Onderscheiding Martijn Spijker Nu bij de Rabobank: een zéér aantrekkelijk 30-jaars rentetarief! Vraag ernaar bij de Rabobank bij u in de buurt. Boomfeestdag Wis en waarachtig weGeNeR Opfriscursus autorijden Het is tijd voor de nummer 1 in hypotheken. Rabobank Holtens Nieuwsblad Het is tijd voor de Rabobank. H 3 HOLTEN - Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk houdt vanaf woensdag 29 maart de opfriscursus Rijvaar digheid en verkeers- kennis. Onder leiding van Gerrit Talen worden allerlei, ook nieuwe, verkeersre gels en situaties behan deld waar men dagelijks mee te maken krijgt. Dia's en videobeelden tonen gevaarlijke situ aties en regelmatig wordt er een toets ge houden om de kennis te testen. Na het theoreti sche gedeelte, is er de mogelijkheid om in de eigen auto een ritje af te werken. Overigens is de rijvaardigheidstest abso luut geen examen. De cursus gaat van start op woensdag 29 maart van 9.30 tot Tl.30 uur in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. De kosten bedragen 13,50 euro voor vier theorielessen. De praktijkrit, als men daaraan wenst mee te doen, kost ook 13,50 eu ro. Verdere Informatie over deze cursus kan men verkrijgen bij de stichting Sociaal Cultu reel Werk voor Holten, dorpshuis De Bosch kamp, Tuinstraat 2, tele foon 0548 - 36 27 55. Trots nam Martijn Spijker de onderscheiding in ontvangst van burgemeester Bort Koe- lewijn, die hij namens Koningin Beatrix mocht uitreiken. (Foto: Johan Bolink) RUSSEN - Martijn Spij ker en Henk Voortman hebben vorige week don derdag een onderscheiding gekregen. Martijn Spijker werd in 1980 raadslid voor de VVD in de raad van de toenmalige ge meente Holten, dit bleef hij tot eind 1990. In 1998 werd hij opnieuw gekozen en is toen benoemd tot wethouder, een functie die hij vervulde tot en met december 2000 (einde oude gemeente Hol ten in verband met herinde ling). Vanaf 2001 tot heden is hij raadslid voor de VVD in de raad van de heringedeelde gemeente Rijssen-Holten. Henk Voortman werd in 1982 raadslid voor de SGP in de raad van de toenmalige gemeente Rijssen, dit bleef hij tot en met eind 2000. Hij was wethouder in de periode 1994-1998. Ook na de herin deling met Holten kwam hij voor de SGP in de raad van de heringedeel de gemeente Rijssen-Holten vanaf 2001 tot heden. Beide heren hebben bij de recente ge meenteraads verkiezingen aangegeven zich niet her kiesbaar te stel len. Zij namen donderdag 16 maart dan ook afscheid van het raadswerk in de raadsvergade ring. Ter gelegenheid van dit afscheid heeft het Hare Majesteit be haagd beide he ren te benoe men tot Lid in de Orde van A De leste tied kiek ik nog wal is wat vaker op mien kiek- deuske noar de verhaal'n van Riess'n en Hoolt'n. Ik mött der bie zegg'n dak meer noar het Hooltense kieke dan no ar het Riessense. Iederene hef in dissen tied zo'n deuske. De SGP stund ter waarachtig met op de Hoolter mark. Och ja, de tied'n veraandert. Doar wórdt zo vake zeg dat de beire plaats'n geliek mött weer. Wat mie dan opvuilt is, dak in de kop van het kiek- deuskesblad van Riess'n-Hoolt'n zéére, het Parkgebouw, de Scheeldkarke en het leemspoor. Ma wat see noe van Hoolt'n, gen Hoolter Karke en wie hebt ma één'n toor'n. gen Canadees'n Karkhof, toch bekêênd in de héle wereld, gen olde gemeentehuus of Diekerhookse Mólie en a he- amoal gen Hoolter Huus. Hèêmoal niks! Det kan toch aans? Het mött toch zo weer, dat ai wilt kiek'n noar het niejs van de gemeente, dai oe doar amoal in mött könn'n herkenn'n, of bint de Hoolter a