*m, u a LIJST 5 gemeente l^ilaen-^olten met gemeentebelang zo gek nog niet! Financieel beleid. ïwitfel niet te lang (tem gemeentebelang De burger centraal. gemeentebelang ook uw belang! w Vrijwilligersbeleid. fameentebelo*%g, be enige lokale potti}eH zet be Unöeiiike politiek opzitf Ruimtelijke ontwikkeling 1üet gemeentebelang alti\b goeb gcttemb! Welzijn en cultuur. ï>e [onge^emaab, een goeb idee, $1$ f peelt gtaag met lullie mee! Toerisme. Kunt u ziek vinben in ket beleid van gemeentebelang item om, boot' lib te wotben van ome vcwuiging. Voo* 19 ewo kunnen we (pUat(di{k) in Ify&eu-fJotteu veel mee* voo* u betekenen, iie ome de www.gb-HÏtseU'kotten ,nl GEMEENTEBELANG 1. Ab Hofhuis, lijsttrekker GEMEENTEBELANG RUSSEN-HOLTEN staat en gaat voor een degelijk financieel beleid. Dat dit tot de mogelijkheden behoort is de afgelopen jaren wel gebleken, hiervoor hoeft u alleen maar te kijken naar wat er de afgelopen jaren is gerealiseerd, zoals de nieuwe vestiging van Reggesteijn, nieuwbouw gemeen tehuis, bestrijding wateroverlast, het tweede bouwhuis bij het internationaal brandweermuseum, maatregelen in het kader van de LTW (tunnel bij het station etc.), bij standnorm optrekken naar 115 van het minimumloon en zo is er nog wel meer op te noemen. Daarnaast heeft de gemeente een gigantische bezuini gingsoperatie in gang gezet. Hierbij is in de eerste plaats gekeken naar de eigen orga nisatie en door efficiency maatregelen alsmede het omzetten van de organisatie wordt in totaal een bezuini ging behaald van 1.4 miljoen euro. Ook is een nieuw inkoopbeleid ontwikkeld waar de voor delen nu sterk merkbaar van worden. Zo is veel voordeel behaald in het kader van verzeke ringspremies, inkoop van wegenzout, papierinkoop etc. Daarnaast is de leningportefeuille gesaneerd waardoor ook veel rentevoordelen zijn behaald. Bij dit alles vergeten wij niet de leveranciers uit onze eigen gemeente, deze betrekken wij waar mogelijk bij al onze inkopen. Kortom de financiële positie van de Gemeente Rijssen- Holten is gezond te noemen. 2. Willy Veneklaas, Holten Hiermee willen wij zeggen dat de service aan de burger nog verder verbeterd dient te worden. Een belangrijk instrument hierbij is de elektronische dienstverlening, dat wil zeggen zaken kunnen doen met de Gemeente via internet. Binnen nu en twee jaar zal 65% van de gemeentelijke dienstverlening mogelijk zijn via internet. Hierbij moet u denken aan het aanvragen van allerlei ver gunningen reisdocumenten en wat dies meer zij, hiervoor is geld beschikbaar gesteld door de Gemeenteraad en de ontwikkeling hiervan ligt op schema. Voor de inwoners die geen beschikking hebben over een computer blijft het uiteraard mogelijk hun zaken te rege len via de gemeentewinkel in Rijssen en in Holten middels een burgerloket. GEMEENTEBELANG RUS SEN-HOLTEN zal dit beleid blijven steunen. GEMEENTEBELANG RUSSEN-HOLTEN is van mening dat met voorrang gewerkt moet worden aan de nota vrij willigersbeleid. Dit is alleen maar noodzakelijker geworden nu de WMO, (wet maatschappelijke ondersteuning) per 1 januari 2007 in werking gaat treden. De drager van deze wet zal de vrijwilliger zijn zoals man- telzorgers en deze verdienen de volledige ondersteuning van het gemeentebestuur. Maar het belang van vrijwilligersbeleid gaat veel verder, denk maar aan alle sportverenigingen en maatschappe lijke organisaties kortom de vrijwilliger is het cement die de stenen van onze maatschappij en gemeenschap bij eenhoudt. Het vrijwilligersbeleid dient dus eind 2006 op een werkba re manier op papier te staan waardoor deze belangrijke groep in onze samenleving voldoende ondersteuning krijgt om hun werk te doen. Daar wil GEMEENTEBE LANG RUSSEN-HOLTEN zich sterk voor maken. 