'Besturen met gevoel en dicht bij mensen staan' Sport- en spelmorgen Schaatsweer Regeert angst bij WD? Poasvuur slep'n Bijeenkomst LTO Noord Parkeren Weverstraat Russische kinderen - Lezers schrijven Dinsdag 31 januari 2006 DIJKERHOEK - De Vereniging voor Be drijfsvoorlichting en LTO Noord Rijssen- Holten houdt dinsdag 7 februari om 20.00 uur een gezamenlijke ledenavond in Het Bonte Paard. Iedere rundveehouder vraagt zich wel eens af: "Wat heeft de Gezond heidsdienst voor Dieren mij te bieden?" Namens de Gezond heidsdienst komt Cou- zijn Bos, Marktmanager Rundvee vertellen hoe de dienst optimaal van dienst kan zijn. HOLTEN - NI DO krijgt van de gemeente een vergunning voor het maken van een in rit aan de Weversstraat ter hoogte van de krui sing met de Goldsteins- traat. Er wordt een parkeer verbod ingesteld aan de zuidzijde van de We versstraat tegenover de uitrit van NI DO. De ge meente heeft de bezwa ren van bewoners van de Weversstraat en de Pan nenbakkersstraat onge grond verklaard. NIDO wil de routing op het terrein wijzigen. Door het aanlegge'n van een opstelstrook ter hoogte van de Gold- steinstraat kan het vrachtverkeer op eigen terrein wachten in plaats van op de openbare weg. Er moet dan wel een in rit gemaakt worden aan de Weversstraat. Voor het uitrijden wil NIDO gebruik maken van een uitrit aan de zijde van de Pannenbakkersstraat en om doorstromingspro blemen te voorkomen vroeg NIDO of tegen over deze uitrit een par keerverbod ingesteld kon worden. Omwonenden vrezen dat hun woongenot aan getast wordt, dat het par keerverbod een verlies van parkeerruimte bete kent en dat er gevaarlij ke situaties ontstaan voor kinderen die naar de speeltuin willen. De gemeente stelt dat het gaat om een tijdelijk parkeerverbod voor de periode van circa twee jaar, want NIDO gaat verhuizen. Volgens de gemeente gaat er één parkeerplaats verloren door het instellen van het parkeerverbod en kunnen deicindcren die naar de speeltuin gaan gebruik maken van het trottoir dat doorloopt naar de Pannenbakkers straat. 'Het betreft een tijdelijke situatie die leidt tot het verbeteren van de verkeerssituatie in de Weversstraat. De belangen van de bewo ners worden niet one venredig benadeeld', al dus de gemeente. Holten - Gemeentesecreta ris Dirk van der Borg (50) wordt met ingang van 1 maart de nieuwe burge meester van Graafstroom, een gemeente met zes ker nen en een krappe tiendui zend inwoners. Zelf houdt CDA'er Van der Borg nog een slag om de arm: er moet onder de aanbe veling nog een handtekening van de minister. Inmiddels is hij toch bezig met afscheid nemen: „Best lastig, we heb ben het in Rijssen-Holten ook privé ongelooflijk naar onze zin gehad." Van der Borg wilde al een aantal jaren op voor een bur gemeesterspost. Toen Rijs- sen-Holten vacant werd, sol liciteerde hij echter niet. „Het is niet goed om vanuit het gemeentesecretariaat in diezelfde gemeente de rol van burgemeester op je te ne men", zegt hij daarover. En hij wilde, bij zijn overstap van een ambtelijke naar een bestuurlijke functie, niet di rect beginnen met een grote gemeente als Rijssen-Holten. Alleen al in zijn periode in Rijssen maakte hij vier bur gemeesters mee: SGP'er Van Voorden, PvdA'er Lonink, VVD'er Scholten en Koele- wijn van de ChrU. „Van alle vier heb ik het nodige ge leerd. Belangrijk vind ik het om dicht bij de mensen te staan. Korte lijnen, besturen met gevoel, vernieuwen wat nodig is." Sinds het duale systeem, waarbij de griffier bij de raadsvergaderingen betrok ken is, zat hij in de gemeen teraad van Rijssen-Holten niet op zijn plek. „Dat krie belde wel eens. Ik had be hoefte om aan die tafel te zit ten en mee te doen in het be- sluitingsproces. Als secreta ris had ik, al fluisterend met het college, die mogelijk heid. Dat was de laatste jaren niet meer zo. Ik wil graag be sturen, bouwen aan een ge meente, beleid uitzetten. En als burgemeester kom je in de positie om dat te doen." De banden met Rijssen-Hol ten worden wat Van der Borg betreft niet radicaal doorge sneden. „Voor de opening van het nieuwe gemeente huis en andere belangrijke momenten ga ik er wel van uit dat ik een uitnodiging krijg. En ik ben natuurlijk heel nieuwsgierig naar de verkiezingsuitslag èn be nieuwd naar welk college er vervolgens uitrolt." HOLTEN - Stichting Rusland Kinderhulp biedt