Fietsen over Holterberg voor gehandicaptensport rrrrer Dart wedstrijd om Gouden Keun Eerst vertellen we wat er in Twente is verbeterd... Twents 0 Uislagen handbal owige teams mm Erik Davids zilver bij NK Enduro Êk Kijk voor meer cadeautips van Sinterklaas op: I t O P O Fischertoernooi Amidementen Kulturhus Nid zet sneeuwfrees in Verlispunt schaers hu hanriha bij handbal Nieuwsgierig? Raadpleeg regelmatig www.twents.nl ...daarna gaat u gratis op reis. - v R vlA uov •K IM rurrn.n SportAgenda W Holten uit naar Heeten Blauw Wit naar EGW Handbal thuis Dondert 1 december 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTI- SGP, VVD en ChrU hebben gezamenlijk twee amendoiten voorgesteld, die beide zijn aangenomen. Hier door kchet Kulturhus op losse schroeven te staan. Eerste aidement van SGP, VVD en ChrU (aangenomen tij dens beiingsvergadering van 18 november, met 13 tegen 12 stemme De ondctekenden stellen het volgende amendement voor: De gemte dient, voordat er financiële middelen worden inge zet c.q. -serveerd, eerst duidelijkheid te geven over de (on)mo- gelijkhe betreffende de grote zaal. Daarbijnt de gemeente met de volgende zaken rekening te houden: a. De kc en huurmogelijkheden. b. De oikkelingen bij de betrokken kerken. Voor wetreft gebouw Irene moet het volgende blijken: c. Gebolrene moet tegen geringe kosten te verwerven zijn. d. De eoitatie dient zo goed als zonder tekorten te kunnen plaatsvin en deelname van de intentieverklaarders dient gega- randeeri kwantitatief voldoende te zijn. e. Concrende zaalaanbieders moeten onvoldoende alternatief bieden. Het daa volgende amendement van SGP, VVD en ChrU (aan- genomaaandag 28 november). De ondergetekenden stellen het volgencnendement voor: Vanuit Vitens-gelden 119.000 euro beschikbaar te stellen als strategii reserve. Toeliep: zojuist is ons amendement over het Kulturhus aange nomen lat heeft ook financiële gevolgen. Via de rotingswijziging was voorgesteld om voor het Kultur- hus-coot vanuit de Vitens-gelden in totaal 119.000 euro be- schikbae stellen. Deze rrelen kunnen nu (of later) een bestemming krijgen als reserveer de strategische projecten (waaronder Kulturhus). HOLT - Ze hadden het maar druk de afgelopen dagen, de mensean Nido, leverancier van sneeuwploegen en zouts- trooieDm de levering van deze apparaten ging het niet zo zeer. 1 om de serviceverlening aan de sneeuw- en glad- heidsbrijders, die door het hele land worden geleverd aan gemeen, provincies, rijkswaterstaat. Al dïoaraten moesten collectief worden ingezet en draaiden op voberen om wegen enigszins sneeuwvrij te maken. En dan moet eel eens een monteur bij komen. Volgens commercieel- directeRudi Rosenkamp. die tevens verantwoordelijk is voor de senafdeling. was het flink druk. 'Maar d te overzien. De organisatie zit goed in elkaar. Men is op elk.ingespeeld en hoewel het hard werken was, was er geen reden paniek. Twintig monteurs cn de mensen in de werkplaats warem het werk en dat ging eigenlijk het weekend zo door. De menseebben lange dagen gemaakt, wantje moet natuurlijk pa raat bfen. Ondanks alle files hebben onze monteurs de plekken waar snee gevraagd werd, toch kunnen bereiken. De monteurs zijn wiachtig in de regio en dat scheelt natuurlijk. Het drukst was hn Oost-Brabant, Gelderland en Overijssel. Daar viel de meestieeuw." "Bijzcerheid was dat we na twintig jaar weer een sneeuwfrees hebbengezet. Zo'n