Hazes Night in café Mossink 'We zullen ons zeker vervelen' Wis en waarachtig Slag IJssel Dijkerhoek Kamerkoor Canteklaer Soos voor bejaarden Nieuwe collectie Infoavond ICT-project WGGGNGR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 28 maart 2006 HOLTEN - Kamer koor Canteklaer zingt vrijdag 7 april om 19.30 uur de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach in de Kandelaar. Dirigent is lassen Ray- kov. Solisten: Alfrun Schmid, sopraan; Els- beth Gerritsen, alt; Henk Gunneman, tenor Evangelist; Barry Mitchell, tenor; Arnout Lems, bas - Christus. Begeleiding: 11 Concer to Barocco. De toegang bedraagt 20 euro inclusief koffie of thee. In de voorverkoop: 17 euro. Kaarten zijn te koop bij Steunenberg Schoenen, Larenseweg 23,7451 EL Holten. HOLTEN - Bejaarden sociëteit Holten houdt dinsdag 4 april om 14.30 uur een gezellige bijeenkomst in Irene. Iedereen is hartelijk welkom. HOLTEN - Het is lente in de Wereldwinkel; de winteropruiming is voorbij en de caravan is gepoetst. Dus er is ruimte voor nieuwe ar tikelen uit verre lan den. Vanaf vrijdag 31 maart zijn de nieuwe producten te koop op de warenmarkt. Er is een nieuwe collec tie kunstnijverheid en sieraden van producten uit de Derde Wereld, zo als vazen en potten. Ook is de keus aan sieraden uitgebreid. Tijdens de algemene le denvergadering van de Wereldwinkel, vorige week, is het jaarverslag gepresenteerd. Geïnte resseerden kunnen dit verslag krijgen. Vraag ernaar bij de caravan. HOLTEN - Wim en Vnja Kettelarij reisden in januari naar Rwan da om de contacten die er al waren af te ron den met een concreet project. Zij geven maandag 3 april om 20.00 uur een presen tatie met nadere uitleg over het land en het project. Het werd een ICT-pro- ject voor Rambura en Rwanda. Samen met de ZWO-commissie van de hervormde gemeente in Holten zijn ze nu druk doende om computers en geld in te zamelen en om dit project zo breed mogelijk onder de aan dacht te brengen. Giften kunnen worden gestort op rekening 328550310 t.n.v. We- relddiaconaat, Holten o v.v. Rwanda. Tonnie en Wim Geerling en Erik Reijlink en Björn Rustebiel zijn nog druk aan het oe fenen voor de Hazes Night. De poster zijn er al. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Ze zijn al druk aan het oefenen: Bert en Erik Reijlink en Wim en Tonnie Geerling. Zij hou den zaterdag 6 mei om 21.00 uur namelijk met Björn Rustebiel in café 't Mossink een heuse Hazes Night. De toegang is gratis. Wim en Tonnie zingen num mers van André Hazes en worden daarbij muzikaal be geleid door Bert.en Erik. Niet via band, maar gewoon live. Tonnie: "We hadden kaartjes gewonnen voor de Hazes Avond in Lucky Co, maar die avond viel ons een beetje tegen. Weinig liedjes van André. Dus, we dachten: dat kunnen we zelf veel beter." Dat Wim goed kan zingen, bleek wel tijdens het Mee deinfestijn van de Keunefees- ten. Hier deed hij een Hazes- act. Björn zorgde voor prach tige posters die overal in het dorp komen te hangen. Daar naast zal hijzelf ook het podi um beklimmen en een num mer zingen. "Naast veel ge zongen nummers, wordt de avond verder opgevuld met gezellige sfeervolle Neder landstalige muziek". Gerhard Tuitert neemt afscheid van de Nido, na 27 jaar. (Foto: Harrv Broeze) HOLTEN - Na 27 jaar komt er een eind aan de ar beidsovereenkomst tussen Nido en Gerhard Tuitert. Morgen is er een receptie voor collega's en genodig den. "Tijd is tijd", zegt Gerhard. "Ik heb met ontzettend veel plezier bij Nido gewerkt maar je weet dat daar ooit een einde aan komt. In 1969 kwa men mijn vrouw Betty en ik terug naar Holten. Daarvoor werkte ik in scheepsbouw in Rotterdam maar daar kwam de klad in. We wilden wel graag terug naar deze kant van het land. Bij Nido, toen nog Klijn Velderman, was plaats voor mij als straler en spuiter. We werkten in die tijd met drie man op die afde ling. Ik werd in de loop der tijd voorman en in later jaren groeide de afdeling uit tot een team van tien mensen. We volgden cursus na cursus om steeds aan de laatste eisen te kunnen voldoen. Met na me op het gebied van milieu en de arbo worden die eisen steeds zwaarder. Om die re den besteedt Nido dat werk steeds meer uit en wordt die afdeling opgeheven. Er vol gen geen ontslagen. Nido is wat dat betreft altijd een heel sociaal bedrijf geweest. Ook een gezellig bedrijf met een goede sfeer. En dan heb je er als