'Een snelle rodelbaan vanaf de Motieweg' Wederom winst lste schaakteam Handbaldames wint van AAC Winst Mintonette Kromme Vingers wint darttoernooi Gelijkspel Blauw Wit Handbal speelt thuis Sportagenda Derde plek Regenboog Blauw Wit naar EGW Okia zoekt vrouwen 7 VV Holten Zaterdag 18 februari Holten BI - RK.SV BI, 14.30 uur; SVVN B2 - Holten B2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten Cl - AZC Cl. 12.30 uur; Holten C2 - Omhoog C2, 13.00 uur; Holten Dl - Heeten Dl, 11.00 uur; DaarleSPDl - Holten D2, 9,00 uur (vertrek 8.00 uur); Twenthe D2 - Holten D3, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Lemelerveld E3 - Holten El, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten E2 - Heino E8M, 10.00 uur; Holten F1 - De Zweef F2, 11.00 uur; Holten F2 - DES Fl, 11.00 uur; ABS F2 - Holten F3, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); ABS F3 - Holten F4, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F5 - Twenthe Goor F8, 9.00 uur; Om hoog Mb - Holten MB1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Broekland MB - Holten MB2. 12.30 uur (vertrek 1115 uur); Handbal Zaterdag 18 februari Jongens B 1-The Flyers, 13.00 uur; Meisjes C 1 - SDOL 3, 12.15 uur; Meisjes D 1 - Dalfsen 1, 11.30 uur. Zondag 19 februari Dames 1 - Dijkoraad- kwiek 3, 13.10 uur; He- renl - HCD '97 1, 12.05 uur; Dames 2 - DSC 2, 11.00 uur; HCD '97 2 - Dames 3, 12.10 uur. RIJSSEN - Op het ge meentelijk schaaktoer nooi in het Parkge bouw in Rijssen was er onverwacht succes voor het afgevaardigde schaakteam van basis school De Regenboog. Met de Rijssense Con- stantijnschool als win naar, wisten Wouter Benschop, René van Doorn, Tamar Floor Ver veda en Koos Piscaer een knappe derde plaats te bemachtigen. Wouter ontmoette aan het eerste bord de zwaarste tegenstanders en wist van de zeven partijen 3Zz punt te be machtigen (maximaal zeven punten mogelijk). Aan het tweede bord wist René vijf punten te behalen, Tamar Floor en Koos elk 5!/2 punten. HOLTEN - Blauw Wit speelt zaterdag voor de derde maal op rij een uitwedstrijd. Dit keer moet de ploeg naar Gelselaar. Hier is EGW gastheer. Of Blauw Wit zaterdag kan winnen van de op ponent is veel minder zeker als in de eerdere confrontaties. De wedstrijd begint om 14.30 uur. HOLTEN - Het aanleggen van een rodelbaan is één van de ideeën die geopperd werd om Holten ais toeris tische en recreatieve ge meente naar een hoger plan te stuwen. „Een snelle rodelbaan vanaf de Motie- weg", werd er gegniffeld op de publieke tribune van de raadszaal. In de commissie Grondge bied werd de recreatienota besproken en naast de rodel baan kwamen uiteraard meer zaken aan bod. De Holter- berg moet weer naam maken, meer toeristen en recreanten trekken en dat moet de werk gelegenheid bevorderen. Er moet gefocust worden op kortere, intensieve, verwen en vermaakvakanties. Ge dacht werd onder meer aan het realiseren van een sauna en beautycentrum. En er moet een recreatieve ontwik keling in gang worden gezet voor het overgangsgebied tussen het centrum van Hol ten en het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. In het centrum van Holten zelf moeten meer terrassen ko men. Cor Schagen, voorzitter van het Platform Recreatie en Toerisme, sprak over een goede nota, waar de onder nemers blij mee waren. Hij gaf aan dat het Platform een adviserende rol wil spelen In totaal deden 52 heren teams en 4 damesteams mee. Voorrondes waren op de dinsdag- en donderdag avond. De finale bij de da mes werd meteen op vrijdag avond gespeeld. Plattelands vrouwen Dijkerhoek 1 tegen Plattelandsvrouwen Dijker- hoek 2. Het laatste team won. Zestien teams gingen HOLTEN - Mintonette Al moest zaterdag 11 februari spelen in Bentelo tegen Pol stars MA1. Als Mintonette ook na deze wedstrijd ongeslagen wilde blijven moest het nu gaan ge beuren. Mintonette bleef tot het einde een kleine voor bij de besteding van het bud get voor recreatie en toeris me. Schagen maakte zich niet druk om de vraag of Rijssen-Holten toeristisch bij Twente of Salland hoorde: „We staan met één been in Salland en met één been in Twente, laten we daar goed gebruik van maken", vond hij. Raadslid Anton Klein Twen door naar de finale op vrij dagavond. De finale werd gespeeld op het centre court. een speciaal podium, inclu sief camera's en verslagge ving van de wedstrijd. Wi naarsronde: 1. DC de Krom me Vingers; 2. Boer Biet; 3.Belfin adv. Verliezersron de: 1AC Holten; 2. Vosman, (foto: Johan Bolink) sprong houden van ongeveer 2 punten, uiteindelijk ging de set met goed spel naar Min tonette met 25-23. Het stond toen dus 2-2 in sets en er moest een vijfde set gespeeld worden. De set werd gewon nen met 15-13. Hiermee werd ook deze wedstrijd ge wonnen, met 3-2. naar gaf aan dat er wat Ge meentebelang betreft be staande accommodaties voor verblijfsrecreatie uitgebreid konden worden; het vestigen