Veel bezoekers Pro Christ Ligtenberg opent pand Univé Rijssen officieel Samen tafelen Scrapbookdag Dagelijkse producten Website maken Inbraken auto's Dinsdag 28 maart 2006 HOLTEN - Maar liefst 93 procent van de Hol tenaren koopt de dage lijkse boodschappen in Holten zelf. Voor niet- dagelijkse producten is dit percentage een stuk lager: 27 procent. Daarbij worden vooral bloemen, planten, tuin- artikelen en huishou delijke artikelen ge kocht. Voor kleding gaat men liever naar andere plaat sen. Dit blijkt uit het vijfjaarlijkse koopstro- menonderzoek van Goudappel Coffeng. Zo'n 14 procent van de dagelijkse producten wordt door consumen ten van buiten Holten gekocht. Hierbij komt 7 procent uit Deventer en verder uit Raalte, Mar- kelo en Rijssen. Voor kleding gaan Hol tenaren het liefst naar Rijssen en Deventer. Slechts 6 procent van de bestedingen aan kleding wordt door inwoners van Holten in de eigen kern gedaan. In het geheel blijkt bij kleding de grootste daling. Elektro blijkt echter een stijgende lijn te hebben. Holtenaren kopen dit in toenemende mate in het dorp zelf. De inwoners bedoorde- len de bereikbaarheid per fiets en de kwaliteit van winkels als beste. Het minst goed beoorde len zij het aanbod van daghoreca. Deze horeca krijgt een krappe 7. Bezoekers beoordelen de bereikbaarheid per auto en de parkeermoge- lijkheden voor de auto met een ruime 8 het bes te. RIJSSEN - Wie een ei gen website wil bou wen, kan terecht bij het Educatief Centrum Rijssen. Hier begint vanaf woensdag 19 april de cursus Bouw je eigen website. In vijf lessen wordt ge leerd hoe men internet pagina's kan maken. De lessen duren van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten 01 bedragen 70 euro plus 13 euro voor het cursus boek. Voor opgave kan men tijdens kantooruren bellen naar het Educa tief Centrum Rijssen te lefoon: 0548-512946. RIJSSEN - Er bleek maandag 20 maart dat er was ingebroken in vier personenauto's in de gemeente Rijssen- Holten. De inbraken vonden plaats aan de Molendijk- Zuid in Rijssen aan de Grebbebergstraat in Rijssen en aan de Oude Deventerweg in Holten. Een autoradio, een lap top en cd's werden weg genomen. WH 9 WIERDEN - Overweldi gend waren de Pro Christ- avonden in Wierden voor velen die een of meerdere avond(en) een bezoek brachten aan Het Anker waar dit alles plaatsvond. De medewerking kwam van uit de verschillende kerken in Wierden. Per avond kwam een ander onderwerp aan bod waarover ds. Ulrich Parzany, te volgen op en groot scherm vanuit München, op een eenvoudige maar pakkende wijze preek te. Neem bijvoorbeeld de woensdagavond. Zo'n twee honderd mensen in de zaal luisteren geboeid naar zijn uitleg over de tien geboden. "Wist u wel dat de tien gebo den beginnen met een lief desverklaring? God stelt zich voor, noemt ons Zijn naam, zegt wat Hij voor ons gedaan heeft". Tevens raakte de do minee veel mensen met de uitleg over stelen, liegen, hu welijk en dergelijke. De tien geboden blijken een leidraad voor de mens. "Wanneer er iets aan onze auto mankeert, gaan we er direct mee naar de garage om het mankement op te lossen, laten we dan ook eens naar God's 'garage' gaan". Aan het eind deed Parzany een oproep om naar voren te komen wanneer men God in zijnhaar leven wilde toelaten en ook in Wierden werd deze moge lijkheid geboden. Behalve de preek van Parza ny vonden veel mensen het voor- en naprogramma ook de moeite waard. Velen be zochten de nazorg. Het doel van Pro Christ is om vooral mensen die weinig meer met de kerk hebben weer bij God te betrekken. "Natuurlijk hopen we dat zij door een of meer preken van Parzany geraakt zijn en toch weer naar de kerk zullen gaan. Er hebben zich inmid dels al een aantal mensen ge meld voor het volgen van een Alpha Cursus om meer van het geloof te weten te komen, geweldig toch", aldus de or ganisatie. Zondagavond vond de afsluiting plaats en de zaal was tot de "nok" toe gevuld. Het koor Power bracht een aantal mooie nummers ten gehore. RIJSSEN - Univé Rijssen heeft het pand aan de Boomkamp 35 in een com pleet nieuw jasje gestoken. Loco-burgemeester Ligten berg komt woensdag 12 april om 16.00 uur langs voor de officiële opening. Daarnaast worden er huis aan huis in Rijssen en Wier den flyers uitgedeeld, met daarop leuke voordeeltjes. Van oudsher is Univé een brandverzekeraar, maar tegen woordig kunnen klanten er te recht voor alle (bedrijfs)ver zekering en zelfs voor een hy potheek of makelaar. Univé Rijssen valt onder Univé Drenthe-Overijssel, welke naast Rijssen kantoren heeft in Emmen, Coevorden. De- demsvaart en