Alta Mura ondergaat complete metamorfose Uitslagen teams Blauw Wit '66 Scholieren leggen houtwal aan langs Oude Morsweg Vooral schoenen Optreden Haverkamp Controle op snelheid Dinsdag 28 maart 2006 RIJSSEN - Rijssena- ren blijken vooral schoenen en doe-het- zelfartikelen in de ei gen woonplaats te ko pen. Voor woninginrichting gaat men liever naar om liggende plaatsen. Maar liefst 96 procent doet de dagelijkse boodschap pen in de eigen stad. Daarmee heeft Rijssen de hoogste koopkracht binding, vergeleken met omliggende steden. Dit blijkt uit het vijfjaarlijk se koopstromenonder- zoek van Goudappel Coffeng. Consumenten van bui ten de stad komen voor al naar Rijssen om niet- dagelijkse producten te kopen. Maar liefst 45 procent. Hiervan wordt 9 procent door Holtena ren gekocht. De omzet die wordt ge maakt in de branche wo ninginrichting, is 64 procent afkomstig van Rijssenaren. In de branche elektro is sinds vijf jaar, een da ling van vierduizend klanten te zien. Het wegblijven van de regio nale consumenten is hier de belangrijkste verkla ring voor. Zij zijn wel licht nu meer georiën teerd op grootschalige aanbieders in de omge ving. Bij de doe-het-zelfpro- ducten is juist een sterke stijging, van maar liefst zevenduizend klanten, zichtbaar. De inwoners van Rijssen beoordelen de bereik baarheid per fiets en de kwaliteit van de winkels als beste. Als slechtste beoordelen zij de be reikbaarheid per auto. Hiervoor wordt echter nog steeds een ruime ze ven gegeven. Bezoekers beoordelen het aantal winkels en de parkeermogelijkheden voor de auto het beste. Het aanbod van de dag- horeca beoordelen zij het slechtst. HOLTEN - De Haver kampband treedt za terdag 1 april op in Bierlokal am Bahnhof in Holten. Deze band is de rock roll-band uit het oosten. Voor elk wat wils: van top 100 rock tot de meest ouderwetse rock en roll-liedjes. De zaal gaat om 20.30 uur open. De entree is gratis. RUSSEN - Op de Hol- terstraatweg in Rijssen vond maandag 20 maart tussen 7.40 en 14.30 uur buiten de bebouwde kom een radarcontrole plaats. Van de 3300 pas santen kunnen er 113 een bekeuring thuis ver wachten. HOLTEN - Het inwendige van Italiaans restaurant Al ta Mura onderging een me tamorfose. Er is maar wei nig meer wat nog doet her inneren aan vroeger. Geen chianti-flessen, geen wijnranken, geen pannenaf- dakje meer boven de bar. Ge orge Courie. sinds september 2002 eigenaar, vond het tijd worden voor een totale reno vatie. "De inrichting was niet meer van deze tijd en aan de plafonds en de muren moest het één en ander gebeuren. Dus toen hebben we de hele boel onderhanden genomen, van top tot teen. Ook het bar- gedeelte is vernieuwd en op nieuw afgetimmerd. Het kostte allemaal veel werk en op de eerste dag dacht ik: "Waar zijn we aan begon nen? Maar het resultaat mag er, dacht ik, wel zijn. We hebben gekozen voor rustige kleuren en een strakke in richting. Dat geeft een heel andere sfeer maar ook een goed overzicht. We hebben nu plaats voor 65 personen. We zijn nog niet helemaal klaar met de verbouwing maar straks, als alles rond is, komen we op 80 plaatsen. Daarna gaan we bezig met de renovatie van het terras want dat is ook hard nodig. De be doeling is om deze in dezelf de trend te maken als 't Keuntje. Wat menukaart be treft: daar worden af en toe wat vernieuwingen in aange bracht maar blijft verder ge lijk. We hebben wel een ge heel nieuwe wijnkaart en ook de wijnhoek is helemaal ver nieuwd, toch écht in de Itali aanse sfeer. Zowel mijn zus Ruba, die het keukengedeelte voor haar re kening neemt, als ik, zijn heel blij met het resultaat van al dat werk. Voor ons team mensen is het ook plezieriger werken zo". De keuken van