Alle prominenten aan start MAC Voorjaarsrit 'Liever uitbreiding van Vletgaarsmaten Klaverjassen Proeven aan endurorijden Terugblik op 5 jaar raad Slokt Rijssen Holten op? Verlies Blauw Wit Sportagenda Lezers schrijven Dinsdag 28 februari 2006 Blauw Wit Zaterdag 4 maart Blauw Wil 1 - Avanti Twello 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Enter Vooruit 3, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Rietvo gels 6, 14.30 uur; K.OSC 5 - Blauw Wit 4, 15.00 uur (vertrek 13.10 uur); Blauw Wit 5 - ASV'57 5, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Groen Wit'62 13, 14.30 uur; Rohda Raalte B2 - Blauw Wit BI, 12.30 uur (vertrek 1 1.00 uur) De Zweef B3 - Blauw Wit B2, 13.00 uur (ver trek 11.45 uur); Blauw Wit Cl - Nieuw-Heeten Cl, 10.30 uur; Blauw Wit MB1 - JCLE MB1, 11.30 uur; Blauw Wit MCI - Almelo MCI, 10.30 uur; Heino D3 - Blauw Wit Dl, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Blauw Wit D2 - Den Ham D4, 10.30 uur; Blauw Wit El - SDOL El, 10.30 uur; Blauw Wit E2 - Heino E5, 9.30 uur; Nieuw-Heeten E2 - Blauw Wit E3, 10.30 uur (vertrek 9.45 uur); Blauw Wit F1 - Holten Fl, 9.30 uur; Wijhe'92 F2 - Blauw Wit F2, 8.30 uur (vertrek 7.30 uur); Broekland F2 - Blauw Wit F3, 8.30 uur (ver trek 7.30 uur); Blauw Wit F4 - Holten F4, 9.30 uur; Overwetering F5 - Blauw Wit F5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Zaalvoetbal Dinsdag 7 maart Blauw Wit 1 - SP Teuge 2,22.00 uur. Vrijdag 3 maart DAVO 2 - Blauw Wit 2, 19.30 uur (vertrek 18.45 uur). VV Holten Zaterdag 4 maart Holten Al - SDOL Al, 14.30 uur; SDOL BI - Holten BI, 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Rohda Raalte B4 - Hol ten B2, 14.30 uur (ver trek 13.00 uur); WHCZ C2 - Holten Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Vroomshoopse Boys C3 - Holten C2, 8.45 uur (vertrek 7.30 uur); ABS Dl - Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten D2 - Raalte D3, 10.00 uur; Holten D3 - ATC'65 D6, 10.00 uur; Holten El - Rohda R. E4. 10.00 uur; Wijhe '92 E5 - Holten E2, 8.30 uur (vertrek 7.15 uur); Roh da R. E7 - Holten E3, 8.30 uur (vertrek 7.30 uur); Blauw Wit '66 F1 - Holten Fl, 9.30 uur (vertrek 9.00 uur); Raal te F2 - Holten F2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit '66 F4 - Hol ten F4, 9.30 uur (vertrek 9.00 uur); De Tukkers MB - Holten MB1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); JC Hellendoorn MB2 - Holten MB2, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). HOLTEN - De vijfde klaverjasronde staat vrijdag 3 maart om 19.30 -uur op het pro gramma van de activi teitencommissie van Blauw Wit '66. De beste vier avonden tellen mee. i V J J HOLTEN - De zestigste MAC Voorjaarsrit wordt zaterdag 4 maart vanaf de Beusebergerweg gehouden. Al ruim honderdtachtig in schrijvingen zijn binnen en men verwacht dat dit aantal nog behoorlijk zal toenemen, met name door de eendagli- centiehouders die op de wed strijddag zelf nog kunnen in schrijven. Onder de deelne mers zitten alle Nederlandse endurotoppers. De rit telt na melijk mee voor het Open Nederlands Kampioenschap Enduro 2006. Begonnen in 1947 als wat toen nog een betrouwbaar- heidsrit werd genoemd en welke zich afspeelde over een ronde van zo'n 440 kilo meter door de gehele provin cie Overijssel. De naam van deze rit was dan ook toepas selijk Overijsselrit. Uiteraard waren er toen nog geen spe ciale wedstrijdmotoren. Er werd op gewone alledaagse toermotoren gereden en wel volgens een routebeschrij ving. Vanwege de niet gerin ge afstand vertrokken de eer ste rijders 's ochtends al om 5.00 uur. Aan de naam Overijsselrit werd in latere jaren tevens KNMV Voorjaarsrit toege voegd. In de loop der jaren werd de route echter steeds korter, om uiteindelijk in 1973 alleen in de gemeente Erik Davids zal ook meedoen aan