Opperkeun Mans wil stemplicht Keunedarp Driekwart eeuw lid gemengdkoor Carnaval voor mindervaliden Waerdenborch: zorgen over verhuize Nestkastjes Controle Akkoord conceptplan Sociëteit bejaarden WD-gesprek Seniordiner Goud van Oud muziekavond Dinsdag 14 februari 2006 5 Holten - De commissie Grondgebied ging don derdagavond akkoord met het conceptplan voor de herontwikke ling van diverse wonin gen langs de Wansink- straat en het achterlig gende perceel en met het starten van de be stem m i ngspla nproce- dures voor het Zilver- /.andtracé en het Wans- inktracé. Namens de bewoners van de noordkant van het spoor sprak D. van der Torre een aantal be zwaren uit: de bewoners zijn tegen de aanleg van het Zilverzandtracé en de actiegroep heeft de provincie gevraagd om geen toestemming te ge ven voor de aanpassing van het streekplan daar voor. Het lijkt raadslid W. Veneklaas van Ge meentebelang een goed begin van de verdere re alisering van het plan. Wel zou hij graag een grotere trechtervormige aansluiting van de Ree- bokkenweg bij het spoor zien. VVD'er J. Kevelam viel over het woord 'rondweg' dat voor het Zilverzandtracé in de gemeentelijke stukken gebruikt werd. ,,Het is géén rondweg. Het is een ontsluitingsweg", benadrukte hij. Wethouder W. Stegeman had geen fundamenteel bezwaar tegen het groter maken van de aanslui ting van de Reebokken- weg. Als dat mogelijk is, wordt dat alsnog meege nomen, gaf hij aan. En ook met de verandering van 'oostelijke rond weg' in 'ontsluitings weg' ging hij akkoord: „Hoe de wegen ge noemd worden, is mij om het even. Het gaat er nu om. om agrarisch ge bied een andere bestem ming te geven", aldus de wethouder. ESPELO - Kinderen kunnen woensdag 22 februari van 13.30 tot 15.30 uur bij Kinder boerderij Dondertman nestkasten maken. Er zijn twee soorten kastjes. Het ene model is iets groter en meer ge schikt voor koolmezen en de andere is bedoeld voor pimpelmezen. De grotere uitvoering kost 2 euro en de kleinere 1.50 euro. Vooraf opgeven is niet nodig. Voor meer infor matie: www.kb-dondert- man.nl of 0548-361179. Tijdens de voorjaarsva kantie is Dondertman alle dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - Aan de Lich- tenbergerweg werd dins dag 7 en woensdag 8 fe bruari een controle ge houden op de gesloten verklaring. In totaal werden zeventien be keuringen uitgeschreven voor het negeren van de ze geslotenverklaring. HOLTEN - Bejaarden sociëteit Holten houdt dinsdag 21 februari om 14.30 uur een bij eenkomst in Irene. De middag wordt onder meer ingevuld met bin go. Kom dus gezellig langs. De onkosten zijn alleen de koffie. DIJKERHOEK - VVD Rijssen-Holten wil graag in gesprek ko men met bewoners van de gemeente. Zij kunnen vragen stel len, maar ook meningen geven. De VVD is maandag 20 februari vanaf 20.00 uur aanwe zig in het Bonte Paard. Er wordt gepraat over het onderwijs, een gym zaal, wonen en een mi- ni-kulturhus in Dijker- hoek. Alle inwoners van Dijkerhoek zijn wel kom. HOLTEN - Senioren uit Holten kunnen vrij dag 3 maart van 17.00 tot 21.00 uur dineren in woon- zorgcentrum de Diessenplas. Het Twents Byzantijns koor zal de gangen mu zikaal omlijsten. Deel name aan het avondje kost 20 euro. Reserve ren: 0548-362505. HOLTEN - Mevrouw Wegstapel-Aaftink kreeg tijdens de jaarvergadering van het Holtens Gemengd Koor (HGK) de gouden speld van de Koninklijke Nederlandse Zangersbond opgespeld. Zij is namelijk zeventig jaar lid van het koor. Wegstapel begon in 1936 te zingen bij het kinderkoor van HGK. Holtens Gemengd Koor. dat dit jaar 75 jaar bestaat, is druk bezig met de voorbereiding van een jubileumconcert, dat plaats zal vinden op 20 oktober in de hervormde kerk. HOLTEN - De boodschap tijdens Keunedarp Lacht was duidelijk: Holten moet gaan stemmen, anders maakt Rijssen straks de dienst uit. Volgens \lans van Sangel was dit nu al duidelijk zichtbaar. Het carnavalsevenement werd afgelopen zaterdag in Zaal Vosman gehouden. Naast Mans gaven Peer uut Har- denberg. Kerkstraat Cen trum uit Goor en Coep Buut optredens. The White Commets en de Braand- heultjes verzorgden de mu ziek. Mans zag de bui al hangen en droomde er op los hoe de toekomst van Holten er uit gaat zien. 'Keunedarp Lacht? Nee, Keunedarp lacht niet meer...', benadrukte Mans terwijl hij zijn Holtense vlag halfstok deed. 'Opperkeun Mans voert stemplicht in voor heel Keunedarp. Ieder een moet gaan stemmen, want anders is Keunedarp verloren.' 