apparaat blaast de sneeuwbuiten weg. De frees iu ingezet om langs de A 50 tussen Arnhem en Apeldoorn de enoe sneeuwwallen weg te werken. Dat gebeurt 's nachts en zal ze' nog tot woensdagnacht duren." HOLTI - Handbaldames 2 won deitwedstrijd van SC Overweging. Holten irtte goed en met ge- concentrd spel vanuit een ge sloten censie werd gebouwd aan eenoorsprong die bij rust 4-11 be^eg. Na rust bleef Hol ten sterr, maar speelde men te slordiglolten behield het ini tiatief twist de wedstrijd met 10-15 tvinnen. Dames speelde gelijk tegen CVO 3r een rommelige wed strijd n een warrig fluitende scheidschter kreeg Holten vol doende msen. Daar werd ech ter van tl tot tijd slordig mee omgesprgen. Na de rust (6-5) kwam Hten op 9-9 gelijk. Op dat momt corrigeerde de man in het zvt tot ieders verbazing de stand 19-8. Holten hield het hoofd erj, maar wist niet ver der te keen dan een 11-11 ge- lijk spel.f had het toch een 11- 12 winstoeten zijn. De man in HOLTE - Het eerste team van de Staakvereniging Hol ten, heeftaar derde wedstrijd van het izoen niet in winst kunnemizetten al zag het daar teg HEC 1 (Haaksber gen) zeeang wel naar uit. Holten kam al snel op voor sprong (2-U/2) maar die had cigenlijlgroter moeten zijn. Bas van eek en Ben van de Griendt vten hun partij wel tot winst te fcngen maar het gelij ke spel v Dick van der Knaap en de vdespartij van Gerrit Stevens üden beiden een half punt me moeten opleveren. De laatstgaf ineens een toren weg. ToeJim Klinge de winst incasseee leek Holten het winnendnad te volgen. Cees 01 ij nanfón remiseaanbod aan (4-2) tervl hij juist op dat mo ment welht voor de winst had kunnen an maar gezien de stand ope resterende borden wel begrielijk. Helaas ging het daar flinnis. Gerrit Luggen- horst behdelde een eindspel verkeerdi verloor. Hetzelfde gebeurdëon van Oijen die in een tota gewonnen stelling een torer/eggaf. In plaats van een mogjjke 6-2 werd het nu dus 4-4. het zwart wist het niet meer. Na een wat mindere start kwam meisjes BI steeds beter op stoom tegen SDOL. Na de rust (6-4) was er geen houden meer aan en liep Holten uit naar een overtuigende 22-10 zege. Meisjes B 2 deed het goed tegen Voorwaarts 4. Aanvallend werd leuk gespeeld en verdedigend zat het goed dicht. Via een 10-3 stand bij rust werd een ruime 19- 8 overwinning op het bord gezet. Meisjes C 1 speelde een leuke wedstrijd tegen het lager ge plaatste Schalkhaar. Holten greep overtuigend haar kans en won ruim met 19-3. Meisjes C 2 kon het niet bolwer ken tegen SDOL 2. De gasten uit Luttenberg waren sterker en wonnen met 2-14. Kwiek 2 was een maatje te groot voor Meisjes D. Via een 1-7 stand bij rust werd met 2-17 ver loren. HOLTEN - Dc Stichting Hol terberg Classic houdt in sa menwerking met de Rotan- club Hellendoorn-Nijverdal e.o. en de Wielervereniging Holten, op zondag 15 januari voor de vijfde keer een ATB- tocht over de Holterberg. Naast een groot aantal individu ele deelnemers zullen ook dit keer teams van bedrijven en in stellingen onder begeleiding van wielerlegendes als Leontien van Moorsel en Rob Harmeling de berg doorkruisen. Een evene ment met een bijzondere positie ve uitstraling, waarbij dit jaar het financieel ondersteunen van de activiteiten van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten cen traal staat. De individuele rijders kunnen starten vanaf het tenniscomplex van Tennisclub Holten, Valken- weg 