Hilarische stukjes tijdens Prinsenbal Hoge opkomst kan uitslag beïnvloeden Bo 10.000ste klant Uitslag verkiezingen Vervuiler betaald Wijkbeheer Vergadering NBvP Theater voor peuters Rejoice zoekt bas Dinsdag 31 januari 2006 DIJKERHOEK Vrouwen van Nu Dij- kerhock hield afgelo pen maandag 23 janu ari haar nieuwjaars bijeenkomst in Het Bonte Paard. Het bestuur nam af scheid van penning meester Vera Eek. Zij heeft zich vier jaar over de centen van de vereni ging gebogen. De func tie wordt nu overgeno men door Jenny Riet man. Rita Brinks komt de lege plek weer opvul len. Aftredende commissie leden: Zwaantje Roe- terdink, Ali Klein Teese- link en Gerrie Rensen voor de kerstcommissie. Liesbeth Veneklaas, ex cursiecommissie en Di- nie Klein Lankhorst en Hendrika Luggenhorst voor de reiscommissie. Er werden zes jubilaris sen gehuldigd. M. Rei- jlink is al 5 jaar lid, H. Luggenhorst 40 jaar en de dames A. Pinkert, M. Podt, A. Vorkink en B. Wijnberg zijn allen 25 jaar lid. Na de pauze werd er een stukje van de dvd van het 75-jarig jubileum van de landelijke Vrou wen van Nu getoond, waarop onder meer het nieuwe, frisse bondslied werd gezongen. Daarna was er bingo met leuke prijsjes. HOLTEN - Vooral veel jon geren genoten afgelopen zaterdag in zalencentrum De Poppe van het Prinsen- bal van carnavalsvereni ging De Fienpreuvers. Als gastclub waren de Battum- se Pompers uit Bathmen uitgenodigd. De prins en adjudant van vo rig jaar waren de openingsar tiesten van het bal. Onder de naam Duo Velo zat Willy Ve neklaas als dokter Siepel in z'n praktijk te wachten op z'n volgende patiënt. Frans (Anton van Beek) kwam kuchelend aanlopen. "Frans hoest!", maakte dokter Sie pel als opmerking. "Ja, maak d'r maar grapjes over", ver zuchte Frans. Tiekie Kiki deden de vol gende act. Verkleed als dak dekkers van Borghuis en Soer, het bedrijf van adju dant Dikke (Bart Soer) lie pen zij het podium op. Zij gaven aan dat het nu altijd wel feest leek, sinds hun baas adjudant was geworden. Onder de naam De Sneeuw vlokjes, kwamen twee vrien den van Prins Hagelsteen (Tonnie Brands) het podium op. "Wij zijn goede vrien den, daarom willen een spe ciaal lied voor jullie zingen. Start de band maar." Vrien den voor het leven van Jan Smit werd ingezet. Live meegezongen door de UL' upKumst van ae sneeuwvlokjes. Vrienden van de Prins en Adjudant, die Vrienden voor het leven zongen van Jan Smit. (foto: Johan Bolink) Sneeuwvlokjes. Zwagers Jan Deijk en Bert Reilink open den na de pauze met De Zwoager Zwoekepitt'n. Ook zij lieten op en revueachtige wijze vele anekdotes voor bijkomen, over bekende Hol tenaren als Beestje Beestje en z'n vrouw José. De Ren Je Zot Show van Martin Brosius en Willem Ruys was een try-out van een nieuw tv-programma op Tal pa. Geert Wilders, Ali B., Maradonna en Albert Verlin de waren de kandidaten die de mystery guest moesten ra den. De aanwijzingen dat zit wel snor, geen Nóordenberg- straat en in zijn jeugd at hij weinig bloembol, bleken niet te slaan op Frans Hoes, maar op Chiel Montagne. Als afsluiter was De Lim burgse Diva uitgenodigd. Het bleek Gerda Brands te zijn, uitbaatster van café Bierlokal am Bahnhof. Zij zong enkele liederen voor haar broer Tonnie. Daarna nam showband Straight Ahead het roer over en kon er worden gedanst, waren er gehaktballen, saté stokjes met brood en natuur lijk bier. HOLTEN - Tijdens de Nationale Voorleesda gen van 31 januari tot 11 februari wordt in Holten de voorstelling Bart gaat logeren op gevoerd. De voorstel ling is bedoeld voor kinderen van 2 tot en met 6 jaah Kindertheater Kijk haar nou speelt de voorstel ling zondag 5 februari om 14.00 uur in de Boschkamp. Kaarten kosten. 