Politie vindt bij Ochtendgloren wapens en drugs Zee van licht in de duisternis 3VO Holten schrikt van snelheidsovertredingen Twente^ Holtens Nieuwsblad I Opcenten nieuwbouw graag voor Dijkerhoek Met 114 kilometer per uur over vernieuwde Dorper dijk LEI OP! VRIJDAG VALT DE TWENTE HOGEROP BEWAARSPECIAL BIJ U IN DE BUS! Kinderen laten kaarsen branden bij alle graven Wedden dat het tussen ons helemaal dickt? In dit nummer... Weekendweer KORTINGSPA Bericht voor onze adverteerders Donderdag 22 december 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat RIJSSEN - Hagel en sneeuw teisterden de samenwerkende opsporingsorganisaties, die in de nacht van vrijdag 16 op za terdag 17 december op de Al in de gemeente Rijssen-Holten voor de vijftigste keer de actie 'Ochtendgloren* hielden. In beide richtingen werden be stuurders gecontroleerd op het ge bruik van alcohol en andere over tredingen. Er werden 848 perso-, nenauto's en 45 vrachtauto's aan gehouden. Voor de duur van de controle was deze locatie aange wezen als veiligheidsrisicogebied en vonden er preventieve fouille ringen plaats. Èn automobilisten werden met behulp van radar ge controleerd op snelheid. De bestuurders werden tussen half elf vrijdagavond en half vijf zaterdagmorgen naar de parkeer plaatsen Bolder en Struik geleid, waar zij in eerste instantie een blaastest aflegden. Bestuurders die teveel alcohol hadden gedron ken ondergingen ter plaatse een ademanalyse. Een drugshond met begeleider en drugsexperts van de Regiopolitie maakten het moge lijk om verdovende middelen te onderscheppen. Een scanmobiel van de Douane scande bagage op onder andere wapens. In totaal waren zo'n 110 agenten en veilig heidsmensen ingezet. Bijna twin tig keer werden kleinere hoeveel heden verdovende middelen aan getroffen. Bij een verdachte werd een kleine hoeveelheid wiet aan getroffen in combinatie met een kleine hoeveelheid cocaïne. Te- HOLTEN - De Canadese Begraafplaats wordt zater dag 24 december verlicht door kaarsen die bij elk graf zullen branden. Stichting Viering Nationale Feestdagen nodigt iedereen uit om zaterdag 24 december om 16.30 uur aanwezig te zijn bij het plaatsen van de brandende kaarsen. Schoolkinderen zullen onder muzikale begeleiding van midwinterhoornblazers en doedelzakspelers bij elk graf een kaars zetten. Deze herdenking is heel infor meel. Na een inleidend woord, zal slechts het licht en de mu ziek de boventoon voeren. Gezien de grote opkomst vo rig jaar is in overleg met de gemeente het volgende beslo ten: vanaf 15.00 uur is er slechts eenrichtingsverkeer mogelijk van en naar de Cana dese begraafplaats. Men kan via de Molenbelterweg, Hol- terbergweg naar boven. De Wullenbergweg, tegenover het Losse Hoes is eenrich tingsverkeer. Men dient de aanwijzingen van de verkeers regelaars op te volgen. Ook in verband met het parkeren. Na afloop gaat men via de Eekhoornweg, Nijverdalse- weg en de Forthaarsweg weer richting dorp. De organisatie vraagt iedereen zoveel mogelijk per fiets of lopende naar de herdenking te komen. DIJKERHOEK - Gemeente belang Rijssen-Holten heeft tijdens een commissievergade ring gevraagd of de opcenten, die vrijkomen bij de nieuw bouw in Dijkerhoek, niet ge bruikt kunnen worden voor activiteiten in de plaats zelf. Het geld zou volgens Ab Hof huis bijvoorbeeld gebruikt kun nen worden voor het vergroten van de zaal in gebouw Bethanië. 'Dijkerhoek zit al een tijd verle gen om een grotere ruimte en het past mooi binnen de Kulturhus- gedachte.' Ook zou het een optie kunnen zijn de opcenten te gebruiken vooreen rotonde bij Dijkerhoek, waar Gemeentebelang groot voorstander van is. 