zo veer, dat ze zich eeg'n veult met de Scheeldkarke en het Parkgebouw, ikke neet en det zal bie mie ok nooit gebuur'n. Misschien bint ter nog wa meer gebouw'n of plaats'n in Hoolt'n, woe we greuts op bint. Loat het ma weet'n an de kraante. Mis schien dat oonze nieje leu uut de road, det is een keer an könt kaart'n. Het bint misschein ma kleine dinge, ma kleine vleeg'n könt veneinig stekk'n. Vurige wekke reed ik oaver het Looker Brook en zag dat de Hoolterbrookers a wier drok gangs war'n met het poas- veur. Ie könt oe toch neet vuurstell'n dat oaver 25 joar, het poasveur doar neet meer steet, umdet doar amoal industrie is. De gruweln leup'n mie oaver de rugge. Ik kekke in de richting van Hoolt'n. Doar lag mien pleitske oonderan "n Hoolterbarg. Een machtig gezichte, den Hoolterbarg, mar dan in één keer zeek det groote gebouw van de Enkco. Det is noen de vuuruutgaank. Ie könt en magt het neet amoal teeg'n hoold'n. Mar zoln ze rati zo'n industriegebied gen- nen hooltsingel könn'n zett'n zo duinig dat ter minder ho rizonvervuiling is. Zol'n ze die gebouw'n neet grós greun könn'n varv'n zo dai van de veert'n 't neet zo duudelijk zeet. Ik bin blie dat ter a meer leu bint binn'n de gemeen te, diet het ter zwoar met hebt. Ai de kraant'n de leste tied zo lêêst, kan de vergriezing oons nog wal is redd'n. Min der industrie duur de starke vergriezing. Bint de öölde leu toch nog wier ans good vuur. Wie weet steet het poasveur der nog oaver 25 joar en stoat der greune singels um de greune gebouw'n. Dêenk ter mar is over noa. Het is de muijte weert. Wis en waarachtig. De vêêrkaante Viefkop Oranje-Nassau. Burgemees ter Bort Koelewijn zal hen de daarbij behorende versierse len uitreiken tijdens deze raadsvergadering. Naast deze koninklijke waar dering ontvingen Spijker en Voortmarrtijdens deze verga dering ook de gemeentelijke erepenning uit handen van burgemeester Koelewijn. Spijker ontving de erepen ning voor zijn bijzondere verdiensten voor de gemeen schap van Holten en Rijssen- Holten in de eerder genoem de periodes en Voortman ontving de erepenning voor zijn bijzondere verdiensten voor de gemeenschap van Rijssen en Rijssen-Holten. RUSSEN/ HOLTEN - Woensdag 22 maart is de Nationale Boom feestdag. Dit jaar is het thema Bomen en Spelen. Het feestelijke evenement staat in Nederland volop in de belangstelling. Zoals ieder jaar doet de ge meente Rijssen-Hol ten ook weer mee aan de boomfeestdag. De natuur, maar vooral ook bomen zijn een avontuurlijke speelplek waar kinderen heerlijk kunnen ravotten. Om de jeugd te betrekken bij de Boomfeestdag wor den woensdag 22 maart in Rijssen-Holten hon derd kinderen actief in gezet bij dit feestelijke evenement. Wethouder H. ter Keurst ontvangt de kinderen om 10.00 uur aan de Oude Mors- weg in Rijssen. Daar worden dan ongeveer 850 inheemse heesters geplant. Er wordt ge werkt onder begelei ding van de plantsoen medewerkers. De kin deren die deelnemen zitten in de hoogste groepen van de basis scholen; de Overes, de Julianaschool en de Holterenkschool. Aan alle basisscholen wordt een lespakket beschik baar gesteld door de ge meente. Voor meer in formatie over dit onder werp: www.boomfeest- dag.nl. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur. ontvangst door wethouder H. ter Keurst; 10.15 uur. star ten inplanten; 11.15 uur, afronding werk zaamheden. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www wegenerhuisaanhuiskramen.nl A--v' .A/,;;.; A" ;ïA

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3