Gezocht: jongeren in de bouw Bekendmakingen Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl Kort nieuws Impuls voor pleegzorg in Overijssel Webloggende Statenleden Partiële herziening Streekplan en Milieubeleidsplan 2000+ Intrekking Provinciale Milieuverordening Overijssel 1998 Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2006 Zijn er nog wel voldoende jongeren voor het werk in de bouw te vinden? Jongeren kiezen steeds minder vaak voor technische opleidingen en de vergrijzing in de bouwsectoren neemt daarom toe. De toekomst vraagt om voldoende opgeleide vakmensen, zo menen de provincie Overijssel en Fundeon, het landelijke kenniscentrum voor de bouw en infra. Samen spannen zij zich in voor meer leerlingbouwplaatsen waar jongeren het vak in de praktijk kunnen leren. Dinsdag 28 maart 2006 De provincie Overijssel trekt vanaf dit jaar 366.000 euro uit voor uitbreiding van de pleeg zorg in Overjissel. Hiermee kunnen meer dan 30 nieuwe pleeggezinnen worden gefi nancierd. Daarnaast komt er extra geld voor oplossingen voor jongeren met ernstige gedragsstoornissen en meer Eigen Krachtconferenties. Bij Eigen Kracht wordt de familie betrokken bij het oplossen van de problemen. Hierdoor ont staat een groter draagvlak voor hulp en is de kans van slagen veel groter. Dit kan bijvoor beeld uithuisplaatsing van een kind voorkomen. Webloggen is populair. Er zijn talloze mensen die op dit moment webloggen, zowel bekende als minder bekende personen. Allen voelen de behoefte hun belevenissen en persoonlijke meningen te delen met de rest van de wereld. Als u geïnteresseerd bent in de zichtbare en onzichtbare kanten van de Overijsselse politiek, dan kunt u sinds kort terecht bij de weblogs van Statenleden van de provincie Overijssel. Er zijn negen volks vertegenwoordigende die hun rol mede vormgeven door het bijhouden van een log. Via de weblogs van de Statenleden van Overijssel krijgt u op een eenvoudige wijze inzicht in de achtergronden bij en meningen binnen de Overijsselse politiek. U kunt de logs vinden via www.overijssel.nl. Klik op Provinciale Staten en u vindt op de website van Provinciale Staten de verschillende weblogs. Een leerlingbouwplaats is een normaal bouwproject dat gro tendeels door jongeren gebouwd wordt. Zij krijgen hierbij vakkun dige begeleiding van geschoolde leermeesters. Via deze plaatsen zorgen aannemers, woningcorpo raties, overheden, projectontwik kelaars en vele anderen voor extra werkgelegenheid en toekomst perspectief voor jongeren die een baan met opleiding in de bouw willen. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken mede namens de colleges van Burgemeester en wethouders van de gemeen ten in Overijssel bekend dat Provinciale Staten op 15 maart 2006 hebben vastgesteld: - de partiële herziening Ruimte en Water van het Streekplan Overijssel 2000+ en het Waterhuishoudingsplan Overijssel 2000+; - de partiële herziening Grondwaterbescherming van het Streekplan Overijssel 2000+ en het Milieubeleidsplan Overijssel 2000+. De vastgestelde herzieningen liggen volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening vanaf 29 maart 2006 tijdens kantoor uren ter inzage in het bestuurs- gedeelte van het provinciehuis te Zwolle en in de gemeente- en waterschapshuizen in Overijssel of via www.overijssel.nl. Deze her zieningen bevatten geen concrete beleidsbeslissingen. Dat betekent dat tegen de herzieningen of onderdelen daarvan geen beroep mogelijk is. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat de regels ter bescherming van Resultaat Onderzoek door het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid laat zien dat leerlingen die een deel van hun opleiding op een leerling bouwplaats doorbrengen sneller hun opleiding doorlopen. Daarnaast boe ken zij betere resultaten en blijven ze langer in de bouw werken. De leerlingbouwplaats is daarmee een goed voorbeeld van samenwerking, waarbij belangen van de bouw- branche, het onderwijs en de over heid hand in hand gaan. het grondwater voor de drink waterwinning zijn gewijzigd. De wijzigingen zijn het gevolg van nieuw beleid en deregu lering. De nieuwe regels zijn verwerkt in de Verordening voor de Fysieke Leefomgeving Overijssel en in het daarmee ver bonden Uitvoeringsbesluit. De nieuwe regels treden op 1 april 2006 in werking. De Provinciale Milieuverordening Overijssel 1998 wordt op 1 april 2006 geheel ingetrokken. Op die datum wor den ook 22 uitvoeringsbesluiten voor grondwaterbescherming ingetrokken. Deze provinciale besluiten bevat ten geen besluiten in de zin van de Algemene Wet Bestuursrecht. Renovatie Gedeputeerde Abbenhues, ver antwoordelijk voor Economie en Innovatie in Overijssel, is zich bewust van het belang van instroom van jongeren en dan met name meis jes in het techniekonderwijs. De renovatie van het provinciehuis is daarom ook een leerlingbouwplaats. "Hiermee krijgen gemiddeld 26 leer lingen, die een mbo-opleidingen in de bouw-, elektro- en installatietech niek en administratie volgen, een opleidingsplaats", aldus Abbenhues. Dat betekent dat tegen de beslui ten of onderdelen daarvan geen beroep mogelijk is. Het gewijzigde Verordenings- en Uitvoeringsbesluit voor de Fysieke Leefomgeving Overijssel zijn in te zien via www.overijssel.nl en in het provinciehuis, Luttenbergerstraat 2 te Zwolle. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben het Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2006 vastgesteld. Dit overeenkom stig artikel 12 van het Besluit Rijkssubsidiëring Restauratie "Ook zijn er 800 VMBO-leerlingen uit de hele provincie op excursie geweest in het provinciehuis. Niet alleen om de bouwplaats te bezoe ken, maar ook om zich een beeld te vormen van het werken in de bouw. Specifiek voor de bouwbranche geldt dat ook in Overijssel tekorten dreigen in de technische functies. Door leren en werken te stimuleren willen wij als provinciaal bestuur een bijdrage leveren om de kloof tussen vraag en aanbod te dichten." www.fundeon.nl Monumenten 1997. Via de internetsite van Het Oversticht, www.oversticht.nl, is aangege ven hoe de voor restauratie van rijksmonumenten beschikbare rijksmiddelen voor de periode 2006-2011 worden verdeeld over restauratieprojecten in de zogenaamde niet-budgethou- dende gemeenten. Dit zijn alle Overijsselse gemeenten minus Deventer, Kampen, Staphorst en Zwolle. Het ontwerpbesluit heeft tot en met 7 februari 2006 ter inzage gelegen. Bezwaarschrift Binnen 6 weken, ingaand op de dag van bekendmaking, kunnen belanghebbenden een bezwaar-

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 30