6. Men kan starten tussen 9.00 en 11.00 uur en kiezen tus sen 30 of 50 kilometer. Voor de langste afstand is wel een be hoorlijke conditie en ervaring vereist. Het dragen van een helm is verplicht. Tot 10 januari en op de dag zelf kan men zich als deelnemer laten inschrijven. Het inschrijfgeld voor de individuele deelnemers is 10 euro. Dit is in clusief een herinnering, een ver zekering en consumpties en komt geheel ten goede aan de het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten Naast de individuele rijders kun nen bedrijventeams van maxi maal acht deelnemers meedoen. De teams fietsen, na een intro ductie van de gerenommeerde wielercoryfee. Leontien van Moorsel. onder begeleiding van haar en bekende (oud-)wielren- ners of andere (oud-)topsporters of ervaren toerfietser door Na tionaal Park De Sallandse Heu velrug. De netto-opbrengst van dit eve nement gaat geheel naar het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten. Voor algemene informatie over de toertocht kan men terecht bij: Nico van der Meer. telefoon: 0575-490080 of 0548-361745. E-mail: Lekker crossen op de Holterberg en nog voor een goed doel ook. (archieffoto Johan Bolink) HOLTEN - Door het slechte weer ging de handbaltopper tussen Leerkes/ Haarle en Hol ten op zaterdagavond niet door. Het slechte weer was er mede oorzaak van dat de scheidsrechters niet tijdig aan wezig konden zijn. Op de zondag gingen de wed strijden wel door. De heren speelden uit tegen het op de tweede plaats staande Erix uit Lichtenvoorde. Holten had slechts de beschikking over een wissel in de persoon van Mat Oldenmenger van de B jeugd. Erix heeft een makkelijk scoren de ploeg en dat bleek ook van daag. Binnen twaalf minuten had Erix al tienmaal gescoord. Holten speelde echter geconcen treerd en wist aan te haken. Bij rust stond er een 15-11 voor sprong voor Erix op het bord. Na rust bleef Holten goed tegen stand bieden. Ook na een rode kaart voor Andy de Jong. Uitein delijk miste Holten te veel kan sen om het de thuisploeg lastig te blijven maken. Erix wist met de nodige moeite de winst met 26-23 in eigen huis te houden. Ondanks de nederlaag overheer ste het positieve gevoel over het vertoonde spel dat perspectief biedt voor de komende ontmoe tingen. HOLTEN - In de finale van de eerste wedstrijd van het dart- toernooi om het Gouden Keun wonnen Marco van Menum en Mark ten Wolthuis met 4-1 van Bert Jan Schaapherder en André Schuchard. Deze eerste wedstrijd bij Bierlo- kal am Bahnhof werd druk be zocht. 34 deelnemers hadden zich ingeschreven. Door middel van loting werden de deelne mers gekoppeld en verdeeld over vier poules. Na de poule wedstrijden werd overgestapt naar het knock-outsysteem in de winnaarsronde en de verliezers ronde. In de finale van de verlie zersronde waren Jan Deijk en Remco Wissink met 4-3 net te sterk voor Henk Potman en Er- win Haverslag.Om de derde/ vierde plaats in de winnaarsron de waren Bert Blaauw en Ro nald Noteboom een maatje te groot voor Seino Voortman en Gerwin Holmer (3-0).In finale van de winnaarsronde waren Marco van Menum en Mark ten Wolthuis net even te sterk voor Bert Jan Schaapherder en André Schuchard.De uitslag ziet er als volgt uit: eerste prijs: Marco van Menum en Mark ten Wolthuis; tweede prijs: Bert Jan Schaap herder en Andrc Schuchard: der de prijs: Bert Blaauw en Ronald Noteboom; eerste prijs verlie zersronde: