Eerste lading munitie al geborgen Decemberactie HHV Levende kerststal met sfeervol dorpspleintje Winnaars 3 de trekking Provincie positief over financiën gemeente Zorgverzekering voor mensen in bijstand Kerstzaalvoetbal voor pupillen voetbalclubs Lezers Schrijven Oud en Nieuw op z'n Mexicaans Wijziging afvalinzameling Zwarte pieten mag, maar zuiver En de boer hij ploegde voort Gratis id-pas Oprichting praisegroep MAC de Holterberg huurt Paalhuus 'De Schure' Kerstrock Verwerping Zaagmolen Auto-inbraken Hortensia's gekortwiekt Ochtendgloren Schoonmaken gemeentepanden Donderdag 22 december 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - In De Stadskelder wordt Oud en Nieuw gevierd met een Mexicaanse nacht. Zet dus een sombrero op en kom langs. Er wordt vooral muziek uit de jaren zeventig en tachtig gedraaid. In de voorverkoop kosten kaarten 7,50 euro per stuk. Te koop bij de Stadskelder, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN' - In een brief aan de gemeenteraad stelt de provin cie Overijssel met genoegen vast dat de begroting 2006. in clusief de besteding van de ontvangen middelen uit de verkoop van de Wavin-aande- len in evenwicht is. jm» Daarnaast vertonen de meerja- "renramingen een sluitend resul- taat. De provincie ziet geen re- ■denen voor het instellen van pre ventief toezicht op de besrotins 2006. Wethouder W. ter Schure: "Ik ben trots op de ambtenaren en zie vol vertrouwen de toekomst tegemoet. Net als de provincie gaan wij er als gemeente van uit. dat de taakstellende ombui gingsmaatregelen waartoe is be sloten en deel uitmaken van het gepresenteerde meerjarig begro tingsbeeld daadwerkelijk wordt geëffectueerd". In meerdere kranten las ik dat er een briefschrijver is, die meent de zwarte piet ten aan zien van het kulturhus bij de VVD neer te moeten leggen. Dit gaat mij veel te ver. Eindelijk is er een partij die eens niet voortdurend met de stroom meegaat. Die gewoon hardop durft te zeggen dat we verstan dig met ons geld moeten om gaan. Ook als we iets heel graag willen. Een partij die beseft dal de politiek niet met onze centen mag smijten, maar dat we die goed moeten investeren. En dat we daarvoor ook nog iets terug mogen zien. Ik ben een rasechte Holtenaar en spreek veel van mijn dorpsgeno ten. Daardoor las ik wat meer, over het hele Kulturhus en de mogelijke toekomstige gebrui kers. De inventarisatie onder alle denkbare (en ondenkbare) toe komstige gebruikers heeft me geleerd dat fors investeren in een nieuwe grote zaal (minstens driehonderd plaatsen) midden in ons dorp niet haalbaar is. Daarvoor ontbreken voldoende gebruikers. Vooralsnog zou vooral de Waerdenborch en HMV er gebruik van gaan ma ken. De rest van de tijd staat die zaal dan vooral leeg. Net zoals meerdere grote gebouwen en za len in Holten, grote delen van de week leeg staan. Daarom gaat een vergelijking met de sporthal niet op. Er was immers nog geen sporthal. Bouwen voor leegstand is het laatste wat een politicus moet willen. Ik durf hier te stellen dat het moedig is van de VVD, om dat duidelijk te zeggen. Wij moeten ons realiseren dat de overheden zelf geen geld heb ben. Alles wat ze uitgeven wordt eerst bij ons allemaal via belas tingen opgehaald. Ik heb begrepen dat de VVD, net als ik, een groot voorstander is van een Kulturhus. Dat stamt al uit de tijd van voor de samen voeging Rijssen-Holten. Maar een nieuw gebouw met een grote zaal, dat is andere koek. Daarom daag ik de VVD uit tc komen met een goed alternatief. Een