Sponsorloop voor Toon Hermans huis Fietsvierdaagse regionale VW Oudenampsen wint loting comnostactie T-W.v.* Tuitert en Paalman winnen dartmatch Verkoop politiebureau Afsluiting weggetje Cursus over opvoeden Cursussen computer Kledingbeurs kinderen Israel N T ■y Dinsdag 21 maart 2006 HOLTEN - Het college van B en W wil het po litiebureau aan de Rei- linksweg 2 verkopen aan R. Beldman. De gemeente is sinds 1994 eigenaar van het bureau en wordt nu ver huurd aan de politie en aan mevrouw Beldman, die een deel gebruikt voor haar paramedisch praktijk. De gemeenteraad heeft in mei 2005 uitgespro ken om te bekijken wel ke panden, die eigen dom zijn van de ge meente, zouden kunnen worden verkocht. Daar naast is het geen taak van de gemeente om panden commercieel te verhuren. De huurovereenkomst met de politie en de ge meente loopt nog tot 30 april 2007, met een jaar lijkse verlenging. Deze overeenkomst gaat bij verkoop over naar Beld man. De politie maakt geen bezwaar. De bedoeling is dat de politie in de na bije toekomst zal ver huizen naar het nieuwe Kulturhus in Holten. Het pand aan de Rei- linksweg is nu in ge bruik als kantoor- en praktijkruimte. Er be staat een mogelijkheid dit te wijzigen in woon ruimte. Mocht de koper dat binnen tien jaar na aankoop willen, dan moet er wel een nabet aling aan de gemeente worden gedaan. In het eerste jaar is dat 100.000 euro met een aflopend bedrag van 10.000 euro per jaar. HOLTEN - Het college van B en W wil de raad voorstellen om een ge deelte van de Mole- naarsweg te onttrek ken aan het openbaar verkeer. De Molenaarsweg loopt over het terrein van Au tobedrijf Paalman aan de Rijssenseweg. In een brief aan de gemeente vroeg B. Paalman in 2003 al of deze weg niet kon worden afgesloten. Hij verwachtte dat de achterliggende bewo ners deze weg zouden gaan gebruiken, wan neer de Schreursweg zou worden afgesloten van de Rijssenseweg. De percelen van Auto bedrijf Paalman liggen aan beide zijden van dit weggedeelte en hij vindt het voor de bedrijfsvoe ring gewenst dat dit wordt onttrokken aan het openbaar verkeer. De gemeente heeft hier over met de bewoners gesproken. Uiteindelijk is besloten om het be wuste deel van de Mole naarsweg af te sluiten. In ruil daarvoor staat Paal man vier meter grond af, waarop een nieuwe ont- sluitingsweg aangelegd kan worden. HOLTEN - Thuiszorg aan de Gaardenstraat 29 start woensdag 19 april van 19.45 tot 21.45 uur de cur sus Opvoeden: Zó!. Deze cursus is bedoeld voor alle ouders die vragen heb ben over opvoeden of die be nieuwd zijn naar tips om het opvoeden van kinderen voor al leuk en uitdagend te laten zijn. De cursus wordt gege ven door een verpleegkundi ge van de afdeling Jeugdge zondheidszorg (JGZ) van de GGD Regio Twente in sa menwerking met het maat schappelijk werk. De cursus bestaat uit vijf we kelijkse bijeenkomsten die duren van 19.45 tot 21.45 uur. De kosten van de cursus bedragen 12 euro per per soon. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de GGD Regio Twente: 053 487 69 30. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp starten en kele computercursussen. Bij voldoende belangstelling begint er in maart/ april de cursus Windows 98 op maandagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Verder is een vragenuurtje op dinsdag 28 maart van 9.30 tot 11.30 uur en op maandagavond 3 april van 19.30 tot 21.30 uur. Meer informatie: De Bosch kamp, Tuinstraat 2, telefoon 0548 - 36 27 55. Leden van de Ronde Tafel Amersfoort waren bezig met een sponsorloop voor het Toon Hermans Huis. Er werd in Holten overnacht. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De Ronde Tafel Amersfoort hield afgelopen weekend een sponsorwan- dclloop voor het Toon Her mans Huis, een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Zo'n achttien man liep dui zend kilometer, van Lemele naar Holten en daarna naar Vorden. In Holten werd over nacht in hotel de Swarte Ruijter. De Ronde Tafel Amersfoort is een service club. Elk jaar organiseert de club een actief evenement om géld in te za melen voor een goed doel. Dit jaar is de keuze gevallen op het Toon Hermans Huis Amersfoort. Het Toon Hermans Huis Amersfoort is een ontmoe tingsplaats en een wegwijzer. Mensen met kanker, hun partners, familie en vrienden kunnen er zonder verwijzing binnenlopen voor het delen van ervaringen met lotgeno ten, het vinden van betrok kenheid