Remco Wissink en Jan Deijk. De hoogste finish was voor Jan Deijk (146: 3x20, 3x18 en 2x16). De maximale score van 180 werd gegooid door Robin Koning (lx) en Bert Blaauw 2x). De volgende wedstrijd zal wor den gehouden op zondag 22 ja nuari bij 't Bonte Paard in Dij- kerhoek. Voor meer informatie over het Gouden Keun dartstoemooi kijk op: www.goudenkeun.tk HOLTEN - De eerste ronde van het Fischertoernooi werd maandag gespeeld. Het werd een duidelijke aangelegenheid. Jim Klinge werd eerste met 11 uit 11 en Dick van der Knaap werd tweede met 10 uit. Dick verloor dus van Jim. De rest volgde op eerbiedige achters tand. 1. Jim Klinge 11,2 Dick van der Knaap 10, 3. Ben van de Griendt IV2, 4/5. Gerrit Luggenhorst en Ton van Oijen 6V2, 6/7. Bas van Beek en Jan Scheperman 6, 8. Henk Jongman 5'A, 9/14. Dinant van Beek, Teun Scheurwater, Henk van Beek. Rob Gervedink Nijhuis, Roelf de Jonge en Karl- Heinz Leisten 5, 15. Alrik Bal- tus 4'A, 16/17 Dick van de Griendt en Bertus van Beek 4. 18. Cees Olij 3'A, 19. Ronald Klein Teeselink 3 en 20. Johan Klein Teeselink 2 Connexxion blijft tot minstens 2015 uw vertrouwde vervoerbedrijfDat heeft nogal wat voordelen, want Connexxion gaat Twents. Vanaf 11 december rijden er in Twente nieuwe bussen met het zo bekende Twentse rood. Maar er verandert nog meer. Zo is er een verbeterde dienstregeling en het voordelige Twents tarief. Probeer Twents gratis! We willen u graag de vele verbeteringen laten ervaren. Daarom ontvangt u deze week een folder thuis met een gratis probeerkaart. Geen folder ontvangen? Kijk op www.twents.nl of bel met Klantenservice 0900 2666399 (lokaal tarief). HOLTEN - Erik Davids eindigde bij de Ne derlandse Kampioenschappen Enduro in de klasse C op de tweede plaats, achter F.rwin Plekkenpol. De wedstrijd in Borculo schreef hij overigens wel op zijn naam. De endurowedstrijd in Borculo, de kampioens wedstrijd, werd vrijdag na twee ronden stilge legd. Het was bitter koud én de rijders zaten ver kleumd en met bevroren vingers op de motor. Toen ruim de helft van het parcours afgelegd was, besloot de organisatie de wedstrijd te stop pen. Davids stond toen als eerste genoteerd en kreeg er drie punten bij. Een stille hoop voor dc Holtenaar was dat de wedstrijd van zaterdag wel door zou gaan. Maar zaterdag waren de weer somstandigheden dusdanig dat al de wedstrijden van die dag niet doorgingen. Met de Borculose wedstrijd sloot Davids een goed seizoen af. (ar chieffoto: Johan Bolink) is een service van Connexxion Naomi Campbell Eau de Toilette 50ml Showergel 200ml Mexx lee Touch man Eau de Toilette 30ml Showergel 200ml Gabriela Sabatmi Eau de Toilette 60ml Showergel 200ml lowc e-,.-.. Laura Biagiotti Laura Eau de Toilette 50ml Bodycream 150ml Mexx woman Eau de Toilette 60ml Showergel 200ml Laura Biagiotti Roma Uomo Eau de Toilette 125m! Deospray 150ml die bij jou Verkrijgbaar bij parfumerie, drogist en warenhuis Blauw Wit Zaterdag 3 december EGW I - Blauw Wit 1. 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Blauw Wit 2 - Juliana'32 2, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Juliana'32 4. 14.30 uur; Achilles E. 3 - Blauw Wit 4. 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 5 - Juliana'32 8. 14.30 uur; Blauw Wit 6 - Elspcct 5. 14.30 uur: Blauw Wit Al - De Zweef A2. 