Triatlonweekend met Lee Towers en Jannes Mol: heel 'Er moet nog veel Gebeuren' Vrijwilligers zijn hard nodig bij hulp paddentrek Nieuw stuk OCH: Jalving J al ving Foto-expo Versnel Opbrengst jantje Beton Flessenactie Impuls breedtesport Evert Mol uit Holten Dinsdag 21 maart 2006 HOLTEN - In de Huis artsengroepspraktijk in Holten is een foto expositie van Hélène Versnel te bezichtigen. Zij is fysiotherapeute, maar ook een begaafde fotografe. Tijdens haar reizen door Suriname, Oeganda, Ethiopië, Egypte, Jemen. Indone sië. Vietnam, Laos en andere landen, heeft ze met haar camera een bij zondere collectie foto's van de verschillende culturen samengesteld. HOLTEN - De Jantje Beton Collecte leverde een opbrengst op van maar liefst 1902,75 eu ro. De collecte vond plaats in de week van 6 tot en met 11 maart en werd in Holten gehouden door Scouting de Waarden- borchgroep, peuter speelzalen Dribbel en Kruimeltje en peuter speelzaal t Knötter- heukske. HOLTEN - Scouting De Waardenborch houdt 25 maart een flessenactie. Van 9.30 tot 15.00 uur komen scouts langs de deuren om zoveel mogelijk flessen op te halen. Met dit geld wordt nieuw materiaal aange-, schaft, om een mooi spelaanbod aan te kun nen bieden aan de jeugdleden. Alle spel- lakken doen mee: Wel pen, Scouts en Explo rers. Wie toch wil steunen maar geen flessen heeft, kan donateur worden. De kinderen zullen daar voor kaartjes bij zich hebben als zij langsko men. Ze zijn te herken nen aan het groene, bei ge en rode uniform met de geruite das en even tueel een pet. RIJSSEN - De gemeen te Rijssen-Holten is in 2005 gestart met een breedtesportproject genaamd Impuls voor de breedtesport. Een van de deelprojecten hiervan is verenigings ondersteuning. Dit deelproject krijgt van af nu een impuls. Informatie en voorlich ting is nodig op het ge bied van ondermeer de risico-inventarisatie en evaluatie (een zoge naamde arbocheck) en maakt onderdeel uit van verenigingsondersteu ning. Er wordt daarom maandag 27 maart in het Parkgebouw (zaal 1een informatieavond gehou den. Inloop vanaf 19.45 uur. Het programma be gint om 20.00 uur en duurt tot 22.15 uur. HOLTEN - Wie de jaarlijkse paddentrek eens wil meema ken, kan meegaan met de vrijwilligers van de padden- overzetgroep Holten. In deze tijd van het jaar ontwaken de padden uit hun winter slaap en trekken tot half april naar het water om daar eieren af te zetten. Dit gebeurt vooral 's avonds en 's nachts. Padden zijn niet erg snel en als zij wegen moeten oversteken om bij het water te komen, lo pen ze gevaar om dood te wor den gereden. Aan de Broekweg in Holten is de paddentrek altijd hevig. Om te voorkomen dat daar de padden massaal worden dood gereden, is er langs een ge deelte van de weg een padden- geleidewand geplaatst met emmers. Padden kunnen daar door niet meer de weg overste ken, maar belanden via de ge- leidewand in de emmers. Een groepje vrijwilligers zorgt er vervolgens voor dat de padden veilig worden overgezet naar het water. Dit paddenoverzet- project is een initiatief van IVN en Stichting Behoud Na tuur en Landschap Holten. Wie de paddentrek en het overzetten van nabij wil mee maken, kan zijn of haar naam en telefoonnummer doorgeven per e-mail (jetty.dorreste- ijn@planet.nl) of telefonisch (0548-362620). Degene die zich heeft aangemeld, krijgt een dag van tevoren een verza melplaats door. zodat hij of zij de volgende avond de padden trek kan aanschouwen. HOLTEN - Stichting Triathlon Holten pakt weer goed uit. Vrijdagavond 14 juli treedt Jannes en Medi- camento op. Na afloop van de triatlon, zaterdagavond 15 juli, staat Lee Towers op het podium. Daarnaast de band Cooldown Café en de Reeperbahner Stimmungs- macher uit Dijkerhoek. Medicamento geeft de aftrap van het triatlonweekend. De ze drumband laat Zuid-Ame rikaanse ritmes en Brazili aanse klanken horen. De band loopt over het parcours Smidsbelt op, gevolgd door een vlaggenparade. Een half uur later, wordt de kinder run-bike-run gehou den. De verhuizing van dit evenement naar het centrum van Holten, blijkt een goede keuze te zijn. Langs de dranghekken staan nu veel kijkers de deelnemertjes aan te moedigen. De zwem-loop die vorig jaar voor het eerst werd geïntro duceerd, staat nu ook weer op het programma. Deelne mers zwemmen 500 meter in zwembad Twenhaarsveld en lopen daarna ongeveer 15 ki lometer. De finish is op Smidsbelt. Iedereen is wel kom hieraan mee te doen. De feestavond op vrijdag be gint om 22.30 uur. Medica mento geeft eerst een optre den met een dansgroep onder leiding van Hester Paalman. BATHMEN - Na een ge slaagde première op 11 maart in Diepenveen voor het kerkkoor aldaar, treedt toneelclub OCH zaterdag 25 maart om 20.00 uur op met het nieuwste stuk Jalving Jalving. Het optreden is in zaal Braakhekke in Bathmen. Na meer dan veertig jaar trouwe samenwerking met het kerkkoor en regelmatig een volle bak, willen OCH hun fans in Bathmen niet in Daarna komt volkszanger Jannes op