Programmering Filmhuis Holten Bunnybokaal voor Gerrit Holterberg Classic Oad Groep breidt uit Leren over Bonhoeffer Regeling levensloop Après ski in lederhosen Excursies LT0 Noord Holtens Nieuwsblad Corrie de Groot van Filmhuis Holten, (foto: Sander Scheperman) Dinsdag 10 januari 2006 HOLTEN - Gerrit Aanstoot werd zater dag 31 december win naar van de traditione le strijd om de Bunny bokaal bij café 't Kla vier in Holten. Na een enerverende strijd wist Gerrit Aanstoot af te rekenen met al zijn concurrenten. De wis selbeker werd beschik baar gesteld door Be- nita Groteboer. De dobbelaars in 't Kla vier proberen de laatste weken van het jaar hun vorm een beetje te ver doezelen. Er is eigenlijk maar één moment in het jaar dat ze met dobbelen moeten winnen, of lie ver gezegd met mogen verliezen, en dat is de wedstrijd om de Bunny bokaal. De tweede prijs ging naar André Aanstoot en de derde naar Jacco Schuppert. HOLTEN - Volgens de Stichting Holterberg Classic wordt zondag 15 januari een mooie dag. Dan begint name lijk bij Meermans kamp voor de vijfde keer de ATB-tocht over de Holterberg, die wordt georganiseerd door de Rotaryclub Hellendoorn-Nij verdal en de Wielervereniging Holten. Naast een groot aantal individuele deelnemers zullen ook teams van bedrijven en instellingen onder begeleiding van wielerlegendes als Le- ontien van Moorsel en Rob Harmeling de berg doorkruisen. Een evene ment met een bijzondere positieve uitstraling, waarbij dit jaar het fi nancieel ondersteunen van de activiteiten van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten centraal staat. HOLTEN - De Oad Groep neemt de reis bureaus van Hotelplan over. Op woensdag 28 december is een letter of intent getekend, die de basis vormt om tot een overname te ko men. De reisbureauketens Brooks Reisburo en Reisburo Van Staaldui nen van Hotelplan, met in totaal 34 vestigingen, gaan deel uitmaken van de tot de Oad Groep be horende Globe Reisbu- rogroep. Na de samen voeging bedraagt de omzet van de Oad Groep volgend jaar zo'n 860 miljoen euro en be schikt Oad met zijn 220 Globe Reisburo's over de grootste keten van ei gen reisbureaus in Ne derland. De onderne mingsraden van zijn geïnformeerd over de plannen. HOLTEN - Het leerhuis van de hervormde gemeen te gaat in de tweede helft van het winterseizoen drie avonden aan de slag met de Duitse theoloog en verzets held Dietrich Bonhoeffer. De data zijn: 19 januari, 7 februari en 21 maart. Tijdens de eerste avond wordt een speelfilm gedraaid over het leven van Bon hoeffer. De andere twee avonden verdiepen de aan wezigen zich in zijn levens weg in relatie tot zijn spiritu aliteit. Iedereen is welkom om de drie avonden te volgen. De reader is te downloaden van www.hervormdholten.nl/ De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur in Irene. Er zijn geen kosten aan verbon den en de gespreksleider is ds. Gijsen. RIJSSEN - De bibliotheek in Rijssen houdt dinsdag 17 januari om 19.00 uur een presentatie over de nieuwe levensloopregeling. Met de levensloopregeling kunnen werknemers sparen voor onbetaald verlof of om eerder stoppen met werken. Werknemers kunnen kiezen voor deelname aan een spaarloonregeling of aan de ze nieuwe regeling. Omdat er nog veel onduidelijkheid be staat, heeft de bibliotheek enkele medewerkers van de Rabobank uitgenodigd. Holten - Martijn Spijker stopt ermee. Jarenlang was hij één van de gezichten van de VVD, ruim twee jaar zelfs hét gezicht, maar na de gemeenteraadsver kiezingen van maart neemt hij afscheid van de gemeen tepolitiek. De laatste vijfjaar, sinds de herindeling, is er zo goed als niets gebeurd in Holten, vindt hij. En PvdA-wethou- der Hans ter Keurst krijgt een pluim vanwege zijn doortastendheid: "In no-time was hier een jongerensoos." Het mooiste van het raads werk vond hij het wethouder schap. Of hij nog een raads periode gebleven was als hij als wethouder naar voren was geschoven? Spijker, glimlachend: "Ik denk het wel. Maar het is me niet ge vraagd." Spijker kwam in '72 naar Holten, was lid van de VVD en werd al snel betrokken bij de plaatselijke afdeling. In '80 kwam hij tussentijds in de raadsfractie en werd me teen fractievoorzitter. "Tot overmaat van ramp moest ik de begroting doen. En we hadden toen VVD-burge- meester Van Rappard, die zo graag wilde bewijzen dat hij niet partijdig was dat hij me eerder op de vingers tikte HOLTEN - Filmhuis Hol ten begint aan de tweede helft van het seizoen. De eerste film die wordt ge draaid in de Boschkamp is Hable Con Ella op donder dag 19 januari om 20.15 uur. "Het programma