producten in Ook eigen nieuwe slijterij Hastens opent zaak in Rijssen Uitbreiding bij Sportschool Verruimde opening bij Speers op 't Schild Op nieuwe locatie groter en completer ZAKENNIEUWS 2005 Johan Rosink houdt zich bezig met de drankgroothandel en zijn zoon Mark en schoondochter llone met de slijterij (foto: Harry Broeze) ENTER - De drankengroothandel van de familie Rosink aan de Stationsweg is een begrip in Enter en omstreken. De grondleg ger Gerhard Rosink leverde vanaf 1925 bier en frisdrank aan de horeca in Enter en omgeving. Het familiebedrijf ging over van vader op zoon en thans met de viering van het 80-jarig bestaan begint de jongste gene ratie aan een nieuwe uitdaging. De eigenaars openen vrijdag 9 september een sfeervolle slijterij-wijnhandel, aan de Stationsweg 18. Johan zal zich merendeel bezighouden met de bestaande dranken groothandel en zoon Mark en zijn vrouw llone gaan de slijterij runnen. De combina tie groothandel/slijterij en daarbij verhuur van tap en alles wat men voor en feestje nodig heeft, is een perfecte combinatie. Dat er weer een slijterij in het dorp is, zal de Enternaar aanspreken. Het assortiment is heel breed. Zoals bij een slijterij te verwach ten valt is de keus in bekende binnen- en buitenlandse sterke dranken veelzijdig. Ook de wijnhandel doet zijn naam er aan. Aan het assortiment wijn uit de bekende landen zijn nu ook de wijnen in opkomst uit 'nieuwe landen' als Amerika, Australië, Nieuw Zeeland, Chili en Zuid-Afrika toegevoegd. Ook heeft Rosink zijn eigen huiswijn. Eigen producten zijn er nog meer, zowel in gedis tilleerd als in likeuren. Deze dranken zijn prettig geprijsd. Helemaal nieuw op de markt is het zelf ontwikkelde Eenters Boorköttelnat. Een kruidenbitter met een alcoholpercentage van dertig procent in zowel 0,7 als 0,35 liter inhoud verkrijgbaar. Slijterij Wijnhandel Rosink is als zelfstandig slijter aangesloten bij de organisatie Mix- Inn. Rosink opent vrijdag de deur met aan trekkelijke openingsaanbiedingen voor de klanten. De openingstijden zijn: maandag middag van 13.30 tot 18.00 uur. Dinsdag gesloten. Op woensdag donderdag en vrij dag open van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur. Op donderdag de koop avond en op zaterdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur open. RIJSSEN - Alex ter Horst en Freek ter Horst, eigenaren van Henk ter Horst Slaapcomfort in Enschede, waaronder ook Hastens Mega Store Enschede valt, openden maandag 29 augustus de Hastens Store Rijssen. De beddenspeciaal zaak is gevestigd aan de Rozengaarde 77. Het is de tweede vestiging van Alex en Freek ter Horst. "Rijssen is gekozen omdat het een stad is met zeer veel potentieel, zowel in Rijssen als vanuit de omliggende plaatsen. Vestigingsplaatsonderzoek heeft aangetoond dat er zeker bestaansrecht is voor een zaak op het hogere niveau in de beddenbranche. Ook het ondernemersklimaat in Rijssen spreekt ons erg aan en verder is Rijssen vanaf ons centraal magazijn goed te bevoorraden", maken ze hun keuze voor de Reggestad duidelijk. De broers zijn geen onbekenden op het gebied van slaapcomfort. Ze namen de zaak tien jaar geleden over van Henk ter Horst. "Onze ouders hebben deze zaak in 1958 opgericht met dezelfde visie, om kwaliteit in slaapcomfort te verkopen", geven de broers aan. Hastens Store Rijssen voert de complete bedcollectie van Hastens met de Zweedse handgemaakte box- springsystemen opgebouwd uil natuurlijke materialen, in zowel vlakke als verstelbare uit voeringen. Ook de complete collectie dekbed den, kussens en de uitgebreide bedtextiellijn van Hastens zijn hier aanwezig. Kortom, alles in het topniveau van de markt. Mensen die zoeken naar de beste kwaliteit nachtrust kun nen zeker bij Hastens Store