Veel wisselexposities in nieuw pand Kring Afscheid van familie Davina Vernieuwing bij Radio 350 Midzomerfeest Sporters in beeld Bijeenkomst vrouwendag Aanvraag Plé-Bek Jeugddienst over balans Vacature van de week Dinsdag 7 maart 2006 RUSSEN - In het ka der van de Internatio nale Vrouwendag op vrijdag 10 maart wordt door de project groep 'Dubbelportret' een bijeenkomst geor ganiseerd. De bijeen komst heeft als thema 'Wie zorgt voor wie' en wordt gehouden in de hal van het gemeente huis in Rijssen. Dubbelportret bestaat uit vertegenwoordigers van onder andere de Molukse Stichting Teri- pang, Passage, de Speel- o-theek, het Vluchtelin genwerk, de Turkse ver eniging SSR. de Rijs- sense Vrouwenraad en de gemeente Rijssen- Holten. Deze project groep heeft als doel het onbekende op persoon lijk niveau bekend te maken zodat niet alleen naast elkaar maar vooral met elkaar wordt ge zocht naar overeenkom sten die er zijn tussen vrouwen. Hierbij wordt gestimuleerd dat vrou wen uit verschillende culturen elkaar ontmoe ten en leren kennen. De bijeenkomst begint om 9.00 uur, inloop vanaf 8.30 uur, en is om 11.45 uur afgelopen. WIERDEN - Plé-Bek bie Hek wordt gehou den op 26 augustus. De opbrengst gaat ieder jaar naar een goed doel en bestaat uit geld dat sponsoren schen ken, uit een schriftlote rij en uit het geld dat de verloting opbrengt. De prijzen voor de ver lotingen worden door de middenstand Wierden beschikbaar gesteld. De opbrengst van vorig jaar bedroeg 2500 euro. Het doel wordt door de stichting vastgesteld. Eis is dat het geld ten goede komt aan een groep mensen uit de Wierdense gemeen schap. Aanvragen kun nen worden ingediend tot 20 maart 2006. In de aanvraag moet aangege ven worden waarom het het goede doel van 2006 is en wat er met de op brengst van de show wordt gedaan. Op basis hiervan wordt een keuze gemaakt. De aanvragen kunnen worden gericht aan Stichting Plé-bek Bic Hek via e-mail: ple- bekbiehek@versatel.nl. ENTER - In de gerefor meerde kerk van Enter wordt op zondag 12 maart een jeugddienst gehouden Aanvang 19.00 uur. Voorganger is ds. J. de Jong uit Rijs sen. Het gospelkoor Vi sion uit Vriezenveen geeft medewerking aan de dienst. Het thema is Zondag, een balans dag?!' WIERDEN - Na enige tijd zoeken naar een nieuwe locatie, gaat de Histori sche Kring Wederden zich tegen de zomervakantie vestigen in (een deel van) het pand Van Buuren aan het J.C. van den Bergplein in Wierden. Dit zal plaats vinden in samenwerking met Ingrid Groeneveld, een geboren Wierdense en één van de nazaten van de familie van Buuren die nu in Drente woont. "Naast haar werk houdt zij zich bezig met het organise ren van kunstexposities. Zij heeft in Drente een galerij, tekent en schildert aquarel len, landschappen, bloe men, oude panden en vele andere thema's. Ze heeft door de jaren heen een ei gen stijl ontwikkeld. Lande lijk heeft zij al vele exposi ties gehouden. Door deze samenwerking krijgen wij een unieke mogelijkheid om gezamenlijk exposities in te richten met kunst en histori sche cultuur; thema's die el kaar kunnen aanvullen met andere historische gege vens. Vooral wisselexposi ties zullen meer aandacht krijgen. Nauwelijks een permanente inrichting maar gedurig aan wisselen om zodanig de bezoeker telkens iets nieuws te kunnen bie den", aldus bestuurslid me vrouw J Palthe. Voor de inrichting kreeg de Kring de medewerking van binnenhuisarchitecte me vrouw. D. Snijder uit Alme lo. Zij maakte een toepasse lijke opzet om aan deze ruimte invulling te geven. Kleurstellingen in oud-En gels Willow-groen in com binatie met zandkleuren voor plafonds en muren. De kleuren van de vloerbedek king zijn in combinatie met stoelbekleding. De opzet is de inrichting van de ruimte vooral niet gescheiden maar samen met Ingrid Groene veld vorm te gaan geven. Dat vormgeven heeft be trekking op kunst en cultuur met de mogelijkheid tot een historisch perspectief. Wel zal er een permanent ge deelte zijn waar de geschie denis van Wierden in beeld wordt gebracht. Ook de be kende, vertrouwde koffie tafel oftewel 'n kuierhook zal in het nieuwe pand niet ontbreken. Palthe: "Tevens liggen er plannen om de jeugd in één en ander te betrekken; mis schien om samen met het basisonderwijs daar vorm en inhoud aan te geven. On langs werd een informatie avond gehouden voor de vrijwilligers ondersteund met digitale beeldvertoning. Zij allen staan paraat om de klus te klaren. Komende week zullen de eerste stap pen worden gezet tot het op knappen van de ruimte het geen wel enige tijd in beslag zal nemen. Dit alles kan al leen tot stond komen via een breed draagvlak uit de samenleving." De kring kan zich verheu gen in een flinke steun in de rug van Werkgeverskring Wierden, van Serviceclubs onder andere Rotary, Rabo bank, plaatselijke politieke partijen zoals VVD GB. particuliere donaties en de Gemeente. WH 9 Harry en Annemarie Davina worden uitgezwaaid. Vooral