'Ik kon er niet van slapen1 Nu ook wokken bij Chinees Lange Muur Voorjaarsbeurs speel-o-theek Jo-Jo Winnaars actie GB Kampioenen Raduga Uitslagen DOS Rijssen Dinsdag 28 maart 2006 WH 37 ENTER - De eerste Raduga turnsters heb ben hun plaatsje weten te bemachtigen voor het Nederlands Kam pioenschap turnen in de verschillende cate gorieën. De eerste turnsters kwa men in Enschede in ac tie. Femmie Rutgers was in de categorie pupillen 2 niveau 8 de eerste turnster met een ticket voor het NK. Femmie wist zich in een deelne mersveld van 36 turn sters als'6e te plaatsen. Kirsten Nijzink turnt in de categorie Jeugd ni veau 7 zij heeft zich eveneens naar de 6e plaats geturnd. Petra Beid was in de categorie Jeugd niveau 6 sterk ge noeg in Enschede om ook een plaats op het NK te bemachtigen. Pe tra turnde zich naar een zeer goede 16e plaats. Britt Rustenhove en Lisa Brokelman in de catego rie resp. Jeugd niveau 7 en Junior niveau 6 turn den beide een zeer ster ke wedstrijd. Helaas wisten ze zich in een groot deelnemers veld niet te plaatsen voor het NK. Sanne Schapink en Ail- een Mars beide pupillen 1 niveau 10 turnden hun plaatsingswedstrijd in Doetinchem. Aileen kon na een goede wedstrijd de bronzen medaille mee naar huis nemen. Hiermee wist ze zich te plaatsen voor het Neder lands Kampioenschap. Sanne turnde een sterke wedstrijd, ze werd 9e in een deelnemersveld van 36 turnsters. Na 4 toe stellen had ze slechts 0.05 punt tekort om mee te mogen doen aan het NK. Zondag 9 April hebben de Radugaturnsters uit de eerste divisie hun NK plaatsingswedstrijd in Aalsmeer. RUSSEN - De uitsla gen van DOS Rijssen in de wedstrijd dis trictsfinale Doetin chem vierde divisie. Rachel Nijenhuis - (In stap niveau 11) is twaalfde geworden in een deelnemersveld van 36 meisjes.Een hele knappe prestatie voor haar, met maar twee uur training in de week. Wedstrijd regiofinale Emmeloord 6 en 8 divi sie: Iris Wanders (jeugd niveau 12) is vijftiende geworden; Annelot Nij- hof (pupil 2 niveau 13) is derde geworden; Tessa Vrieseman (pupil 2 ni veau 13) is twaalfde ge worden; Aniek Rolle- TOan (pupil 2 niveau 11 is derde geworden. Ook dit zijn natuurlijk hele mooie resultaten tijdens een regiofinale! De meiden hebben veel plezier gehad tijdens de wedstrijd en zijn erg blij met de resultaten. DIJKERHOEK - Johan en Gerrie Nikkels hebben hun museum De Ölle Tied aan de Maneschijnsweg 6 uitge breid. Het is totaal iets an ders dan de boerenspullen uit vervlogen tijden. Eigen lijk is het een supergroot gezin, bestaande uit zo'n driehonderd poppen. "We zochten eigenlijk een grote etalagepop en kwamen via de krant terecht bij een vrouw die poppen verzamel de", zegt Gerrie Nikkels en thousiast. "Ze vertelde dat haar man was overleden en ze zelf kleiner wilde gaan wonen. Maar dan kon ze haar poppenverzameling niet meenemen". Johan en Gerrie hadden er eerst niets mee, maar het bleef toch hangen. "In het museum zelf passen de pop pen niet. Ze hebben geen klederdracht aan, maar ge wone kleren", geeft Johan aan. Naast hun huis stond echter nog een schuurtje on gebruikt en daar zouden die poppen wel passen. Gerrie: "We hebben teruggebeld en het was geregeld. We konden tweehonderd poppen met kleren ophalen." Maar veer tien dagen later belde de ver koopster op of ze er nog hon derd bij konden gebruiken. "Ik heb er een nacht niet van kunnen slapen", lacht Gerrie. "Ik wist niet hoe ik er een be gin aan moest maken." Ze