met de Skate Bond Nederland de eerste wedstrijd van dit seizoen van de re gionale Stouwdam- lompetitie voor de jeugd. In de diverse catego- leën komen veel regio- tale toprijders aan de start, waaronder ook de Rijssense Esther Harm- se'n. Zij was vorig jaar geselecteerd voor de tostelijke selectie van le Skate Bond Neder- and en staat alom be tend als een talent. Zeel rijders van de Skee- ervereniging Rijssen lebben voor deze wed- itrijd ingeschreven en uinnen zich dus meten net de andere regionale ijders. )e wedstrijden worden lereden op het parcours Jutaanstraat-Krypton- itraat-Neonstraat en de lanvang is om 9.30 uur. Iet parcours is afgeslo- en van 8.30 tot onge- 'eer 14.00 uur. De toe- lang is gratis. RIJSSEN - De eerste vedstrijd van de zo- nerviscompetitie van Jns Vermaak was geen ucces. leze was op zaterdag 8- I in het Twentekanaal bij lelden. Normaal in het •'oorjaar goed voor de todige kilo's maar het 'iel nu erg tegen. Van de 8 vissers wisten er naar 9 na 4 uur vissen ie weegschaal te laten utslaan. Oorzaak hiervoor was iet veel te koude weer. winnaar werd G. Baan net 5 vissen en 2.465 tam; tweede werd G. J. ansen met 1 vis en -185 gram; derde werd Jansen met 5 vissen n 335 gram. Je volgende wedstrijd is 'P zaterdag 22 april in let Twentekanaal bij -onnekerbrug. RIJSSEN - Het van oor sprong Hengelo's bedrijf Suncorner Zonwering en Raamdecoraties heeft sinds kort een show room aan het begin van de Jutestraat. Op zaterdag 15 april wordt deze showroom, waarin heel veel verschillende voorbeel den van zonwering en raam decoraties te zien zijn, fees telijk geopend. Tussen 10.00 en 17.00 uur kan men onder genot van een drankje en een hapje het nieuwe bedrijf be kijken. Er ligt die dag voor elke bezoeker een leuke at tentie klaar en ook aan de kleintjes is gedacht. Ter gele genheid van de opening zijn er speciale openingsaanbie dingen, die de hele maand april gelden. Suncorner is een onderdeel van ANON Zonwering, een onderneming die zich heeft toegelegd op de verkoop van zonwering en raamdecoraties aan particulieren, bedrijven en instellingen. Het bedrijf bestaat ruim dertig jaar en had al magazijnen en een werkplaats in het pand Jute straat 6. "Wij geven uitgebreid advies over de mogelijkheden van zonwering", vertelt eigenaar Roland Cornelissen van Sun corner. "In de showroom hebben we heel veel ver schillende opstellingen. Door ze te bekijken krijgen HOLTEN/ RIJSSEN - Ze kenden elkaar helemaal niet, maar toch gaan ze voor dezelfde instantie, World Servants, aan het werk. Nienke van Heek uit Rijssen in Ghana en Riek de Vlas met haar dochter Naomi de Vlas uit Holten naar India. Van 1 tot en met 6 mei gaan ze collecteren. Nienke: "Heel toevallig wil den we tegelijk gaan collecte ren voor onze projecten. Door de aanvraag bij de gemeente, werden we in contact met el kaar gebracht". Toch is de achtergrond voor de drie wel anders. "Vorig jaar zag ik in het kerkblad dat ze mensen vroegen voor een werkproject in Equador", ver telt Nienke. Zij heeft zich daarvoor ingeschreven. "Het was drie weken behoorlijk hard werken en zeker geen va kantie te noemen. Maar toen zei ik al het jaar erop'weer te willen gaan. Dat wordt nu In dia. In Equador heb ik meege holpen bij de bouw van een dorpscentrum voor de boeren daar. Nu bouw ik mee aan eep klaslokaal". Riek en Noami gaan via het Leger des Heils naar Ghana. "Het is de eerste keer dat het Leger des Heils zoiets doet", geeft Riek aan. Zij werkt in het Deventer Ziekenhuis en onze klanten een goed idee van onze vele soorten zon wering en hoe ze werken. Ook vertellen we hen wat de voor- en de nadelen zijn. Ie der product heeft zijn specia le toepassing." In de showroom zijn ver schillen soorten zonnescher men, rolluiken, lamellen en rolgordijnen te zien in heel veel