'Allemaal even zwaaien met de portefeuille naar wethou der Stegeman. Want dan krijg je namelijk je zin. Hij zegt dat we bij Twente horen, maar dan heeft ie tijdens de nieuwjaarsreceptie in het ge meentehuis niet goed geluis terd. Toen speelde HMV na melijk het Sallandlied. Hol ten blijft Salland; dat veran dert niet nu we bij Rijssen Mans van Sangel: 'De politiek staat mijlenver van de burgers af en dat hebben de politi ci aan zichzelf te danken, (foto: Johan Bolink) zijn.' Maar volgens Mans heeft Keunedarp al wat be reikt in Rijssen: 'Ze hebben het ondertussen over een Kulturhüs in plaats van hoes! Ik wil een Hoolter hüs met Balgje (Björn Meinders) als beheerder.' Er moet volgens Mans echter nog veel gebeuren. 'De jaar lijkse sportverkiezing van de gemeente moet niet élk jaar in Lucky worden gehouden, maar om het jaar in het Hool ter hüs. Net als de nieuw jaarsreceptie van de gemeen te.' Ook de uitbreiding van het nieuwe industrieterrein werd aangekaart. 'Bij het Loker broek als industriegebied zet ik toeristische vraagtekens. Dat wordt straks een Rijssen- se enclave op Holtens grond gebied.' 'Vechten voor Holtens be lang moet blijven. Pas maar op: straks praten we geen Holtens meer, maar Ries- sens', gaf Mans als waar schuwing mee. Kerkstraat Centrum uit Goor gaf twee keer een optreden. Waaruit bleek dat Chinezen eigenlijk Twents praten. Coen en Buut (Edwin van Hoevelaak) lieten de kliklijn van burgemeester Koelewijn spreken. Sinds de instelling van deze lijn, was dat nog niet ge beurd. HOLTEN - In manege Snorrewind wordt zater dag 18 februari om 15.00 uur het mindervaliden- carnaval gehouden. In samenwerking met Stich ting Paardrijden Gehandi capten zorgt carnavalsver eniging De Fienpreuvers voor een leuk programma. Dweilorkest De Braand- heultjes is natuurlijk aan wezig, net als DJ Wim van het Proatiezer. Andere ar tiesten: The Three Plints, Circus Hennie Coentini, Clown Doppie en De Pon- nies. Er zal natuurlijk weer veel polonaise worden gelopen, met veldwachter Tik van de Blonde, Prins Hagelsteen en Adjudant Dikke voorop. 'Het kump wa good', is het motto van de Prins. Waerdenborch is zeer enthou siast over de mogelijkheden op deze locatie, ook omdat we gens de bouw van lokalen hun eigen accommodatie moest worden afgestaan. Met AV Holten zijn de laatste jaren af spraken gemaakt omtrent het gebruik van de accommodatie en het materiaal. Dit tot weder zijdse tevredenheid. Nu de plannen er liggen om voor AV Holten een grasbaan aan te bieden op het nieuwe sportpark en er voor de techni sche nummers uitgeweken moet worden naar de locatie van AV Rijssen, betekent dit automatisch een grote aderla ting voor atletiekonderwijs in het voortgezet en basisonder wijs. Atletiek is namelijk een verplicht onderdeel in het leer plan LO. welke uit meer dan alleen loopnummers bestaat. "Als door de gedwongen ver huizing slechts een loopbaan wordt aangelegd op Vletgoor, zal geen enkel kind uit het ba sisonderwijs in Holten kennis HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch maakt sinds drie jaar dank baar gebruik van de accom modatie van atletiekvereni ging Holten voor de atletiek aan de leerlingen en modules tiek aan de bovenbouw leer lingen. Met name de kunst stof aanloop v oor het ver- en hoogspringen maakt het mo gelijk op een veilige en ver antwoorde manier deze les sen volgens ons leerplan te geven. Ook leerlingen van De Waerdenborch maken gebruik van de atletiekaccommodatie. (foto: Johan Bolink) kunnen maken met de techni sche nummers van de atletiek- sport", zegt Rob van Zoelen van de Waerdenborch. "Daar naast zal ook in het voortgezet onderwijs een verarming van het gymnastiekonderwijs plaats vinden." Hij vindt daarom dat er op 't Vletgoor een accommodatie moet komen die in kwalitatief opzicht minimaal gelijk is aan de bestaande op Meermans kamp. Rob: "Dat de atletiekaccom modatie tevens gebruikt kan worden voor het organiseren van sport- en activiteitendagen maakt onze oproep alleen maar dringender!" DIJKERHOEK - DJ Ben uit Deventer viert het vijf jarig jubileum van zijn Goud van Oud-shows. De eerste avond wordt zater dag 18 februari vanaf 20.30 uur gehouden in Het Bonte Paard. De nieuwe reeks zal in het teken staan van golden oldies uit de jaren zestig tot en met negentig, waarbij het publiek" mee kan bepalen wat zal worden gedraaid. DJ Eddy Reterink van de uit de jaren zeventig bekende Dijkerhoekse jeugdsoos KLUP 53, zal een gastoptre den geven. De entree is 5 euro, reserve ren is mogelijk via telefoon 0548-361202 of info@bon- tepaard.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5