deze endurorit in Holten. Net als zijn broer Allan. (Fo to: Johan Bolink) Holten terecht te komen. In 1983 nam MAC de Holter- berg de gehele organisatie op zich en werd de naam veran derd in MAC Voorjaarsrit, welke tot op de dag van van daag zo is gebleven. De route van de 60e editie van de MAC Voorjaarsrit heeft een lengte van bijna 70 kilometer, de internationalen rijden vier ronden en de na tionale deelnemers drie. In de route zijn drie crossproeven opgenomen, welke vrij toegankelijk zijn voor publiek. Deze proeven zijn uitgezet op geheel afge zette delen van het parcours en hier worden de tijden van de rijders opgenomen. De tij den van alle proeven bij el kaar opgeteld, bepaalt de klassering van de deelnemers in de verschillende klassen. Proef 1 is op het moto- crosscircuit de Zuurberg, proef II is uitgezet in de buurtschap Heihuizen en proef III is rond het MAC- traningscircuit de Imhof. De start en finish vinden plaats bij clubgebouw 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg in Holten. Gestart wordt er van af 8.30 uur. HOLTEN - Voor off- roadrijders bestaat er zaterdag 4 maart de mogelijkheid om de enduroroute van de MAC Voorjaarsrit een maal te rijden. En wel direct nadat de laatste wedstrijdrijder is vertrokken voor zijn laatste ronde, dit zal om ongeveer 14.30 uur zijn. Inschrijven en keuring ter plekke tussen 13.00 en 14.00 uur, kosten 10.00 euro. De motor moet wel voldoen aan alle enduro-eisen. HOLTEN - Gemeente belang kijkt met reali teitszin en enige tevre denheid terug naar de afgelopen raadsperio de. Ab Hofhuis: „Het VSP wordt gestart. Daar wa ren we kritisch-positief over. Woningbouw ging ons niet snel genoeg, maar we moeten ook zo re alistisch zijn om te er kennen dat de huidige landelijke regelgeving vaak niet bijdraagt tot een snelle oplossing. En we zijn ronduit te leurgesteld dat er nog steeds hondenbelasting wordt geheven." HOLTEN - „De gemeente Rijssen-Holten heeft de fi nanciën goed op orde. We zijn geen armlastige ge meente. We moeten er wel voor zorgen dat we voor de toekomst genoeg middelen hebben om die investerin gen te doen die je graag wilt: de gemeente Rijssen- Holten is een ambitieuze gemeente, en dat kost geld", benadrukt lijsttrek ker Ab Hofhuis van Ge meentebelang Rijssen-Hol ten. Zelf is Hofhuis lid van de commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Midde len. Een commissie die hem past, omdat hij vanuit zijn beroep ook met financiën te maken had. De gemeentelij ke tarieven die door de bur ger betaald moeten worden, worden binnen de commissie goed in het oog gehouden: ,,We toetsen de tarieven aan tarieven zoals die door ande re gemeenten gehanteerd worden. Daaruit blijkt ook dat we bij lange na niet de duurste gemeente zijn!" Gemeentebelang is absoluut tegen industrie in het Loker broek. „Zou je voor deze lo catie kiezen, dan zetje de ag rariërs daar in de toekomst op een eiland en dat is een groot nadeel. Wij zien liever een verdere uitbreiding van Vletgaarsmaten, dus Vlet gaarsmaten III. Dat kun je gefaseerd voorbereiden. Bo vendien staat de provincie op dit moment de gemeente -*"Vr Ab Hofhuis: 'Zou je voor Lokerbroek kiezen, dan zet je de agrariërs daar op een eiland', (foto: Harry Broe- ze) Rijssen-Holten in Loker broek geen grotere uitgifte van percelen industrieterrein toe dan een halve hectare. En er is geen zicht op verrui ming daarvan. We hebben de indruk dat ons betoog over het Lokerbroek, in de com missievergadering van 13 fe bruari, andere partijen aan het denken heeft gezet. Voor al omdat, in het telefoonge sprek dat wethouder Wim Stegeman die avond hierover nog voerde met gedeputeer de Rietkerk, de gedeputeerde slechts verwees naar de brief van 28 juni 2005, waarin de provincie zegt dat ze voorals nog geen uitspraak doet over