alternatief dat net zo goed onderdak kan bieden aan onze Holtense cultuurverenigingen. Maar ook een alternatief dat ons als burgers aanzienlijk minder kost. Niet alleen voor de ge meente en de inwoners van Rijs- sen-Holten, maar ook voor de gebruikers. Dat enkele coalitiepartijen en de initiatiefnemers van het Kultur hus teleurgesteld zijn, begrijp ik. Ze hadden het zo mooi bedacht maar dan blijkt er in de raad geen meerderheid te zijn. Te recht, want de plannen zijn fi nancieel onvoldoende onder bouwd. Onterecht is echter dat de VVD de zwarte piet krijgt toege speeld. Want de VVD is de eni ge oppositiepartij. Het zijn juist de coalitiepartijen die het niet met elkaar eens waren. Als je dan wil zwarte pieten, doe het dan zuiver. Leg die kaart dan daar neer. Een inwoner van dit prachtige dorp, die blij is dat er nog be stuurders zijn die op de centen letten. J.Jansen Erve Wiegmannink 8 7451 WD Holten Met bewondering hebben wij het afgelopen jaar gezien met welk een voortvarendheid in Rijssen de infrastructuur voor tientallen miljoenen wordt aangepast. De vraag is wan neer in Holten diezelfde voort varendheid zal worden be speurd. Op 31 oktober heeft de raad van Rijssen-Holten een amendement aangenomen waarin wordt ge steld dat het doorgaande en re gionale verkeer voor 1 januari 2016 via een rand of rondweg buiten de woonkern van Holten moet worden afgewikkeld. Voor een noordelijke rond weg bete kent dat dus een weg ten noor den van de spoorlijn en niet zo als de wethouder Stegeman nu wil doen geloven een noordelij ke rondweg in het dorp waar het Zilverzandtracé onderdeel van uitmaakt. In de afgelopen weken is vervol gens de suggestie gewekt dat de provincie hard nee heeft gezegd tegen een rondweg ten noorden van het spoor. Maar Gedeputeer de Staten spreekt in haar advies slechts over niet gewenst op grond van exact dezelfde argu menten die als bezwaar tegen het Zilverzandtracé worden aan gevoerd. Omdat het college kennelijk om een advies heeft gevraagd voor aanleg van het Zilverzandtracé wordt daarbij door GS aanvul lend aangegeven dat de aanleg mogelijk is als aan een aantal voorwaarden voldaan wordt. Dezelfde voorwaarden die kun nen gelden voor een weg ten noorden van de spoorlijn. Het als niet gewenst bestempeld wordt door het college gecom municeerd als hard nee en wordt daarmee een gelegcnheidsuitleg. Daarmee verschuilt het college zich achter een advies van GS. De noodzaak voor een rondweg is tot nu toe onvoldoende aange toond aldus de wethouder. Maar zou het ook zo kunnen zijn dat de noodzaak om dat aan te lonen voor de wethouder op dit mo ment nog ongewenst is? Tegen de raad heeft de wethou der nooit gesproken over een Zilverzandtracé als onderdeel van een rondweg door het dorp. Maar naar de provincie is kenne lijk dit tracé wel als rondweg verkocht. Hoe zou GS anders in het advies aan B en W dit tracé door het dorp als rondweg kun nen aanmerken. Maar wat betekent eigenlijk on gewenst voor het college? De stedendriehoek maakt bezwaar tegen het Lokerbroek. Dat be zwaar is voor het college niet gewenst en leidt tot irritatie. Er is bij de behandeling van het VSP aangegeven dat er een pro bleem zal ontstaan op de paral lelweg Rijssenseweg. Maar die bezwaren waren toen niet gewenst omdat ze de be sluitvorming over het Zilver zandtracé mogelijk negatief zou den kunnen beïnvloeden. Afge lopen zaterdag was in de krant echter te lezen dat er toch pro blemen zijn waarvoor een lap middel gevonden lijkt. Op 31 oktober heeft de raad