A Faant'ekte/^el Lns^Pbonusj Wat krijgt u bij een Rabo hypotheek?" Mariniersuniformen op begunstigersavond Verzekeren? Praat éérst eens met ons! UNIVÉ'^ Plan De Liesen Wis en waarachtig Bouw woningen Lezing De Moor Daar plukt de vruchten van! Het is tijd voor de Rabobank. NBvP over toekomst agrariërs Dinsdag 7 maart 2006 HOLTEN - Oudheidka mer Hoolt'n is een be langrijke attractie rij ker. Een kleine zestig mariniersuniformen zijn er sinds vorige week te zien, van uitgaanste- nue tot gevechtstenue, van marinier tot gene- raal-majoor. Op de be- gunstigersavond van 9 maart is een aantal van deze uniformen te zien. De begunstigersavond wordt gehouden in De Kandelaar: de zaal is van af 19.00 uur open, zodat belangstellenden een en ander kunnen bekijken. Naast de uniformen wor den een zaken tentoonge steld die de oudheidka mer het afgelopen jaar heeft gekregen. De oud mariniers geven toelich ting op de uniformen en voor de jeugdige belang stellenden hebben ze sti ckers. Eigenaar-verzamelaar Wolter Wolters uit Hen gelo (Ov) begon zijn ver zameling begin jaren ze stig met zijn twee eigen pakken. Vervolgens 'rit selde' hij er tientallen uni formen bijzocht samen met zijn maten al jaren naar een geschikte plek voor zijn specifieke ver zameling. Holten was daarbij al enige tijd in beeld. Gesprekken wer den gevoerd met de bur gemeesters Gerzee, Scholten en Koelewijn en met name wethouder Wil lem ter Schure spande zich ervoor in om deze verzameling naar Holten te krijgen. De uniformen dateren vanaf de Tweede Wereld oorlog, toen Nederlandse jongens in Amerika opge leid werden om samen P) Zestig te zien uniformen uit de Tweede Wereldoorlog zijn in de oudheidkamer. (Foto: Johan Bolink) Univé heeft een kijk op verzekeren die bij past. Praktisch, persoonlijk en zonder overbodige franje. Neem de proef op de som en beoordeel zelf onze service én onze premies. Stap eens bij ons binnen, of bel ons. U bent altijd welkom. VERZEKERINGEN 1 J WJ Univé Oost Burg. de Beaufortplein 13, 7475 AG Markelo Telefoon (0547) 36 70 00 Loop binnen bij de Rabobank voor een afspraak of kijk op rabobank.nl Toetsing bij BKR te Tiel. Vraag naar de actievoorwaarden bij uw Rabobank of kijk op www.rabobank.nl 1 Rabobank met de Amerikanen tegen de Japanners te vechten. "Die eerste kleding, bat- tledress, was loodzwaar as het nat was. Later kreeg je de blauwe uni formen." Ook de nieuwe uniformen zijn er te zien. "Bij elke uitzending hoort vaak een nieuw uniform: er zijn uniformen van ma riniers die in Libanon, Noorwegen en ook Irak gediend hebben", vertel len oud-mariniers Wolter Wolters, Bertus Scharp- hof, Jan Brugman en Harry Spaay. Zij vormen samen met Loek Faber een aparte werkgroep, die de uniformen onderhoudt en bij exposities aanwe zig is voor het verhaal. HOLTEN - Provincie en gemeente hebben presta tieafspraken gemaakt over de woningbouw in Rijssen-Holten. Tot en met 2009 worden onge veer 1.100 woningen ge bouwd. Gedeputeerde Theo Rietkerk van de provincie Overijssel en wethouder Wim Stege- man van Rijssen-Holten ondertekenden de af spraken vorige w eek don derdag. Uitgangspunt is de woning- vraag vanuit de gemeente. Van dit totale woning bouwprogramma worden achthonderd woningen in de kem Rijssen en driehon derd woningen in de kem Holten gebouwd, hj Dijkerhoek wordt de wo ningbouw gerealiseerd op basis van een inventarisatie van de lokale behoefte, vooral van starters en oude ren. Daarbij staat de leef baarheid in Dijkerhoek centraal. Gemeente en pro vincie spraken af dat zowel het uitbreidingsplan de Lie zen als het inbreidingsplan De Kol zo snel mogelijk tot ontwikkeling worden ge bracht. De plannen worden parallel ontwikkeld om de bestaande wachtlijsten zo snel mogelijk weg te wer ken. De ambitie is om in 2007 te starten met de wo ningbouw in het plan De Liesen en om in De Kol in 2008 de eerste woningen in aanbouw te nemen. De ge meente meldt De Kol aan als aanjaagproject in het ka der van het provinciale pro ject Versnelling Woning bouw. Wethouder Stegeman: "In het buitengebied bekijken we ook of de vrijkomende bebouwing geschikt ge maakt kan worden voor huisvesting van starters of ouderen." Nog een keer de verkiezing'n, want doar wordt an al le kiiant'n preakt