Nieuw Langepad PvdA grote winnaar gemeenteverkiezing 'Onvoorstelbaar hoe mensen daar zo leven' Agenda Lezing Sonia Bos Open dag artsenpost Verborgen gebreken Boekenweek Theater Arme Dwazen Informateur HOLTEN - De werkzaam heden aan het Langepad zijn bijna afgerond. Eind deze week zou het klaar moeten zijn. Duizend opsluitbanden. twintigduizend stenen van 20 bij 20 centimeter, vijf duizend stenen van 10 bij 10 centimeter en 300 kuub gemalen puin is erin ver werkt. Bijeenkomst Bejaardenso ciëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 14 maart 2006, 14:30 Film Verborgen gebreken. Boschkamp. donderdag 16 maart 2006 Compostactie supporters vereniging der Roodzwar ten, Holten, donderdag 16 maart 2006 - vrijdag 17 maart 2006 De waliezijde is voorzien van laddergaas. Om dit alle maal te kunnen plaatsen, werd eerst vijfhonderd kuub zand uitgegraven. Het pad is nu 546 meter lang en 2,60 meter breed geworden, zodat maaima- chines en andere onder- houdmachines over het pad heen kunnen. Het blijft wel een fiets-/ voetpad. (Foto: Sander Scheperman) Run-mountain-run. Zuur- berg, zaterdag 18 maart 2006 Goud van Oud Party. Bon- tepaard, zaterdag 18" maart 2006, 20:30- 1:00 V&T Holten: presentatie over Byzantijnse kunst. Kan delaar, dinsdag 21 maart 2006. 20:00 Bijeenkomst NBvP Dijker- hoek, Bonte Paard, dinsdag 21 maart 2006, 20:00 NBvP Holten: Lezing over struisvogels. Vosman, don derdag 30 maart 2006 Dinsdag 14 maart 2006 HOLTEN - Sonia Bos spreekt al jaren over de vernieuwingen die de overgang van het vissentijdperk naar het aquariustijdperk brengt. Door haar werk leert ze mensen hun lijdensweg te doorbreken en aan een liefdevolle, positieve toekomst te werken. Sonia Bos is een mystica en zij spreekt vanuit de Akasha. De Akasha is het oergeheugen van het leven waarin de blauw druk van de levensvor men is vastgelegd. De bijeenkomst wordt woensdag 22 maart om 20.00 uur gehouden in De Kandelaar. De entree bedraagt 5 euro. Opge ven kan per e-mail: hol- tcn.bezieling@planet.nl of per telefoon: 0548- 363123. DEVENTER - De lan delijke open dag van de zorg wordt zaterdag 18 maart gehouden. De Centrale Huisartsen post Salland in Deven ter doet hieraan mee. Er worden van 11.00 tot 14.00 uur rondleidingen gehouden. Men kan kij ken hoe de huisartsen post werkt en antwoord op vragen krijgen. Het adres van de post is het Geertruidenzieken- huis, H.J.P. Fesevurstraat 7 in Deventer. HOLTEN - Filmhuis Holten draait donder dag 16 maart om 20.15 uur de film Verborgen gebreken in de Bosch kamp. De bejaarde Agnes gaat op weg naar haar fami liehuis op het Schotse eiland Muil, om er de as van haar overleden broer uit te strooien. Tegelij kertijd lopen de tienjari ge Chris en haar jongere broertje -weg van huis. Agnes vindt de twee 'verstekelingen' op de achterbank van haar au to. De kinderen dragen een vreselijk geheim met zich mee, Agnes ontfermt zich over hen. Ook zij blijkt met een groot geheim te leven. HOLTEN - De boeken week gaat woensdag 15 ntaart van start. Het thema is dit jaar Boem Paukenslag: schrijvers en muziek. Op woensdag 15 maart om 20.00 uur geeft Mar griet de Moor een lezing in de Boschkamp in Holten. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibli otheek bij de VVV. in Holten treedt op woens dagmiddag 15 maart om 14.30 uur het barbers- hopkwartet Just Because °P in de bibliotheek. HOLTEN - De burgers ko zen vorige week een nieuwe gemeenteraad. Met een la gere opkomst dan bij de voorgaande gemeente raadsverkiezingen bleef de raad merendeels ongewij zigd. Alleen kreeg de PvdA een zetel meer, ten koste van de VVD. De conclusie kan zijn dat de burgers niet geheel ontevreden zijn met het door het gemeentebe stuur gevoerde beleid. De opkomst was 79,35 De SGP behaalde 5190 stemmen, 24,57 goed voor zes zetels. Het CDA bleef de tweede partij met 4049 stemmen, 19,17 goed voor vijf zetels. De Par tij van de Arbeid haalde 3844 stemmen. 