zich uitgesproken over de realisatie van een noordelijke rondweg voor 1 januari 2016. Maar nu de raad de wethouder daar aan her innert is dat amendement kenne lijk ook ongewenst. Het wachten is nu op een uitspraak dat de raad in dit proces ook ongewenst Namens HS Support J.P. Hanenburg, G,J Snippert HOLTEN - Leemans Speciaal- werken uit. Vriezenveen is door de gemeente ingehuurd om het bommenveld van Twenhaarsveld, tussen het spoor en de Rijssenseweg, te onderzoeken. Het bedrijf is nu ongeveer anderhalve week aan het detecteren en heeft onder tussen al munitie gevonden. Deze wordt opgeslagen in een op de plek neergezette bunker. De eerste vondsten worden vrijdag op een speciale plaats door de Explosieven Oprui mingsdienst (EOD) tot ont ploffing gebracht. Uitvoerder Ger Leus legt uit hoe Leemans te werk gaat. 'Er zijn twee gebieden die we onderzoe ken. Een stuk land van 18.800 vierkante meter groot en een bosgebied van 38.300 vierkante meter.Het weiland is al onder zocht. De geborgen munitie komt dan ook uit dit stuk. Het stuk land wordt met paaltjes gemarkeerd. 'Er is vooronder zoek gedaan met vliegtuigen', geeft Ger aan. 'Deze hebben met infrarood apparatuur het deel in kaart gebracht. Hierop kunnen we zien waar we extra goed moeten zoeken.' Hij laat een plattegrond zien met daarop het gebied. Dit is verdeeld in alle maal vakjes. De paaltjes in het echte veld markeren de punten van die vakjes. Hierdoor kan het gebied minutieus worden onder zocht. 'Het weiland is makkelijk te detecteren. Daar heb je geen obstakels', legt Ger uit. 'Je moet je een karretje met twee wielen voorstellen. Hierop zitten vier sensoren gemonteerd. Iemand loopt met dat karretje strakke banen door het veld. Zowel de gevonden verstoringen tot zes meter diep in de grond als de precieze plek worden opgesla gen in de computer.' Bij een ver storing kan het om een bom gaan. maar net zo goed ook om een spijker. Wel is het mogelijk de computer een opdracht mee te geven om alleen objecten met HOLTEN - De gemeente on derzoekt de mogelijkheden om voor haar cliënten van de Wet Werk en Bijstand een collec tieve zorgverzekering te rege len. Wethouder Hans ter Keurst vraagt de cliënten van de WW B nu nog geen andere verplichtingen aan te gaan, maar te wachten op het aan bod van de gemeente. Binnenkort worden de cliënten van de WWB geïnformeerd over de onderhandelingen die er met de verschillende zorgverzeke raars zijn over een collectieve zorgverzekering. Voor de cliën ten heeft het als voordeel dat zij een aantrekkelijke premie beta len voor hun verzekering. Naast een premievoordeel op een basisverzekering, wordt ook onderhandeld over een voordeel op de aanvullende verzekering. Wethouder Hans ter Keurst van sociale zaken is een groot voor stander van de regeling. Hij maakt zich er in het college sterk voor deze regeling in te re malen een korte versie van het kerstverhaal voorleest. Ook de os en de ezel zijn van de partij en (onder voorbehoud) het pasge boren lam. Koren en midwinter- hoornblazers omlijsten het ge heel, terwijl er aan de inwendige mens wordt gedacht met onder andere Glühwein, warme choco lademelk en oliebollen. Gratis parkeergelegenheid is ruim schoots aanwezig. HOLTEN - Er wordt O Tweede Kerstdag (maanda 26 december) geen afval ingi zameld. De inzamelroute va maandag wordt nu op dinsda 27 december gereden. De inzameldienst begint op dez dagen om 06.00 uur met het Ic digen van de minicontainers. D is eerder dan gebruikelijk. Zet d container daarom op