waste en streek de kleren van de poppen en trok ze later weer schoon aan. Ook zocht ze er bijpassend speelgoed bij. "Met de poppen kregen we ook al speelgoed mee als poppenwagens. Maar we hadden zelf ook nog veel". Ondertussen hebben alle poppen een plekje kunnen krijgen in het Poppenschuur- tje. "Hoe we het met de be zoekers gaan doen, moeten we nog even kijken", zegt Gerrie. "Want zoveel kunnen er tegelijk niet in". Johan: "Nou ja, dan moeten ze maar even buiten wachten." HOLTEN - Bij Chinees In disch restaurant De Lange Muur aan de Deventerweg vond een verbouwing plaats om een wokgedeelte in te kunnen richten. Eigenaren Feng Zhou en MeiZhen Zhou-Chang spe len daarmee in op de wens van vele gasten want wokken is erg 'in'. MeiZhen: "We hebben nu een apart gedeelte waar de soepen staan opge steld en de buffetten. Aan sluitend vindt men daar de Teppan Yaki met Japanse grill-specialiteiten. Daar naast de wok waarbij men zelf een samenstelling kan maken voor een heerlijk ge recht. Wokken kan iedere dag vanaf 18.00 uur maar re serveren is wel gewenst. Na tuurlijk kan men ook a la car te eten en ook de "afhaal" blijft zoals het was." De familie Zhou nam in Volgens de beiden is het nu mooi verdeeld. "De poppen zijn vooral leuk voor vrou wen en het museum zelf is misschien meer iets voor mannen", denkt Johan. Het Poppenschuurtje gaat vanaf woensdag 5 april open. Daarna is het museum en het schuurtje elke woensdag van 10.00 tot 17.00 uur open. Groepen kunnen op afspraak langskomen. Telefoon: 0548- 361646. WIERDEN - Speel-o-theek Jo-Jo, in Het Palet aan de Kruizemunthof 8 in Wier den, houdt zaterdag 8 april een fietsen- speelgoed- en kinderkledingbeurs van 10.30 tot 12.00 uur. Als het gaat om fietsen, fiets/ autostoeltjes, driewie lers, groot buitenspeelgoed, dan kan men deze inbrengen op vrijdagavond 7 april tus sen 19.00 uur en 20.00 uur of zaterdagochtend 8 april tus sen 9.00 uur - 10.00 uur in het Palet. Jo-Jo zorgt voor de verkoop. Van de opbrengst is 80% voor de inbrenger en 20% voor de speel-o-theek. Voor meer informatie en op gave tafelhuur kan men con tact opnemen met: Lianne Kreijkes, tel. 0546-577212. E-mailen kan ook: sotjo- jo@hotmail.com HOLTEN - Drie jeugdige inwoners van Rijssen-Hoiten ontvingen uit handen van Ab Hofhuis en Arie Nijkamp van gemeentebelang Rijssen-Hoiten een fraaie digitale fo tocamera. Zij wonnen deze na aanleiding van een leuke verkiezings stunt van de plaatselijke politieke partij. In het kader van'de gemeenteraadsverkiezing waren alle inwoners van Rijssen- Hoiten die voor de eerste keer naar de stembus gingen uitge nodigd om het affiche van Gemeentebelang (Altijd Goed Ge stemd) prominent bij hun huis op te hangen. Velen hebben hier gehoor aan gegeven. Na loting bleken de ze drie de gelukkige winnaars te zijn. 2004 het bedrijf over en vormt ondertussen een VOF. Met hun twee kinderen en de derde op komst._bewonen zij de ruimte boven het restau rant. Voor de jonge ondernemers is het een uitdaging om ver nieuwingen door te voeren, rekening houdend met de wensen van de gasten. Wok ken en Japanse grill passen goed in dat plaatje. Johan en Gerrie Nikkels zijn erg blij met hun nieuwe aanwinst: driehonderd poppen. Het Poppenschuurtje is vanaf woensdag 5 april te bezichtigen. (Foto: Sander Scheperman) Feng Zhou en MeiZhen Zhou-Chang: "A la carte eten en ook de afhaal blijven moge lijk." (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 37