van nieuwe bedrijven in deze sector vond Gemeentebelang niet nodig. In de nota werd voorgesteld om boerencampings de mo gelijkheid te bieden om uit te KLARENBEEK - In en te gen Klarenbeek heeft Blauw Wit niet meer dan één punt overgehouden om mee naar huis te nemen. Kansen waren er over en weer. Het veldspel was te po ver, ondanks alles werd er hard gewerkt en veel strijd geleverd. De Blauw Wit afronding liet te wensen over. Blauw Wit doelman Arjan Nijhuis deed waar hij voor stond en bracht redding in een aantal doelrij- pe kansen voor SC Klaren beek. HOLTEN - Handbalda mesteam 1 speelt zondag 19 februari dames 1 om 13.10 uur thuis tegen Dij- koraad Kwiek 3. Het derde team van de eredi- visionist uit Raalte is altijd een altijd lastige tegenstan der. Uit speelde Holten een prima wedstrijd en werd overtuigend met 18-23 te winnen. Met eenzelfde in stelling kan Holten ook deze wedstrijd met vertrouwen te gemoet zien. 13.10 uur Da mes: Holten 1 - Dijkoraad Kwiek 3 De heren spelen thuis tegen HCD '97 uit Deventer. Uit verloor Holten teleurstellend dus is er een goede rede voor een sportieve revanche.12.05 uur Heren: Holten 1 - HCD '97 1. breiden van 15 tot 25 plaat sen, maar dat is wat Gemeen tebelang betreft te groot. De fracties spraken hun goed keuring uit over de Recre atienota en de gemeente, on dernemers en andere belang hebbenden in de toeristische en recreatieve sector kunnen er verder mee. Het plan wordt ter inzage gelegd voor inspraak. HOLTEN - Damesteam 1 van handbalvereniging Ho ten moest zaterdag avond voor de lastige uit wedstrijd naar Arnhem. AAC was het enige team dat Holten dit seizoen in ei gen huis punten wist af te pakken en ook vorig sei zoen ging Holten in Arn hem kopje onder. Ook nu werd het een span nende. chaotische wed strijd. Beide teams deden weinig voor elkaar onder en dat leidde tot een gelijke stand Holten speelde vorige week maandag thuis tegen ENO 3 in de vijfde ronde van de SBO competitie. Holten begon rustig met drie remises van respectievelijk, Dick van der Knaap, Cees Olij en Gerrit Stevens. Toen Jan Scheperman op sublieme wijze de partij naar zijn hand wist te zetten waren de on derste vier borden klaar. Tus senstand 21/2-1 Vi voor Hol ten. De strijd op de bovenste bor den leek al spoedig in Hol- tens voordeel uit te pakken. Jim Klinge toonde zijn bloedvorm door wederom aan het eerste bord te win- HOLTEN - Na jaren start er weer een da mesteam bij touwtrek vereniging Okia. „We zijn bijna com pleet. We zoeken in elk geval nog één vrouw die wil meetrekken. Maar we hopen dat zich er een paar meer melden, want extra krachten heb je ge woon nodig. Stel dat er eens iemand niet kan, dan is het mooi dat je toch nog een team kunt vormen", benadrukt Le- onie Jansen. Zij is initia tor van de nieuwe da- mesgroep. Zelf trekt ze de laatste twee jaar bij vereniging Schutshof. De Okia-vrouwengroep hield zo'n vijf jaar gele den op te bestaan, onder meer doordat een aantal vrouwen zwanger werd. De Holtense touwtrek kers sloten zich vervol gens aan bij damesteams in de regio. Maar vanaf dit voorjaar trekt er weer een Holtense meiden- ploeg: zes vrouwen heb ben zich inmiddels hier voor gemeld. Meiden van 15 tot circa 40 jaar zijn meer dan welkom. „Het hoeven geen poti ge dames te zijn. Het ge middelde gewicht is 70 kilo", vertelt Leonie. Voor meer informatie en aanmelding, Leonie Jan sen: telefoon 0572- 320900. De trainingen voor de dames beginnen op 28 februari, 's avonds vanaf 20.00 uur. bij rust. (6-6). Ook in de tweede helft wist Holten geen afstand te nemen en kwam het na een kwartier zelfs op achtertand. Met nog vier minuten te spelen scoorde Holten de 12-12. In een bloedstollende slot fase werd een fraaie Hol tense aanval onreglenentair afgestopt wat Holten een strafworp opleverde. Deze werd goed genomen wat Holten de 12-13 zege opleverde. Scores: Judith Tiekink 4; Moinique Plan- tinga. Jolien Bannink, Jes sica Smit 3. nen. Gerrit Luggenhorst won op dubieuze wijze een pion. maar dat telt ook. En Ton van Oijen won een stuk. Tussen stand 5!/2 - VA voor Holten. Op het vierde bord was Bas van Beek nog bezig. Een par tij met een voorgeschiedenis want Bas kwam bijna een half uur te laat opdagen, hij had zich verslapen! Hij kwam dan ook in tijdnood. Desondanks kon hij een win nende stelling creëren. Hij miste echter een opgelegde zet om de partij in één klap uit te maken. Hij wist zich echter bijtijds te vermannen en bleef terecht op winst spe len. En de beloning bleef niet uit. DIJKERHOEK - Het darttoernooi voor bedrijven en ver enigingen, georganiseerd door Dartclub Tik van de Mölle Dijkerhoek en Café restaurant Het Bonte Paard werd af gelopen week gehouden in Het Bonte Paard. Cor Schagen: "We staan met één been in Salland en met één been in Twente, laten we daar goed gebruik van maken".

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7