het podium. De toegang is gratis. De International Triathlon Holten begint zaterdag 15 ju li om 12.45 uur. Nationale en internationale toptriatleten doen hieraan mee. Maar ook vele Holtenaren. De sport en promotiemarkt is dan op het Kerkplein te vinden en in de Kerkstraat de McDonald's kinderspeelstraat. Om de overwinning te vie ren, is iedereen 's avonds vanaf 21.30 uur welkom op Smidsbelt. De band Cool down Café speelt vele mee zingers. Daarnaast komt Lee Towers langs en geeft de Reeperbahner Stimmungs- macher een optreden. NIEUW-HEETEN - De familie Mol heeft een brede ervaring met vakantieparken. Evert heeft een opleiding in die richting en hun ge zamenlijke inzet als beheerders van het grootste vakantiepark van Nederland, Gin- kelduin in Leusden. waar ze zestien jaar werkzaam waren en waar hun kinderen op groeiden tussen de va kantiegasten, gaf hen de meeste 'bagage'. Toen Ginkelduin ver kocht werd, trad Evert in dienst van Roompotva kanties en hoewel hij ook daarvoor met ple zier werkte, verwelkom de hij het telefoontje van de projectontwikkelaar met genoegen: de Sal- landshoeve in Nieuw- Heeten was te koop. "Iets voor jou?" "En dan kruipt het bloed toch waar het niet gaan kan. Ik heb bijna mijn hele jeugd in Holten ge woond en met ontzet tend veel plezier. Ik zat er op voetbal bij SV Holten, was daar meer onder mijn bijnaam 'Jur- gen' bekend. Na dertig jaar omzwervingen in binnen- en buitenland verlangde ik terug naar deze omgeving. En daarom hebben we hier ons stekje gevonden." "In mei houden we open dag. Wanneer precies, is nog niet bekend." de steek laten. Het blijspel, geschreven door Herman van der A, handelt over twee ouderwetse boeren broers die een erfenis ont vangen, wat een hoop tram melant met zich meebrengt. De broers worden gespeeld door Jan Schooien en Hans Steunenberg die op geheel eigen wijze de lachers op hun hand weten te krijgen. Kaarten voor de voorstel ling zijn verkrijgbaar bij de Readshop en kapsalon De Worp in Bathmen. En bij Schuurman Schoenen. Flo ra 185-189 in Colmschate. Tevens in Holten bij J. Bult, Mossinkserf 38. telefoon: 0548-363219. OCH gaat in april ook nog op pad, maar dan met het stuk De Tuinkabouter, ge schreven door Gundrun Eb- ner. Eerst op zondag 9 april naar Ommen, en daarna op vrijdag 21 april naar Zwol le, beide op uitnodiging voor verschillende vereni gingen. Daarna, op zaterdag 29 april, de langverwachte Tuinkabouter in Holten. In het kader van de Koningin nedagviering speelt de club op uitnodiging van de Stichting Viering Nationale Feestdagen 's middags in gebouw Irene. Hier verwacht OCH een volle bak, omdat deze uit voering in Holten al twee keer is uitgesteld. De toe gang is gratis. Nieuw-Heeten - Sinds janu ari dit jaar heeft vakantie park de Sallandshoeve een nieuwe 'bemanning'. Evert en Monique Mol zijn de kersverse eigenaren van de uitspanning waarin meer dere restaurants zijn ge herbergd en vele mogelijk heden voor zowel binnen- als buitenactiviteiten aan wezig zijn. De honderddertig bungalows zijn inmiddels door een pro jectontwikkelaar al voor zo'n 90 procent verkocht aan par ticulieren voor wie de fami lie Mol de verhuur regelt. Een uitbreiding van het park met 37 bungalows moet eind van dit jaar gerealiseerd zijn. "Een hele klus!", zo betitelt Monique de grote renovatie van het inwendige van de Sallandshoeve. "Maar het was ook hard nodig want er was de laatste dertig jaar niet veel aan onderhoud of ver nieuwingen gedaan. We heb ben met z'n allen hard ge werkt en zijn al aardig gevor derd maar er moet nog veel gebeuren voor het echte sei zoen begint." Monique geeft een rondleiding door de voormalige boerderij waar al sinds jaar en dag het horeca gedeelte van de Sallandshoe ve is gevestigd. De afzonder lijke restaurants met barge- deelte zijn van top tot teen opgeknapt, voorzien van Oud-Holtenaar Evert Mol en zijn vrouw Monique zijn druk bezig met het opknappen van de Sallandshoeve. Ze hopen alles voor het hoogseizoen klaar te hebben. (Foto: San- der Scheperman) houten vloeren en lambrise ring. landelijk ingericht en knus ogend. "Iedereen, dus ook mensen van buiten het park, kan hier terecht voor een kop koffie, lunch of diner. Ook voor feestjes en vergaderingen. We hebben achter op de oude deel een ruimte ingericht voor kleine gezelschappen waar bijvoorbeeld gegour met kan worden. Met de bowlingbanen zijn we nog bezig en ook aan het binnen zwembad moet nog het één en ander gebeuren. Buiten zijn we bezig met de midget- golfbaan en de aanleg van een nieuwe speeltuin die str aks fris zal ogen. Ook het ter ras aan die kant moet nog op geknapt worden en gezellig worden ingericht. Aan de achterzijde hebben we een speelweide en een volleybal- veld; ook daar moeten we nog aan het werk. Maar als alles straks klaar is dan heb ben we een prachtig bedrijf. Het is een hele investering maar ook een enorme uitda ging", zo stelt Evert.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5