tijd aan d weg. De container mag in dit gc val de avond ervoor aan de we worden gezet. HOLTEN - De een na laatste trekking van de Decemberac tie in Holten is geweest. Iels minder prijswinnaars, maar wel hogere prijzen deze keer. Volgens de Holtense Handels vereniging loopt het echt storm met de actie en is deze geslaagd te noemen. Klanten reageren heel erg positief. De laatste trekking wordt vol gende week gehouden, dus nog een week kans op 100 procent teruggaaf van het aankoopbe drag. Winnaars: Aaftink W. Kozak- kenstraat 16: Aanstoot, Kozak- kenstraat 32; Assink W. Marke- lo: Beek van M, Vjanenweg 189; Bekkernens G, Erve Lu- kensveld 38; Bloo H, Molen- belterweg 17; Boeve HA, Meutgeertsweg 9a: Boom JA. Borculosevveg 7. Diepenheim: Bosch E. Kneuzendijk 8. Vrie zenveen: Bosman-Vruggink M, Korte Diessenplasstraat 6: Bulsink, Schoolstraat 11; Cos- ter, Kwintenweg 3; Dangre- mond J. Van Holtenserf 43: Fransen: Gemcrt van J. Mos- sinkserf 25; Haan de B, het Landeweerd 91Hogeslag; Hol- legien. Postweg 2. Bathmen; Home van A. Canadastraat 107: Huzen, Markeloseweg 4; Janse, Erve Wiegmannink 8; Klein- horstman D, Oude Deventer- weg 29; Kok-de Boer A, Chur- chillstraat 72: Krikkink W. Raalterweg 55: Möring I. Waardenborchstraat 39; Over- meen D. Waardenborchstraat 50: Paalman F. Deventerweg 85: Ree van der. Looikolkstraat 15: Rosman G. Liezenweg 16; Schoppers A. Van Holtenserf 3 3: Slijkhuis HJ. Raalterweg 52: Smid. Van Holtenserf 31Spen- kelink J, Erve Joost 18: Spijker van het. Industriestraat 30; Spij ker, Schoutenstraat 54: Stam S, Waardenborchstraat 3: Stege man M. Lichtenbergerweg 9; Stegeman A. Boercndanssteeg 2a; Stoel PW. Duinwegje 7. Burgh: Verveda. Industriestraat^ 2; Wevers, Timmermansstraatï 7: Wienbelt, Hessenweg 2:, Wijlhuizen G. Schapendijk 2. Vervolg voorpagina HOLTEN - Door de Douan werd bij een bestuurder vai een personenauto zesduizent sigaretten aangetroffen bovei de toegestane invoer hoeveel heid. De bestuurder moest ter plekk> 660 euro betalen. Twee rijbew ij zen werden ingevorderd n; overtreding van de maximum snelheid met een gecorrigeerd" snelheid van respectievelijk 17( en 180 kilometer per uur. Daarnaast werden er mensen ge controleerd of ze w ellicht illega le arbeid verrichten, waren e auto's die niet bij de papierei hoorden, mankementen aar voertuigen, w erd er nog iemam uit de laadruimte gehaald en koi iemand wegens belediging m» Ënaar het politiebureau in Alme lo. Uitvoerder Ger Leus laat een 'bos'-detector zien. 'Je moet wel strak lopen en niet zwaaien, want anders kloppen de gegevens niet meer', (foto: Sander Scheperman) een minimale diameter te detec teren. Toch blijft het afwachten wat het daadwerkelijk is. Met gps-coördinaten wordt de exacte plaats bepaald. Het apparaat blijkt zeer gevoelig te zijn. Zelfs voor treinen. Ger: 'Je kunt zelfs merken wanneer de trein van het station vertrekt. Dat geeft ie al aan. Op het mo- HOLTEN - Nu de jongeren onderdak hebben gekregen in de oude gymzaal aan de Tuinstraat, is het Paalhuus 'De Schure' aan de Beuse- bergerweg uit beeld geraakt. MAC de Holterberg huurt ondertussen de oude boerde rij en gebruikt het als op slagruimte. Al geruime tijd was de motor en automobielclub in gesprek met de gemeente en Stichting Het Paalhuus. In het begin was er nog niet echt veel zicht op, omdat de gemeente niet ment dat er een trein voorbij rijdt, moet je dus stoppen met detecteren.' In het bos is het niet mogelijk met zo'n karretje te zoeken. Daarvoor wordt een handappa raat gebruikt. Dit werkt op de zelfde manier maar heeft slechts één sensor. 