Handbaldames winnen met moeite van Nijhof Vernielingen nieuwjaar Poging tot inbraak Springen bij Bato Opruiming Dinsdag 10 januari 2006 Holtens Nieuwsblad 9 HOLTEN - Na oud en nieuw werd er in totaal tien keer aangifte ge daan van vernielingen, gepleegd in de gemeen te Rijssen-Holten. De vernielingen beston den uit ruiten en deuren van twee scholen die vernield waren, drie au to's die vernield waren, vlaggenmasten die wa ren afgebroken, drie brievenbussen die waren opgeblazen en een tuin hekje dat vernield is. HOLTEN - In een tan dartsenpraktijk aan tje Keizersweg heeft men tussen 1 en 2 januari gepoogd in te breken. Het is bij een poging ge bleven en de daders zijn niet binnengekomen. HOLTEN - Alle kinde ren die willen leren springen zoals Jeffrey Wammes of Suzanne Harmes kunnen naar de nieuwespringgroep van SV Bato. De groep is voor jon gens en meisjes in de leeftijd van 9 tot 12 jaar vanaf donderdag ^ja nuari van 17.00- tot 18.00 uur in de gymnas tiekzaal aan de Riet bergstraat. Met behulp van de lange mat, springkussen, tram poline, dubbele trampo line, kast, bok en natuur lijk de tümblingbaan worden spectaculaire sprongen aangeleerd. Voor meer informatie: Marietje Eggink op tele foonnummer 0548- 366030. HOLTEN - Wereldwin kel Holten begint het nieuwe jaar goed met de jaarlijkse winterop ruiming op 13 en 20 ja nuari. Na de afsluiting van het oude jaar is de balans opgemaakt. Dat levert een boel leuke produc ten op die met interes sante korting aangebo den worden. De oprui ming is op de vrijdagen 13 en 20 januari bij de Wereldwinkel caravan op de warenmarkt, van ■13.30 tot 17.00 uur. Op de tafels die voor de ca ravan staan, zijn de afge prijsde producten uitge stald. Iedereen kan er rustig rondsnuffelen en zonodig advies vragen aan een van de verkoop medewerkers. Opk zoekt de Wereld winkel nog nieuwe be stuursleden en vrijwilli gers voor de verkoop. Wie meer wil weten over het werken in de Wereldwinkel, kan ie mand vragen bij de cara van op de markt. Of bel len met Janny Verboom 0548-363041. 'Het deel van mensen die weten dat Diene jam maakt voor een heel goed doel. "Zo waren we in Es- pelo, tijdens het feest op de markt. Ik hoorde een kennis zeggen dat ze zoveel rode bes sen had. 'Wil jij er misschien wat?', vroeg ze. Nou, we heb ben er zes kilo geplukt. En zo wordt dat kringetje van men sen die meedenken steeds gro ter." Maar dan: het fruit moet wor den schoongemaakt; ontpit, in gekookt in suiker en steriel in potjes worden opgeslagen. Maar hoe kom je aan zóveel potjes? "Ook weer van alle kennissen, buren en familieleden, die be waren ze allemaal en brengen ze hier naar toe. De deksels van de jampotjes worden alle maal voorzien van een lapje stof en in de loop der jaren ben ik zo 'brutaal' geworden om dat allemaal zo goedkoop moge lijk te krijgen en dat lukt ook best. ledereen wil gelukkig van harte meewerken aan dit goede doel." Uit de pannen van Ophof komt een keur aan heerlijke jams: ro de bessen, kersen, aardbeien, rabarber, pruimen, vlierbessen, vogelkers, bosbessen, vosse bessen, bananen (met onder meer een tikkeltje rum) en de nodige potjes met zoetzuur. Lekker om zelf te eten, leuk om cadeau te doen en: "Ik hoop dat de stichting iets aan de opbrengst kan hebben". is begonnen HOLTEN - Handbaldames 1 van Holten is het nieuwe jaar met een overwinning gestart. Thuis werd met enige moeite Nijhof/ Broek land aan de kant gezet. Holten startte stroef. Combi naties liepen niet lekker, waardoor de gasten uit Broekland bij konden blijven. Pas vlak voor rust wist Holten een kleine 10-8 voorsprong te nemen. Na rust liep het beter. Vooral Jolien Bannink was goed op schot. Holten kwam met 15-10 voor, maar ver zandde toen opnieuw in on zorgvuldige passing en afron ding. Mede doordat ook Jes sica Smit haar dag niet had befeefde Holten een benauw de slotfase. Keepster Jeanet Markvoort stopte in de slotfa se nog knap een strafworp, waarna Holten de wedstrijd geroutineerd uitspeelde naar de 17-15 zege. De handbalhe ren werd in de slotseconden de winst ontnomen. Holten moest door omstandigheden drie basisspelers missen. En kele jeugdspelers mochten daardoor hun opwachting maken in het herenteam van Holten. Met veel inzet speel de Holten een prima partij te gen de nummer drie uit de tweede klasse. (foto: Johan Bolink) met postzegels' HOLTEN - Zo'n zeshonderd potten jam en zoetzuur kwa men er afgelopen jaar uit de keuken van Diene en Bennie Ophof aan de Pastoriestraat 43 en gingen grif van de hand via het eigen verkooppunt: een tafeltje langs de weg op hun eigen erf én door de ver koop op braderieën in eigen dorp en omliggende plaat sen. Ook de Needse Jam markt is een plek waar de Holtense producten gretig aftrek vinden. Waar ze 't alle maal voor doen? Niet voor de eigen portemonnee. Het is de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting waar de ge hele opbrengst naar toe gaat. De stichting die zich bezig houdt met onderzoeken naar verbetering van medicatie en behandelingen van patiënten met taaislijmziekte om te trachten hun leven te veraange namen. Eén van de kleinkinde ren van Diene en Bennie lijdt hieraan en zij weten als groot ouders dus welke problemen dat met zich mee kan brengen. Vandaar dat Diene, na een tip van een familielid die hierover een programma op Radio Oost had gehoord, zich ging inzetten voor de stichting en doormid del van de verkoop van haar in middels al goed bekend staan de jams probeerde om geld voor de stichting bij elkaar te kr ijgen. "Maar," zo zegt Diene. "Het is eigenlijk begonnen met Diene Ophof verkoopt jam. De opbrengst gaat naar de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting, (foto: Sander Scheperman) het inzamelen van postzegels en daarna met de verkoop van jams ten bate van het zomer kamp voor kinderen met deze ziekte. Dat kamp wordt nu niet meer georganiseerd omdat is gebleken dat er teveel besmet tingsgevaar bestond met onder meer griepvirussen en dergelij ke tussen de kinderen onder ling. Een goed alternatief wordt nu gezocht in het maken van korte uitstapjes of in va kanties als gezin onder elkaar. Een deel van de opbrengst van onze verkoop gaat daar naar toe en het andere deel naar het medische doel van de stich ting. Sinds driejaar kunnen we nu jaarlijks een mooi bedrag over maken. Dit jaar was het in totaal 1600 euro." Uit de schriftelijke reactie van de stichting valt op te merken dat men het werk van deze Holtense bijzonder waardeert en enigszins verbaasd is over het grote bedrag dat er is over gemaakt. Alhoewel ze er zelf nogal nuchter over doet, zullen weinigen kunnen bevroeden hoeveel 'uurtjes' ér in gaan zit ten om een x-aantal potten jam te maken en wat er bij komt kijken. Dat weten alleen insiders. Al lereerst moet er fruit voorhan den zijn. Een deel daarvan komt uit eigen tuin; een ander

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9