Hulsman over titel Handbaldamesteam 1 wint van 'makkie' Erix Uitslag handbal J Verkiezingsangst WD? Charlotte verbaasd Ingezonden Handbal tegen Kwiek Erik Davids Sporter '05 Sport Agenda Schaakteam blijft winnen H 7 HOLTEN - Handbalda mes 1 speelt zondag 19 februari om 13.10 uur thuis tegen Dijkoraad Kwiek 3. Het derde team van de eredivisionist uit Raalte is altijd een lastige tegen stander. Uit speelde Hol ten een prima wedstrijd en won overtuigend met 18-23. Met eenzelfde in stelling kan Holten ook deze wedstrijd met ver trouwen tegemoet zien. Dames: Holten 1 - Dijko raad Kwiek 3, 13.10 uur. De heren spelen thuis te gen HCD'97 uit Deven ter. Uit verloor Holten te leurstellend dus is er een goede rede voor een sportieve revanche.12.05 uur Heren: Holten 1 - HCD '97 1. HOLTEN - Erik Davids werd opnieuw gekozen als Sporter van het Jaar. Davids werd voor de 15e keer Nederlands kam pioen motorcross MX-3, werd tweede in het Ne derlands Kampioenschap enduro en haalde zilver tijdens de WK enduro. Bovendien kreeg hij van de KNMV de hoogste onderscheiding binnen: de Hans de Beaufortbe- ker. Dinsdag 7 februari 2006 VV Holten Zondag 12 februari Dedemsvaart 1 - Holten 1, 14.00 uur (vertrekt 12.15 uur); Colmschate 3 - Holten 2, 11.45 uur (vertrek 10.30 uur); Nieuw-Heeten 3 - Hol ten 3, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 4 - Achilles 4, 10.00 uur; Holten 5 - Hoeve Voor uit 4, 9.00 uur; Sportlust Vr. 5 - Holten 6, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); SOS 5 - Holten 7, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten 8 - Almelo 7, 9.00 uur; Haarle 5 - Hol ten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten DA1 - Diepenveen DA1, 10.00 uur. Handbal Zaterdag 11 februari AAC 1899 3- Dames 1, 19.00 uur; Dames 3 - CV0 3, 19.00 uur; Raal te - Meisjes B 1, 13.10 uur; Overwetering - Meisjes B 2,17.55 uur; CVO - Jongens B, 9.30 uur; Raalte 1- Meisjes C 1, 12.25 uur; Raalte 2 - Meisjes C 2, 11.40 uur; Zondag 12 februari Ha-Stu - Heren, 13.30 uur; Atlantis - Dames 2, 16.25 uur. HOLTEN - Het tweede schaakteam van Hol ten speelde vorige week maandag thuis tegen ENO 4 in de vijf de ronde van de SBO competitie. En net als in de vorige vier wed strijden waren de Hol tenaren ook nu opper machtig. Het eerste punt werd door Johan Klein Teese- link binnen gehaald. Jo han opende sterk en zet te zijn tegenstander in het middenspel onder druk en won door een mooie matcombinatie. Henk van Beek kwam sterk uit de opening maar begon daarna te prutsen en besloot er maar snel remise van te maken. Wim-Kees van Rijssen speelde aan het eerste bord scherp en zette bijna alle stukken in een penning niemand wist hoe het zou aflopen behalve Wim-Kees die had het goed door gere kend en dus een vol punt voor Holten. Ronald Klein Teeselink speelde een solide partij die in een remise eindigde. Di- nant van Beek won in een Franse opening de twee centrum pionnen maar kreeg wel een ge weldige aanval op zijn dak toen zijn tegenstan der een verkeerd loper offer deed keerden de kansen en kon Dinant met een remise het halve punt en dus de overwin ning binnenhalen. Stand: 3Yi - U/2. Teun Scheurwater speelde zeer gedegen, toen zijn tegenstander een stuk offerde op zijn konings vleugel wist Teun dit goed te pareren en uit te spelen naar de volle winst. RIJSSEN/ HOLTEN - Hol- tense sporters sleepten vrijdagavond tijdens de sportverkiezing 2005 drie prijzen in de wacht: Sport vrouw, Sportman en Seni orsporter 2005. Atleet Gerard Beldman speelde op het podium in Rijssen een thuiswedstrijd. Hij had zijn gezin en zijn schaatsvrienden meegeno men en zij lieten van zich ho ren. De zestigjarige had vrij dagmiddag nog 50 kilometer geschaatst op de ijsbaan in Stokkum. „Een opwarmertje voor 's avonds", lachte hij. Beldman, lid van IJsclub De Noordpool en van AV Hol ten, loopt hard en doet weke lijks mee aan wedstrijden. In zijn categorie behoort hij tot de landelijke top. Daarnaast neemt hij deel aan zowel de zomer- als wintertriatlon en vorig jaar schaatste hij de al ternatieve elfstedentocht op de Weissensee. „Een fantas tische ervaring", zegt hij daarover. Voor de Senior sporter 2005 was het de eer ste keer dat hij zo'n prijs in de wacht sleepte. In de voor malige gemeente Holten was deze sportman pur sang al eens genomineerd. Het eve nement zoals dat nu gehou den wordt in Lucky vond hij wel iets meer hebben. „De ontvangst, de organisatie, de hele entourage, je staat op (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Handbaldames I van HV Holten speelde zondag thuis tegen de nummer 11 Erix. Op pa pier 'een makkie', maar in de praktijk een lastige hard spelende ploeg. Holten startte goed en voel de zich gesteund door de te rugkeer van Monique Plan- tinga in de gelederen. Met goed