'Het is voor ons nog een beetje aftasten' Afscheid van Timo I Frank Smale naar Wielen I Darten i om Keun Muziekles Kijkje in Losse Hoes - Dinsdag 17 januari 2006 e-1 HOLTEN - De vorige manager van Het Los- ■r- I se Hoes, Frank Smale, ,p begint een nieuwe start met de overbuurman: De Wielen. De nieuwe cr I naam hangt al met een m i| spandoek aan de bui- k_ ;j tenmuur: Woody's i Pancakes and Steakes. dt ■n 1 "Bij Het Losse Hoes had u 1 ik niet de vrijheid, die ik u. J nu wel heb met m I Woody's", legt hij de E overstap uit. Eigenaar T. I Cor Schagen vroeg hem ur I voor het nieuwe restau- n rant en dat zag Frank sc wel zitten. "Vooral binnen gaan we 1M rigoureus verbouwen", ,n legt hij uit. "We willen "e j dan op 30 april gaan openen". ,t Het restaurant krijgt een snelle formule met on der meer steaks en pan- p nenkoeken op het menu. Frank: "Het wordt een n beetje Amerikaanse stijl. dc Wat je normaal op een f I kleine kaart kunt krij- I gen, dat hebben wij in j huis." en De zaak wordt verdeeld u [in drie gedeelten, die bij elkaar getrokken kunnen I worden. "Dan is er plek voor zo'n vijfhonderd ire man"' Het interieur moet een an S warme uitstraling krij gen met open haard. "Het is voor een groot deel gericht op kinderen lst en jonge gezinnen. Heel )e| laagdrempelig". im En de naam Woody's? "Dat komt van Woody Woodpecker en we zit- m ten natuurlijk midden in he het bos", vertelt Frank. HOLTEN - De tweede dartwedstrijd om de I Gouden Keun, wordt zondag 22 januari ge- mr houden in Het Bonte uit Paard in Dijkerhoek. ,rk j| Dit geloot koppeltoer- nooi wordt gespeeld jr over vier wedstrijdda- ,n gen. De inschrijving be- ',n j gint om 13.30 uur. De loting is om 14.00 uur. Het inschrijfgeld be- draagt: 2,50 euro. De andere wedstrijddata or zijn: 19 maart in Bar 't ,n_ Mossink en 23 april in 't M I Klavier. Darters die niet minimaal drie van de vier wedstrijden mee. kunnen doen en dus niet in aanmerking komen voor een eindklassering, kunnen wel gewoon meedoen aan deze af zonderlijke wedstrijd. Alle info is te vinden op: www.goudenkeun.tk HOLTEN - Het Mu ziekonderwijs centrum Holten in De Bosch kamp start met nieuwe cursussen. Er is nog plaats voor verschillen de instrumenten. Verder wordt er in fe bruari met de cursus koorscholing gestart. Voor kinderen vanaf zes jaar is er Voorbereidend Instrumentaalonderwijs. Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Vol enthousias me beginnen Arjan Metz en Nicole Schuit aan hun avontuur in Holten. Sinds een week runnen zij name lijk hotel Het Losse Hoes. "Het is voor ons allemaal nog een beetje aftasten, maar we hebben al wel veel ideeën", geeft Nicole aan. "Wauw!", was de eerste re actie toen ze langskwamen om kennis te maken. Nicole: "Gelijk hadden we ook zoiets, er moet nog een hele boel gebeuren. Maar er is ze ker iets van te maken". De twee willen zich gaan richten op de gewone Holte- naar en niet zozeer op de eli te. "Van oudsher is de naam Het Losse Hoes verbonden met duur", weet Nicole. "De uitstraling van het hotel en het interieur werkt daar ook aan mee." Toch proberen ze de lijn van de vorige ma nager, Frank Smale, door te trekken. Arjan: "Op onze menukaart staan alleen maar betaalbare gerechten." Naast a la carte is er een kleine kaart aanwezig. Aan themafeesten zitten ze niet te denken, maar wel om bijvoorbeeld bruiloften in de zalen te houden. "Maar ook andere feestjes", geeft Nico le aan. "Bijvoorbeeld beslo ten diners. Van een intiem di ner voor tien personen tot zelfs honderd mensen. Niets Arjan Metz en Nicole Schuit gaan ervoor en beginnen een nieuwe start met hotel Het Losse Hoes. (foto: Sander Scheperman) is te gek. Er valt altijd wel wat te regelen." In het laagseizoen zal Het Losse Hoes maandags geslo ten zijn. Verder wil het echt paar zich dan juist gaan rich ten op vergaderingen. Nico le: "We hebben hier een ver gaderruimte voor twintig personen. Daar willen we buiten de vakanties de na druk op gaan leggen." Dat er nog veel moet gebeu ren aan achterstallig onder houd, hebben de twee wel gezien. "De hotelhuisjes krij gen nu een nieuw dak en vol gende week wordt er gewerkt aan een nieuwe keuken", geeft Arjan aan. "Er komt in de tussentijd een noodkeu- ken, met een beperkte kaart. Maar dan hebben we het voor het komende hoogsei zoen voor elkaar." 