verschillende kleuren en het project past dan ook in haar straatje. "We bouwen een gebouwtje bij een ziekenhuis daar. Dit wordt gebruikt als kraamkliniek, voor aids-voor- lichting, ondervoede kinderen en voor het ontdekken van oogziektes". De drie krijgen van tevoren uitleg over de projecten, wat je mee mag en moet nemen. Ook Welke injecties nodig designs. Door de directe lij nen met het productieproces heeft Suncorner volledige controle over de kwaliteit en levertijden. Cornelissen: "Bij ons staan de wensen van de klant centraal. Indien ge wenst komen we ook graag bij de mensen thuis voor een stukje advies." Voor een uitgebreid advies zijn. "Per persoon moet je 2000 euro meebrengen. Dit is voor de reis en voor het beta len van bouwmateriaal. Een heel bedrag om bij elkaar te krijgen", zegt Riek. Nienke vult dit aan: "Om de plaatse lijke bevolking te steunen, worden daar de bouwmateria len gekocht. Gereedschap neem je wel zelf mee". Met sponsoring en collecte- over de mogelijkheden van zonwering en raamdecoraties kan met van dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 terecht in de showroom aan de Jutestraat Ook kan men de verschillen de producten van Suncorner bekijken op de website www.suncomer.nl. gaan werken aan projecten ren, proberen de drie geld in te zamelen. Nienke: "Ik heb daarnaast nog een kleine actie gedaan door paasbroden en puddingbroodjes te verko pen". Riek: "Ik heb een olie bollenactie in het Deventer ziekenhuis gehouden. Verder hebben we met alle Leger des Heils-deelnemers een cd op genomen, met daarop het Ghana-lied". 27 RIJSSEN - Gymnas tiekvereniging DOS Rijssen hield afgelopen zaterdag een acrowed- strijd in samen wer king met de KNGU. Dit vond plaats in gymzaal De Stroekeld. De 230 deelnemers kwamen uit diverse plaatsen uit de regio. Hardenberg, Giethoorn, Zwolle, Nij verdal waren onder andere vertegen woordigd. Er was een grote opkomst en een enthousiast publiek. De deelnemers van DOS haalden perfecte plaat sen. Els van Coeverden, Ro my Zwiers en Lody Pluimers tweede plaats D-niveau pupillen trio. Marloes Rolleman en Rhodee Beltman derde plaats D-niveau senior duo. Linda Egberts en Rachel Nijenhuis twee de plaats D-niveau seni or duo. Rick Oude Wes- selink, Kees Kleinhee- renbrink en Stijn Plui mers eerste plaats D-ni- veau heren trio senior. WIERDEN- De Dorps kerk van de Hervormde Gemeente Wierden zal op Goede Vrijdag 14 april opengesteld zijn voor publiek. De kerk is geopend van 13.30 uur tot 17.00 uur. Nienke heeft vorig jaar al er varing opgedaan en legt Riek en Naomi uit wat ze kunnen verwachten. "We hebben ei genlijk drie weken lang niets anders dan rijst gehad. Kippen halen ze uit de bomen en wor den ter plekke geslacht. We moesten elke dag om 6.00 uur opstaan en dan ben je van 8.00 tot 17.00 uur druk bezig op de bouwplaats." Noami trekt een vies gezicht bij de gedachte om elke dag rijst te moeten eten. "Ik hou helemaal niet van rijst". En ook dat slachten van de kippen lijkt haar geen prettig gezicht. Toch verwacht ze er ook geen luxe: "Waar schijnlijk sloppenwijken, zo als je dat op tv ziet. Verder weinig luxe en moet je het doen met wat er is. Kun je in de winkel niet zitten zeuren welk soort koekjes je graag zou willen". Omdat World Servants een christelijke organisatie is, wordt er ook veel aan het ge loof gedaan. Nienke: "In Equador gingen we zondag met de bevolking naar de kerk en zongen in verschillende ta len". Nienke vertrekt met haar groep van zo'n 35 deelnemers op donderdag 13 juli. Noami en Riek pakken met hun groep vrijdag 28 juli het vlieg tuig- Mee helpen bouwen voor World Servants Zowel Nienke van Heek als Riek de Vlas en Naomi de Vlas van World Servants. (Foto: Harry Broeze) (Foto: Harrv Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27