de aanvaardbaarheid van een locatie Lokerbroek. Op de raadsvergadering van don derdag 2 maart zullen we ons standpunt nogmaals duide lijk maken." Voor Hofhuis heeft het struc tuurplan Kom Holten de hoogste prioriteit. „Dit plan is voor de burgers, de mid denstand en de toeristen van het hoogste belang en moet in samenhang met het Ver- keersstructuurplan ontwik keld worden. Daarom dien den we als Gemeentebelang in oktober ook de motie in om onderzoek te doen naar het verlengen van de Waag- weg om zodoende het ver keersprobleem in de Sta tionsstraat op te lossen. Het centrum van Holten moet voor de toerist aantrekkelijk gemaakt worden. Op dit mo ment is een zeer ambitieus plan in circulatie en daar wil len we wel touwtrekker van zijn" WINTERSWIJK - Blauw Wit heeft in Winterswijk een onnodige 3-2 nederlaag geleden. In de eerste helft speelde Blauw Wit goed voetbal. Blauw Wit stond al snel ach ter met 2-1. Blauw Wit bleef de aanval zoeken hetgeen vlak voor rust resulteerde in een doelpunt van Harald Beldman. In de laatste fase speelde Blauw Wit nog vol op de aanval maar miste de scherpte. Einduitslag 3-2. V.V.VV'» V Toen de gemeentelijke sa menvoeging in zicht kwam, heb ik altijd gezegd dat Holten beter af was met Rijssen dan met Bathmen of Markelo. Rijssen was in mijn ogen een vooruitstre vende gemeente. En die ene dag in de week waarin we sterk verschillen, zou wel niet zo'n grote invloed heb ben. Bovendien verwachtte ik dat de slepende Holtense problemen, nu wel eens voortvarend opgelost zou den worden. Nu, na 5 jaar de balans opma kend, kom ik echter tot heel andere conclusies. De 'ge meente' staat veel verder van de burger en het gemeentehuis staat ook nog eens kilometers verder weg. Onze grote Holtense proble men, doorgaand verkeer om Holten en het centrum ver keersluw, zijn alleen nog maar een aantal dure rapportages verder. We hebben er nog een flink probleem bij gekregen. Wij als eenvoudige Holtenaren, had den gedacht dat we met Vlet gaarsmaten ook voor de Rijs- sense bedrijven een goede plek hadden. Dat was een beetje te simpel gedacht, want er waren andere krachten in het spel. Dus werd Lokerbroek bedacht. Een lo catie die niemand begrijpen kan. Ik heb als motivatie ge hoord, dat Vletgaarsmaten te massaal voor het toerisme zal worden. Zijn twee locaties niet veel storender dan de bestaan de uit bouwen? Ik heb ge hoord dat Vletgaarsmaten te weinig ruimte biedt. Even op de kaart kijken en je ziet dat het tegendeel waar is. Meer motivaties. Ja, uit de wandel gangen: een groot Rijssens transportbedrijf wil dicht bij de A 1. Dan kom je een Rijssenaar te gen, die zegt: "Bekijk het eens vanuit het belang van Rijs sen." En inderdaad. Als je het zo bekijkt, dan heeft Rijssen geen enkel belang bij een goe de oplossing van het Holtens verkeersprobleem en behoud van de middenstand. Laat staan ontwikkeling van het winkelbestand. De Holtenaar komt toch wel in Rijssen win kelen. Dan interesseert het de Rijsse- naren niet of er twee industrie terreinen in Holten komen met de nodige extra schade aan landschap en landbouw. Als zij maar hun eigen plekje heb ben en ook nog een rotonde in de S14 krijgen, die een kilo meter dichterbij de A 1 ligt. Als je tegen deze zaken nu eens de standpunten van de verschillende partijen afzet, kom je wel tot merkwaardige conclusies. Dan zie je dat de typisch Rijssense partijen hier een cruciale rol in spelen. Ga op 7 maart stemmen, want die anderen doen dat in elk ge val wel. Stem op een partij die de Holtense belangen goed be hartigd en dat zijn er nog maar twee, want alle andere partijen zijn al zo goed als gean nexeerd door Rijssen. Mijn persoonlijke keuze is alge meen bekend: ik stem VVD. J. Jansen Erve Wiegmannink 8

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7