Snelschaaktoernooi Rijssen Mega-evangelisatie via groot scherm Metselaars en werkplaats timmerlieden Debat over evolutie en creatonisme Tweede plek Lammertink Hammer VERZORGENDEN NIVEAU 3 VAKANTIEKRACHTEN IN DE ZORG HUISHOUDELIJK MEDEWERKERS \,ei6 Uitslag van schaken üp dit moment zijn wij op zoek naar: voor diverse projecten in de regio. RUSSEN - De Schaak club Rijssen houdt op dinsdag 21 februari het jaarlijkse snelschaak kampioenschap van Rijs sen. Inzet is de door de Schaakclub beschikbaar gestelde wisselbeker en de titel 'Snelschaakkam pioen Rijssen 2006'. Plaats van handeling is café De Blauwe Reiger, Wierdensestraat 50. Aan vang 20.00 uur. Elke deelnemer speelt 9 partij en, het speeltempo is 5 minuten per persoon per partij. Het toernooi staat ook open voor Rijssense huisschakers, die op deze avond nader kennis kun nen maken met de club. Deelname is gratis. Op gave bij de wedstrijdlei der J.W. Brinkman, (0548) - 515 160 of jan.wessel.brinkman@he tnet.nl Dit gebeurt volgens een geheel eigen werkwijze waarvan gebleken is dat deze perfect aansluit bij de wensen en eisen van bouwbedrijven en arbeids krachten. Er vindt op dit moment een sterke groei plaats. Beloning volgens bouw CAO. Voor verdere informatie kun je contact opnemen met: Harmen ter Harmsel: 0548 - 512 770 gecertificeerd Kryptonstraat 8 NL-7463 PA Rijssen T +31(0)548 - 512 770 F +31(0)548 - 516 569 I www.werknodig.nl E info@werknodig.nl WIERDEN - In het voorjaar wordt in Wierden een grote evangelisatieactie ge houden. Christenen uit diverse Wierdense ker ken hebben besloten zich aan te sluiten bij internationale manifes tatie ProChrist. Van 19 tot 26 maart is er iedere avond een bijeen komst in het Anker in Wierden. Tijdens deze bijeenkomst wordt met de satteliet verbinding gemaakt met de Olym- piahal in München waar acht avonden lang een wervelende show met zang, dans en drama wordt gepresenteerd. Terugkerend program maonderdeel is de toe spraak van ds. Ulrich Parzany over het thema 'Van twijfel naar verwon dering', toegespitst op di verse actuele onderwer pen. De NOB zorgt voor de ondertiteling. Vanaf levensgrote schermen maken de aanwezigen het programma live mee, samen met de gasten op 1200 andere locaties in zestien Europese landen. In het Anker staan elke avond vanaf 19.15 uur de deuren open. Het pro gramma begint om 19.30 uur, rond 19.45 uur wordt overgeschakeld naar München. Het hoofdprogramma duurt tot ongeveer 21.00 uur. Daarna is er nog alle ge legenheid om wat te drinken en/of na te pra ten aan de bar, die voor de gelegenheid omgeto verd is tot een heuse 'Neue Weinstube'. RIJSSEN - Het evolu tieproject van de derde klassen havo en lyceum van de Rijssense Fruy- tierscholengemeen- schap wordt vrijdag 17 februari met een groot débat afgesloten in de aula van de school aan de Stroekeld. Sinds november vorig jaar zijn de leerlingen bezig geweest met dit vakoverstijgende project rond het ontstaan van het heelal, de aarde en Zorggroep De Leiboom is een moderne organisatie op het gebied van ouderenzorg in Salland en omgeving. De organisatie is voortgekomen uit een samenwerkingsverband van acht woon-zorgcentra en verpleeghuizen in Deventer en omgeving. Elke locatie heeft haar eigen sfeer weten te behouden maar voelt zich verbonden met Zorggroep De Leiboom. Onze organisatie staat voor "Vrijheid in zorg". Dit houdt in dat er gestreefd wordt 9 cliënten en medewerkers een zo groot mogelijke keuzevrijheid te geven. Op onze locaties werken gezamenlijk ruim 1100 medewerkers. Woon-zorgcentrum Diessenplas te Holten is één van de acht locaties van Zorggroep De Leiboom. Hier hebben ruim 50 medewerkers de zorg voor ruim 50 bewoners in het verzorgingshuis, wordt er zorg verleend aan cliënten op de verpleegunit en wordt er extramurale zorg verleend aan cliënten woonachtig in aanleunflats en seniorenwoningen. Wij zijn op zoek naar diverse contractgroottes mogelijk voor de perioden juni, juli, augustus op afroepbasis Je taken Voor de zorgfuncties: werkzaamheden op het gebied van zorg- en hulpverlening aan al onze cliënten die binnen de units woonachtig zijn. Voor de huishoudelijk medewerkers: het schoonhouden