'Ze hebben niets, maar zijn vrolijk en snel tevreden' Nacht van Blauw Wit gehele collectie Nu Verlies en winst voor handbalsters m HERWI Blauw Wit C2 pakt kampioenstitel Kunst,*, Spectaculaire aanbie dingen in Oldenzaal, Almelo en Nijverdal met onze stijlvolle meubelen uit vele continenten Tien Holtenaren vertrekken naar Afrikaans Bedanda Kerkdiensten op kerstavond Mexx Esprit Vero Moda Sandwich Collumn Only EDC XX by Mexx G-sus Vanilia Pall Mall Diesel G-Star Blend J.C. Rags JEANS - CASUAL-COLLECTION Grotestraat 4 - Rijssen Grotestraat 95 - Nijverdal W. Alexanderstraat 62 - Nijverdal Heren handbal winnen Donderdag 22 december 2005 HQ8| Teakhousë OLDENZAAL Ainsworthstraat 30 Volg de borden Tel. 0541-531163 Do.koopavond ALMELO Deldensestraat 31 Tel. 0546-813031 Do. koopavond NU VERDAL Transportweg 4 Industrieterrein 't Lochter Tel 0548-618888 Do. vr. koopavond THUIS IN ALLE HOUTSOORTEN HOLTEN - In sporthal 't Mossink wordt don derdagavond 29 decem ber voor de 27e maal de Nacht van Blauw Wit '66 gehouden. Ooit be gonnen als activiteit in de winterstop toen de velden nog vaak onder een echt dik pak sneeuw verdwenen. Nu een eve nement dat als één van de oudste zaalvoetbal toernooien in de regio bekend staat. Het deelnemersveld is de laatste jaren stabiel. Dit jaar zijn er geen wijzigin gen te noteren of het moet zijn dat Sc. Marke- lo met een zaterdag en zondagteam meedoet, waar vorig jaar Markvo gels nog als zelfstandige vereniging deelnam. Met acht deelnemers zit het toernooi vol. De organisatie moest dit keer zelfs een aanvraag van een vereniging om ook deel te mogen nemen afwijzen. Naast de beide teams uit Markelo komen er ook twee deelnemers uit Goor. GFC en Twent- he. GFC won de 26e edi tie en verdedigt dus de ti tel. GFC won het toer nooi eerder in 1980 en 1986. Twenthe schreef het toer nooi twee keer op haar naam in 1995 en in 1997. Harfsen en Sc. Rijssen zijn ook dit jaar van de partij. Sc. Rijssen is al ja renlang een vaste deelne mer en won het toernooi in 1999. Harfsen won het toernooi nog niet, maar is ook nog maar voor de vijfde maal deelnemer. In 2001 won de ploeg de Sportiviteit- prijs. Ook een jarenlange deelnemer is de v.v. Hol ten. Deze formatie is koploper in het toernooi wat betreft de eindzeges. Holten won het toomooi vijf maal net als Sc. Mar kelo, maar Holten had hier een editie minder voor nodig. In 2000 is het toernooi qua opzet iets veranderd. Niet zozeer de te spelen wedstrijden, maar wel zijn er meer elementen toegevoegd om het alle maal aantrekkelijker te maken. Zo is er inmid dels een Wisselbokaal, die door de Holtense roodzwarten bijna defini tief gewonnen was in 2003. De Sportiviteitprijs, be schikbaar gesteld door Bar 't Mossink en de prijs voor de beste speler van het toernooi geven het toernooi nog meer aanzien. Dit alles moet op de avond zelf inhoud gegeven worden. In de eerste plaats natuurlijk door de spelers van de deelnemende teams, maar ook door de scheidsrechters en de wedstrijdorganisatie. De ze mensen zijn namelijk verantwoordelijk voor de verkiezing van de twee extra prijzen. André Leushuis en Jeroen Roet- gerink zijn net als het deelnemersveld de vaste gezichten op het toer nooi. Deze scheidsrech ters leidden de wedstrij den in goede banen. Zij kunnen hierbij een be roep doen op twee vaste assistenten uit Holten: Jan Avezaath en Bert-Jan Paalman. Bert-Jan en Jan zijn op de avond lang in touw, want zij zijn ook betrokken bij het voor programma dat ingevuld wordt door de C-jeugd van Blauw Wit. Dit alles gaat dit jaar voor het eerst gebeuren met de zgn. plofbal. De bal die enkele jaren terug bij het futsal zijn intrede heeft gedaan, zal dit keer ook bij de Nacht gebruikt worden. De or ganisatie verwacht dat dit het spel ten goede zal ko men. Er zal meer contro le zijn en als gevolg daar van hopen we nog betere wedstrijden te zien. In het programmaboekje voor de 27e Nacht is een beschrijving gegeven van de deelnemende teams. Ook zijn hierin de statis tische gegevens van het toernooi opgenomen. Dit alles was echter niet mo gelijk geweest zonder de steun van de sponsors. De organisatie bedankt deze sponsors voor hun steun. De eerste wedstrijd van het toernooi begint om 20.00 uur. Dc C-jeugd trapt af om 18.00 uur. HOLTEN - Open Deur- groep Holten houdt op kerstavond twee kerst nachtdiensten. De