'Last' van concurrerende ho reca in de buurt, denken de twee niet te krijgen. Nicole: "Je moet elkaar niet becon curreren maar juist samen werken. Je hebt elkaar nodig. Samenspraak, ook wat be treft het menu." De twee zien het helemaal zitten. Voor meer info: www.losse- hoes.nl of 0548-363 333. HOLTEN - Het Losse Hoes verbergt enkele 'schatten' van Holten. Zoals een met houten balken warm aange klede ridderzaal met grote openhaard, een binnenpleintje met to rentje en een damestoi let helemaal van mar mer waar ooit konin gin Juliana gebruik van heeft gemaakt. Arjan Metz van het Los se Hoes: "Er-zit ook een mooie wijnkelder in, die nu werd gebruikt als op slagruimte. Wij willen hem weer in ere herstel len. Daarbij zitten we te denken aan wijnproeve rijen." Wie deze verborgen ju weeltjes met eigen ogen wil bekijken, is van har te welkom. Vooral op zondag, want dan is er tijd voor Nicole Schuit en Arjan Metz om uit- leg te geven. Maar ook is het geen probleem wanneer kijkers zich zelf rondleiden. "We zijn erg benieuwd naar de verhalen van de Holtenaren. Velen zijn hier vroeger ooit wel eens geweest en kunnen daar mooie anekdotes over vertellen." De nieuwe gastheer en - -dame van het hotel heb ben al vele verhalen ge hoord. Zij kunnen die weer gebruiken voor hun eigen uitleg over het hotel. HOLTEN - Een duizend poot... zo wordt hij door collega's van Diessenplas betiteld. Timo Besten. Een gedreven man bij wie het welzijn van bewoners en collega's bovenaan staat; die het van groot belang acht dat bewoners dagelijks een uit stekende maaltijd voorge schoteld krijgen maar er ook van doordrongen is dat eten alleen lekker smaakt in een harmonieuze omgeving; die de bezuinigingen binnen de zorgsector het hoofd bood door zelf een creatieve on dernemer te worden en die, door de wol geverfd, 32 jaar ten dienste stond van Dies senplas. Maar Timo zet er een punt achter; hij treedt uit het ar beidzame leven en maakt op bijna zestigjarige leeftijd ge bruik van de overbruggings regeling. Zijn vrouw Dinie stopte een paar maanden ge leden al met haar baan en sa men zullen ze een nieuwe fa se ingaan. Directie en collega's van Zorggroep de Leiboom waar Diessenplas onder valt, zor gen er echter wel voor dat er eerst een gezellige afscheids receptie wordt georgani seerd: dat gebeurt vrijdag 20 januari in Diessenplas van 15.30 tot 18.00 uur. Timo maakte het traject van de opbouw van (toen nog) het bejaardentehuis mee, hielp mee de organisatie op te zetten, zette zich van zijn kant in om een fusie tussen meerdere woon- en zorgin- stellingen te realiseren dat resulteerde in de opzet van Zorggroep de Leiboom en werd betrokken bij de ver bouwing van Diessenplas. Timo: "Ik solliciteerde in 1973 naar de vacature op Diessenplas. Ik werkte als kok als invalkracht op de Ho ge Es in Nijverdal en in ho tel-restaurant De Haarler- berg. Ik moest op een zater dagmiddag op sollicitatiebe- zoek komen in gebouw Ire ne: daar had Diessenplas op zolder een kantoor ingericht. Dat gesprek ging tussen een begrafenis door en dat vond ik toch wel heel bijzonder. Op een dag, vlak na de ge boorte van onze dochter, toen ik naar mijn werk was, kwam Henk Westerik, pen ningmeester van het bestuur, op de brommer naar mijn woonplaats Haarle om te vertellen dat ik het geworden was. Ik had de man wel om de hals kunnen vliegen". Het bijzondere was dat de hele organisatie nog inge richt moest worden: er was geen personeelsadministra tie, geen salarisadministratie. "Samen met de directie, hoofd zorg en hoofd huis houding hebben we. de orga nisatie ingericht. We hadden alleen pen en papier en tele foon. Voor de administratie ve verwerking van alles wer den we geholpen door me vrouw Beltman die door de gemeente werd ingezet. We probeerden met leveranciers op gesprek te komen, ontvin gen de eerste bewoners op het spreekuur. De bouw van Diessenplas was nog niet af gerond: het gebouw stond er al wel, maar alles moest nog afgewerkt worden en daar hielden we ons ook samen mee bezig". In juli kwamen de eerste be- won.ers, daarna ongeveer tien per week en in september, bij de opening, waren alle ka mers bezet. Eigenlijk was toen alles nog niet rond, we leenden spullen en bij het eerste etentje van het dage lijks bestuur en het algemeen bestuur bracht ik mijn eigen serviesgoed en bestek mee. Boodschappen werden nog gedaan in een buurtsuper". "Opvallend in die tijd was dat bewoners zo kwiek wa ren dat ze ons met alles wil den helpen want ze verveel den zich: ze schilden de aardappelen, hielpen mee in de keuken, in de tuin. We wa ren er toen eigenlijk druk mee om steeds maar weer klusjes voor ze te bedenken. Maar toch was dat leuk". "In verhouding tot het aantal bewoners, 105 in die tijd. hadden we een zeer grote keuken en eigenlijk was het mevrouw Enklaar die met het idee kwam om deze nog efficiënter te gebruiken door Tafeltje Dekje op te zetten. Dat is gebeurd en daardoor konden we meer maaltijden bereiden, ook voor de op zichzelf wonende senioren." "Organisatorisch zijn er na tuurlijk veel dingen veran derd en zijn er ook wel eens momenten geweest dat ik mij in een bepaald model binnen de organisatie niet prettig voelde. Maar dan komen er weer nieuwe inzichten, nieu we perspectieven." "De laatste zeven jaar was ik hoofd interne dienst en hoofd voeding. Ik was daar zeer content mee en voelde mij daarin thuis". (foto: Sarider Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 11