'Op de Deventerweg wordt vaak hard gereden, ook al controleert de politie er regelmatig', zegt Hof huis, die ook secretaris is van 3VO Holten. 'Als ze de controle wagen zijn gepasseerd, gaat de gaspedaal weer in.' Wethouder Wim Stegeman gaf echter aan dat het hier om een provinciale weg gaat, zodat de gemeente er weinig bemoeienis mee heeft. Hofhuis vindt echter dat het initiatief juist wel bij de gemeente ligt: 'Als de gemeente het aankaart bij de Provincie en bereid is wat geld daarvoor te re serveren, zal de Provincie veel eerder bereid zijn om een onder zoek te starten naar de mogelijk heden van een rotonde. Als de gemeente niets doet, kun je van de Provincie nog minder ver wachten.' Ook zou volgens hem onderzocht kunnen worden, of voor dit soort projecten geen subsidie te krijgen is. Bij 1Vventeverzekeringen.nl verzeker je alles 100% digitaal, 100% betrouwbaar en gemiddeld 12% goedkoper. lVventeverzekeringen.nl. Zeker online. T«vent verzekeringen ril Zeker online gen deze verdachte werd proces verbaal opgemaakt; de verdoven de middelen werden in beslagge nomen en de Recherche Twente onderzoekt de zaak verder. Er werd een Nunchakuwapen in be slag genomen (boete 225 euro) en er werd een mes in beslag geno men. Bij één verdachte werd in de broeksband een imitatie vuurwa pen aangetroffen. Dit wapen was niet van echt te onderscheiden en was zonder meer voor afdreiging geschikt. De eigenaar werd aan gehouden en overgebracht naar het bureau van politie te Almelo en daar opgesloten. Een andere verdachte stond gesignaleerd voor 372 euro openstaande boe tes. Flij kon dit bedrag niet beta len, werd daarop aangehouden en opgesloten in het bureau van poli tie te Almelo. Deze man verkeer de ook nog eens onder invloed van alcohol, had een ontzegging van de rijbevoegdheid en was in het bezit van een ongeldig ver klaard rijbewijs. Lees verder op pagina 8. HOLTEN - Met bevrijdingsdag worden straten en huizen versierd, maar ook rond kerst weten velen van hun woning een gezellige boel te maken. Sommigen houden het bij wat lichtjes in een sparrenboom, maar anderen versieren hun hele huis, zowel binnen als buiten, met licht. Het levert sfeervolle plaatjes op. Omdat het ongeorganiseerd is, bestaat er geen lichtroute voor auto's. Eigenlijk jammer, want op die manier valt er behoorlijk wat te genieten, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - 3VO Holten is ver rast en geschokt door het grote aantal overtredingen van de snelheidsbeperkingen in Hol ten en naaste omgeving. In een tijdsbestek van slechts een week constateerden de leden van 3VO dat er vooral op de toegangsroutes naar het dorp en op enkele belangrijke we gen talrijke keren sprake was van een overschrijding van de daar geldende maximumsnel heid. Het gaat hier met name om wegen met een beperking tot een snelheid van 30 of 60 kilometer. 'De sinds enkele jaren geldende limieten zijn kennelijk nog niet voldoende 'ingeburgerd' of be ter gezegd: de bestuurders van motorvoertuigen hebben zich de beheersing van de toegestane snelheden onvoldoende eigen gemaakt', constateert 3VO Hol ten. De momenten dat 3VO met be hulp van de door de politie be schikbaar gestelde zogenaamde 'Iasergun' zich langs de invals wegen en belangrijke doorgaan de verbindingsroutes posteerde, lagen ongeveer tussen "s mor gens twaalf uur en 's middags vijf uur. Enkele malen werd de snelheid ook tegen de avond ge noteerd. Overigens moet uitdrukkelijk worden vermeld dat de passan ten die in overtreding waren niet met de consequenties van hun rijgedrag op dat tijdstip zullen worden geconfronteerd. 