Voorjaarsshow Firma Broekhuis W Nu met l aantrekkelijke t^pbonu/j Wat krijgt u bij een Rabo hypotheek?" Lokerbroek: hebben we wat te kiezen? Wis en waarachtig C0V speelt komedie Agenda Lezers schrijven - Het is tijd voor de Rabobank. Dinsdag 28 februari 2006 H3 Frühshoppen en bier tapwedstrijden, Café Klavier, dinsdag 28 fe bruari 2006, 13:30 Slotavond carnaval, Bierlokal am Bahnhof. dinsdag 28 februari 2006,20:00 V&T Holten: avond over Ave Maria, Irene, dinsdag 28 februari 2006, 20:00 Enduro, Holten, zater dag 4 maart 2006 Omloop van Holten, Keizersweg 22 Holten, zondag 5 maart 2006 Koffieochtend, Bosch kamp. donderdag 9 maart 2006, 9:30 HOLTEN - Toneelver eniging COV brengt vrij dag 10 en zaterdag 11 maart om 20.00 uur Ou we jongens, krenten brood op de planken. De komedie wordt gespeeld in de Kandelaar. De toegang bedraagt voor volwassenen vijf euro en voor kinderen drie euro. De toegangskaarten zijn te koop aan de zaal en in de voorverkoop bij boekhan del Heusinkveld. Telefo nisch reserveren kan ook op nummer 0548-364364 (Stam) of 0548-363503 (Jongsma) of e-mail naar toneelgroepcov@planet.nl Het personeel van Firma Broekhuis is er klaar voor: een nieuwe Voorjaarsshow sinds vier jaar geleden, (foto: Harry Broeze) DIJKERHOEK - De Voor jaarsshow van Firma Broekhuis in Dijkerhoek wordt vrijdag 3 maart van 13.00 tot 22.00 uur, zater dag 4 maart van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 5 maart van 11.00 tot 16.00 uur gehouden. Een verrassend, veelzijdige show, mede door de verschil lende bedrijfstakken die Broekhuis voert: landbouw mechanisatie, tuin- en park machines, totaalinstallatie, stalinrichting, de winkel die alles te bieden heeft op het gebied van doe het zelf, dier- benodigdheden en agrarische artikelen. Zelfs de jonge be zoekers komen er aan hun trekken: er is groot buiten speelgoed zoals trampolines Loop binnen bij de Rabobank voor een afspraak of kijk op rabobank.nl Toetsing bij BKR te Tiel Vraag-naar de actievoor waarden bij uw Rabobank of kijk op www.rabobank.nl Rabobank Het is toch merakels mooi ai leest in de Hoolter kraante dat ter leu bint diet ne rodelbane wilt hemm'n op of bie de Motieweg. Dan woi toch wier opniejs jóónk. Dan wiej toch zo die oolde slee wier pakk'n en nog een keer met nen rotgaank van die Motieweg of. Den Meneer Cor Schagen hef merakelse goeie ideeen. Ik heurn trouwens, datte trouwt was met ene van Vinceent en dan koi hoaste wal roa, woet die ideeen weg komt. Die joongs bint vrogger ok vake zat met de slee van die Mo tieweg offe vleug'n. Massa's schoolwichter konn'n doar geniet'n van de Hooi- tense wintersport. Det mott terugge komm'n en ai dan zeet datter leu bint diet zich doa vuur inzet, dan moi doar oe petje vuur ofnemm'n. Deum de leu vrogger ok a. En neet allene vuur die rodelbane, ok vuur wat ze veerder doot op'n Hoolterbarg. Ie kont der van zegg'n wai wilt, ma zie doot het dan toch ma. Zo det is dan ok mar is een keer e zeg en doar dook. hop ik. Meneer Schagen niks met te kort. Noe hop ik natuurlijk wa, dat as ter ooit zo iets kump op 'n barg dat de Hoolter wichter, enen dag in't joar vuur niks in de Piet Bos rodelbane meugt. Ik dagge zo van bie wieze van sprekk'n op zien geboortedag. Het is toch nen keerl e wes, dent volle vuur Hoolt'n hef betekent. Ik kan der mie noe a blie oaver maak'n ak see dat oonze wichter en kleinwichter, wier met nen rot gaank van de Bosbane of goat. En meer terass'n in Hoolt'n, ma hoe pakke wie det an. Holterman zow we wa neet wier krieg'n Wat zoll der stoa te gebuurn met het spul van Ab en Marie van Boer Biet. As det toch ok nog weg geet in Hoolt'n, is der niks meer van det oolde boerse. Boertje