eerste dienst is om 21.00 uur in de Kande laar met medewerking van HMV. De tweede dienst om 23.00 uur in de dorpskerk met medewer king van het koor Cam- panella. In beide diensten is ds. H.P. Mulder de voorgan- ger. naen betalen Uitgezonderd jeans- en nieuwe collecties U betaalt het duurste artikel onafgeprijsd UND^UE De eerste keer ging ze mee om een droom uit te laten komen. ,,Ik wilde altijd al graag naar Afri ka. Nu kon ik het echte Afrika proeven, binnen de bescherming van een groep." Begin dit jaar trok ze overigens op nieuw naar dit wereld deel, nu naar Ghana, waar ze in een polikli- niekje werkte. Hans Stam reisde al eer der in Afrika: „Hutjes en erfjes zag ik wel, maar daar kwam je niet op. Ik kwam niet met de men sen in contact. En juist dat wil ik graag: in con tact komen met de men sen op het erf. Het onver wachte trekt me ook: de reis is wel geregeld, maar er zijn een aantal zaken die we af moeten wach ten. Staat er truck die ons naar Bedanda brengt, of moeten we lopen? Je weet nooit precies hoe het zal gaan en dat vind ik wel een uitdaging." De reis is niet alleen een vakantiereis. De vrouwen uit Holten gaan samen met de vrouwen uit het dorp aan de slag met de naaimachines, zodat de dames na de kennisma king met de naaimachine kleren kunnen maken voor henzelf, maar ook om te verkopen. De stof wordt daar aangeschaft, maar knopen, naaigaren, scharen en ritsen neemt Loura Spek mee. De Holtenaren nemen ge reedschap mee voor de timmerlieden. ..Dat wordt gesponsord door een groot bouwbedrijf uit« Rijssen. Zij zorgt voor al lerlei gereedschap. Het moet ouderwets gereed schap zijn, want in Be danda is geen electrici- teit", aldus Stam. Ruim een week zijn de Holte naren in Bedanda en ze bezoeken daar het schooltje, de rijstvelden, de smid, het ziekenhuis, waterputten, en de plaat selijke markt uiteraard. Ze maken vooral kennis met de manier van leven daar, op een omheind erf dat uit meerdere hutten bestaat en waarin alle maal familieleden wo nen. Het dorp telt zo'n tweehonderd erven. „Op zo'n erf leef je samen. Als je sinaasappels haalt, haal je die niet voor je zelf alleen, maar voor het hele erf', vertelt Loura Spek. De vrouwen gaan nog vissen in de grote geulen tussen de rijstvel den. „Vang je geen vis, dan heb je 's avonds al leen rijst." De taal kan nog een pro bleem zijn, want de dor pelingen kunnen geen Engels en de Holtenaren geen Creolo. Maar ze hebben een woordenlijst je en een paar woorden Creolo kennen ze inmid dels; de rest is handen- en voetenwerk. Stam: „Naar wat ik ge hoord heb is het een ge zellige spontane aangele genheid. De ontmoeting met de mensen daar lijkt me heel bijzonder." Loura Spek gaat er ook weer met een bepaalde verwachting naar toe. „Ik vind het fijn om op die manier even in een ande re wereld te zijn. En om te zien hoe deze mensen van niets iets maken. Ze hebben niets, maar zijn heel vrolijk en snel tevre den." Holten - Loura Spek en Hans Stam behoren tot de groep van tien Holte naren, die op 29 decem ber vertrekken naar Afrika. Donderdag avond om zeven uur vertrekt het vliegtuig naar Lissabon. De vol gende dag vertrekt de groep naar Bissau. De Holtenaren reizen op oudejaarsdag nog naar Bedanda en hopen aan het eind van de middag daar aan te komen. „Echt oud en nieuw vieren doen ze daar niet. De vorige reis had ik met de kinde ren afgesproken dat we om twaalf uur allemaal naar dezelfde maan zou den kijken. Maar men gaat daar 's avonds om negen uur naar bed, en voor oudejaarsavond werd geen uitzondering gemaakt", lacht Loura Spek. Na ruim een week in Bedanda gaat de groep naar Catió. verblijft daar ook op erven en vertrekt vervolgens naar een ei- (foto: Johan Bolink) land bij de kust. Op 14 ja nuari komen de Holtena ren weer terug. Voor Loura Spek is het de tweede reis naar Be danda. Ze ziet er naar uit om haar gastvrouw van twee jaar geleden weer te ontmoeten, bij wie ze, sa men met dezelfde reisge noot van de eerste reis, weer op het erf slaapt. „Even om de hoek kijken hoe het gaat. Ik wil het allemaal graag terug zien. 