Donaties nodig voor pc-project in Rwanda Pabo-studenten gaan op onderwijsexpeditie Carnavalsmuziek Plan Lokerbroek Geld voor Rwanda Boottocht Zonnebloem Muzikanten gezocht Toneel DAT Collecte Aanhanger gestolen Metselaar gezocht Jubileum filatelisten Lezers schrijven HOLTEN - Wim en Anja Kettelarij maken zich sa men met Werelddiaconaat Holten sterk om in Rambu- ra in Rwanda een iet-pro ject op te zetten voor jonge ren. Doel is om de jeugd via de computer kennis te laten nemen van alles wat er in de wereld gebeurt; om ze communicatieve vaardig heden aan te leren en de computer onderwijsonder steunend in te zetten. Wim en Anja brachten in ja nuari voor een week een be zoek aan Rwanda waar ze met eigen ogen konden zien dat hun inzet om een stukje duurzaam ontwikkelings werk op te zetten bepaald geen overbodige luxe is. Ze werden geconfronteerd met grote armoede, een enorme achterstand in ont wikkeling maar ook met het gebrek aan middelen om zelfs maar enige zelfred zaamheid te bewerkstelligen. "Je kunt in dat geval zakken met kleding sturen." zegt An ja. "Maar daar red je het niet mee. Beter is het om bijvoorbeeld naaimachines te sturen maar dan geen elektrische machi nes maar de hand- en trap- machines die wij hier vroe ger gebruikten. Er is name lijk maar op enkele plaatsen stroom." In de school waar het ict-pro- ject zal worden onderge bracht is wel stroom. Die mogelijkheid is er, maar ont zettend duur. ^CEHTfOJM Ook dit jaar hebben wij weer met plezier gekeken naar de kleurrijke optocht door Holten (en op zondag die door Deventer). Ik moet toegeven dat de optocht elk jaar weer mooier en groter wordt. Het enige waar ik mij nogal aan stoor is dat sommige wagens alleen maar van die rotherrie draaien. Dus geen gezellige carna valskrakers waarbij je auto matisch mee gaat deinen en zingen, maar van die keihar de housemuziek waar je trommelvliezen spontaan van dreigen te knappen. Dit heeft toch helemaal niets meer met carnaval te maken? Het is ronduit irritant! De alcohol wordt verboden: is men zo naïef om te denken dat er in de colaflesje ook al leen maar cola zit? Waarom wordt er niet als stelregel genomen dat er al leen maar carnavalsmuziek op de praalwagens gedraaid mag worden? Dit maakt de optocht alleen maar gezelli ger. In ieder geval voor de toeschouwers. Dus sta alco hol toe. maar verbied die kei harde housemuziek. Nicole Bazuin Deventer Anja Kettelarij maakt zich sterk om een pc-netwerk op te zetten voor een school in Rwanda. (Foto: Harry Broeze) Ze betalen daar 160 euro per maand voor. Anja: "Dat be- drag is niet op te hoesten. Het wordt nu verder onder zocht of er geen goedkopere mogelijkheid bestaat." (ven'olg van voorpagina) HOLTEN - Een bedrag van 10 duizend euro is er nodig om het gebouw in Rambura, dat inmiddels al wel be schikbaar is, op te knappen en op functionele maar so bere wijze in te richten. Samen met dominee Harry Gijssen van de Hervormde Ge meente, zoeken Wim en Anja Kettelarij mensen en bedrij ven die dit project linancieel willen steunen. Daarom is er via de hervormde kerk een banknummer geopend ten na me van Werelddiakonaat Holten, rekeningnummer 32.85.50.310. En dan zijn er natuurlijk computers nodig met toebehoren. Wie hierover meer informatie wil kan contact opnemen met Wim of Anja, telefoon 0548-363323 of mailen naar rambura@hotmail.com. HOLTEN - In het on langs gehouden uitge breide Iocatieonderzoek werd geconcludeerd dat het gebied Lokerbroek, nabij de A 1, het meest geschikt was als bedrij venterrein. De gemeente Rijssen-Hol- ten heeft tot 2020 nog on geveer 116 hectare bedrij venterrein nodig om in de lokale behoefte te voor zien. Na aftrek van de op pervlakte die beschikbaar komt door de ontwikkeling van een bedrijventerrein in samenwerking met de ge meente Wierden en een ge ringe uitbreidingsmoge lijkheid van het in ontwik keling zijnde terrein Vlet- gaarsmaten resteert een nog te ontwikkelen opper vlakte van 85 hectare. De bewoners en gebruikers van de agrarische gronden in het plangebied zijn ui teraard niet gelukkig met de ontwikkeling. Desal niettemin hebben inmid dels zes eigenaren grond en gebouwen aan de ge meente te koop aangebo den. Meerdere fracties in de raad gaven aan dat voor de boerenbedrijven in dit gebied zo snel mogelijk besluiten moeten worden genomen, zodat men weet waar men aan toe is. Dinsdag 7 maart 2006 HOLTEN - De Zonne bloem houdt 20 april haar jaarlijkse boot tocht. Om hieraan deel te nemen, hoeft men geen donateur te zijn. De Zonnebloem is een landelijke