weg. Boer Biet weg? Doar mott toch iets vuur wier komm'n, een mooi groot boer'n cafe, nen boer'ncamping derachter en een groot terras der vuur. En an't zwarte pacf bie het Kalfstermansplein klinkt mie ok de gezellige muziek vanof de terrasjes al in de oor'n. Mooie plann'n. Det heult de leu gangs. Ik zeet a heemoal zitt'n. Wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop en skelters en traptrekkers maar ook miniaturen van landbouwmachines en trac toren. Vier jaar geleden werd bij Broekhuis de laatste voor jaarsshow gehouden. "Hoog tijd," volgens eige naar Theo Broekhuis, "om weer met een verfrissende show te komen. Iedereen is dan ook van harte welkom!" Ik ben er deze winter eens doorheen gefietst via de Dorperdijk en de Doorlopende Dijk, het Lokerbroek. Als geboren Holtenaar wist ik tot voor kort niet dat dit stuk Holten zo heette. Voor mij was dit altijd gewoon een stuk van het Holter- broek. Een weidegebied met een paar - op het oog - goeddraaiende melkvee houderijen. Blijvers. Landbouwontwikke- lingsgebied volgens de reconstructie. Dat klopt wel, ja. Wat een ruimte hier nog. Ik fietste daar en kon me er niks bij voorstellen. Dat die ruimte, die wijdsheid over een paar jaar omge vormd zal zijn tot een bedrijventerrein. Het bericht kwam vorig jaar zomaar uit de lucht vallen: de gemeente heeft een voorkeursrecht gevestigd op 130 hectare in het Lokerbroek om daar een groot bedrij venterrein van zo'n 85 hectare te ontwikkelen. Verbazing. Zoveel? En vooral: daar? Daarna kwamen de verhalen. Er zou handjeklap gedaan zijn met de provincie: gemeente wilde graag tegen de A 1 maar de Provincie per se niet. Dan maar bij Vletgaars- maten, maar dat mag ook niet. Dan maar er tussen in. En dan kom je in het Lokerbroek uit. En zo voelt het ook wel. Een compromis. Nie mand echt blij. Vlees noch vis. Want wat krijg ik straks als ik daar weer fiets. Eerst het dorp uit. Dan kom ik de Vletgaarsma- ten tegen in z'n uitein delijke vorm, toch ook niet echt meer een dorp- sterreintje. Dan een klein stukje groen en daarna die 85 hectare Lokerbroek. Dan weer een stukje groen en dan de Al. Voor mij is dan de complete ruimte tus sen de Al en het dorp verstedelijkt. Tenminste, nergens in deze strook ontkom je aan de in vloed van de stedelijk heid. De unieke ruimte, die on-Holtens (en zo langzamerhand mis schien wel on-Neder- lands) leeg is, is voor goed weg. Een land schap ook dat samen hangt met het dorp, met het ontstaan van dit dorp. En daarmee valt een belangrijk stuk van de identiteit van het dorp ook weg. Mag er dan niks? Na tuurlijk wel, het land schap verandert altijd. Er is ruimte nodig om te werken. Maar niet op schaaj ,op. één -pM in de gemeente. En ze ker niet op deze plek, die alleen lijkt te zijn in gegeven doordat men haar oren misschien iets teveel heeft laten hangen naar de dictaten van Zwolle. Waarom bij voorbeeld niet vasthou den aan de Vletgaarsma- ten uitbreiden? Daar zit het toch al. Dat is toch veel logischer en heeft toch veel minder impact op de omgeving, als het goed is ingepast? En ook: hoe fatsoenlijk is dit voor de boeren die op de tussenstrookjes groen klemvast blijven zitten? Ondertussen gaat de planvorming wel door en worden er voor mijn gevoel al snel onom keerbare ontwikkelin gen in gang gezet. En dat zonder dat wij Hol- tenaren ons over zo'n in grijpend plan hebben mogen uitspreken. Ik nodig alle Holtenaren uit om ook eens door het Lokerbroek te fietsen of te lopen, te ervaren hoe het nu is en u voor te stellen hoe de gemeente het wil maken. En dan te bepalen of wij dit in Holten willen. Harry Landeweerd,

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3