Rijssen terecht voor een zeer uitgebreid advies. Alle bedden worden geleverd en gemonteerd bij de mensen thuis. Verder kan het bedrijf ook voldoen aan specifieke wensen zoals inbouwen op maat en de afvoer van oude bedsystemen etcetera. Op de bedden van Hastens die het bedrijf levert zit 25 jaar garantie op frame en veerbreuk, en verder is de service, evenals in Enschede, zeer uitgebreid. "Wij zullen net zoals in Enschede er ook alles aan doen om het ook in Rijssen de klant naar de zfn te maken", benadrukt Alex ter Horst. De zaak in Rijssen wordt geleid door Freek ter Horst. Hij doet dat samen met medewerker Edwin Slaa. De zaak is open van maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 18.00 uur en donderdag avond tot 21.00 uur. Zaterdags is Hastens Store Rijssen open van 10.00 tot 17.00 uur. De zaak is telefonisch bereikbaar, telefoon (0548) 51 37 37. Voor informatie kan men ook een kijkje nemen op de website: www.hastens.nl HOLTEN - Een stuk groter en een stuk ruimer is sportstudio Yes aan de Oranjestraat 1 geworden. "Wij zijn van 500 vierkante meter naar 1500 vierkante meter gegaan", vertelt eigenaar Henk Schelfhorst. Samen met zijn echtgenote Gea Schelfhorst begon hij tien jaar geleden op de onderverdieping van het pand. "Vorig jaar deed zich de gelegenheid voor om het gehele pand te kopen en dat heeft ons nieuw enthousiasme gegeven. We zitten boordevol nieuwe plannen." Op de bovenverdieping van sportstudio Yes is de fitnesszaal ingericht en daar kan vrij gefitnesst worden. Een lichte ruimte met een goed airco systeem die aan alle moderne eisen voldoet. De apparaten staan ruim opgesteld. Het gewicht op de apparaten kan met een druk op de knop worden ingesteld en kan teruggebracht worden tot nul. Op de begane grond is de ontvangst gesitueerd. De ingang is verplaatst naar de voor kant van het pand en is nu aan de Oranjestraat. Op de benedenverdieping is de zaal voor groepslessen gevestigd. Ook de bewegingsban- ken, zonnebanken en de schoonheidssalon zijn op de beneden verdieping te vinden. Henk en Gea Schelfhorst grepen de mogelijk heid om uit te breiden met beide handen aan. Ze zijn tevreden over het resultaat en zijn met vol enthousiasme nieuwe plannen aan het maken. "We willen saunafaciliteiten maken op de bovenverdieping. Daarnaast gaan we begin nen met ricochet (een soort squash-red), long distance walk, all terrain biking en we gaan pak ketten aanbieden van Nederland in beweging. In september wordt een open dag gehouden, zodat iedereen kan komen kijken. "Maar ieder een kan zo even binnenlopen", aldus Henk. Bij sportstudio Yes wordt veel aandacht besteed aan de mensen en dan speciaal aan de mensen die voor het eerst weer zelfstandig beginnen met sporten. "Dat is een grijs gebied van mensen die onder begeleiding van een therapeut hebben gesport en het nu weer zelf moeten proberen. Zij krijgen van ons wat extra begeleiding. Ik begeleid hen tijdens het sporten, geef hen advie zen en probeer ze op een goede manier te laten sporten. Langzaam werken we naar de fase toe dat ze weer alles kunnen doen", aldus Henk. ledereen die voor het eerst gaat sporten bij sportstudio Yes krijgt een 1,5 uur tot 2,5 uur durende praktische intake waarbij Henk mee gaat langs alle toestellen om de mogelijkheden te onderzoeken en te bekijken. De openingstij den van sportstudio Yes zijn van maandag tot en met donderdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag van 17.