Nieuwbouw noodzaak door Wansinktracé Holtens Nieuwsblad Kaarten sportfeest Dronken achter stuur Geluidswal Bommen ontploft mm. Controle lasergun Weer Prinsenbal Geld planvorming nieuw industrieterrein Lokerbroek Dinsdag 31 januari 2006 - Nummer 5 Holtens Nieuwsblad RIJSSEN - Voor de sportverkiezing Rijs- sen-Holten op vrijdag 3 februari in Lucky Co zijn nog toegangs kaarten beschikbaar. Deze zijn gratis af te halen bij de plaatselij ke VVV. Het programma begint om 20.00 uur met de be kendmaking van dë prijswinnaars in de di verse categorieën, afge wisseld met optredens van Jazz Spirit en de Streetdance groep van Bato. Vanaf ongeveer 22.00 uur zal DJ Erik zorgen voor een daverend ver volg van dit festijn. HOLTEN - Op de Hei deweg werd zaterdag 28 januari om 2.30 uur een 45-jarige vrouw uit Deventer aangehou den. Zij reed onder invloed van alcohol in haar auto. Aan het politiebureau blies zij 1,03 promille. HOLTEN - De Provin cie heeft geen bezwaar tegen de aanleg van een geluidswal tussen de A 1 en de Langstraat. E.W. Vincent heeft hier- voor een aanvraag inge diend. Hij is bezig met het bou wen van vakantiepark De Haspel en wil zo ge luidsoverlast voorko men. HOLTEN - Op de Broekweg in Holten werden woensdag 25 januari om 12.00 uur enkele granaten door de EOD tot ontploffing gebracht. Deze granaten waren aangetroffen op het Twenhaarsveld. Speciaalwerken Lee mans onderzoekt het ge bied tussen het trein spoor en de Rijssense- weg op munitie uit de Tweede Wereldoorlog. Een deel van de H.J. Wansinkstraat zal moeten worden gesloopt voor de realisatie van het Wansinktracé. Hiervoor zul len de bewoners moeten verhuizen, (foto: Sander Scheperman) Holten - De bestemmings planprocedures voor het Zilverzandtracé en het Wansinktracé worden, als het aan burgemeester en wethouders ligt, gestart. Het college stemt in met het con ceptplan voor de herontwik keling van diverse woningen langs de Wansinkstraat en het achterliggende perceel. Aan het realiseren van het Wansinktracé is de heront wikkeling van enkele wonin gen aan de H.J. Wansinkstraat gekoppeld. Bij de herontwik keling daarvan is Spectrum Wonen betrokken. De realisa tie van het tracé is praktisch niet mogelijk zonder de wo ningen van Spectrum Wonen aan de westzijde van de H.J. Wansinkstraat te slopen. Wordt dat deel van de straat herontwikkeld, dan wil de ge meente ook plannen voor het terrein dat achter deze wonin gen ligt. Gepland zijn een blok van twee woningen en een blok van vier woningen langs de H.J. Wansinkstraat en zeven seniorenwoningen aan een hofje. De bewoners van H.J. Wans inkstraat 5 tot 15 moeten ver huizen vanwege de heront wikkeling van deze wonin gen. De gemeente geeft aan dat dit een zaak is tussen Spectrum Wonen en de huur ders. Ook de particuliere wo ning nr. 19 moet herontwik keld worden. De woning op nr. 17 wordt planologisch in gepast maar er is wel een deel van de voortuin van dit per ceel nodig voor het Wansinkt racé. Spectrum Wonen wil een voorkeursbehandeling voor in eerste instantie de be woners van de te slopen hui zen van de H.J. Wansinkstraat en in tweede instantie voor al le andere huurders van een so ciale huurwoning in Holten. HOLTEN - Op de Dor- perdijk in Holten werd maandag 23 januari tussen 15.00 en 18.00 uur met de lasergun op snelheid gecontroleerd. De maximumsnelheid is daar 60 kilometer per uur. Van de 81 passanten reden er 15 te snel. De hoogst gemeten snel heid was 87 kilometer per uur. Woensdag tot er met vrijdag rustig en over wegend droog winter weer. We blijven onder in vloed van een hogedruk deze zorgd voor dit weerbeeld, er zijn wol kenvelden en de zon schijnt geregeld. Tempe ratuur overdag tussen de 4.0 en de 5.0 graden. In de nachten meest lichte vorst van -1.0 a -3.0 gra den. De wind draait van noordoost naar noord west, hiermee word vochtige en minder kou de lucht aangevoerd. Dus of we lang kunnen schaatsen is nog maar afwachten. HOLTEN - De Kelder- Blaffers zagen Prin senbal als een zeer goe de voorbode voor een fruitig carnaval. Voor meer informatie over deze club: www.kelder-blaffers.nl. Over het Prinsenbal is meer te lezen, elders in deze krant. HOLTEN - Burgemeester en wethouders willen voor verdere planvor ming voor het bedrijven terrein Lokerbroek 110.000 euro beschikbaar stellen. In een onlangs uitgevoerd onderzoek naar bedrijven terreinen binnen de ge meente bleek dat er be hoefte was meer terrein voor industrie en er tot 2020 is nog circa 116 hec tare nodig is om in de loka le behoefte te voorzien. Het Lokerbroek, nabij de A 1werd hiervoor als meest geschikt gebied beoor deeld. De bewoners en gebruikers van de agrarische gronden in dit gebied zijn uiteraard niet gelukkig met de ont wikkeling. De gemeente geeft aan dat inmiddels toch al vijf eige naren grond en gebouwen aan de gemeente te koop hebben aangeboden. Adres: Als lezer van het Geef dat ook eens Hollens Nieuwsblad wordt aan egn ander door, J POStCOde u goed geïnformeerd. j Woonplaats: Als abonnee bent u BON J daarvan verzekerd. Telefoon: Gebruik deze bon voorf U ontvangt het mn emGeeft als abonnee voor l,et een fraaie nieuwe aholmeeHoltens Nteuwblad op: Parker-Jotter t ballpoint Inzenden aan: i Dhr./mevr.: als u ons Holtens Nieuwsblad Adres: een nieuwe Postbus 692, j Woonplaats: abonnee 7500 AR Enschede opgeeft! t.a.v. Service-afdeling 1 Postcode: Telefoon: I 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Bankrekening: 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) J (losse nummers: 0,95) bandtekening: Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597350 Holtens,Nieuwsblad@whk.wegener.ni Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1