'Je moet wel strak lo pen en niet zwaaien, want anders w ist, waar ze de Holtense jon geren een onderdak konden bieden. Opties waren er wel. Naast het Paalhuus, werd gedacht aan de Liezenboerderij, de noodpan- den op het Vletgoor en de leegstaande fabriekspanden aan de Industriestraat. Omwo nenden tekenden echter steeds bezwaar aan. Voor de jongeren is nu dus een jeugdhonk gevonden in de oude gymzaal. Deze is net ge opend en voldoet helemaal aan de verwachtingen van de jeugd. kloppen de gegevens niet meer', vertelt de uitvoerder. Twee per soneelsleden zijn op dit moment bezig het bos te onderzoeken en gegevens te verzamelen. Op de computer zijn duidelijk grote en kleine rode en blauwe plekken te onderscheiden. 'Daar zou een bom kunnen liggen', zegt Ger, wijzend naar een grote rode stip. 'Het is de bedoeling om in janu ari met de werkelijke opgraving te beginnen.' HOLTEN - Binnen de kerken in Holten is een initiatief ont staan om te komen tot oprich ting van een praisegroep. Daarvoor is men op zoek naar zangers, zangeressen en muzi kanten die vanuit een christelij ke levensovertuiging hieraan willen meewerken. De te zingen liederen zullen komen uit de Evangelische liedbundel en uit Opwekking. Voor informatie of aanmelding kan contact worden opgenomen met: Ton Bannink, telefoon 0548-361029, e-mail: t.bannink@filtemet.nl RIJSSEN - Het kabinet heel besloten aan personen die o of na 1 januari 2006 de leeftij van 14 jaar bereiken, eenmali een gratis identiteitskaart t verstrekken. Dit houdt in da alleen personen geboren op c na 1 januari 1992 hier recht o hebben. Ook iemand die al in het bezit i van een nog geldige kaart of va wie de kaart is vermist dan we gestolen, kan een gratis pas aar vragen, wanneer aan de vooi waarden wordt voldaan voor d aanvraag van een gratis exerr plaar. LAREN - In zaal De Wippei aan de oude weg Laren-Holte wordt op Tweede Kerstda voor de zeventiende keer hi Kerstrockfestival gehouden. Dit jaar heeft de organisatie gc kozen voor een combinatie va bestaande bands en jonge regie nale groepen. Daarnaast is er ee zo breed mogelijk rockprograrr ma, wat altijd zorgt voor een gc zellige sfeer en een stampvoll zaal. Tussen 16.00 en 22.00 ui treden de volgende vijf band op. Co9, The Blue Monday: Landslip, The Nades en Nee Pr ma. De entree voor Kerstrock in D Wippert bedraagt 7 euro. De levende kerststal staat donderdag en maandag centraal bij kinderboerderij Dondertman. HOLTEN - Bij Kinderboerde rij Dondertman wordt hard gewerkt aan de achtste Leven de Kerststal die dit keer twee maal op de activiteitenkalen der staat: donderdag 22 en maandag 26 december. Nieuw element in de altijd sfeervolle rondgang door het bos is een dorpspleintje waar herders de geboorte van het Christuskind verkondigen aan de bevolking. Eenmaal aangeland bij de kantine treft men de kerstman aan met een kleinigheidje voor de kinderen. Op de veranda is een speciale hoek ingericht waar men zijn (klein)kinderen met Santa Claus op de gevoelige plaat kan zetten. Donderdag wordt het kersttafe reel uitgebeeld tussen 16.30 en 19.30 uur en op maandag Twee de Kerstdag kan men bij Don dertman terecht tussen 14.30 en 19.30 uur. Op vertoon van hun kaart betalen donateurs een en treeprijs van slechts één euro per persoon; niet-donateurs twee eu ro. Kinderen tot zes jaar hebben gratis toegang. De ingang van de kerststal is even voorbij de hoofdingang, nabij de hooiberg. Vandaar is er