in Kandidaten hoeven neen nationaal kampioenen te zijn Dansers DATO swingen tijdens sportverkiezing Hoe verging het de Heltense winnaars van vorig jaar? Sportverkiezing Dinsdag 31 januari 2006 H 17 HOLTEN - Holtenaar Johan Westhof draait vanaf het begin in 2002 mee in de commissie Sportverkiezing Gemeente Rijssen-Holten. Zelf deed hij door de jaren heen veel aan sport, niet alleen als bestuurslid, maar ook als actief clublid.Tafeltennis, voetballen, bad minton, volleybal, zaalvoetbal en tennissen: Westhof heeft het allemaal gedaan. "Bij het tennissen ben ik het meest betrokken ge weest, als bonds- scheidsrechter en bondsgedelegeerde van de tennisbond en als ac tief lid in competitiever band. Tegenwoordig speel ik alleen nog maar op recreatief gebied en hier geniet ik nog steeds van, voor zover ik niet geblesseerd ben. Ik vind het heerlijk om te kijken naar sport op TV of el ders, het is vaak ook mooi om te -zien hoe sporters met verliezen of winnen omgaan", vertelt hij. Westhof vindt het aantal kandidaten, dat ieder jaar voorgedragen wordt, vaak aan de ma gere kant. "Vanuit de commissie Sportverkie zing benaderen we schriftelijk ongeveer tachtig verenigingen en dan verwachten we ei genlijk, dat de aanmel dingen binnenstromen, maar dit blijkt vaak wat ijdele hoop. Als de slui tingsdatum in zicht komt, beginnen we ons weer een beetje zorgen te maken over het gerin ge aantal formulieren die binnen komen en na nog eens een extra e- mail of een krantenbe richtje komen er dan wel weer voldoende nomi naties binnen." Hij heeft zelf vaak het ge voel dat verenigingen de lat te hoog leggen. "Ze denken wellicht dat kan didaten allemaal natio nale kampioenen moe ten zijn om voorgedra gen te worden en dat is niet zo", benadrukt West hof. Hij verwacht dat er, evenals vorig jaar, weer voldoende publiek aan wezig zal zijn om te kun nen genieten van de sporters, die zenuwach- Johan Westhof vindt het aantal kandidaten dat ieder jaar voorgedra gen wordt, vaak aan de magere kant (foto: Harry Broeze) tig en opgewonden staan te wachten, als het moment van aankondi ging nadert. "Het maakt niet uit of men groot of klein, dat moment telt en is spannend voor de sporters. Maar niet al leen voor de sporters, ook voor het publiek en voor ons als commissie leden. Ik hoop, dat deze verkiezing nog jaren zal blijven bestaan. We zul len als commissie blij ven proberen om het voor de sporters zo aan trekkelijk mogelijk te maken, want daar zijn wij tenslotte voor." HOLTEN - Elke vrijdagavond wordt er gedanst in het gymgebouw aan de Vrijheidslaan. "En als het nodig is, oefenen we een tweede keer in de week achter bij ons thuis op het plein"', vertelt Hester Paalman, leidster van de BATO- streetdancegroep. 'I'm good', afkomstig van de film Honey, klinkt door de zaal en de streetdancers zetten in. "Het nummer swingt lekker en heeft een lekkere beat. Daarbij von den we de titel 'I'm good' wel toepasselijk voor een sportgala, ledereen wil in de sport natuurlijk ook goed zijn." Waren er vorig jaar nog drie groepen streetdan- ce, inmiddels zijn dat er vier door de hoeveelheid aanmeldingen die met in gang van het nieuwe sei zoen binnenkwam. Bijna honderd kinderen doen mee aan BATO-street- dance. Daarnaast is er nog het demoteam en deze acht meiden verzor gen ook het optreden tij dens de sportverkiezing 2005, vrijdag 3 februari in Lucky co in Rijssen. Streetdance straalt met haar snelle en strakke be wegingen een heel eigen dynamiek uit. "Streetdan ce wordt uiteraard an ders uitgevoerd dan bij voorbeeld jazz of klas siek. Het is een vrij stoere vorm van dans waar funk en ritmegevoel zeker bij nodig is. Als je kijkt bij de kleine kinderen, dan zie je dat zij nog bezig zijn de motoriek te ontwikkelin gen en te verbeteren. Ga je naar de wat oudere groepen, dan zie je dat de motoriek het probleem niet meer is maar meer het ritmegevoel. Stap voor stap gaan we steeds een stukje verder qua op bouw", geeft Hester aan. "Streetdance