Alta Mura is geopend vanaf 17.00 uur. Haarle E3 - Blauw W it E2 Blauw Wit had het moeilijk tegen Haarle. Het ging lang gelijk op, toch was het Blauw Wit dat de langste adem had en vooral op het laatst werd er goed samen gespeeld, wat toch de door slag gaf. Het vermelden waard is het doelpunt dat Jan maakte, hartstikke goed gedaan. Eindstand 3-5 Holten B2 - Blauw Wit B2 In de uitwedstrijd op Meer manskamp heeft Blauw wit B2 een grote overwinning behaald tegen het laagge klasseerde Holten B2. Na een tien minuten aftasten van beide zijden kwam Blauw Wit beter in zijn spel en scoorde twee keer. De bezoekers namen het daar na wat te gemakkelijk op en Holten scoorde nog voor de rust tegen. Ruststand 1-2. Na de hervatting bleken de Blauw Witters beter in de afronding en. via onder meer twee goals van C-spe- ler Nije Bijvank werd een 1-6 eindstand bereikt. Blauw Wit houdt door deze zege met 24 punten uit 13 wedstrijden aansluiting met de kopgroep. Einduitslag 1- 6. Blauwwitters 3 - Blauw Wit 3 Blauw Wit begon matig aan de wedstrijd en zat niet strak op de man. De Blauw witters hadden het betere van het spel al kwam Blauw wit er regelmatig gevaarlijk uit. Bij de rust was de stand echter al 2-0. In de tweede helft een beter Blauw Wit. Er waren wel wat kansen te noteren voor Blauw Wit maar toch viel de goal aan de andere kant. Een offen sief van Blauw Wit volgde en de Blauwwitters werden steeds verder teruggedron gen. Mede door het optre den van een matige scheids rechter bleef de thuisploeg overeind. Blauw Wit kwant nog wel één doelpuntje te rug doordat Martijn Ban- nink een voorzet van Jasper Lahuis goed binnengleed, maar daar bleef het bij. Blauw Wit kan nu het kam pioenschap vergeten. Blauw Wit 6 - Elspeet 5 Blauw Wit speelde een re delijke eerste helft, maar kreeg slechts een enkele kans op een treffer. De gas ten waren afwachtend en kwamen soms voor het doel van André Aanstoot. In het laatste kwartier voor rust kwamen de gasten onver wacht op voorsprong. Een afgeslagen bal werd keihard achter de Blauw Wit doel man geschoten. Na rust wa ren de gasten rustiger en controleerden de wedstrijd. De 0-2 kwam na een slechte spelhervatting van Blauw Wit kant. Uit een scrimma ge kwam Blauw Wit op nieuw in de wedstrijd 1-2, maar vlak na dit doelpunt werd opnieuw te makkelijk een doelpunt weggegeven. Eindstand 1-3 WH 17 RUSSEN - Maar liefst 850 heesters werden vorige week woensdag 22 maart door honderd leerlingen geplant aan de Oude Mors weg. Drie klassen van de Overes (locatie Lage Es), de Julianaschool en de Holte- renkschool kwamen met de fiets langs om mee te doen aan de Nationale Boom- plantdag. Wethouder Hans ter Keurst legde de kinderen uit, waar om natuur zo belangrijk is. "Het is niet alleen de kleur, maar ook de geur. Bomen zijn de longen van de wereld. Ze zorgen voor zuurstof." Er werden aan de Oude Morsweg geen bomen ge plant. maar heesters. Ter Keurst: "Als je hier over een jaar of vijf weer langsfietst, zul je zien dat het behoorlijk is gegroeid en kun je zeggen dat je hieraan hebt meege holpen." Een groen bordje, met daarop uitleg en de na men van de scholen, geeft dat ook duidelijk aan. Dit bordje werd onthuld door de drie oudste meisjes uit de klassen die meehielpen. De scholen worden elk jaar roulerend gekozen. De loca tie hangt af of er op dat mo ment bomen of struiken moeten worden geplant. Daarnaast staat de veiligheid van kinderen voorop. Zowel Holtense als Rijssense schoolkinderen hielpen mee bij de aanleg van de houtwal aan de Oude Morsweg. (Foto: Sander Scheperman) George Courie: "We hebben gekozen voor rustige kleuren en strakke inrichting. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17