veldspel en een hechte verdediging liep Holten al 111 20 minuten uit naar een 8-2 voorsprong. De rust brak aan met een 10-4 stand. Na rust liep Holten uit tot 14-5. Erix ging steeds harder spelen en ont regelde daarmee de Holten- se aanval. Vanuit de tweede lijn wist Erix enkele malen goed door te komen waar door de gasten uit Lichten voorde de achterstand wis ten te verkleinen (17-12). In de slotfase zette Holten nog eens goed aan en werd via enkele prima breaks de eindstand op 21-14 bepaald. Scores: Judith Tiekink 6: Jessica Smit 5; Paulien Schooien 3; Dörthe Ooijen. Bianca Smit, Monique Plantinga 2; Jolien Bannink, Jolanda Karsten 1 Naar aanleiding van een bericht van 16 januari 2006 op de website van de VVD Rijssen-Holten onder staande reactie: OZB In de december vergadering van de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken waar de heren Kevelam, Spijker en de Koe van de VVD aanwe zig waren heeft de heer de Koe gevraagd naar de vrij stelling van bedrijfswonin gen of dit op termijn gecom penseerd wordt en of de ge meente van plan is deze compensatie door te voeren richting burgers. Hierop was het antwoord van wethouder ter Schure: dat per 1 januari 2007 een compensatie kan worden verwacht en dat wan neer het Rijk compenseert, dit dan zal worden doorbere kend naar de burgers, zoals ook gebeurd is bij het ge bruikersdeel van privé-wo- ningen, aldus de notulen van deze vergadering. Alle leden van de commissie zijn ak koord gegaan met de OZB- verordening 2006, dus inclu sief de VVD. In de raadsver gadering van 22 december HOLTEN - Handbalheren Holten speelde scherp. Hol ten nam na een kwartier spe len een 11-4 voorsprong. In de spannende slotminuten j.l. heeft de raad inclusief de VVD. zonder hoofdelijke stemming zich akkoord ver klaard met de OZB-verorde- ning 2006. Begin januari heeft het Rijk zich alsnog akkoord ver klaard met compensatie van af 1 januari 2006 voor de ge meenten. Gemeentebelang heeft daarop aan het College van Rijssen-Holten op 16 ja nuari gevraagd nu het Rijk vanaf 1 januari 2006 com penseert deze ook door te be rekenen naar de burgers. Dat de VVD. ondanks haar rela tie met de minister van fi nanciën, nog op 17 januari niet op de hoogte was van deze regeling is spijtig voor hen. Van iets van de VVD. uit de hoge hoed toveren door Gemeentebelang is dus geen sprake. Zo raar zijn die jon gens van Gemeentebelang nog niet, maar wel alert. Kulturhus Dijkerhoek In de raadsvergadering van 22 december werd door de fractie van Gemeentebelang, mede ondertekend door CDA en PvdA een motie in gediend om vanuit de exploi tatiewinst van de grondver- liep Holten uit naar een 29- 27 stand. VIOS kon nog een keer tegen scoren, waarmee Holten 2 belangrijke punten wist te pakken. kopen in de Dijkerhoek een reserve te vormen met als doel: behoud leefbaarheid en sociale samenhang van het platteland (lees o.a. Betha- nië). Weer was het de VVD samen met de SGP en CU die tegen deze motie stem den. Aangezien drie raadsle den er niet waren, werd het 11 voor en 11 tegen. Nu moest er op 30 januari weer gestemd worden over dit on derwerp en als ik de krant en de heer Noordam van de VVD kan geloven zullen zij nu ook vóór deze motie stemmen. De uitslag wordt dan 15 voor en 10 tegen. Of zijn er nog meer partijen die uit angst voor hun kiezers nu toch maar vóór stemmen? Slecht getimede en heel doorzichtige verkiezingsre toriek van de VVD. Toch alert van die rare jongens van Gemeentebelang. Inmiddels heeft de raadsver gadering plaats gehad en' de uitslag van de stemming was inderdaad 15 voor, inclusief de VVD en 10 tegen van de SGP en CU Ab Hofhuis Gemeentebelang Charlotte Hulsman: „Ik had niet verwacht dat ik sportvrouw 2005 zou worden, omdat ik vorig jaar al sporttalent werd." (foto: Johan Bolink) dat podium: het is iets anders dan in een zaaltje. Dit is een hele leuke happening", vond hij. Sportvrouw 2005, triatlete Charlotte Hulsman, kreeg de prijs voor haar prestaties, vier keer een eerste plaats, bij triatlon, duatlon en win- tertriatlons. Daarnaast skee- lert ze en is lid van de Skee lervereniging Holten. Char lotte was vorig jaar Sportta lent 2004. De inmiddels 18- jarige Holtense was dit jaar zenuwachtiger dan vorig jaar. „Ik had niet verwacht dat ik sportvrouw 2005 zou worden, omdat ik vorig jaar al sporttalent werd." Ze stond in haar eentje op het podium, de andere genomi neerde was afwezig. De gemeentelijke sportprijs komt in de slaapkamer, naast de andere, te hangen. „Zoiets motiveert me wel. Achteraf denk je datje dan toch best een goed jaar hebt gehad, ter wijl je daar normaal niet zo bij stil staat. Ik heb vorig jaar goed mijn best gedaan, nu óp naar het volgende jaar, en weer mijn best doen."

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7