Nog gastgezinnen nodig voor Russische kinderen Computerzaak I-Tek verhuisd Wis en waarachtig Concert HMV Actie met compost Grotten van licht Controle Dinsdag 14 maart 2006 3 HOLTEN - Dc Holten- se Muziekvereniging houdt vrijdag 17 maart om 20.00 uur haar traditionele dona teursconcert in de Kandelaar. Naast het leerlingenorkest, de drumband en het or kest zal ook het koor Elcrvlo meewerken aan het concert. Dit gemengd koor uit Rijssen bestaat uit zo'n vijftig leden en brengt een afwisselend reper toire ten gehore. Er zul len enkele nummers ge zamenlijk opgevoerd worden, waaronder Concertschtick; een medley van bekende Amerikaanse melo dieën. Alle donateurs van HMV ontvangen toegangskaarten voor dit concert, de toegangs prijs voor niet-donateurs is 5 euro. Kijk voor meer informatie op www.hmv-holten.com. HOLTEN - Leden van VV, AV, HV en SV Hol ten hebben de bestel formulieren voor zak ken compost opge haald. Alle klanten die com post hebben besteld ma ken dit jaar kans op prachtige prijzen. Vrij dag 17 maart wordt be kend gemaakt wie de elektrische barbecue, de tuinset of de reischeque ter waarde van 350 euro heeft gewonnen. Los te storten compost kan worden besteld bij J. van Beek 0548-362249 of F. Koopman 0548- 363603. Op 16, 17 en 18 maart zullen de bestel lingen worden bezorgd en kan men overal in Holten de bekende groe ne zakken aantreffen. HOLTEN - De inter kerkelijke commissie Vorming Toerusting Holten houdt dinsdag 21 maart om 20.00 uur in dc Kandelaar een audiovisuele presenta tie met als thema Grot ten van licht. De presentatie over vroegchristelijke en By zantijnse kunst wordt gegeven door Cees Tromp, docent Christe lijke beeldtaal aan de Educatieve Faculteit te Amsterdam. De toegang is gratis. HOLTEN - Er werd woensdag 8 maart een verkeerscontrole ge houden in de gemeente Rijssen-Holten. Onder meer voor het niet dragen van een vei ligheidsgordel; het ne geren van een gesloten- verklaring; het niet ter inzage afgeven van een rijbewijs. HOLTEN - In het pand aan de Dorpsstraat 39 waar eerst Foto Ten Velde huisde, zit nu Piet ter Doest met zijn computerwinkel I-Tek. Verkoop van computers, as sembleren en reparaties aan alle merken computers. Dat is de hoofdmoot van zijn be drijf. "Steeds meer mensen hebben een computer in huis. Sommigen hebben zelfs hun eigen interne netwerken", weet Piet. "Voor de particu lier geldt vaak dat men een prachtige pc heeft, maar slechts een klein percentage benut van alle mogelijkhe den. Op dat gebied willen we klanten graag begeleiden". Wie een computer in repara tie heeft, wil deze natuurlijk snel terug. Piet: "Doordat wij de werkzaamheden in eigen beheer verrichten, kunnen we een snelle en goede servi ce verlenen en direct inspe len op de wensen van de klant". De winkel is dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur (tussen 12.30 en 13.30 uur gesloten). Telefoon 0548-364952 of www.itek.nl Het carnaval is nog neet vuurbie of Prins Remy de Gallier, van de PvdA hef de verkiezing'n van Riessen/ Hoolt'n e wunn'n. Vief zetels in de nieje road. Gefilsteerd. Vuur mie is hij de nieje formateur en geneen'n aandem. Hij mött het spectrum van links noar rechts mar is good bekiek'n. Wat kumpe teeg'n; het CDA, met Prins Henny van de Bolnpeetr's, vief zetels, Ge meente -belang, met Prins Velocitas, 3 zetels, juust ja, dan is ter al ne meerderheid. RiessemHoolt'n hef ne kaans um vuur de kommende veer joar de WD, de CU en de SGP in de opposi tie te zett'n. Dit is de kaans vuur Riessen Hoolt'n um is ne keer wat aans te doo. Zie kont recht doon an beide kem'n. Det is ok democratie. Die drei grootvorst'n mött het met meka eens word'n. Dit is de kaans um, op nen aandere meniere politiek te bedriem'n. Ik wêêt, het is een aander geluud as twei wetholders van de SGP, ma as det duur geet hooi nooit gen verkiezing'n wie te hooid'n. Kêêrls ie mott lef hemm'n, ait neet prebeert is't ne gemiste kaans. Doar bint ne hoop Riesner diet doar al joaren van e dreumt hebt. En het wordt tied dat de SGP oons ok is veer joar laank lött heum vanuut de oppositiebaank'n, wat ze wa of neet wilt. Det is ok iets niejs vuur eur. An de ene kaante is het dus mooi, dat ter nen uutslag is woei vuuruutstrevend beleid met kont voer'n, an de aandere kaante is het ok zo, dat ter veer Hoolter minder in de road zit. Des jammer, want de Riessner politici hebt mie neet könn'n oavertuug'n dat ze het ech good vuur hebt met Hoolt'n. Het Looker Brook is ne bittere pille en doar deud'n ze heel luchtig oaver. Ma het leste woord is ter nog nog neet oaver a zeg. Gelukkig hek al e zene, dat ter nog meer Hoolter bint, diet in de penne bint e klumm 'n. um te redd'n, wat ter redd'n vuilt. Ok ik zoll teeg'n iederene will'n