Stadsrechten van Rijssen Vacature van de week: Regio FM Vrouwenkoor J aarver gader ing TC Beukersweide Clubkampioenen Inbraken auto's NIEUW NIEUW NIEUW Les Mills MIND Deelnemer Twente Hogerop Voor Jaarabonnementen onbeperkt ook nog 1 x per week gratis gebruik van de zonnebank!!! April actiemaand We rekenen geen inschrijfgeld in de maand April!!! Bespaar nu direct €20.00 Vanaf April geldt voor ieder abonnement: het aantal keer dat je per week sport, gratis gebruik van de bodycoachü! Dinsdag 28 maart 2006 emimatmm 28 RIJSSEN - Als voor beeld voor de Stads rechten van Rijssen werden de stadsrech ten van Deventer ge bruikt. De Stad Rijs sen kreeg van Bis schop Otto van Utrecht het recht om twee jaarmarkten te houden. Dit is bijzonder omdat bijna alle steden maar één jaarmarkt mochten houden. Deze jaar markten, die vaak een week duurden, moes ten gehouden worden rond Hemelvaart en rond de dag van de Heilige Geronis en Victor (10 oktober) Tijdens een jaarmarkt heerste er in Rijssen 'vrede' op straffe van een flinke geldboete. De handelaren kregen een vrijgeleide mee vanaf de grens van het gebied waar de vrede gold. Onder meer het gebied van de Regge gold als vredegebied. Tot op vandaag worden daar nog op verschil lende plekken grond stukken door boeren aangeduid met het Vrede ofwel in Twents van dit gebied met "t Vreah'. Verder kreeg Rijssen het recht van het houden van twee weekmarkten. Deze mochten niet worden gehouden op donder dag en'zaterdag omdat er dan in Deventer ook markt was. Ook werd iemand die zich tegen de rechten van de Rijssenaren verzette of ze vals uit legde in de ban ge daan. In een bijlage werden de rechten en plichten van de burgers verder uitgewerkt, zo als het belasting- en boetestelsel. Ook gaat een artikel over mis daadbestrijding en er wordt uiteengezet wat er gedaan moet worden als een jongedame ge schaakt wordt. Een an der opmerkelijk regel is 'Een ieder' die zich zelf beter acht dan de ander, betaalt vijf pond aan de stad. RIJSSEN/ HOLTEN - Er bleek maandag 20 maart dat ingebroken was in vier personen auto's in de gemeente Rijssen-Holten. De inbraken vonden plaats aan de Molen dijk-Zuid te Rijssen aan de Grebbeberg- straat te Rijssen en aan de Oude Deventerweg te Holten. Een autora dio, een laptop en cd's werden weggenomen. Gevraagd: medewerkers voor de lokale radio- omroep De Vrijwilligers Vacatu rebank Wierden/ Enter is op zoek naar vrijwilli gers voor verschillende functies bij lokaal radio station Regio FM. Er worden vrijwilligers ge zocht voor de volgende functies: - administratieve mede werkers U houdt zich bezig met diverse administratieve werkzaamheden zoals: de post verwerken, tele foon beantwoorden, in terviews regelen, tek sten uittypen enz. ervaring met de compu ter is gewenst. -technische medewer kers Als vrijwilliger bent u verantwoordelijk voor diverse reparaties en on derhoudswerkzaamhe den. Het gaat hierbij om klusjes zoals stekkers vervangen en lampen aansluiten. - presentatoren Voor verschillende pro gramma's worden vrij willigers voor de pre sentatie gevraagd. Wie interesse heeft of vragen, kan contact op nemen met de Vrijwilli gers Vacaturebank. Stichting Accolade, Grote Maatweg 4, 7642 VH Wierden, telefoon: 0546-566778. e SPORTS CENTRE Doe mee met de lessen van o.a. Bodypump, Bodyocmbat, Bodyjam, Bodybalance, RPM (spinning} Of kom een kijkje nemen. Wi je meedoen? Geef het door- per telefoon of e-mail met hoeveel personen en waeraan. vraag naar de voorwaard BODY/MIND sports centre Vennekesgaarden 63 ~74G2. TR Rijssen tei Ü54B-541B54 info@bodyandmind-rijssen.nl WIERDEN - Bij de Wierdense tennis club Beukersweide werden van 20 tot en met 26 maart de clubkampioenschap pen enkel voor senio ren en junioren ge speeld. Er waren zeer span nende wedstrijden bij, waarvan vele dan ook pas in de derde set of met tie-break beslist werden. De volgende resulta ten werden behaald: junioren: Minitennis meisjes: le Joyce Ko renromp 2e Nicollet Kleinjan; Meisjes t/m lOjaar: leMary-Clair Rijsman 2e Leonie Dikkeschei; Meisjes t/m 14 jaar le Carlijn Rouweler 2e Heieen te Wierik; Jongens t/m •12 jaar le Bram Dik keschei 2e Jesse Olt- hof; Jongens t/m 14 jaar le Mats Timmer man 2e Mart Jannink; Jongens t/m 17 jaar le Rendy Drost 2e Ru ben Eertink. Senioren: Heren 3: le tevens clubkampioen B. Osse 2e R. van Kolfschoten; Heren 6: 1 e R. Roeloffzen 2e D. Roeloffzen; Heren 7: le P. Meulenbroek 2e H. Gels; Heren 55+: le W. Gels 2e H. Tim merman; Dames 5: le tevens clubkampioen S.A1 2e H.Verstappcn; Dames 7: le B. Roe loffzen 2e A. te Linte- lo. ja Dronkers eveneens 10 jaar lid. Zij ontvingen de bijbehorende oorkondes en voor 20 jaar pen met inscriptie voor 15 jaar armband en voor 10 jaar een roos. Het jaar 2006 staat in het teken van de Koren- Kerst-Inn die het koor gaat houden op 16 de cember van dit jaar in de gereformeerde kerk aan de Spoorstraat en ge deeltelijk gesubsidieerd door het Cogas-cultuur- fonds. Er wordt een ver scheidenheid aan koren uitgenodigd, zodat er dan ook een verscheide nheid aan kerstrepertoire van deze koren te horen is.Het jaar 2008 is het 25ste jubileumjaar. Dit wordt groots gevierd, misschien wel een bui tenlandse reis naar een korenfestival. Het koor repeteert op woensdag om 19.45 uur in het ontmoetingscen trum aan de Spoorstraat in Wierden. fa» WIERDEN - Het Alge meen Wierdens Vrou wenkoor hield woens dag 15 maart haar al gemene ledenvergade ring. Dit jaar heeft het koor een subsidie ont vangen van het Cogas- cultuurfonds en heeft grootse plannen. Het koor bestaat uit 45 leden uit Wierden en Al melo. Het koor kan te rugzien op een succesvol jaar met als hoogtepun ten het voorjaarsconcert met medewerking van het Algemeen Wierdens Mannenkoor, en het na jaarsconcert met mede werking van het Mando line Orkest De Regen boog uit Almelo en een doedelzakspeler. Bij de bestuursverkie zingen trad Gerry Veld huizen af, maar stelde zich herkiesbaar. Er wa ren uiteraard ook jubila rissen en wel: Henny Wassink 20jaar; Willy Koster 15 jaar, Betty Wensink 10 jaar en Son- (voorbeeld: 2x per week sporten 2x per week bodycoachen) L

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 28