e Overijssel Win gratis operakaartjes! ledereen wil wonen! Opening vaarseizoen De vraag luidt: Hoeveel gedeputeer den heeft de provincie Overijssel? Noem twee namen. Subsidieaanvragen voor Europese programma's provincie Zoekplaatje Met ingang van 1 april 2006 gaat in Noordwest-Overijssel het vaarseizoen weer van start. Dit betekent dat alle provinciale sluizen en bruggen ter plaatse 7 dagen per week bediend orden. Kijk voor verdere informatie op Orfeus en Euridice. Twee geliefden, gescheiden door de dood. Hij in de bovenwereld, zij in de onderwereld. Deze mythe uit de Griekse oudheid is bewerkt tot een opera. Op woensdag 5 april aanstaande voeren de Nationale Reisopera en het Orkest van het Oosten deze opera 'Orfeo ed Euridice' uit op een bijzondere plek: in de Jacobuskerk in Enschede. De speciale opera voorstelling is een initiatief van het provinciebestuur van Overijssel. U kunt aanwezig zijn bij deze unieke voorstelling die inmiddels al drie keer met een staande ovatie is beloond. Om twee gratis entree kaartjes te winnen, hoeft u alleen onderstaande vraag goed op te los sen en het antwoord aan ons door te bellen. Uw antwoord kunt u voor 31 maart doorbellen naar de pro vincie Overijssel, 038 425 23 17. De eerste honderd bellers met het goede antwoord mogen met een introducee het concert bijwonen op woensdag 5 april. Aanvang: 20.00 uur. linsdag 28 maart 2006 redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl Oplossing zoekplaatje februari: Orangerie bij kasteel Twickel. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgeven de en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoor beeld waar bovenstaande foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 7 april 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. en Kampen en de asbestsanering in de Hof van Twente. Hier zijn miljoenen euro's mee gemoeid. De bouwimpuls biedt niet alleen financiële mogelijk heden voor de gemeenten. U kunt ook meedoen. Er is een bedrag van maximaal 10.000,-- per aanvraag mogelijk voor initiatieven van mensen die gezamenlijk een woonidee hebben. Bijvoorbeeld starters op de woningmarkt en ouderen. Deze groe pen kunnen subsidie krijgen voor de voorbereiding en ontwikkeling van hun woonideeën. Kortom iedereen doet mee. iedereen wil wonen! Theo Rietkerk, Gedeputeerde Ruimte en Milieu. De Overijsselse aanpak om de woningbouw te sti muleren en aan te jagen is succesvol. De provincie staat inmiddels in de top 3. De woningbouwcor poraties in Overijssel investeren per woning het meest in kwaliteit van Nederland. Een compli ment waard! De bouwproductie is gericht op uw woonwen sen en de versterking van de werkgelegenheid. Samen met de Overijsselse gemeenten, de woningbouwcorporaties en marktpartijen geef ik hier invulling aan. Goede voorbeelden zijn Velve Lindenhof en Cascade Enschede, Hart van Zuid Hengelo, Bornsche Maten Borne, Driebergenbuurt Deventer, Oldenzaal centraal, de binnensteden van Zwolle schrift indienen. Dit bezwaarschrift kunt u richten aan het College van Gedeputeerde Staten van Overijssel, provinciehuis, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; ■een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschuldigd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftenpro cedure kunt u zich wenden tot mevrouw A.L. van der Vegt, medewerker van de eenheid Zorg en Cultuur, 038 425 12 10. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voor lopige voorziening te vragen bij de president van de Rechtbank te Zwolle, Postbus 10076, 8000 GB Zwolle, 038 428 94 11. In dat geval is griffierecht verschul digd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat tot 1 mei 2006 subsidieaanvragen ingediend kunnen worden voor de volgende Europese cofinan cieringsprogramma's: 1. EPD Oost-Nederland 2000-2006 Hieronder vallen doelstelling 2 Platteland Oost-Nederland en Phasing Out Twente en doelstel ling 5b Phasing Out Noordwest- Overijssel en Vechtstreek. Dit programma beoogt het realise ren van een duurzame, dyna mische en evenwichtig sociale ontwikkeling van het platteland en versterking van natuurlijke, landschappelijke en milieuwaar den. 2. LEADER-v Oost-Nederland Dit programma richt zich op sociaal-economische structuurversterking van dunbevolkte gebieden en op verbetering van de werk gelegenheid vanuit het lokaal initiatief. 3. Plattelandsontwikkelings programma (POP) De belangrijkste doelen bin nen dit programma zijn het ontwikkelen van een duurzame landbouw, het verhogen van de kwaliteit van natuur en land schap, waterbeheer en recreatie en toerisme. Op dit moment zijn de budgetten voor het POP uitgeput. 4. Algemeen Alle aanvragen moeten op het daarvoor bestemde aanvraagfor- muiier ingediend worden bij het Europaloket van de provincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Over aanvragen voor het LEADER+ programma moet vooraf contact opgenomen worden met de betreffende LEADER+ coördinator. Informatie over aanvraagformulieren pro cedures en de programma's zelf (werkingsgebied, subsidiabele activiteiten, criteria, subsidiepla fonds per thema, subsidieper centages) kunt u opvragen via het Europaloket, 038 425 26 27 of www.europaloket.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 31