vuur eeg'n parochie. De leu in Riess'n wordt anne moedigt um toch vuur- al op Zwoferink te stemm'n. Noen zal Zwoferink bes wal nen best'n keerl weer, ma hij steet op de achtste plaatse van de PvdA-lieste. As hij in de road kump met vuurkuurstemm'n, geet det ten koste van Me ijerink uut Hoolt'n. En Hoolter dêênkt noe neet dat det niks uutmaakt. Wie mott met meka zórg'n dat Meijerink zien zetel heult, want Meijerink is ok bes nen best'n keerl. Ie snapt het a, ai een zwak hebt vuur de PvdA, stemm ie disse keer op nummer veere van de lieste. Wis en waarachtig. Ik preake vuur Hoolt'n. Ak de liest'n op disse wieze duurkieke, wik de aan- dem neet te kort doa. Loak ma beginn'n bie de SGP. As det oe keuze wordt, stemt dan op nummer dartig, Wim Mulder, det is'n lesst'n den kiez'n kont, want vroole stoat der neet tuss'n. Dus Hoolter, ai der oe heil zeukt, nummer 30 van de lieste. Week ok dai dit stukske leez'n hebt. Bie de CU, det is neet hetzelfde as de CHU, ligt det heamoal aans, doar mott de Hoolter stemm'n noar Noaberhuus. Hij is n'éenigen Hoolter den't der op steef, nummer achte van de lieste, kan der allêne mar in komm'n met vuurkuurstemm'n en det is good vuur het Hoolter geluud in de road. Het Hoolter geluud mag neet verstomm'n, ok al re geert Riess'n bie CU. Komme wie uut bie de WD van Kevelam. Ik heum det zem bie de varkenskoopleu in het museum woll'n zett'n. Loa we det noe nog ma neet doo. Hij ritt geer- ne oaver't Hoolterbrook. Hij is eén van de weinigen diet nog iets kan doo vuur nen aandem anpak van 't Lookerbrook. Ma de vuurkeurstemm'n doo we noar nummer dreie Gerda Wibbelink, vroole, zie heurt in de Hoolter politiek. Bie Gemeentebelang moij hoaste wa kiez'n vuur José van Bakker Pluygers, nummer twaalme van de lieste en neet allene umdat Ab Hofhoes met een Maarkels accent prótt. Nee, woet umme geet, Hoolter vroole in de road, ok al regeert Riess'n. As leste kump dan het CDA, een Riessense partieje, te weinig ooge meer vuur Hoolt'n. Loat wie doar de stemm'n ma noar Willy van Scholleman doon, num mer achte van de lieste. Zie kikk alle daag'n uut oavert Looker Brook en weet heel good wat ze doar an wilt anricht'n of zoll ze doarumme op achte stoa? Dan mött de Hoolter vuurkuurstemm'n noar Willy Scholleman-Wegstapel, lik mie merakels good. Ast disse Hoolter amoal in de road komt, dan kówe de kommende veer joar, nog een klein betje teeg'ngas geev'm an het Riessense geweeld Het is an oele, stemm'n det dooi toch, wis en waar achtig. De veerkdante viejkop HOLTEN - De agrari sche commissie van NBvP Dijkerhoek en Es- pelo houden samen op dinsdag 7 maart om 20.00 uur in Zaal Vos man een avond met Ger- rit Slagman. Hij is bekend als gebieds- coördinator van de ge meente Rijssen-Holten en zal het hebben over de toe komst van de landbouw en het buitengebied. Het liefst ziet de commissie boeren die de ruimte hebben en zelfs kunnen uitbreiden. Dit is echter niet mogelijk voor iedereen. Er moet dan worden ge zocht naar andere oploss ingen om geld te kunnen blijven verdienen. HOLTEN - Margriet de Moor geeft woens dag 15 maart om 20.00 uur een lezing in de Boschkamp. Zij doet dit op uitnodiging van Stichting Kunst en Cultuur en de Stich ting Openbare Biblio theek Rijssen-Holten. In 1988 debuteerde ze als schrijfster met de verhalenbundel Op de rug gezien. In 1991 pu bliceerde ze haar eerste roman: Eerst grijs dan wit dan blauw. Kaarten zijn verkrijg baar in de bibliotheek en de WV (Vervolg van voorpagina) HOLTEN - De gemeen te heeft al vijftien hecta re aangekocht. Naast deze aankoop heeft Ro- tij nog ruim één hectare in eigendom aangren zend aan de Liesenboer derij en nog optie op ruim vijf hectare aan de westzijde van het per ceel wat is aangekocht, sectie I nummer 374. Omdat het de bedoeling is om op termijn geza menlijk het gebied te ont wikkelen. ligt het voor handen dat de gemeente alle grond in eigendom verkrijgt. Hiermee wordt een aan zienlijk bedrag aan over drachtsbelasting be spaard. Nog dit jaar wordt gestart met het opstellen van-het structuurplan, dat voor 30 mei 2007 ter inzage wordt gelegd. De proce dure voor het eerste deel van het bestemmingsplan kan medio 2008 worden afgerond.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3