4. Anton Klein Twennaar, Holten. Met het Ruimtelijke Ordeningsbeleid bepalen we nu hoe onze gemeente er in de toekomst uit gaat zien. Het is belangrijk hier zorgvuldig mee om te gaan daar beslui ten van nu voor lange tijd onomkeerbaar zijn. Voor de kernen Rijssen en Holten kiezen wij zowel voor inbreiding als voor uitbreiding. De groei van de kern Holten zal met alle voortvarendheid moeten worden opgepakt om leegloop van onze jonge inwoners te voor komen. Vooral hier geldt: uitvoeren wat je afspreekt! Er moet ruimte blijven voor: groen en spelen. Let op de goede mix. Standpunten: *- Een bestemmingsplan dient een visie voor de toe komst (min.10 jaar) te zijn en niet slechts het vastleggen van de huidige situatie. Beeldkwaliteitplannen dienen slechts daar toegepast te worden waar of een hogere overheid dat verplicht stelt of daar waar een bovengemiddelde beeldkwaliteit vereist is volgens de gemeenteraad. Voorbeelden: in de directe omgeving van monumenten, in een centrum met een beschermd stadsgezicht. Een goed RO-beleid draagt bij tot een vitaal platteland met behoud van natuur en landschapswaarden, vandaar dat wij vinden dat het toekomstige industrieterrein Lokerbroek een RO misser is omdat het een te grote inbreuk is op het vlakke platteland van het Holterbroek. Uitbreiding van het industrieterrein Vletgaarsmaten is noodzakelijk. 5. Willem ter Schure, wethouder Nu de gemeenteraad met steun van ons heeft besloten geld voor de muziekschool in Rijssen te reserveren en het onderbrengen van het Parkgebouw in een stichting, is voor de kern Rijssen het sociaal cultureel werk goed op orde. De Culturele raad in Rijssen verricht hier nuttig werk. Het Kulturhus in de kern Holten staat nu op het programma om zijn beslag te krijgen. Ook hiervoor zal een stichting dienen te worden opgericht. Het principe van de Kulturhusgedachte is, alle voorzieningen onder één dak, hetgeen voor de kern Holten betekent gebouw de Boschkamp, Irene en het huidige gemeentehuis. Ook bij de plannen in de kern Dijkerhoek zal een zelfde gedragslijn gevolgd dienen te worden. Gemeentebelang is blij dat de gemeenteraad ons voor stel betreffende het onderzoek doen naar een aula op de nieuwe begraafplaats in Holten heeft ondersteund. Ook sport behoort tot welzijn van onze plaatsgenoten. Gemeentebelang vindt sportbeoefening van wezenlijk belang voor het goed functioneren van jong en oud zowel geestelijk als lichamelijk. Zowel in Rijssen als in Holten staan grote investeringen in de sport eraan te komen. Dit alles in samenwerking met de sportraad als adviesorgaan van het college. Gemeentebelang vindt het hoog tijd dat de gemeente raad een keer vastlegt wat de sport en cultuur per jaar mogen kosten. Dan kunnen de genoemde adviescolle ges ongestoord aan het werk en behoeft er niet ieder jaar weer bij de begrotingsbehandeling over gedebat teerd te worden. 6.. Annie Kuiper-Ruitenberg, Rijssen Toerisme is een speerpunt van beleid van de gemeente en daarom zal de gemeente de nodige steun aan deze sector dienen te geven. In deze sector zijn goede moge lijkheden voor uitbreiding van de werkgelegenheid. Het nationaalpark de Sallandse Heuvelrug is hiervoor een uitstekend instrument. Het particuliere initiatief op de Holterberg verdient alle steun van de gemeente. Het dorpscentrum van Holten moet zo snel mogelijk onder handen genomen worden zodat het een aangenaam verblijfsgebied voor inwoners en toeristen wordt. Gemeentebelang heeft daarom een voorstel gedaan om snel tot uitvoering van de structuurvisie kom Holten te komen. Niet alleen voor de inwoners en toeristen is dit van belang maar ook voor onze middenstand. 3. Arie Nijkamp Rijssen a 'i \pl ii.Vll V t 'j

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 10