's Morgens rond ze ven uur wordt je wakker van het geluid van rijst stampen en het vegen van het erf. Prachtig, zo wak ker worden", lacht ze. HOLTEN - Blauw Wit C2 heeft een prima na jaarscompetitie gespeeld. In de thuismatch tegen Sp. Lemele werd de kroon op het w erk gezet. Na een enigszins laconieke start waarin Blauw Wit wel de aanval zocht maar het spel nog niet goed was kwam de ploeg op 0-1 achter. De waarheid was hard. Na vijf minuten kwamen de gasten goed door. Bij een snelle uitbraak van Lemele waren de Blauw Wit verdedigers te laat. Doordat Timo ook nog eens ongelukkig uitgleed kreeg de tegenstander dc kans hard in te schieten 0 - 1. De Blauw-Witters waren duidelijk geschrokken en het vervolg was dan ook erg nerveus. Hierdoor werd het samenspel onzorg vuldig. Lemele kon hierdoor goed meekomen en bleef gevaarlijk. Blauw Wit drong langzamerhand steeds meer aan en hierdoor lukte het nog voor rust de gelijkmaker te scoren door een goed schot van Kevin In de tweede helft bleef het spannend. De ban werd gebroken na een goede uitbraak van Ti mo. Door een goede voorzet bal keurig tegen de touwen af te ronden 2-1. Hierna liet Blauw Wit de zenuwen varen en zagen de toeschouwers de echte kampioensploeg. C2 speelde ontspannen en het combinatiespel liep vlotjes. Met name het midden veld werd sterker. De overwinning kwam niet meer in gevaar, want Lemele kon de partij niet meer kan telen. Tot twee maal toe wist Paul van links de bal goed voor te krijgen en stond Teunis op de juiste plek om de bal binnen te tikken. Eindstand 4-1 Met deze overwinning heeft C2 het kampioenschap vei lig gesteld en dat werd naderhand ook goed gevierd. Op de foto van Johan Bolink v.l.n.r.: De sponsor van C2 met kleinzoon, Kevin Vermeulen, Niek Wesseldijk, Timo de Vrijer. Thomas Nijkamp, Teu nis Beldman. Patrick Bolink. Paul Kuiper. Ivan Schuppert, Sander Eshuis, Bas Ophof, Mamiek van der Duim en Justin Verhoeven. Óp de achtergrond de technische begeleiding met v.l.n.r. Rinus Leidek ker. Reinder Vruggink. Wilco Reterink. Jan Ophof (met dochter op de voorgrond) en Ed Nije Bijvank. HOLTEN - Handbalda mes 1 van Holten moest dit weekeinde een dub bel afwerken. Vrijdags trad men in een bomvolle sporthal in Haarle aan voor de in haalwedstrijd tegen Leerkes/ Haarle. Holten moest in deze ontmoe ting Monique Plantinga, Michelle den Bouwmce- ter en Wietske Schooien missen. Beide teams startten voorzichtig. Dit leidde ertoe dat pas na zes minuten de eerste treffer - voor Haarle - op het scorebord kwam. Tot de rust had Haarle het be tere van het spel. Jessica Smit kreeg de gehele wedstrijd mandekking en Holten had daar geen tac tisch antwoord op. Daar naast werd het nemen van strafworpen een ob sessie. Gedurende de gehele wedstrijd miste Holten maar liefst zes strafwor pen. waardoor op crucia le momenten de aanslui ting werd gemist. Haarle keek bij rust tegen een ruime 9-5 voor sprong aan. Na rust liep de thuisploeg verder uit tot 15-7. Hol ten ging daarna beter spelen en leek terug te komen in de wedstrijd. Het soms erg hard verde digende Haarle kreeg verschillende strafwor pen tegen, maar goede reflexen van de keepster zorgden er voor dat Hol ten niet terugkwam in.de wedstrijd. In de slotfase scoorde Haarle nog tweemaal wat de eindstand op 18-12 bracht. Scores voor Hol ten: Judith Tiekink, Jes sica Smit 3: Jolien Ban- nink 2; Paulien Schooien, Anita Bieleman, Bianca Smit, Elke Dorlas 1 Zondag werd uitgespeeld tegen nieuwkomer Voor waarts. Holten kreeg weinig grip op de wed strijd en wist pas vlak voor rust een 9-10 voor sprong te nemen. Na rust ging het beter. Verdedi gend stond het goed. Met die zekerheid wist Holten te bouwen aan een ver diende 15-21 zege. Scores: Jessica Smit 8; Judith Tiekink, Jolien Bannink 4; Kristel Meer man 2: Bianca Smit, Pau lien Schooien, Anita Bie leman 1. HOLTEN - In de laat ste wedstrijd van dit jaar begon Holten aan de tweede seizoens helft op bezoek bij Achilles in Apeldoorn. Holten liet in een rom melige beginfase dc no dige steken vallen. Achilles kon zo tpot 9- 10 in het spoor van Holten blijven. In de laatste vijf minuten was het Jan Henk Kamphuis die met drie treffers op rij voor de 9-14 rust stand zorgde. Na rust begon Holten slap, maar liep daarna met goed handbal uit naar een 13-21 voorsprong. Tristan Dorlas droeg met 5 doelpunten in het laatste kwartier in be- langrij'ke mate bij aan de uiteindelijke 23-32 zege voor Holten. Scores: Tristan Dorlas 10; Jan Henk Kamp huis 9; Thys Jeurissen 7; Freddy Wolterink, Andy de Jong 3: Tom Bakker 1

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 8