Holtense gezin nen de mogelijkheid om hun 'kind' uit Wit- Rusland gastvrij op te nemen. Daarbij gaat het om de periode tus sen 31 mei en 9 augus tus. Telkens gedurende vier weken. De problemen rond het uitnodigen van groepen kinderen hebben echter wel tot gevolg dat het Wit-Russische ministe rie van gezondheid on langs heeft aangegeven de uitnodigingen uiter lijk 1 maart in bezit te willen hebben. Voor meer informatie Hen- riëtte Nijzink. telefoon 0548-361059 (na 18.00 uur). De bezoeken worden mogelijk gemaakt door de Stichting Rusland Kinderhulp die zich in zet voor de jeugdige slachtoffers van de Tsjernobylramp. Nog steeds lijdt Wit-Rusland qua milieu, sociaal en economisch zwaar on der de radioactieve neer slag die het land halver wege de jaren tachtig vervuilde. Via bemidde ling van Rusland Kin derhulp reizen de be trokken kinderen in groepsverband per bus naar Nederland om er li chamelijk aan te sterken en, zeker in de zomer, tevens vakantie te hou den. HOLTEN - In sporthal 't Mossink werd zaterdag 21 januari de jaarlijkse sport en spelmorgen voor de F-, E- en D-jeugd van VV Hol ten en Blauw Wit georgani seerd. Dit jaar nam de VOJAC van VV Holten de organisatie op zich. De opkomst was ook dit jaar zeer goed zodat hel bij voorbaat al een geslaagd evenement was. Spelletjes als ingooien, hooghouden, basketbal, pun ten schieten werden met veel plezier volbracht. Maar om dat er maar één iemand de beste kan zijn volgt hier de uitslag. F-Poule: 1. Daan Rechterschot; 2. Dennis Bo- link; 3. Bram Kemper. E- de Hoekman; 2. Daphne Ud- Poule: 1Djowin Meyerink; ink; 3. Ester Noordam; 2. Martin Floris; 3. Janick Hooghouden: Jongens: Ro- Hoving. D-Poule: 1. Rick bin Meyerink 34x; Meisjes: Tuitert; 2. Rick Pasman; 3. Cindy Kramer 13x. Stef Schots; Meisjes: 1Die- HOLTEN - Koud maar zonnig. Perfect om te schaatsen. En dat kon dit weekend zelfs op natuurijs. Zaterdag eerst nog op vijvers en plassen, maar zondag was het ijs zelfs dik genoeg om op ijsbaan De Noordpool te kunnen schaatsen. En daar werd dan ook grif gebruik van gemaakt, (foto: Sander Sche perman) HOLTEN - Rare jongens die Kevelam en Noordam van de VVD. Nadat er al veel tamtam tegen een gro te zaal voor het Kulturhus in Holten is geweest, moest de gemeenteraad in de ver gadering van 18 november een beslissing nemen. Door de SGP, VVD en Chris tenunie is het volgende amendement ingediend: voordat er financiële midde len worden gereserveerd moet er meer duidelijkheid zijn over de grote zaal. In de toelichting schrijven deze partijen dat de binnengeko men intentieverklaringen on voldoende grond vormen voor een grote zaal, dit alles onder aanvoering van Noor- dam. Dit amendement wordt aangenomen met als voor stemmers SGP, VVD en CU, dus wel met steun van de VVD. Gelden reserveren vanuit de aandelenvcrkoop van WMO voor het Kultur hus ging niet door. Ook het voorstel van het CDA vanuit de Vitens-gelden 112.500 euro beschikbaar te stellen voor het Kulturhus werd door de SGP, VVD en CU niet gesteund, maar aange zien het VVD-raadslid Spij ker eerder naar de voetbal in Zwolle was vertrokken, werd het voorstel twaalf stemmen voor en twaalf stemmen te gen aangehouden. In de raadsvergadering van 28 no vember wordt dit voorstel weer in stemming gebracht en weer de VVD tegen, on danks een pleidooi van de heren Kurz, Voordes en Van Minderhout. Over gebrek aan parkeergelegenheid en burenoverlast is door de VVD nooit gesproken. Wor den de Keunefeesten, triat lon, koopavond en kermis al len op hetzelfde moment ge houden en daardoor parkeer problemen veroorzaken? Is angst voor de kiezers toch misschien het motief om nu niet tegen een nog veel gro tere zaal te zijn van 600 per sonen in plaats van 350? Ah Hofhuis Gemeentebelang BEUSEBERG - Het duurt nog ruim twee maanden voordat het Pasen is, maar onder andere De boakebouwers uit de Beuseberg zijn al weer enige tijd aan het poasvuur slep'n. El ke zaterdagmiddag met gaat een enthousiaste groep hout ha len. Variërend van afgezette houtwallen tot dennen op de Holterberg. De groep is dit jaar versterkt met een aantal jon ge, fanatieke Beusebergers. (foto: Johan Bolink) Dirk van der Borg: 'Ik wil graag besturen, bouwen aan een gemeente. En als burge meester kom je in de positie om dat te doen.' (foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9