Medische historie krijgt een vervolg Kampioen Yvon Fruytier voor Israël Twinkeltje langer open Avond over Israël Knutselen jeugdwerk Bingoavond Spekhorst Aglow Diepere laag in mythe Vogelshow in Volkspark Bijbelklub kinderen Expositie bij Tolg'Art Met teveel alcohol op rijden Het gebouw zoals het er nu uitziet. In het inzetje de Boomkamp 2 honderd jaar geleden, (foto: Harry Broeze) Dinsdag 7 februari 2006 RIJSSEN - De her vormde predikant H. Poot uit Oldenmarkt spreekt op maandag 13 februari op een Israël- avond in het Hervormd Centrum Sion aan de Joh.Vermeerstraat. Het thema van deze avond, die om 20.00 uur begint, is 'De bergen van Israël.' Dominee Poot is be stuurslid van de organisa tie Christenen voor Israël. De toegang tot deze avond, waarop ook pro ducten uit Israël worden verkocht, is vrij. Wel wordt een collecte gehou den ter bestrijding van de onkosten. Voor verdere informatie bellen naar Jan N. Schelhaas, (0548) - 515 122. RIJSSEN - Het prote stant christelijk jeugd werk De Fakkeldrager houdt op woensdag 8 fe bruari een activiteit voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Op deze middag, die om 13.30 uur begint en om 15.30 uur eindigt, worden raamdecoratie gemaakt. De kosten zijn een euro, inclusief drinken en een zakje snoep. RIJSSEN - De tweewe kelijkse bingoavond op dinsdag wordt op 14 fe bruari gehouden in café Spekhorst aan de Grote straat. RIJSSEN - Een kleine ka mer, koud en vochtig. Vlek ken van oude lekkages op de muur. Acht lagen oud behang. "Hier moet vanaf de jaren '20 de werkster van dokter Oosthoek heb ben geslapen", wijst Freek Brinks van Tandheelkun digcentrum 't Oale Dok tershoes. We staan op de zolder van het tandheel kundigcentrum. "Wie zou hier gelegen kunnen heb ben?", filosofeert hij. Mis schien wel dienstmeisje Marie van 'Van Gelderen' waarover een wat ouder echtpaar ons spontaan wat vertelt in de wachtkamer? Het Tandheelkundigcentrum 't Oale Doktershoes aan de Boomkamp 2 is een pand met geschiedenis. Wie foto's van honderd jaar oud gele den bekijkt ziet dat het huis dan al gebouwd is. Vanaf 1925 woonde en werkte dok ter Oosthoek er. Daarna wa ren er van 1970 tot eindjaren '90 banken gevestigd. Tan darts Jeroen van Ofwegen en tandtechnicus Freek Brinks kochten het pand vorig jaar en zijn daar sinds 1 januari gevestigd samen met tandart senpraktijk Jan Webbink en tandprotheticus Gerrit Web bink. Brinks dook in de geschiede nis van het gebouw en bracht het pand aan de buitenkant zoveel mogelijk in dezelfde stijl terug. "De glas-in-lood ramen zijn origineel of heb ben we na laten maken. De oude toog hebben we weer naar voren gehaald en het ka rakteristieke hek op het bal kon is terug." Binnen is de oude sfeer zoveel mogelijk gehandhaafd met donker bruine lambrisering, ouder wets ogende plafondpanelen en naambordjes. Vooral in de wachtkamer, waar kroon luchters hangen, is de oude sfeer terug te zien. Wie zijn ogen dicht doet kan zich voorstellen hoe dokter Oost hoek hier vroeger liep. "Daar was vroeger ongeveer de in gang, met een raampje erbo ven", wijst Brinks naar de zijkant van de wachtkamer onder het trappenhuis. "Tijdens het verbouwen ont dekten wij dat het huis heel knap gebouwd is. De dak constructie is nog helemaal gaaf. Ook het verdere hout werk is nog goed in orde. We hebben geen kozijn vervan gen", legt Brinks uit. Freek Brinks en Jeroen van Ofwegen zijn eigenaar van tandheelkundigcentrum 't Oale Doktershoes. Tandpro theticus Gerrit Webbink en tandarts Jan Webbink hebben een gedeelte van het pand gehuurd. Voor de verhuizing zaten de vier praktijken aan de Huttenwal 40, maar daar werd het pand te klein. Alle telefoonnummers zijn het zelfde gebleven en achter het pand aan de Boomkamp 2 is WIERDEN - De Wierden- se stichting 'Hoop op Ze gen' die op 19 januari de deuren van haar tweede hands winkeltje (genaamd Twinkeltje) aan de Markt straat 62a opende, gaat de openingstijden wegens succes uitbreiden. "We zijn gestart met ope ningstijden alleen op de donderdag van 9.30 uur tot 16.00 uur maar het loopt zo goed dat we hebben besloten om ook op de zaterdagmor gen van 9."00 uur tot 12.00 uur open te gaan", aldus be stuurslid de heer A. Groot- ers. De opbrengst uit de ver koop van goederen is be stemd voor de diverse pro jecten van stichting Hoop op Zegen in Roemenië. RIJSSEN - De plaatselij ke afdeling van de inter kerkelijke vrouwenorga nisatie Women's Aglow houdt op dinsdag 14 fe bruari een bijeenkomst in het Parkgebouw aan de Oosterhofweg. Deze avond begint om 20.00 uur. parkeergelegenheid voor zo wel auto's als fietsen. Tandarts van Ofwegen en tandarts Webbink hebben op de begane grond hun praktij kruimtes. Ook tandprotheti cus Gerrit Webbink is op be gane grond gevestigd en is gespecialiseerd in het aan meten van tandprotheses. Het laboratorium van