'Lida moet bliken' Praat mee in verkiezingsdebat Voorleesontbijt peuters Agenda En maar wachten... 'Nominatie altijd leuk' Stel vraag aan politici weGeNeR ./y.U'ftf, Holtens Nieuwsblad Dinsdag 14 februari 2006 3 HOLTEN - Bijna heel Lokerbroek zat don derdagavond op de pu blieke tribune. Op de agenda van de commissie Grondgebied stond namelijk het 'vast stellen van de resultaten locatiestudie bedrijven terreinen en krediet voor verdere planvorming be drijventerrein Loker broek'. Maar het punt kwam deze avond niet aan de orde. Eerst werd er ruim een, uur gesproken over het\j dossier Spitax, toen werd de recreatienota gepresenteerd en vervol gens bracht voorzitter M. Tijhof-Zwijnenberg de planontwikkeling Zilverzandtracé, Wans- inktacé en Wansink- straat aan de orde. Voor dit punt waren overigens ook belangstellenden aanwezig. Daarna, het was inmiddels kwart voor elf en op de agenda stonden nog tien punten, werd de vergadering verdaagd naar maandag 13 februari. „Deze avond was verspilling van onze tijd", gaven bewoners uit het buiten gebied aan, teleurge steld over het wachten op een zaak die niet be handeld werd. HOLTEN - Hij was drie keer Sportman van Holten en is inmid dels twee keer Sport man van Rijssen-Hol- ten. Motorcoureur Erik Davids rijdt al ja ren in de top. „Om genomineerd te worden voor Sportman van het Jaar is natuurlijk voor een sporter altijd leuk. Het is de waarde ring die je krijgt voor wat je doet. Ik ben ie mand die wil presteren, dat zit in mij. en ik stel mezelf ook steeds nieu we doelen. Dat kan te rugkomen van een bles sure zijn of het verdedi gen van de titel. Sport is belangrijk in je leven in vele opzichten, en ge lukkig kun je in Holten op vele manieren aan sport doen". HOLTEN - Het Holter Politiek Café staat woensdag 22 februari helemaal in het teken van de gemeenteraads verkiezingen. Het pu bliek zal gevraagd of ongevraagd aan het de bat mogen meedoen. Wie liever schriftelijk een vraag indient (dat mag ook anoniem), kan dat doen in het café, maar tevoren ook in de fotozaak van Jan Her man ten Velde aan de Dorpsstraat. Daar staat een speciaal busje. Ook per e-mail kunnen vra gen of opmerkingen worden ingediend: pcholten@planet.nl "s !n Roald Boone: "Ze willen Lida terugsturen naar Afghanistan. Dat is toch niet te gelo ven? Zelfs de militairen durven daar niet heen" (foto: Gert Perdon) HOLTEN - Deventernaar Roald Boone is boos en dat mag de hele wereld weten. De jonge leerling van de Waerdenborch in Holten voert al wekenlang actie voor zijn Afghaanse klasge nootje Lida. „Ze willen haar terugsturen naar Afghanistan. Dat is toch niet te geloven? Zelfs de mi litairen durven daar niet heen", zegt hij verontwaar digd. Toen klas TH1F te ho ren kreeg dat Lida Amini te rug moet naar haar gevaarlij ke geboortestreek, sprongen ze onmiddellijk voor haar in de bres. Onder leiding van docent Kees Reef werd een waar offensief ontketend om de Markelose Lida in hun midden te houden. En niet zonder resultaat, want er werd bekend gemaakt dat het gezin, na in eerste instantie de aanzegging tot uitzetting gehad te hebben, toch in hun huis mocht blijven. Voor het Afghaanse gezin en de leer lingen betekende dit een kleine triomf. Het versturen van e-mail is onderdeel van het plan de campagne van de jonge ac tievoerders. Roald: „Alle 28 kinderen in de klas hebben zes of zeven emailadressen van kamerleden. We bombar deren ze dagelijks met be richtjes. Daarop hebben we al reaóties gehad en we zijn ook al op de televisie ge weest. Iemand van de PvdA verdiept zich verder in de zaak." Lida glimlacht. Ze houdt rekening met het erg ste scenario. „Ik moet alles tegen elkaar afwegen. Het kan alle kanten op", vertelt ze gelaten. „Mijn vader kreeg te horen dat wij naar het centrum in Ter Apel moesten en van daaruit weer ergens anders naar toe. Toen hebben we naar het COA daar gebeld en zij zeiden dat wij mochten blijven als de gemeente en de woning bouwvereniging het goed vonden. Zij staan vierkant achter ons dus dat betekent dat wij mogen blijven. Ech ter wel op de voorwaarde dat we alles nu zelf betalen." Lida is blij dat ze mag blij ven, maar is er goed door drongen van dat het pas de eerste stap is op een lange weg die haar familie nog te gaan heeft. Literaire avond met Margriet de Moor. Boschkamp, woensdag 15 februari 2006, 20:00 Jaarvergadering buurtvereniging Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 16 februari 2006 Mindervalidencarnaval, Manege Snorrewind, zaterdag 18 februari 2006, 15:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Irene, dinsdag 21 februari 2006, 14:30 Lijsttrekkersdebat. Café 't Keuntje, woensdag 22 febru ari 2006, 20:00 Passage: diaserie over zelfgemaakte schilderen door ds. Maliepaard, Kandelaar, donderdag 23 februari, 20:00 Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 23 februari 2006, 20:00 Carnavalsweekend. Holten, donderdag 23 februari 2006 - dinsdag 28 februari 2006 V'&T Holten: avond over Ave Maria, Irene, dinsdag 28 fe bruari 2006, 20:00 Enduro. Holten, zaterdag 4 maart 2006 Omloop van Holten. Keizersweg 22, zondag 5 maart Koffieochtend, Boschkamp, donderdag 9 maart. 