zegg'n, pakt de penne en schrieft oe verhaal in het Hooltens Niejsblad Ik zóll nog vólle voerder will'n goa. Ik willet miene wichter en kleinwichter neet andoon, zo'n groot industriegebied op disse plaatse. In miene oog'n, kan de industrie ok wal noar de regio nale gebied'n bie Almelo, of noar Dêémter an de A 1 en ast neet aans kan noar 't Vletgoa. Ik goa der keihard teeg'n in, iele ok? Wat dag iele van nen mars van'n Beelt noar'n Scheeld. Wie zölt öóns mött'n loat'n heur'n. Wie zöllt de provincie mött'n loat'n zee, dawe gek bint met Hoolt'n en zien buut'ngehied. Zoll toch mooi weer, 500 man. diet op een zoaterdag, de Roadsleed'n, de Provinciale Staat'n en heel Nederlaand loat zee, dat ze rekke- ning mött hold'n met de Hoolter. Dawe disse grööte veraande- ring in öóns kleine darp neet wilt. Viefhonderd leu likk volle, mar met de MAC, de triathlon, de beire voetbalvereniging'n en de carnaval en al die aandem, in oons midd'n geet oons det saam'n met de buurtschapp'n nog lukk'n ok. HMV vuurop. Wat zeg ik, ai amoal met doot, wórdt vólle meer. Nen Hoolter zeg neet gauw wat, ma genog is genog. Ie doot toch ok met ast zoveerkump, ikke wa, joa wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop Nog een beetje schuchter keken de Tsjernobvlkinderen die vorige keer in Holten logeer den. Net na hun aankomst. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobvlkinderen Holten haalt in de periode 20 september tot en met 13 november opnieuw een groep van zo'n dertig kin deren uit Wit-Rusland naar Holten. Met de voor bereidingen daarvoor, is zo wel in Holten als in Wit- Rusland inmiddels een start gemaakt. De kinderen komen deze keer uit een ander dorp dan de groepen kinderen die in 2001 en 2004 in Holten en Rijssen te gast waren. Ze zijn in de leeftijd van acht tot en met elf jaar en kunnen alleen naar Nederland komen als zich voldoende gastgezinnen hebben aangemeld. De gast gezinnen moeten bereid zijn gedurende acht weken een of meerdere kinderen in het ei gen huisgezin op te nemen. De stichting werkt nauw sa men met de landelijke stich ting Hulp aan Tsjernobylkin- deren. Het doel is kinderen uit het Tsjernobylstralingsgebied acht weken in gezond gebied te laten verblijven. De kinde ren die naar Nederland ko men zijn niet ziek, maar heb ben wel een zwakkere condi tie. In de periode van acht weken wordt hun bloed ver verst en heeft hun weerstand een flinke oppepper gekre gen. Daarnaast is gebleken dat het verblijf hier voor de kinderen een onvergetelijke ervaring is. Binnenkort is het 20 jaar ge leden is dat de Tsjernobyl- ramp plaatsvond. Echter, de mensen in stralingsgebieden worden nog dagelijks gecon fronteerd met de gevolgen. Zo ligt de radioactiviteit nog tientallen keren boven de Ne derlandse normen. De grond. waarop de mensen hun eigen voedsel verbouwen, is nog steeds besmet. Door de slechte Wit-Russische eco nomie is het voor de mensen ook niet mogelijk is om ge zond voedsel te importeren. Er is sprake van een vicieuze cirkel. Die cirkel wil de Stichting twee maanden doorbreken en daarvoor zijn onder meer gastgezinnen no dig. Op vooraf te houden gastou deravonden worden (poten tiële) gastouders uitgebreid geïnformeerd over de gevol gen van de Tsjernobylramp en over hoe je met de kinde ren omgaat. De kinderen spreken alleen Russisch, en de meesten zijn nooit verder geweest dan hun eigen dorp. Toch weten ze zich heel snel aan te passen en te communi ceren met het gastgezin. Voor een goede communica tie wordt de groep kinderen begeleid door een leerkracht en een tolk. Eenmaal in Holten krijgen de kinderen 's morgens les van hun eigen leerkracht en 's middags is er een activitei tenprogramma. De andere tijd brengen ze door in en met het gastgezin. Naast gastgezinnen zoekt de stichting ook sponsors voor onder meer de reiskosten, schoolbenodigdheden, kle ding, schoenen en activitei ten. Vrijwilligers die mee willen helpen met de te orga niseren activiteiten kunnen zich ook aanmelden bij de stichting: mailen naar in- fo@tsjernobylholten.nl of bellen: 0548-363388 (Tonny Heusinkveld) of 0548- 364155 (Henk Jan Aanstoot). Ook kan men voor meer in formatie terecht op de websi te: www.tsjernobylholten.nl. Een bijdrage kan men storten op rekening 3285.89.454 (Rabobank). Voor de te houden kleding- beurs, waaruit de groep kin deren bij aankomst kleding mag uitzoeken, zoekt de stichting tenslotte nog kin- der-, zwem- en sportklcding in de maten 140-164. De kle ding kan - na telefonische af spraak - worden gebracht bij Erna Kolkman, Aalpolsweg 7 (telefoon 0548-363122). I-Tek verkoopt computers en accessoires, maar repareert daarnaast ook alle merken computers. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3