Freek Brinks vervaardigt alles op tandtechnisch gebied en werkt uitsluitend in opdracht van tandartsen en tandpro- thetici. Hij werkt ook voor tandartsen buiten de deur. De officiële opening van tand heelkundigcentrum vindt plaats op vrijdag 3 maart. RIJSSEN/APEL- DOORN/UDDEL - De schoolkoren en -orkesten van de Jacobus Fruytier scholengemeenschap geven zaterdagavond 11 februari in de Grote Kerk aan de Loolaan te Apeldoorn een groot concert dat 19.30 uur begint. De kerk gaat om 19.00 uur open. Aan de muziekavond werkt mee het groot Fruytierkoor en -orkest bestaande uit leer lingen van de vestigingen in Uddel, Apeldoorn en Rijs- sen. Koor en orkest staan on der leiding van de dirigenten A. H. Kortleven en H. Vinke. Ook het Engelstalige TTO- koor (Tweetalig Onderwijs) onder leiding van mevrouw K. M. Hoogerheide levert een bijdrage. Het orgel wordt bespeeld door de heer M. van de Ketterij. RIJSSEN - Aan de Vennek- esgaarden is zaterdag 4 fe bruari een 26 jarige bestuur der aangehouden voor het rijden onder invloed. Op het WH 9 RIJSSEN - De Vrijzin nige Geloofsgemeen schap Aan de Regge houdt op donderdag 16 februari een lezing in parochieel centrum De Rozengaard aan de Rozengaarde 59. Spreker op deze avond, die om 19.30 uur be gint, is de heer Conno Vlaardingerbroek. Hij spreekt over het on derwerp 'De waarheid in de mythe, het volksver haal en het sprookje' De entreeprijs bedraagt ze ven euro, dit is inclusief een kop koffie of thee in de pauze. Niet altijd is tijdens het lezen direct de diepere laag in de mythe, sage, legende of sprookje dui delijk. Het onbewust op nemen en de tekst ver volgens transformeren naar bewust ontvangen is mogelijk voor hen die willen doordringen tot de kern van het verhaal. Wat en wie herkennen we in het sprookje, en welke diepgelegen boodschap en levensles sen lichten we er na ana lyse uit? Aan de hand van een paar voorbeel den geeft verhalenver teller Vlaardingerbroek. die les geeft in commu nicatie strategie, de aan wezigen inzicht in de betekenis en bewegwij zering die een verhaal te bieden heeft. De eerder op deze da tum geplande lezing van Deva Singh over 'Paulus de omstreden apostel' kan door omstandighe den niet doorgaan. In Rijssen repeteren orkest en koor onder leiding van de dirigenten H. Vinke en H. Averesch. in Apeldoorn oefe nen koor en orkest onder lei ding van A. Kortleven en in Uddel gebeurt dat onder lei ding van M. van de Ketterij. Als spreker is uitgenodigd ds. H. Korving. Hij is be stuurslid van de stichting die steun verleent aan het Shaare Zedek-ziekenhuis in Jeruza lem. Ds. Korving zal een korte schets geven van de gang van zaken in het Israëli sche ziekenhuis en vertellen waarom steun vanuit Neder land nog steeds hard nodig is. De toegang is vrij. Wel is er bij er na afloop van het con cert een collecte bij de uit gang ter bestrijding van de onkosten én steunverlening aan het Shaare Zedek-zie kenhuis. politiebureau blies de be stuurder een alcoholpromil lage van 0,75 promille. De bestuurder krijgt een proces verbaal. Het begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.00 uur. De prijzen variëren van koffiepakketten, vleesprijzen, boodschap pen en waardebonnen. Ie dereen is welkom. RIJSSEN - Valkenier Gerrit Zandvoort geeft op woensdag 8 februari een roofvogelshow in het Volkspark. Hij laat zijn valken en buizerds vliegen over het grote grasveld voor de kinderboerderij 'Eigen Erf. De demonstratie be gint om 14.00 uur. De toegang is gratis. RIJSSEN - Jongens en meisjes van 4 tot en met 8 jaar zijn op woensdag 8 februari welkom bij de Kinderbijbelklub (KBK) in gebouw De Hoeksteen in Braakmanslanden. Het begint om 14.00 uur en eindigt om 15.30 uur. Er wordt op deze kinderbij belclubs een verhaal ver teld, gebeden, gezongen, geknutseld en allerlei spelletjes gedaan. WIERDEN - Zwem- en Polovereniging de Veene uit Almelo heeft weer een Nederlands kampioen in haar midden. Yvon Versteeg uit Wierden haalde eind januari bij de Nederlands jeugdkampioenschappen in Dordrecht goud op de 100 meter schoolslag. Ellen Maris, ook uit Wierden, behaalde twee keer zilver op de 100 meter en de 200 meter vlinderslag. Menno Manning uit Vriezenveen behaalde brons op de 400 meter vrije slag. (eigen foto) WIERDEN - De voorjaars expositie in galerie Tolg'Art begint op vrijdag 17 febru ari en heeft als thema: 'vak manschap, jong geleerd, oud gedaan? De twee kunstenaars die hun werk dit keer werk exposeren zijn Jan van der Meulen en Maurice Brenkman. Galerie Tolg'Art is te vinden aan de Tolgaarde 6-8 in Wierden en geopend op donderdag van 13.00 tot 17.30 uur, op vrijdag van 13.00 tot 20.30 uur en za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. Elke eerste zondag van de maand is de galerie open van 10.00 tot 16.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9