Hardenberg. Vestigingsmanager Johan Zo mer is erg blij met het totaal vernieuwde pand. "Het oude was wel knus, maar had geen goede uitstraling voor een verzekeringskantoor. Nu oogt het veel zakelijker en frisser". Bewoners van Wierden en Rijssen kunnen deelnemen in de feestvreugde, want huis_ aan huis wordt een flyer ver spreid. Johan: "Iedereen kan deze vanaf 13 april tot en met 28 april bij ons op kantoor la ten verzilveren. Daarna krij gen de waardebonnen echt waarde. De eerste 250 mensen kunnen meteen doorlopen WIERDEN - Omdat het samen tafelen op donder dag 26 januari in de recre atiezaal van het Weder- voort zo'n succes was, komt er een vervolg. Het is een activiteit van UVV-Tafeltje Dekje, Thuis zorg Noord West Twente, Woon- en Zorgcentra De Koppel, Accolade en de SW- WE. Zij willen mensen de gelegenheid bieden om in het gezelschap van anderen de warme maaltijd te nuttigen. Immers, alleen is maar alleen en met 'Samen Tafelen' smaakt het allemaal veel be ter. In de regel geldt dat Samen Tafelen elke eerste donder dag van de maand plaats vindt in de recreatiezaal van het Wedervoort. De volgende donderdagen zijn in elk ge val gereserveerd: donderdag 6 april, donderdag 4 mei, donderdag 1 juni, donderdag 6 juli. De kosten van deelname aan het Samen Tafelen bedragen 5,55 euro. Dit is ook de prijs van de maaltijden aan huis van Tafeltje Dekje. Dit be drag dient tijdens het Samen Tafelen betaald te worden. Voor meer informatie of voor aanmeldingen kunnen geïn teresseerden terecht bij UW - Tafeltje Dekje via telefoon nummer 0546-575790 of bij Thuiszorg Noord West Twen te. telefoonnummer 0900- 0678 (lokaal tarief). naar onze overburen om een taart op te halen". Verder zit ten er bonnen op die aantrek kelijke kortingen geven bij plaatselijke musea en bij het afsluiten van een autoverzeke ring een éénjarige extra kor ting van 15% op de jaarpre mie. Univé staat vooral bekend om de goedkopere verzekeringen in vergelijking met andere verzekeraars. "Dit komt, om dat wij geen winstoogmerk hebben", legt Johan uit. "Het verzekeringsgeld komt van onze leden en daar gaan we zo efficiënt mogelijk mee om. We proberen de risico's op waarde te schatten en hangen daar afzonderlijke premies aan. Soms leidt dit tot meer maatwerk, maar legt het wel de premielasten bij diegene die een groter risico vormen". "Wij willen er juist samen met onze leden-verzekerden voor zorgen dat we een "gezond' klantenbestand opbouwen en de premies zo laag mogelijk blijven." Op 12 april wordt het kantoor, in aanwezigheid van genodig den, officieel geopend. Er .loopt die dag ook een artie stenteam door het centrum van Rijssen. Deze heeft als thema brandpreventie. Hier mee is het met Univé ooit be gonnen. "Wie niet met lege handen ons nieuwe kantoor wil bezoeken tijdens de open dag, vragen we om als cadeau geld mee te nemen", geeft Jo han aan. "Dit storten wij dan namelijk weer op de rekening van de Brandwondenstich ting".Alhoewel Univé door het hele land te vinden is, zijn Medewerkers van Univé Rijssen zijn blij met hun ver nieuwde kantoor. (Foto: Harry Broeze) de kantoren vooral lokaal ge richt. Voor meer informatie, Univé, Boomkamp 35. tele foon 0900-4500000. NOTTER - Er wordt in Notter op 8 april een Twentse Scrapbookdag ge houden. Scrapbooking is op een ori ginele en creatieve manier foto's verwerken. Dit kan ge beuren in een bestaand foto album, maar ook kan men een eigen album maken. Hierbij is elk formaat aan te houden die men zelf leuk lijkt. De bedoeling is dat deelne mers een leuk album hele maal zelf gaan maken. Dit album is een zogenaamd Starbook. De afmeting is on geveer 16 bij 16 centimeter en bevat veertien pagina's. De pagina's worden 11 bij 15 centimeter, dus al te grote fo to's zijn niet mogelijk. Neem zelf een snijntat, liniaal en schaartje of papiersnijder mee. De scrapbookdag wordt ge houden bij River Valley Ran ch, Schapendijk 27, 7467 PN in Notter. De cursus duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Kos ten: 35 euro. Dit is inclusief een materiaalpakket, lunch, koffie of thee. Alleen scrap- pen kost 15 euro. De hele dag zal ScrapCorner uit Bor ne er zijn met leuke materia len uit Amerika. Aanmelden kan bij Marieke Valk, Kollingserf 65. Holten, telefoon 0548-361413, Tine ke Agema, Hogelandsingel 136, Enschede, telefoon 06- 16450664. ScrapCorner, Sta tionstraat 40A, Borne, 074- 2663130 of per e-mail: ma- riekevalk@planet.nl. Ds. Ulrich Parzany was via een groot videoscherm te volgen. Elke avond sneed hij een ander onderwerp aan. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9