is afwisse lend en een leuke manier om te bewegen. Belang rijk is ook dat er veel gela chen wordt tijdens de les sen. Kinderen komen hier voor hun plezier. En zijn zo dus op een leuke ma nier ook bezig met hun lichaam/conditie. Daar bij mogen ze altijd mu ziek meebrengen naar de les die ze zelf leuk vinden zodat we daar op kunnen dansen. Dansen is fijn en ontspannend en voor deze meiden geldt dat ook." Wie nieuwsgierig is naar deze vorm van dans kan vrijdagsavonds een kijk je komen nemen. Er wordt lesgegeven op de volgende uren: van 17.30- 18.30- 5 t/m 10 jaar; van 18.30- 19.30- 10 t/m 12 jaar; van 19.30- 20.30- 12 t/m 14 jaar en van 20.30- 21.30- vanaf 15/16 jaar. Hester Jansen: "Op 1 april is er een SV BATO- show in Holten waarbij alle afdelingen van de vereniging een optreden verzorgen. Streetdance doet hier uiteraard ook aan mee. Dit wordt een Het demoteam verzorgt een optreden tijdens de sportverkiezing in Lucky Co. (foto: Harry Broeze) spetterende show en voor degene die eens willen kijken wat street dance is en waarom het zo leuk is, zou ik zeggen, kom gewoon kijken!" Endurorijder Erik Da vids, Sportman 2004, begon het seizoen 2005 slecht. Direct in januari kreeg hij de schouder uit de kom en liep daardoor trainingsachterstand op. 'De wedstrijden begon nen al toen ik nog niet helemaal fit was. De eer ste enduro's moest ik op tachtig procent rijden. Maar dat ging best goed." Het eerste Neder lands kampioenschap motorcross verliep goed voor de Holtenaar die de cross winnend afsloot. Davids won ook de vol gende NK-cross. Hij stond het hele jaar op de eerste plaats in het NK en won ook. Tussen de laatste NK-motor- crossen reed hij een aantal Europese kam pioenschappen. Hij be haalde een goede ne gende plaats. Hij deed ook mee aan een tweetal WK-motor- cross in Nederland. "Bij dit WK kwalificeerde ik me gemakkelijk en reed naar een 21e en een 22e plaats", vertelt hij. Hij deed mee aan de zes daagse in Slowakije. Tij dens dit wereldkam pioenschap voor landen teams haalde hij een zil veren medaille. Om Ne derlands kampioen en- duro te worden kwam hij jammer genoeg net twee punten tekort. Aan het einde van het sei zoen tijdens de kam pioenshuldiging, kreeg hij de allerhoogste on derscheiding in de mo torsport, de 'hans de beaufort' prijs. Davids is opnieuw genomineerd voor Sportman van het Jaar. Charlotte Hulsman Charlotte Hulsman was vorig jaar Sporttalent van Rijssen-Holten. "Ik was heel zenuwachtig. Er waren best veel sport talenten en het was best gaaf dat ik het werd", blikt ze terug. Inmiddels is ze 18 geworden en voor 2005 is ze genomi neerd voor Sportvrouw. Ze kijkt met voldoening terug op haar afgelopen sportjaar. Ze werd Ne derlands kampioen win- tertriatlon in Assen, werd vierde in de kwali ficatiewedstrijd Euro pees kampioenschap duatlon, behaalde een derde plaats bij het Ne derlands kampioen schap Off the Road op Ameland (zwemmen in zee en mountainbiken en hardlopen over het strand en door de dui nen) en scoorde tussen door ook bij andere wedstrijden. Herenteam Okia Het eerste herenteam van touwtrekvereniging Okia werd Sportploeg 2004. "Vorig jaar is de samenstelling van het team veranderd", vertelt touwtrekker Herman Brinks. "In het team zit nu het aankomend Hol- tens touwtrektalent. Jongens uit de jeugdaf deling, die nu voor het eerst aan het touw staan bij heren 1. Dan win je natuurlijk niet zoveel als met het eerdere, meer ervaren team. Okia he ren 1 trekt in de catego rie 640-680 kg, in de eer ste klasse van de ooste lijke competitie en werd afgelopen seizoen der de. Een aantal Okia-senio- ren heeft in 2005 goed gepresteerd tijdens de World Games in Duits land. Martin Jansen werd eerste, Bert Kolk man zesde. Egbert Jan sen werd samen met André Wansink afge vaardigd naar het Euro-t pees 'kampioenschap In* Italië: zë deden "beiden* mee in de nationale ploeg en behaalden een tweede en een derde plaats. (foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17