van openbare ruimten en appartementen van onze cliënten. Je profiel Voor de zorgfuncties beschik je minimaal overeen diploma Verzorgende of een gelijkwaardige opleiding op niveau 3. Je bent in staat zelfstandig en in teamverband te werken, beschikt over een open, communicatieve stijl en bent klant vriendelijk en kwaliteitsbewust. Voor vakantiekrachten in de zorg is het volgen van een zorgopleiding op niveau 3 of HBO-V van belang. Voor de huishoudelijke werkzaamheden is relevante ervaring vereist. Ons aanbod De arbeidsvoorwaarden en salariëring zijn conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen. De arbeidsduur wordt in overleg vastgesteld. Voor vakantiekrachten geldt een tijdelijke aanstelling gedurende de vakantieperiode. Het behouden van een 0-uren contract na de vakantieperiode is een mogelijkheid. Belangstelling? Voor meer informatie kun je contact opnemen met Bep Zuethoff, teamleider Verzorgingsunit, telefoon (0548) 36 25 05. Je schriftelijke sollicitatie met c.v. kun je vóór 1 maart 2006 richten aan Zorggroep De Leiboom, dienst P.O. O. t.a.v. mevrouw V. Wielinga, postbus 278, 7400 AG Deventer of per e-mail: personeel@de-leiboom.nl. het leven op aarde. Vol gens scheikundedocent ing. H. Averesch gaat het om een breed project waarin de vakken aard rijkskunde, biologie en natuur- en scheikunde samenwerken. "Samen met de collega's Vinke en Gerritsen begeleiden we dit project. De kwali teit van het taalgebruik op de posters is beoor deeld door de vakgroep Nederlands." Averesch zegt dat de leerlingen zich verdiept hebben in verschillende facetten van het onder werp en een deelaspect uitgekozen hebben om verder uit te werken. Om niet alleen bezig te zijn met boeken en naslag werken al dan niet digi taal, zijn ook bezoeken gebracht aan het jnuse- um Naturalis in Leiden het Archeon in Alphen aan de Rijn. Aan het slotdebat werken de leerlingen mee en drs. T. Zoutewelle, directeur van de Stichting Cre- aton. Averesch: "We willen onze leerlingen zó ver brengen dat ze zelf een keus maken op grond van argumenten en dat ze inzien dat de evolu tietheorie niet per de finitie waterdicht is en het creationisme niet per definitie een fabeltje. Daarnaast is het project heel geschikt om vaar digheid op te doen in het zelfstandig werken en leren, iets wat ze straks in de tweede fase ook moeten kunnen." WIERDEN - Tijdens het Rhio on Ice Pupil- lentoernooi georgani seerd door de Deventer IJsclub heeft Steven Lammertink van de Wierdense IJsclub een zilveren medaille be haald. Dit jaarlijks In ternational toernooi, met liefst 32 ploegen uit Nederland, Duitsland, (Berlijn en Dresden) en Polen (Lubin) is hét jaarlijkse evenement van de Deventer IJsclub voor pupillen. Steven Lammertink, Kat- ja van Beem en Merle Jo- rink (allen WIJC) moch ten aan dit toernooi deel nemen. Allen reden twee keer een 300 meter. Na de eerste race lag Steven (pupillen B) 0,02 sec achter de nummer 1, maar in de tweede race moest hij Björn Bakker uit Drachten toch voor zich dulden, wat hem een uitstekende tweede plaats opleverde. Katja van Beem (Pupillen C) stond na de eerste rit op een achtste plaats maar kwam in de tweede rit ten val wat haar een eind klassering opleverde van een 23e plaats. Merle Jo- rink (Pupillen A) eindig de in het eindklassement op een twaalfde plaats. Na deze afstanden was er een marathon per catego rie. Katja van Beem be haalde hier de eerste plaats. Steven Lammer tink een tweede en Merle Jorink een vijfde plaats. In het totaal klassement van 32 ploegen eindigde de Deventer IJsclub op een vijfde plaats. RIJSSEN - De Schaak club van Rijssen heeft de 19de ronde van de onderlinge competitie van de schaakclub Rijs sen gehouden. Dit zijn de uitslagen. J.Linge- man-Z.Zeeman 0-1, A.Koster-Folkers 0-1, S.Koster-Kuit 1-0, Schoonhoven-Roosink 0-1, Ditzel-Hansman 1- 0, Waanders-G.Rie- mersma 0-1, J.Smit- Munneke 0-1, Kraayen- zang-G.Smit 1-0, van de Maat-A.Riemersma re mise. Hammer Techniek S. Detachering is een Rijssens bedrijf dat zich bezig houdt met detacheren uitzenden van personeel in de bouwsector. Techniek Detachering

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 12