18,19 en komt met vijf zetels in de nieuwe raad. De ChristenUnie haal de 3575 stemmen, 16,92 vier zetels. Gemeentebelang haalde 2280 stemmen, 10,79 blijft drie zetels. VVD haalde 2189 stemmen, 10,36 verliest een zetel en komt op twee zetels. „We zijn de enige partij die gewonnen heeft in Holten. Helaas heb ben we in Rijssen heel wat stemmen laten liggen", con cludeerde VVD-lijsttrekker Jan Kevelam. Bij de gemeen teraadsverkiezingen in 2000 werden de zetels en stemmen als volgt verdeeld: de SGP behaalde 5094 stemmen, 23 6 zetels. Het CDA kreeg 4754 stemmen, 21.1 5 ze tels. De PvdA kreeg 3613 stemmen, 16.3 4 zetels. De CU kreeg 3363 stemmen, 15.2 4 zetels. Gemeente belang kreeg 2588 stemmen, 11.7 3 zetels. De VVD kreeg 2533 stemmen, 11.5 3 zetels. D66 haalde 259 stemmen, 1.2 geen zetel. De opkomst toen was 85,9 Donderdagavond 16 maart wordt de nieuwe raad geïnstalleerd. Nieuw in de gemeenteraad zijn Isa Kah- raman (CDA), Willy Otten en Willemien Riezebos-Tes- semaker (CU) en Rob de Koe (VVD), allen afkomstig uit Rijssen. Worden Jan Lig- tenberg (SGP), Hans ter Keurst (PvdA) of Willem ter Schure (Gemeentebelang) opnieuw wethouder of komt er vanuit een andere fractie een wethouder met raadsze- tel. dan komt de eerstvolgen de kandidaat op de lijst in aanmerking voor een zetel in de raad. Uit de oude raad verdwijnen zoals het er nu uitziet H. Voortman (SGP), W. Beldman-Wegstapel (CDA), B. Wolterink en G.H. Hulsman (CU), A.B.J. Klein Twennaar (GB), M.F. Spijker en G. Wibbelink-Roelvink (VVD). HOLTEN - Karei Bos man verzorgt zondag 19 maart om 14.00 uur een middag over Wil lem Wilmink in de Boschkamp. Karei was jarenlang zanger en gitarist in de theaterproducties van Willem Wilmink. De dichter is dood, maar sa men met Jitze Kopinga en Mark Söhngen houdt Bosman hem levend door zijn werk te blijven uitdragen. Het program- ma_Arme Dwazen is een bijzondere vorm van kleinkunst. Liedjes, ge dichten en korte verha len wisselen elkaar af en de verbindende teksten spiegelt Karei Bosman zijn liedjes aan de poë zie van oude dichters. De toegang bedraagt 7,50 euro. Kaartjes kan men reserveren op het kantoor van de Stich ting, Tuinstraat 2 in Hol ten, telefoon 0548- 362755. HOLTEN - Bij het ter perse gaan van dit weekblad is het college nog niet rond. Er wordt een informateur benoemd. Deze informa teur hoort van elke partij afzonderlijk wat haar wensen zijn en de harde en bespreekbare stand punten van de partij. De groep van Wil van den Berg en Gerard Heethaar bij de in aanbouw zijnde school. HOLTEN - "Het was een enorme ervaring", vertelt Wil van den Berg. Met Gerard Heethaar ging ze vorig jaar met een groepje naar Tanzania om daar te helpen bouwen aan een do- venschool. "Vooral in het begin houdt het je bezig en blijf je erover nadenken", geeft ze aan. "Onvoorstelbaar hoe mensen daar zo kunnen leven. Noem het maar overleven, want dat is het. Je hebt er totaal geen luxe. In kleine hokjes wonen complete families. Met wat matrassen op de grond. Overdag leven ze in groepjes op straat". Wat Wil meteen opviel, was dat het ontzetten de aardige mensen zijn. Al tevreden met eigenlijk hele maal niets. De groep werkte aan een project in het plaats je Dodonta. Ouders weten vaak niet hoe ze met hun doof geboren kind moeten omgaan. Ze kunnen niet met hun zoon of dochter commu niceren. Ze ervaren het kind als een blok aan hun been en het wordt ondergebracht in een school of opvangcen trum. De ouders kijken er daarna niet meer naar om. Aan zo'n schooltje heeft Wil meegeholpen met bouwen. "Robin, die het project leidt, wil er geen internaat van ma ken. Hij wil de ouders geba rentaal leren, zodat de kinde ren hopelijk buiten school tijd thuis weer welkom zijn". De dove jongeren zelf, wer ken ook mee. "Het gaat om drie schoolgebouwtjes. De stenen ervoor bakken ze zelf', vertelt Wil. "De man nen hebben getimmerd en de vrouwen geteerd, spijkers uitgezocht en opgeruimd." Maar zo makkelijk als in Ne derland, gaat het daar niet. "Er is daar geen stroom, dus er moest steeds naar een plek met stroom worden verhuisd om te zagen". Wil en Gerard Heethaar zijn drie weken geweest en heb ben met eigen ogen gezien dat de opzet van het project heel goed is. "Het is finan cieel erg verantwoord", weet Wil. "Er wordt geen cent te veel uitgegeven. Ik ben er helemaal van overtuigd dat het geld goed terechtkomt". Renti Delahaije (PvdA) is zichtbaar blij met de verkiezingsuitslag. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5