vrijwilligers organisatie die zich in zet voor langdurig licha melijk zieken, lichame lijk gehandicapten en hulpbehoevende oude ren en eenzamen, door hen regelmatig te bezoe ken. Wie met de boottocht meewil, kan zich uiter lijk voor 1 april opgeven via telefoon 0548- 361335. Wie als vrijwil liger het team wil ko men versterken kan bel len met 0548-364360. HOLTEN - Tijdens de boekenweek staat in de bibliotheek het thema muziek centraal. De bi bliotheek roept (gele- genheids-jstraatmuzi- kanten op te komen optreden en zo geld in te zamelen voor de die renambulance. Straatmuzikanten kun nen op de woensdag middagen 15 en 22 maart optreden. De bibliotheek hoopt dat iedereen met een beetje muzikaal talent de boe kenweek muzikaal komt opluisteren en een aar dig bedragje inzamelt voor de dierenambulan- DIJKERHOEK - To- I neelvereniging DAT geeft zaterdag 11 maart om 20.00 uur een voorstelling in Het Bonte Paard in Dijker- hoek. Het stuk Alles Prettig Geregeld is geschreven door Bernd Gombold en is een blijspel in drie be drijven. De aanvang van de avond is om 20.00 uur en de toegangsprijs be draagt 5 euro per per soon inclusief een kop koffie. Kinderen van de basisschool hebben gra tis toegang. HOLTEN - Het Reum afonds houdt van maandag 13 tot en met zaterdag 18 maart de jaarlijkse collecte. Reuma komt in veel vor men voor. Bijvoorbeeld artrose, waarvoor nog veel onderzoek nodig is. Onderzoek naar de oor zaken. behandelmetho den en medicijnen. HOLTEN - Aan de Transportweg in Holten werd vrijdag 24 februari een aanhangwagen met Kenteken WY-95-FD ge stolen. H5 HOLTEN - Stichting Vrienden Holten Be- danda is op zoek naar een ervaren metselaar. De bedoeling is dat de metselaar in april tien da gen meegaat naar Gui- nee-Bissau in Afrika. Hier moet met de plaatse lijke metselaar een water reservoir worden ge maakt. Voor meer informatie: Paul Akkerman, telefoon 0548-366558. In totaal gaan 58 Pabo-studenten mee met deze on derwijsexpeditie. Hayley Clark, Benthe Zwiers, Saskia Caverlé en Berdien Bronsvoort gaan mee als studenten van de Pabo in Deventer. "We zijn ingedeeld in een team met nog 25 andere Pabo-studen ten uit het hele land", zegt Berdien Bronsvoort. "In Ethiopië bezoeken we de hoofdstad Addis Abeba, en het platteland eromheen. Het programma bestaat ver der uit lesgeven op ver schillende basisscholen, een ontmoeting met Pabo studenten uit Ethiopië, be zoek van een kerk en een krottenwijk aldaar en het organiseren van een spel- lendag voor straatkinde ren." In Ethiopië is het niet van zelfsprekend dat kinderen HOLTEN - Vier studenten van de Pabo in Deventer gaan van 24 april tot en met 6 mei naar Ethiopië om daar een Edukans on derwijsexpeditie uit te voeren. Voor ons als Pabo-studenten een unieke kans om te zien hoe het onder wijs in een ont wikkelingsland eruit ziet. HOLTEN - Om het veertigjarig bestaan te vieren van de Holtense postzegel vereniging, wordt za terdag 11 maart van 13.00 tot 17.00 uur in De Boschkamp een postzegelshow gehou den. Hayley Clark, Benthe Zwiers, Berdien Bronsvoort en Saskia Caverle (niet op de foto) gaan het onderwijs bekijken in Ethiopië. (Foto: Sander Scheperman) naar school gaan. Terwijl juist onderwijs de basis is voor een betere toekomst. Daarom helpt Edukans kansarme kinderen in ont wikkelingslanden naar school, zonder onderscheid te maken naar ras, religie of politieke overtuiging. In Ethiopië steunt Edukans kleinschalige onderwijspro jecten van betrouwbare par ticuliere organisaties, daar waar de overheid tekort schiet. Hiervoor is veel geld nodig. "Wij als team hebben Edu kans toegezegd om door verschillende acties en pre sentaties duizend euro per persoon te werven om het onderwijs daar te verbete ren". Dit bedrag wordt ver dubbeld door de ICCO. In Ethiopië wordt het gebruikt voor het bouwen van com pleet ingerichte lokalen in clusief nieuwe lesmetho des, meubilair, schoolbord en schrijfmaterialen. Wie meer informatie wil over deze expeditie of een bij drage wilt leveren, kan con tact opnemen met Berdien Bronsvoort, telefoon: 0548- 364028. De variatie in thematisch sparen is de laatste jaren heel erg uitgebreid en loopt uiteen van scou ting, puntzegels, beroem de vrouwen tot bruggen. Ook het sparen van spe cifieke landen is erg ge wild. Op de show zullen ook de zeldzaamste en duurste Nederlandse postzegels te zien zijn. Uitgegeven in het begin van de vorige eeuw voor 10 gulden. De waarde is inmiddels opgelopen tot boven 1000 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5