9:30 Toneel COV: Ouwe jongens, krentenbrood. Kandelaar, vrijdag 10 maart 2006 - zaterdag 11 maart 2006, 20:00 Toneelavond DAT, Bonte Paard zaterdag 11 maart 2006 Postzegelshow. Boschkamp, zaterdag 11 maart 2006, 13:00-17:00 Kinderfilm Madagascar. Boschkamp. zondag 12 maart 2006, 14:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 14 maart 2006. 14:30 Film Verborgen gebreken. Boschkamp, donderdag 16 maart 2006 Compostactie supportersvereniging der Roodzwarten, Holten, donderdag 16 maart 2006 - vrijdag 17 maart 2006 Rum-mountain-run. Zuurberg. zaterdag 18 maart 2006 Goud van Oud Party, Bontepaard, zaterdag 18 maart 2006,20:30- 1:00 V&T Holten: presentatie over Byzantijnse kunst, Kande laar, dinsdag 21 maart 2006, 20:00 Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 21 maart 2006, 20:00 Film Simon, Boschkamp, donderdag 30 maart 2006 Passage: weerman Ton ten Hove, Kandelaar, donderdag 30 maart 2006, 20:00 Batoshow, Sporthal 't Mossink, zaterdag 1 april 2006 Nationale Motocross, Zuurberg, zondag 2 april, 13:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 4 april 2006, 14:30 V&T Holten: lezing over Mozart. Kandelaar, dinsdag 4 april 2006, 20:00 HOLTEN - De Voorjaarse ditie van het Holter Politiek Café is enkele weken ver vroegd in verband met de gemeenteraadsverkiezin gen begin maart. Woens dagavond 22 februari zul len de zes lijstaanvoerders discussiëren in Grand Café 't Keuntje, Dorpsstraat 29. Gespreksleider is Wim Dal- huisen. Iedereen is welkom als toehoorder of om zelf mee te praten. Gratis toe gang en gratis kopje koffie. Aanvang 20.00 uur. Het programma is opgedeeld in twee verschillende onder delen voor en na de pauze. Voor de pauze komen drie zeer betrokken Holtense bur gers aan het woord om een kritisch gesproken brief voor te dragen over een van de drie onderwerpen die de werkgroep Holter Politiek Café heeft geselecteerd voor de discussie. Het gaat om sport, cultuur, recreatie en toerisme. Wat de sport betreft, zal voorzitter Jan Teeselink van de Atletiekvereniging de aandacht vestigen op het veel beroering wekkende plan om alle sport te concentreren op 't Vletgoor. Bij het onder werp cultuur zal Hans Wis- sink, voormalig chef sport en cultuur van de gemeente, de plannen voor het Kulturhus in de schijnwerpers zetten. En bij het onderwerp recre atie en toerisme komt de vraag aan de orde of de zich rap uitbreidende mogelijkhe den voor vestiging van be drijven in Holten wel of niet in strijd is met recreatie en toerisme. Jan Nikkels, jaren lang betrokken bij de VVV, zal op dit punt een gesproken brief te berde brengen. Niet alleen de leden van het fo rum - de lijsttrekkers dus - kunnen reageren. Ook het publiek wordt bij de discus sie betrokken. Na de pauze zal de gespreks leider steeds twee lijstaan voerders uitnodigen om te genover elkaar, achter een katheder te gaan staan om over een bepaald onderwerp de degens met elkaar te krui sen. Hij zal hiervoor uit de partijprogramma's voor het publiek interessante tegen stellingen voorleggen. De zes lijstaanvoerders zijn (in alfabetische volgorde): Ben Beens (SGP), Remi de la Haye (PvdA), Ab Hofhuis (Gemeentebelang), Henk Kastenberg (CDA), Jan Ke- velam (VVD) en Willy Otten (CU). Zoals het er nu naar uit ziet zal Henk Kastenberg zich laten vervangen door Holtenaar Harry Dul, tweede op de lijst van het CDA. HOLTEN - Alle peuters van peuterspeelzaal Drib bel en Kruimeltje hebben de afgelopen twee weken op de peuterspeelzaal genoten van een heerlijk ontbijtje. De peuters mochten daar bij zelf de broodjes smeren wat op zich al een groot feest was. De Kruimeltje-groepen, be doeld voor peuters vanaf 2 jaar, kregen daarna iemand van de Holtense bibliotheek op bezoek. De peuters van de Dribbelgroepen, de peuters van 2/2 tot 4 jaar, gingen zelf, samen met de leidsters en de ouders, op bezoek naar de bibliotheek. Op een speel se wijzd werd daar het ver haal van het eendje Kiki, uit het boek 'Ik ben Kiki', be leefd. De peuters volgden het spoor van de eend. dat uit kwam bij een prachtige ver- telkast waarin het verhaal van Kiki zat verborgen. De peuters keken en luisterden ademloos. De ouders kregen ondertussen onder het genot van een kopje koffie infor- Het verhaal van Kiki zat verborgen in een prachtige ver- telkast. matie over de bibliotheek en over het grote belang van het voorlezen aan jonge kinde ren. Een flink aantal ouders maakte ter plekke gebruik van de mogelijkheid om hun kind als (gratis) lid van de bi bliotheek te laten inschrij ven. Tot slot mochten alle peuters een boek uitzoeken en het afstempelen bij de au tomaat. Op de peuterspeel zaal kunnen ze nog heerlijk genieten van 'hun boek'. Het ontbijt en het biblio theekbezoek vonden plaats in het kader van de Nationale Voorleesdagen. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsljelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51 198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3