een wandeling over het traditie getrouw bijzonder sfeervol ver lichte terrein naar de stal en komt men onderweg herders te gen die hun schapen hoeden. Bij het bos verkondigt aartsengel Gabriël de geboorte van Jezus. Behalve Jozef en Maria met het kind in de kribbe en de wijzen die hun gaven aanbieden, is er in de stal een vertelster die meerde- DIJKERHOEK - De Grot Verwerping van schietvereni ging de Zaagmolen wordt dor derdag 29 december vana 20.30 uur in het Bonte Paar gehouden. Er zijn diverse activiteiten. B het ene héb je wat geluk nodi^ bij het andere komt vaardighei en concentratie goed van pas. Z is er dit jaar onder meer boog schieten, doldarten en compu ter(analyse) schieten. Natuurlijk is er het Rad va Avontuur. Hoofdprijs van de avond is hc halve varken. HOLTEN - Er werden maan dag 12 december in Holte dertien personenauto's open gebroken. Deze auto-inbraken vonde plaats aan de Churchillstraa Canadastraat. Nagelhoutstras en aan het Mossinkserf. Voorna melijk autoradio's werden weg genomen. HOLTEN - Op meerdere loca ties in Rijssen en Holten wer den afgelopen week de knop pen van hortensia's geknipt. In Holten vond dit plaats aan d Gaardenstraat en in Rijssen aa de Elsenerveldweg. Eventuel getuigen kunnen contact opne men met de politie. Waarschijn lijk gebruiken de daders d knoppen als drugs. HOLTEN - Sporthal 't Mos- sink staat woensdag 28, don derdag 29 december en zater dag 14 januari in het teken van het kerstzaalvoetbal voor pupillen. De algehele organisatie is in handen van Blauw Wit *66, ter wijl VV Holten op woensdag 28 december de dagelijkse organi satie voor haar rekening neemt. Donderdag 28 december en za terdag 14 januari zijn voor Blauw Wit "66. Blauw Wit en Holten organise ren om en om jaarlijks dit twee dagen durende evenement, maar moeten de kosten hiervoor in middels zelf dragen. Het toer nooi is echter zo'n succes dat een derde dag voor de oudste pupillen noodzakelijk is geble ken. Op zaterdag 14 januari 2006 spelen zij hun toernooi in 't Mossink. De eerste wedstrijd begint om 8.30 uur. Op woens dag 28 december en donderdag 29 december beginnen de eerste wedstrijden om 9.00 uur. HOLTEN - De gemeenten Hel- lendoorn, Rijssen-Holten en Wierden werken op verschil lende vakgebieden samen. Een van de onderwerpen is de ge zamenlijke inkoop van pro ducten en diensten. Om op een efficiënte manier de schoon maak van de gemeentelijke ge bouwen tc regelen en in te ko pen zijn deze drie gemeenten overgegaan tot een gemeen schappelijke aanbesteding hiervan. De aankondiging van de drie ge meenten is 5 december verzon den naar het bureau voor officië le publicaties van de Europese gemeenschap. Het gaat om de aanbesteding voor de schoon maak van alle gemeentelijke ge bouwen voor de periode 2006 tot en met 2010. Het schoonmaakbestek is opge deeld in de volgende percelen met daarbij aangegeven de bruto te reinigen vloeroppervlakte, in clusief glasbewassing: perceel 1 Rijssen-Holten met 11.250 vier kante meter: perceel 2 Hellen- doom met 19.000 vierkante me ter: perceel 3 Wierden met 7.500 vierkante meter. Om met name ook de lokale be drijven voor deze aanbesteding uit te nodigen kan een kandidaat inschrijver op één of alle perce len inschrijven. De gemeenten nodigen belang stellenden uit om op deze aanbe steding te reageren Voor in schrijving op deze aanbesteding kan men zich melden bij W. Maasse van den Brink van de firma Vilico Noord BV, Postbus 171, 7600 AD in Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5