personeel ook wat voor over. Overwerken was voor ons geen punt. ook het wer ken in ploegen niet. We werk ten met een hecht team en er was veel betrokkenheid. Ik kijk dan ook terug op een heel goede tijd bij Nido. En op dit moment ben ik al een beetje aan het proefdraaien voor mijn vervroegd pen sioen. Ik had nóg een hele- boel vrije dagen en daardoor kan ik er alvast een beetje aan wennen. Maar ik heb ge noeg te doen: tuinieren en klussen, bijvoorbeeld. Betty werkt nog een jaar bij de am bulante thuiszorg en dan zit het er voor haar ook op. We fietsen samen graag en heb ben genoeg hobby's dus we zullen ons zeker niet verve len!" Bink der henne e wes, noar Riessen. Det hai neet e dach hen. Maar doar is niks mis met Riessen en met die leu a heemoal neet. Ik goa der gêême hen. Noar de Riessense mark. Die mêêns'n doar bint neet verkêêrd, zie bint aans. Alle gekheid op een stökske, ai de vrouwe van die kaante hebt, dan möj wal is wat. Zo ist e goarne. wie bint noar "Het Schwarzwald" e wes. Noe zöj wa dêênk'n, wat mött den vêêrkaant'n viefkop noe bie "Het Schwarzwald". Nöh det zit zo, doar zung'n de Alpenzusjes en miene vrouwe die is gek op jodeln en ik mött eerlijk touwge- ev'm, die beire jodeln der wat of. Ie mött oe nog wa don ders hard op'n doem houw'n. ai zo wilt jodeln as die tweie. Olga Loewina is der niks bie. Het dak gung der bie- nao of. Noar de pauze wörd'n et nog vólle meuier, want zie had- d'n mie gen grötter plezeer kónn'n doo, zie wam der ech, Get Jan van de Weuste en de Badmusse, het Brookduo uut Markel. Get Jan nog een betje wit umt snuutje, ma ja det kan ok neet aans, ai as liestdrukker van de VVD zunnen onmeunigen verkiezingsnederlaag vuur de kiez'n hebt e kreeg'n. Ma zie waar'n met eur beid'n good op dreef, vuural de Badmusse, wat had den kêêrl 't gangs. Hij gung hêêmaol op in de musse. De hêêle zaal deu met en de biertjes gung'n der bie mie in as Gods woord in nen oolderling. Ant einde van n'oamd hak der verscheid'n achtem kraag'n en ik wasse n'eenig- sten neet. Ma ja, toen mosse wie nog wier op huus an. Det vund ik nog het allermeuiste, lekker wier op Hoolt'n an. De vrou we rêëd en ik vólle óönderweg a in sloap. N'aandem mann'n wörd'n ik wakker met de badmusse op, 'n klauwhamer in de haande en nen dondersen zeer'n kop. Hastekke mooi e wes en doarumme goaw we der nog een keer wier hen. Op 8 april bie de Haverkamp in Mar kel. dan komt ze uut met ne nieje langspólplaate of zoiets. Zie zegt det het dan nog vólle meuier wórdt. Vuur de pauze gen Alpenzusjes ma Hoolter Korhaan'n. Dan kan't a hêêmaol neet meer kapot, dus zitte wie wier vuuran. Ja wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop DIJKERHOEK - Slag om de IJssel heet een nieuw sportprogramma bij RTV Oost. Een aantal teams uit Overijssel strijdt tegen en kele teams uit Gelderland. Onder meer Dijkerhoek werd uitgeloot om hieraan mee te doen. Erik Wechstapel had op Ra dio Oost gehoord over het nieuwe programma. Via een zeskamp op het survivalter rein van Aktief Overijssel in Hellendoorn strijden Over ijsselnaren tegen Gelderna ren om de slag om de IJssel te winnen. Dijkerhoekers zijn wel goed in het meedoen aan een zeskamp, want dat is toch een vast onderdeel van het Dijkerhoeksfeest. Hij gooide het in de groep tijdens een vergadering van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek. "Ze vonden het een goed idee en we hebben ons daarna als plaats inge schreven", vertelt Erik. De verrassing was best groot toen de loting op tv kwam en Dijkerhoek mee mag doen. "Ik heb meteen voor een op roep gezorgd om een team bij elkaar te krijgen, want dat hadden we nog niet." Be langstellenden konden tot af gelopen vrijdag inschrijven. "Een bestaat uit twaalf per sonen en drie op reserve. Daarnaast moeten er mini maal drie vrouwen mee doen". Omdat de eerste wed strijd van Dijkerhoek al op zondag 9 april is, tegen het Gelderse Bronckhorst, is het ook kort dag. "We zijn wel bezig met een mascotte". huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV. in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen(tt whk. wegoner.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@:whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj. schuppert@whk. Wege ner, nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www wegencrhuisaanhuiskrant6n.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3