Verraste gezichten met Goodwillavond 'Laatste vijfjaar is er niets gebeurd' Fietsbeurs De Boshut Bergruiters Mening over bieb? 100, Peuters 1 exposeren Snoeihout paasvuren Raadszetels Hondentax Ketenbeleid Bureaucratie Jongerensoos Dinsdag 28 februari 2006 HOLTEN - Speel-o- theek De Boshut houdt zaterdag 4 maart van 13.30 tot 15.00 uur een fietsenbeurs in de ont moetingsruimte van De Boschkamp. Alle soorten fietsen, zo wel voor kinderen als volwassenen, kunnen worden ingebracht of gekocht. Wie materiaal heeft, kan dit zaterdag 4 maart van 10.00 tot 11.30 uur brengen naar de ont moetingsruimte van De Boschkamp aan de Tuin straat 2. Van de op brengst is 20 procent voor de Speel-o-theek. Het geld dat verkocht materiaal tijdens de beurs heeft opgebracht en het materiaal dat niet verkocht is, kan men za terdag 4 maart tussen 16.00 en 16.30 uur op halen in De Boschkamp. Voor inlichtingen: J. Wesseldijk, telefoon 0548-364478. HAAKSBERGEN - Malou Hoefman is op de Kringkampioen schappen in Haaksber gen derde geworden in de klasse B met haar paard Da Vinei. In de klasse M2 werd zij tweede met O' Tara. Ze mag door naar de Ne derlandse kampioen schappen in Wanroij. Deze worden gehouden op 18 maart. di HOLTEN - Sommige a jongeren komen graag 4 naar de bibliotheek, maar de meesten gaan alleen als het moet. De bibliotheek wil dat graag veranderen en heeft daar de hulp van Ie- de jongeren zelf voor 11 nodig. Hi- d< Om er achter te komen wat jongeren wel leuk zouden vinden aan de bibliotheek gaat de bi- in bliotheek Rijssen-Hol- di ten van start met een "id jongerenpanel. In een >rgi kleine groep wordt ge es» praat over wat er verbe- s» terd kan worden aan de bibliotheek. Jongeren vanaf 12 jaar i.M kunnen zich tot 15 maart :en- aanmelden bij Annelies Kremer, e-mail: anne- lieskremer@biblio- theekj-ijssenholten.nl. d£ Holten - Tot ongeveer 3 april is het werk van Holtense peuters te be- ïen' wonderen in de biblio- u'11 theek in Rijssen. De 'M- peuters hebben prach- 151' tige dierenfiguren ge- w maakt. Ilin Bezoekertjes van de 'nlie peuterspeelzalen Roeze- ti«is moes, 't Knotterheuske, ,fKruimeltje, Dribbel en ■vl' Speeldoos hebben dier figuren beplakt. HOLTEN - Carnavalsver eniging De Fienpreuvers verrassen net voor het car naval altijd enkele Keune- darpers die bijzondere diensten hebben verricht voor de Keunedarpse ge meenschap. Een bus vol met onder andere de Raad van Elf en dweilband De Braandheultjes reden afge lopen vrijdag enkele adres sen af. Onder meer werd gestopt bij André Struik van koeriers dienst TransMission. Prins Hagelsteen is namelijk bui ten z'n regeerperiode 'baasje baasje' bij dit bedrijf. Hij be dankte iedereen: 'Wat jullie de laatste weken .op touw hebben gezet, vind ik erg goed. Ik hoop de komende tijd veel terug te kunnen doen.' De baas van de adju dant, Jan Arend Borghuis, werd daarnaast ook in het zonnetje gezet. Prins Hagelsteen en z'n Ad judant Dikke voelen zich thuis bij VV Holten, zodat Wim Mollink ook op het lijstje stond. Zeer verrast laat hij de grote groep z'n huiska mer binnen. 'Ik verwachtte wel visite, maar niet zoveel', gaf hij aan. Wim heeft zich zeven jaar lang ingezet voor de jeugdsport en moest er wegens omstandigheden af scheid van nemen. Reden voor de Fienpreuvers hem te huldigen met eremetaal en een oorkonde. Jan en Trees Stukker, de voormalige eigenaars van restaurant De Wielen, kregen ook bezoek van de Goodwil- lbus. "Jullie hebben veertig jaar lang De Wielen gerund Henny Kevelham kreeg van de Prins en Adjudant een oorkonde. Hij is al 35 jaar lid van de voetbalvereniging VV Holten en 25 jaar lang jeugdleider, (foto: Johan Bolink) en hebben vorig jaar afscheid genomen", zegt de Prins in z'n toespraak. "Heel erg jam mer. Maar jullie hebben het wel verdiend: een stukje rust." Henny Kevelham is al 35 jaar lid van voetbalvereni ging VV Holten. Daarnaast is hij 25 jaar jeugdleider. "Dat betekent, datje waar schijnlijk ook onze leider bent geweest", vertelt Hagel steen. "We hebben een hart stikke mooie tijd gehad met jou." De Versierdersgroep bestaat 33 jaar en dat is in carnaval stermen een jubileum. Dieks (Jan Bargboer) heeft alle ja ren meegemaakt en werd daarom gehuldigd. De Ver sierders bouwen onder meer de Prinsenwagen en de af sluitende wagen in de op tocht. Daarnaast versieren ze het huis van de Prins en de zalen tijdens feesten. De woonkamer was duidelijk te klein voor de grote groep, waardoor ook de keuken en het balkon eraan te pas moesten komen. Dieks: "Ik wist hier helemaal niets van. Schooien zei dat we nog even snel een plaat moesten gaan zagen thuis, want die was verkeerd geschilderd. En ineens staan jullie hier!" Het liefst had hij de andere Ver sierders ook bij deze huldi ging gehad, want Dieks vond dat de eer de anderen net zo goed te