is iets ge wijzigd", zegt Corrie de Groot van het Filmhuis. "De dan dat hij me hielp door maar eens gewoon te zeggen 'let daar eens op'. Maar je leert met vallen en opstaan." Een krappe drie jaar was hij wethouder van de gemeente Holten, met in zijn porte feuille welzijn, onderwijs, fi nanciën, sport, economische zaken. Hij hield zich een tijd bezig met de herstructure ring van De Kol. "En ik had een pracht van een plan voor het oprichten van een multi functioneel centrum. Daar waren ook Karen Penne- waard en Leon van Minder hout bij betrokken", vertelt hij. Hij gaf het plan toenter tijd aan wethouder Flim-Ger- ritsen. "Ze heeft het blijkbaar in een la gelegd en er niet meer naar gekeken." Hij vertelt dat de VVD momenteel op zoek is naar een alternatief voor een grote zaal voor het Kultur- hus. "Een grote zaal is goed, mits je hem ook voor andere doeleinden kunt gebruiken. Er zijn nu twee gymzalen ge bouwd: ik had liever gezien dat één van deze zalen multi functioneel gebruikt had kunnen worden. Je schuift er zo de tribunes van in en dan kun je er ook toneelvoorstel lingen houden." Vervelend vindt hij de gang van zaken rond het Paalhuus. "Mijn idee was om het Paal- beamer begaf het toen we Si mon aan het draaien waren. We kregen het apparaat niet meer aan de gang. Daarom volgt 30 maart een nieuwe poging." Hable Con Ella gaat over twee mannen die naast elkaar zitten tijdens een dansoptre- den zonder te weten dat ze enkele maanden later bij toe val goede vrienden zullen huus te gebruiken. Maar als het Paalhuus verkocht zou worden, zou het geld daarvan naar SoCuWe gaan. Dat wilde ik niet: dan moest de gemeente het gebouw overnemen, maar daar zaten nogal wat haken en ogen aan. We waren er nog niet uit en worden. De ene man is verp leger in een kliniek waar de andere waakt bij het bed van zijn geliefde vrouw, een be roepstorero die in een dode lijke bewusteloosheid ver keert. Daarna volgen donderdag 16 februari Hotel Rwanda, Ver borgen Gebreken op 16 maart en Simon dus nog een keer op 30 maart. toen gingen we herindelen." Hij is ervan overtuigd dat het nieuwe gemeentebestuur niet naar het Paalhuus heeft geke ken: "Ze hebben net gedaan of ze ernaar keken." Toen hij wethouder was, liet Spijker voor de jeugd een skatebaan aanleggen op de Kalfster- 5 HOLTEN - De jaar lijkse après ski avond wordt zaterdag 14 ja nuari vanaf 21.00 uur gehouden in café 't Keuntje. Het grand café zal hier bij worden omgetoverd tot een volledig uitge doste Après Ski Arena met alles wat een echte après ski nodig heeft; sneeuw, ski's, zonne brand, drank en natuur lijk goed verklede Hei di's und Rudi's. Trek dus een skipak of de leder hosen aan. Bij binnen komst staat er een gratis welkoms schnaps klaar. Zelfs de entree is gratis. Meer informatie: www.swing-night.nl HOLTEN - LTO Noord Rijssen-Holten houdt donderdag 26 januari een excursie naar de Grolsch bier brouwerij en naar af valverwerking Twence BV in Hengelo. Opgave is mogelijk bij Annemiek Veltkamp te lefoon: 0548-365286 of via e-mail: poal- mans_arf@planet.nl. De bus uiterlijk om 9.00 uur vanaf het NS station in Holten. Tussen de mid dag word er gegeten bij restaurant Tirol in Zen deren. mansweide. "Het wethouder schap is absoluut het leukste dat er is. Je zit aan de kant van de tafel waar je besluiten kunt nemen. Je kunt richting geven aan het beleid. Nu heb ik het wethouderschap in het duale stelsel niet meege maakt: ik heb wel gelezen dat er nu veel meer wethou ders aftreden dan normaal." Na de herindeling viel de VVD buiten de coalitie en mocht geen wethouder leve ren. Spijker werd weer raads lid. "Dat viel niet mee. Ik had de neiging om als wethouder te reageren. Bij mij in de fractie zeiden ze wel eens: 'Spijker, je bént geen wethouder meer", lacht hij. Ook voor Spijker is er leven na de raad: hij blijft als pen ningmeester in het VVD-be- stuur zitten, is penningmees ter van het Rode Kruis en vooral fervent supporter van FC Zwolle: alle thuiswed strijden woont hij, als oud- Zwollenaar, bijHoe de ze tels verdeeld gaan worden na de verkiezingen in maart? Spijker wil wel een poging wagen: "SGP 6, ChrU houdt er 4 met een kans op 5, het CDA gaat van 5 naar 4, de PvdA krijgt er één bij: 5, Ge meentebelang verliest waar schijnlijk een zetel en de VVD houdt er 3," 'Spijker, je bent geen wethouder meer' Martijn Spijker neemt afscheid van de gemeentepolitiek. Had de VVD hem als wethouder naar voren geschoven, dan was hij gebleven. Spijker: 'Ik denk het wel, maar het is me niet gevraagd.' (foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5