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. Meer informatie: Henk en Gea Schelfhorst 0548-366051 of www.sportstudioves.nl. (foto: Harry Broeze) RIJSSEN - Wie geen zin heeft om 's avonds te koken kan vanaf maandag 21 maart terecht bij Speers (op 't Schild). Voorheen Lunchroom 't Schild, heeft een totale metamorfose ondergaan. Eigenaar Jan ter Keurs vond het na twee jaar van aankoop tijd voor een totale verandering. Niet alleen de zaak is verbouwd, de naam is gewijzigd en ook is er flink gesleuteld aan de openingstijden en de extra maaltijden. "We zijn zes dagen per week open en de keuken sluit om 21.00 uur. Dat betekent dat de mensen nu ook 's avonds hier kunnen eten. Naast de bestaande lunchkaart,-is er nu ook een uitgebreide avondkaart met diverse koude en warme voorgerechten Er zijn vis en vleesgerechten en om het geheel af te maken kan men ook nog kiezen uit diversen nagerechten. Naast de vernieuwde bar staat onder een hele grote afzuigkap, de houtskoolgrill. Hier De openingstijden zijn verruimd. De lunchroom is nu ook 's avonds geopend (foto Harry Broeze) worden grote stukken vlees op bereidt. Het is net als op de barbecue, een spe cifieke aparte smaak. Ook nieuw is de daghap. Voor maar 5,50 euro kunnen klanten genieten van een gezonde maaltijd. Elke dag weer wat anders. Hierbij moet gedacht wor den aan boerenkool of een lekkerstuk vlees, met aardappels en groenten of een heerlijke pasta. Op de website www.speers.nl is te zien wat de daghap is. Heel simpel, goedkoop en royaal geportioneerd. Wie het fijne ervan \yil proeven gaat vandaag nog langs bij Speers (op 't Schild), (0548)-51 81 42. Afhalen is ook mogelijk. Bedrijfsleider Richard Pothoven tuissen het personeel voor de vernieuwde winkel (foto Sander Scheperman) ENTER - Half april is Sanders Supermarkt ver huisd van de Keizershof in Enter naar de Dorpsstraat 51, in het voormalige Coöp pand. Tot tevredenheid van de klanten, zo blijkt uit de positieve reacties. Dat kan ook niet anders want het assortiment is fors uitgebreid met wat de klanten gewend waren. Opvallend is ten eerste al de verzorgde groen teafdeling, alles vers van de veiling. Ook de gesneden en panklare groentes zijn aantrekke lijk uitgestald. De zuivelafdeling telt tientallen producten. De ambachtelijke vleesafdeling was altijd al een topper bij Sanders en ook hier is de keus vele malen groter. De kwaliteit is als vanouds. De weekacties liegen er niet om; de prijzen blijven laag. Wie bijvoorbeeld vlees wil inko pen voor een barbecue kan een bestelling plaatsen. Eventueel is er een partypan beschik baar. Wijn of bier, limonades kunnen ook in een grotere hoeveelheid besteld worden, Brood is er in vele varianten, diepvriesproducten te kust en te keur. Kortom alles wat men in een supermarkt van formaat denkt te vinden, is er. Sanders Supermarkt telt twintig vestigingen in de regio. Enternaar Richard Pothoven is de nieuwe bedrijfsleider van deze Sanders Supermarkt. Hij kent de Sanders formule bijna acht jaar. Hij werkte zich op van groenteboer tot bedrijfslei der in Enschede en Almelo. Hij is zichtbaar in zijn nopjes met de functie in Enter. "We werken met jong, gemotiveerd personeel. Ik denk dat er circa veertig mensen werken, zowel parttime als fulltime. Nieuwe gezichten, maar ook bijna al het personeel van de oude vestiging is meegegaan. De klant staat hier centraal. Ons streven is om ze netjes te bedie nen en vriendelijk te woord te staan Er is tijd voor een praatje, dat hoort bij en dorp. We hebben ook graag dat mensen met suggesties komen en zeggen als ze bijvoorbeeld een klacht zouden hebben", noemt Richard op.Verder w.ijst hij nog op het gemak van gratis parkeren en de bereikbaarheid. Sanders Supermarkt ziet de klanten graag komen: van maandag tot en met woensdag van 8.30 tot 18.00 uur. Op don derdag van 8.30 tot 21.00 uur. Op vrijdag van 8.30 uur tot 20.0 uur en op zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Het telefoonnummer is op het nieuwe adres: <0547)-38 07 90.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 11