12.45 uur: Diepen veen BI - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 12.45 uur): Rohda Raalte B4 - Blauw Wit B2, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur): Blauw Wit Cl - Overwetcring C2, 10.30 uur; Blauw Wit C2 - De Zweef C3, I 1.30 uur: Ma- riënheem Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Blauw Wit El - Blauw Wit E2. 10.30 uur: Blauw Wit E2 - Blauw Wit El. 10.30 uur: Blauw Wit E3 - Blauw Wit Fl. 10.30 uur: Blauw Wit Fl - Blauw Wit E3, 10.30 uur: Blauw Wit F2 - Blauw Wit F3, 9.30 uur: Blauw Wit F3 - Blauw Wit F2. 9.30 uur; Blauw Wit F4 - Witkam pers F4, 9.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 2 december RDC 2 - Blauw Wit 2, 21.30 uur (vertrek 20.45 uur) VV Holten Zondag 4 december Heeten 1 - Holten 1, 14.00 uur (vertrek 11.45 uur); RDC 3 - Holten 2, 12.15 uur (vertrek 11.00 uur); SOS 3 - Holten 3. 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); PH 7 - Holten 4, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Holten 5 - WVV'34 7, 9.00 uur; Holten 6 - Wierden 8, 9.00 uur; De Zweef 11 - Holten 7, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur): Diepenheim 4 - Holten 8, 10.00 uur (vertrek 8.59 uur): Holten 9 - Hengelo 4. 10.45 uur; Omhoog DA1 - Holten DA1, 13.30 uur (vertrek 12.15 uur). Zaterdag 3 december Haarle 1 - Holten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur): Holten BI - RKSV BI. 14.30 uur; SVVN B2 - Holten B2. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten Cl - AZC Cl. 12.30 uur: Holten C2 - SC Rijssen Cl, 13.00 uur: Holten Dl - Heeten Dl. 11.00 uur; Hol ten El - HHC E2, 10.00 uur; Omhoog MB - Holten MB1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur): Broekland MB - Holten MB2. 12.30 uur (vertrek 11.30 uur). Handbal Zaterdag 3 december Nieuw-Heeten 2 - Meisjes BI. 15.30 uur: Meisjes C2 - HCD'97, 14.00 uur: Meisjes Dl - Plus/ Heeten 2. 14.45 uur. Zondag 4 december Dames 1 - SDOL. 13.10 uur; Heren - HV Reehorst, 12.05 uur; Dames 2 - Zwolle 3, 11.00 uur. HOLTEN - Als de weergoden het toelaten wordt zondag de uitwedstrijd tegen Heeten ge speeld. Na de afgelasting van afgelopen weekeinde is de wedstrijd in Heeten alweer de eerste wed strijd van de terugronde. Het du el in Holten werd destijds ruim schoots door de roodzw arten ge wonnen (5-0). Zowel Heeten als de VV Holten zijn een van de staartploegen van de vierde klas se H. Deze belangrijke wedstrijd in Heeten wordt gespeeld op het Gemeentelijk Sportpark en be gint om 14.00 uur. HOLTEN - Blauw Wit treft zaterdag in Gelselaar EGW. Deze ploeg werd vooraf tot een van de mindere ploegen in de vierde klasse gerekend. Echter, na de laatste resultaten weten alle ploegen dat deze te genstander met te onderschatten valt. De nummer twee van de ranglijst liet de drie punten aan de komende tegenstander van Blauw Wit. Wil Blauw Wit toch meer de blik naar de bovenste helft van de ranglijst richten dan zal deze wedstrijd gewonnen moeten worden. Echter, de ploeg weet dat dit niet zomaar gaat. De wedstrijd aan de Dries- senweg 25 in Gelselaar begint om 14.30 uur en staat onderlei ding van scheidsrechter A. Nie- beek. HOLTEN - Handbal Holten speelt zondag om 13.10 uur de derby tegen SDOL uit Lutten- berg. De dames van SDOL doen goed mee in de eerste klasse en staan momenteel op een vierde plaats. Het belooft een 'snelle' ontmoe ting te worden in sporthal 't Mossink. De heren spelen thuis tegen het onbekende Reehorst uit Ede.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7