3VO heeft namelijk niet de taak zich min of meer beschermd denken door de daar geldende aanpassingen, te verongelukken. Helaas blijkt dat ondanks de aanzienlijke investeringen ter verbetering van de veiligheid er nog steeds medeburgers zijn die het begrip verkeersvaardigheid met moeite in de praktijk kun nen hanteren'. 3VO Holten wil hen daarbij graag van dienst zijn. Enerzijds door het voortdurend attent blij ven op de ontwikkelingen in het, anderzijds door het geven van informatie over actuele proble matiek. Pagina 3 De buitengewoon opspo ringsambtenaren worden uit gerust met C2000-porto- foons. Zo zijn ze snel bereik baar. Pagina 5 Leemans Speciaalwerken onderzoekt het munitieter rein op Twenhaarsveld. De eerste bommen zijn ontdekt. Pagina 8 Tien Holtenaren vliegen naar het Afrikaanse Bedanda om daar te werken aan enke le projecten. HOLTEN - Wat regen of mot regen. Vrijdag en zaterdag veel bewol-1 king en nauwelijks zon, nog wel zacht met 8.0 graden als maxi mum bij een westen wind. Eerste Kerstdag wolkenvelden en wat zon, er kan nog een bui vallen. Temperatuur rond de 6.0 graden. Op Tweede Kerstdag stroomt koudere lucht over ons land uit doordat de wind dan uit noord tot noordoost komt. 27 december t/m 5 januari BLOEMENDAL FIETSPLUS Bamsweg 3 - Rijssen telefoon 0548-51 22 17 Autobedrijf Dries Willems ^Staat ni s 3°r*fiSrj Ondanks de aanpassingen in de Dorperdijk, wordt daar veel te hard gereden. Ook wanneer er drommen scholieren fietsen, (foto: Sander Scheperman) overtreders aan te houden of eventueel té verbaliseren. Ook worden er geen gegevens van kentekens genoteerd of doorge geven aan de politie. De handha ving van de wet behoort immers alleen tot de opdracht van de laatst genoemde instantie. Uit de resultaten blijkt dat men in de 30 kilometer zones zoals de Jeurlinksweg, Dorpsstraat, 12 tot 100% echte korting (als bijlage van de.WeekendKrant) Kolweg en op de parallelweg van de Rijssenseweg het niet zo nauw neemt met de daar gelden de limiet. De snelheden varieerden van 49 tot 68 kilometer. Op de Aal- tinksweg en Larenseweg lag het gemiddelde rond de 65 kilome ter. 'De absolute kampioen was een dorpsgenoot die op de onlangs gereconstrueerde Dorperdijk, w aar een snelheidsgrens van 60 kilometer is voorgeschreven, met 114 kilometer per uur 'een persoonlijk record' vestigde. Het negeren van de verkeersre gels, die in de grond van de zaak 'een afspraak" van alle wegge bruikers zijn. is een sterk te ver oordelen en laakbare houding', aldus 3VO-Holten. 'Voetgangers, fietsers en mede automobilisten lopen het onno dige risico op een weg, waar zij SPECTACULAIRE KERSTSHOW! Nu in onze sfeervolle showroom: de nieuwe Ford Fiesta! 28, 29 30 DECEMBER Geopend van 10.00-19.00 uur Dries Willems Holten www.drieswillems.nl Ke,ze's*veg 70. 7451 PG Heifer.. Tel. (0548) 36 19 00 In verband met de nieuwe vormgeving van onze titels per 1 januari verzoeken wij u uw advertentiemateriaal gedurende de eerste drie weken in 2006 24 uur eerder aan te leveren ten op zichte van de sluittijden 2006 Wij zorgen er dan voor dat uw advertentie optimaal tot haar recht komt WGGGNGR huis-aan-huiskranten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als le/er van het Holtens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdelina Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Sieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) mmm r-e

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1