beurt viel. Een vast adres in de route is een bezoek aan het bouwers- feest in het gebouw van ijs- club De Noordpool. Alle wa genbouwers vieren hier een feestje, de avond voor de op tocht. Het laatste bezoekje werd gebracht bij toneelvereni ging OCH. De club bestaat namelijk 60 jaar. In hun Pro- athuus op Meermanskamp werd de groep feestelijk ont haald. Voorzitter Johan Stuk ker mocht de oorkonde in ontvangst nemen. HOLTEN - „Er is de laat ste vijf jaar in Holten niets gebeurd. Het heeft hier zichtbaar stilgelegen", al dus VVD-lijsttrekker Jan Kevclam. „Nu op het laatst komen er plannen voor De Liezen en De Kol. Maar aan het cen trum is nog niets gebeurd, dat had gisteren al klaar moeten zijn. En de recreatie nota is nog niet vastgesteld. Er zijn zoveel dingen die nu moeten gebeuren en die snél moeten gebeuren." De VVD, in Holten wèl in het college, bleef als enige buiten de deur, toen na de herindeling een nieuw college gevormd werd. „We werden verban nen naar de oppositieban- ken, maar hebben nooit op positie gevoerd om de oppo sitie. We hebben altijd ge probeerd om zaken te doen: wat de ideële zaken betreft samen met CDA, PvdA en GB en wat de zakelijke za ken betreft met SGP en eventueel ChrU.'' De VVD gaat nu voor rege- Jan Kevelam: 'Wat de VVD wil is het behoud van de werf in Holten èn gratis storten.' (Foto: Harry Broeze) ringsverantwoordelijkheid: „We willen aanzitten in de coalitie, krachtig, middenin de coalitie. We willen een college dat de raadsbesluiten respecteert. Bijvoorbeeld ten aanzien van de rondwegen kostte het moeite om wet houder Stegeman over de streep te trekken. We moeten in de>volgende raadsperiode die colleaebesluiten met ver ve en overtuiging kunnen verdedigen bij de provincie, zeker de raadsbesluiten die betrekking hebben op ver keer. En Noordam zou dat, als hij verkeerswethouder werd, heel goed doen." Wat Keve lam absoluut wil behouden is het gratis storten op de werven, „Storten op de wer ven in Rijssen en Holten is nu gratis. Maar Gemeente belang, CDA en Christenu nie willen dat voor storten op de werf wordt betaald. Per kuub. Maar, en dat wordt ook gezegd in het ambtelijk advies, betalen per kuub heeft weinig zin. Voor de medewerkers op de werven is het bijna ondoenlijk om secuur de kuubs te schatten en het levert amper meer geld op. De VVD wil ge woon doorgaan met gratis storten op de werven. Ge meentebelang, CDA en ChristenUnie hebben echter om een half jaar uitstel ge vraagd en het zo over de ver kiezingen heen getild. Stel dat er over een half jaar per kuub betaald moet worden, dan voorzie ik dat al snel een dure weegbrug geïnstalleerd moet worden. Op twee wer ven zo'n brug installeren is te duur, er moet één werf dicht en dan geef ik de Hol tense werf weinig kans om open te blijven. Wat de VVD wil is het behoud van de werf in Holten èn gratis stor ten." HOLTEN - Met Pasen wordt de paasvuren- wedstrijd gehouden. De boakebouwers in de verschillende buurtschappen zijn al druk bezig om hout bij elkaar te brengen. Inwoners van Holten kunnen alleen na over leg met de boakebou wers snoeihout bij de paasvuren afleveren. De contactpersonen zijn: Beuseberg. H. Coster, Kwintenweg 3, telefoon: 06-12809706, locatie Evertjesweg: Dijkerhoek, R. Haver slag, Tromopsweg 3, telefoon: 06-30920676, locatie Dijkerhoekse- weg; Espelo, E. Krik- kink, Raalterweg 55, telefoon: 06-42736751, locatie Pasmansweg; Holterbroek. J.W. Weg- stapel, Dorperdijk 17a, telefoon: 06-17736775. locatie Doorlopende Dijk. Holten - „Het CDA gaat er bij de gemeenteraads verkiezingen van 7 maart een zetel op achteruit, en die zetel krijgt de VVD erbij", aldus Kevelam, die desgevraagd een voor spelling over de zetelver deling doet. Dus: SGP 6, ChrU 4, PvdA 4, GB 3, CDA 4 en VVD 4 zetels. De VVD streeft naar een college van drie wethouders, eventueel kan dat er één meer worden. HOLTEN - VVD-lijst trekker Jan Kevelam is voor het afschaffen van de hondenbelasting. „Dat brengt amper wat op. De helft van de opbrengst bestaat uit inningskosten en van de hondentoiletten kan maar de helft van de honden gebruik maken. Het is gewoon een achter haald iets." HOLTEN - De VVD wil de keten voor jongeren gewoon laten bestaan. „Dit sluit aan bij wat de jeugd wil. Die willen een onderkomen zonder teveel toezicht, die willen op zichzelf zijn. Dat regelt zich op een na tuurlijke manier, door so ciale controle. De meeste keten staan overigens op erven." Holten - De VVD wil min der bureaucratische regels. „We moeten het lef hebben om net als de provincie te zeggen: 25 procent minder regels, 25 procent minder ambtenaren!" HOLTEN - Een nieuwe jon gerensoos voor de leeftijd 14 en 15 jaar, opent woensdag 1 maart van 19.30 tot 22.30 uur in de kelder van Irene.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5