en rust, informatie en voorlichting, het bijwonen van themabijeenkomsten, deelname aan gespreksgroe pen, cursussen en meditaties. BATHMEN - In zaal Braakhekke in Bath- men wordt zaterdag 25 maart van 9.30 tot 12.00 uur een kinder- kledingbeurs gehou den. De beurs staat bekend om de goede kwaliteit van kleding en tevens om de gezellige sfeer. De verkoop van de voor jaar-/ zomerkinderkle- ding vindt plaats in zaal Braakhekke, School straat 6a in Bathmen. De opbrengsten van de verkoop komen ten goe de aan de Stichting Peu terspeelzalen Bathmen en niet verkochte kle ding gaat naar een goed doel. Informatie be treffende de kinderkle- dingbeurs kan men ver krijgen bij Irma de Vries, telefoon: 0570- 542604. HOLTEN - Bejaarden sociëteit Holten heeft een bijeenkomst ge houden over Israel en de kiboets. Jannes en Gerry Schup- pert-Stam lieten beelden zien die ze enige jaren terug hebben gemaakt. In de kiboets, waar ze drie keer als vrijwilli gers waren. Jannes werkte er als schilder. En Gerry werkte overal, maar het meest in de ro- HOLTEN - De derde dart wedstrijd om het Gouden Keun werd druk bezocht. Zo'n 34 deelnemers waren aanwezig bij Bar 't Mos- sink voor dit darttoernooi. Door middel van loting wer den de deelnemers gekop peld en verdeeld over vier poules. Na de poulewedstrij- den gingen de nummers 1 en 2 van elke poule over naar de winnaarronde. Na de twee poules in de win naarronde volgde kruisfina les. Hierin wonnen Jan Tui- tert en Jurijan met 4-2 van Bert Jan Schaapherder en Bert Paalman en Marco van Menunt en Bennert Rensen met 4-1 van Marco Voort man en Robin Koning. In de finale wonnen vervol gens Jan en Jurijan met 4-2 van Bert Jan en Bert. In de strijd om de derde/ vierde plaats waren Marco van M. en Bennert met 4-1 te sterk voor Marco V. en Robin. In de finale van de verliezer ronde waren Gijs Veneklaas en Curry met 5-2 een maatje te groot voor Bart Soer en Arjan Pinkert. De maximale score van 180 werd gegooid door Gijs Ve neklaas. Juijan Paalman en Robin Koning. De beste da me was Linda en de hoogste finish werd gegooid door Arjan Mulder: 123. De volgende wedstrijd, is zondag 23 april bij 't Kla- HOLTEN - Supportersver eniging der Roodzwarten heeft afgelopen weekeinde haar conipostactie gehou den. Het was dit jaar een geweldig succes. Vele vrij willigers van de voetbal, handbal, atletiek en scha ken hebben zich van hun beste kant laten zien. De enorme hoeveelheid compost die donderdagmor gen werd bezorgd op de par keerplaats van Meermans kamp was zaterdag rond het middaguur weer volledig verdwenen. De Supporter vereniging wil alle Holtena ren bedanken dat zij massaal compost hebben besteld. Meer dan achttienhonderd zakken compost werden er volgeschept en daarna in Holten en omgeving afgele verd. Vanwege het veertigja rig bestaan van de Suppor tersvereniging later dit jaar, was er aan deze compostac- tie een gratis verloting ver bonden. Iedereen die com post bestelde, kreeg automa tisch een lot. Vrijdagavond heeft Bert van Eijk, hoogst persoonlijk de winnende lo ten getrokken. De eerste prijs, een reische- que ter waarde van 350 euro is gevallen op lotnummer 4537 en ging naar Oude- nampsen aan de Gaarden straat. De tweede prijs, een tuinset, ging naar de Vicarie. naar Nijkamp en de derde prijs, een elektrisch barbe cue, werd gewonnen door Nijkamp aan de Bergmans straat. HOLTEN - De VVV Sal- landse Heuvelrug/ Regge- land houdt van 13 tot en met 16 juni een fietsvier daagse. Net als voorgaande jaren kan men dit jaar ge nieten van nieuwe routes in het gebied van de Sallandse Heuvelrug en het Regge- land: een natuurgebied met een veelzijdig karakter. Speciaal voor deze fietsvier daagse zijn er een viertal nieuwe routes met afstanden van 40 en 60 kilometer uitge zet in de omgeving van de Sallandse Heuvelrug en het Reggeland. Het is ook moge lijk om één dag deel te ne men. De deelnemers ontvan gen de route elke dag bij het startpunt. Dit jaar wordt er gestart in Rijssen, Den Ham, Wierden en Mariënheem. Na de succesvolle start vijf jaar geleden, en het nog bete re vervolg hierop in de vori ge jaren en de positieve reac ties van de deelnemers is het deze keer een uitdaging voor de organisatie om het grote aantal deelnemers te evena ren dan wel te verbeteren. Mevrouw Oudenampsen kreeg de eerste prijs van de compostactie. Zij won 350 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9