hun creativiteit zal gemist worden aan de Goorseweg. (eigen foto) ENTER-Dat de zegswijze 'beter een goede buur dan een verre vriend' nog altijd actueel is maakte buurt vereniging de Goorseweg zaterdag duidelijk. Helaas voor de bewoners van deze straat gaan Harry en An nemarie Davina na 16 jaar Enter verlaten en strijken per 1 april neer in Borne. De buren zijn daar niet zo blij mee, want bijvoorbeeld Harry Davina was de cre atieve man bij de bouw van een praalwagen voor de En- terse Dagen. (Drie keer een eerste prijs). Ook stonden de Davina's aan de wieg van de oprichting van de Enterse Kloomp'n Daansers en wa ren actief bij het realiseren van de kerststal. Veel dorpe- RIJSSEN - Radio 350 be weegt en leeft. Dat blijkt uit de nieuwe programma's die half februari zijn begon nen. Ook zijn er wat wij zingen in sommige pro gramma's en is Radio 350 nog steeds zoekende naar vrijwilligers. Wie gek is op Duitstalige en Oostenrijkse muziek kan zijn hart weer verwarmen op de woensdagavond. Het reeds bestaande programma wat even weg is geweest, is weer terug op het oude tijdstip van 19.00 tot 20.00 uur. 'Eine Stunde Mit Maria' heet het nu en de presentatie is in handen van Joke Paalman. Ook de donderdag kent wat wijzigingen. Om 9.00 uur begint een nieuw programma 'Wake Up Oldies' gepresen teerd door Gerard Wigger en Henk Jansen. Een program ma met muziek uit de jaren vijftig en zestig. Het pro gramma zal dienen als war- ming-up uurtje voorliet pro gramma 'Oudfit' (het pro gramma voor de jeugd van toen).Ook geheel nieuw op de donderdag is speciaal voor de Jazz liefhebbers 'Jazz on 350'. Presentator Reijer Dorresteijn uit Hol ten. Het programma '@7 pm' ie dere maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur heeft er voorlopig een co-host bij. Hans Wermink voormalig disjockey komt de gelederen van Radio 350 versterken. lingen zullen de pottenbak kerij missen. Vorige week nam het echt paar afscheid van de buurt Zaterdag zwaaide de werk groep wagenbouwers hen symbolisch uit. Per koets werden Harry en Annemarie het dorp uitgereden om bij de Regge met een Boorköt- teldrankje te toasten op een nieuwe toekomst. Tot slot kunnen wij melden dat door succes en tijdgebrek het programma 'Vrijwilligers voor Vrijwilligers' een uur extra erbij heeft gekregen. Iedere dinsdag van 10.00 tot 13.00 uur. Met een team van 57 vrijwil ligers wil Radio 350 toch nog een oproep doen aan al die mensen (vrijwilligers) die op elk front inzetbaar zijn om ons team te versterken. Achter de schermen is nog genoeg te doen. Zie voor meer informatie www.ra- dio350.nl en kijk dan onder vacatures. Geen internet? Bel tijdens de uitzendingen (0548J-681 010 of per post Radio 350 t.a.v. programma leiding, postbus 234, 7460 AE Rijssen. NOTTER/ZUNA - Het midzomerfeest Notter&Zuna krijgt komende zomer een nieuw onderdeel: gemotoriseerd rings teken. De deelnemer moet gezeten op een brommer zoveel mogelijk ringen verzamelen die langs een hindernisbaan zijn opgehangen. Het midzomerfeest wordt gehouden op vrijdag 23 juni aan de Ireneweg in Notter. 's Middags van 14.30 uur is er een programma speciaal voor ouderen. Onder het genot van een kopje koffie met krenten- wegge kunnen senioren oud-Hollandse liedjes zingen onder be geleiding van een trekzak Ook de kinderen van De school met de bijbel komen vrijdagmiddag naar het feestterrein die voor hun geheel is omgebouwd tot een echte Asterix en Obelix ne derzetting. Naast de nieuwe activiteiten, zijn alle vertrouwde onderdelen zoals: grasmaaierraces, grasmaaierpulling en de drive-inn show in de feesttent ook gebleven. Meer informatie over het feest op www.midzomerfeest.com. (eigen foto) ENTER - Ook volleybalvereniging Holyoke uit Enter zal deelnemen aan het Jumelageweekend in juni waarbij een soort Olympische Spelen zal worden nagebootst in Enter. De circa tweehonderd leden tellende club zal zich samen met WVC Volley uit Wierden vertegenwoordigen door middel van dames- en herenteams waarbij zij twee velden beschikbaar stellen. "We zijn nog bezig met de verdere uitwerking hiervan. We vinden het goed om ons als club te profileren naar de gemeente Wierden toe en om er een ge zellig gebeuren van te maken", aldus Lennart Workel van Holyoke. (foto: Johan Bolink) WIERDEN/ENTER - De Vrijwilligers Vacaturebank Wierden/ Enter is op zoek naar vrijwilligers die willen helpen op koninginnedag om dit festijn te kunnen laten slagen. Dit jaar valt het op zaterdag 29 april. Er zijn diver se taken: toezichten houden op de rommelmarkt, klaarzet ten van materialen en benodigheden en opruimen. Daar naast zoekt de oranjevereniging vrijwilligers die het be stuur willen komen versterken en die de giften willen op halen bij de donateurs. Hij/ zij ontvangt een kleine ver goeding. Meer informatie: Stichting Accolade, Grote Maatweg 4, 7642 VH Wierden. (0546) - 566 778.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9