4 euro per stuk en zijn verkrijg baar in de bibliotheken en in de Boschkamp. Tijdens de voorleesda gen ontvangen biblio theekmedewerkers alle peuter- en kleuterklas sen uit Holten. Zij zul len dan het prentenboek van het jaar Dat ben jij, Kiki voorlezen. De ou ders van de kinderen mogen mee komen en krijgen dan tips over voorlezen. HOLTEN - Gospel groep Rejoice is op zoek naar nieuwe zan gers met een basstem of tenor. De groep repeteert elke dinsdag van 20.15 tot 22.15 uur. Voor meer in formatie: johan- gea@planet.nl of tele foon 0548-520 757. De la Haye maakt deel uit van de raadscommissie Grondgebied waar onder an dere de structuurvisie Kern Holten ter sprake kwam. „De commissie heeft de struc tuurvisie Kern Holten om armd. Het was een idee dat in Holten al leefde, maar waarvoor Holten voor de herindeling te klein was om het uit te voeren. We kunnen nu eindelijk een stap verder. En over tien jaar ligt er een verkeersluwe dorpskern waar het goed toeven is." De la Haye verwacht dat onder nemers dit 'raamwerk' gaan invullen. Hij is er voorstan der van dat de gemeente hierbij, evenals bij de ont wikkelingen op De Kol, de regie houdt. De la Haye is een voorstander van het Net werkplan Sport, maar dat moet dan wel ingevuld wor den op het Twenhaarsveld. „Daar moeten dan ook de sporten voor de Rijssense clubs bijkomen, zoals een skeelerbaan. Een sportpark op 't Vletgoor lijkt leuk, maar als je na De Kol en De Liezen nog woningbouwlo caties nodig hebt, kom je al snel bij 't Vletgoor terecht. En moet dan de sport weer verkassen? Je moet ontwik kelingen in de toekomst niet onmogelijk maken." De Pv dA wil meer gebruik van het openbaar vervoer in Holten. „Wij willen dat de trein in Holten elk half uur stopt. Niet alleen in de spits, maai de hele dag. De kosten die daarmee gemoeid zijn, zijn niet hoog. Ik denk dat er, ook al door de flexibelere werk tijden meer gebruik wordt gemaakt van de trein." Een derde rijstrook op de A 1, tussen de afritten Holten/ Lochem en Goor, is een must. „Dan maak je het aan trekkelijk voor het beroeps vervoer om de A 1 zolang te volgen en kunnen de kernen ontlast worden. Het rijk heeft dat idee inmiddels overgeno men." Een rondweg om Hol ten is sowieso uit den boze. „Het probleem in Holten wordt voornamelijk veroor zaakt door onszelf. Het kan dan zijn dat je sóms vijf mi nuten moet wachten, maar is die paar minuten die grote investering waard en de aan slag op de ecologie, zeker als je aan de noordkant van het spoor gaat zitten? Dan moet je gigantisch veel investeren voor een heel klein deel van de dag." (foto: Harry Broe- ze) Bij een hoge opkomst krijgt, zo verwacht De La Haye, de Pv dA er een zetel bij en gaat van 4 naar 5. Het CDA houdt er 5, de ChrU houdt er 4, de SGP houdt er 6, Gemeentebelang houdt er 3 en de WD verliest een zetel en gaat naar 2 zetels. De PvdA wil tariefdifferentia tie wat betreft de afvalkosten. „Wie het minst aan afval pro duceert, bijvoorbeeld door af val direct al te scheiden, betaalt ook het minst. Vooral huishou dens met lagere inkomens, en ouderen, gaan er dan op voor uit. Voor een gemiddels gezin levert het een besparing op van 40 tot 50 euro per jaar", aldus De la Haye. De PvdA wil wijkorganisaties. „Wijkbeheer waar bewoners zelf aan meedoen. Zo kunnen wijkraden ontstaan, die bijvoor beeld actie ondernemen als er stoeptegels losliggen. Dan hoef je met soon dingen het ambte lijk apparaat niet meer lastig te vallen." Wat De la Haye betreft krijgt de wijkraad gemeentelijk geld voor wijkaanpak. HOLTEN - Hij hoopt op een grote opkomst tijdens de gemeenteraadsverkie zingen van 7 maart. „De uitslag van de verkiezingen hangt sterk af van het op komstpercentage", daar van is hij overtuigd. Remi de la Haye, PvdA-fractie- voorzitter, wil na de ge meenteraadsverkiezingen maximaal vier wethouders; zelf zou hij graag 'project- wethouders' zien, wethou ders die door de gemeente ingehuurd worden om een bepaald project te realise ren. HOLTEN - Blijverrast was mevrouw Hofman toen ze vorige week dinsdag met hond Bo langskwam bij hondentrimsalon Del Prado aan het Zwartepad. Ze bleek de tienduizendste klant te zijn. Nadat Bo was geplukt en in model geknipt, kreeg de hond een speelvoorwerp waar vlees ingestopt kan worden, een worst en een werpstok met tennisbal. De bazin kreeg een grote bos bloemen, (foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5