www.huislijn.nl rolstoelers Route voor Holtens op platteland 'De wedstrijdopdrachten waren behoorlijk pittig' Op zoek naar een nieuwe woning Service Certificaat Leden stemmen voor fusie met Rabobank Twenterand Bijdrage minima hoger Rabobank Meer dan 20.000 woningen van 800 makelaars. weGeNeR Holtens Nieuwsblad Henk Kastenberg hoogste op kandidatenlijst CDA bij testamenten en familie Bijeenkomsten GLT0 Noord Midwinterwandeling over Herikerberg Seminar Müller over toekomst retailsector Opbrengst schaatsen Kerstdiner voor senioren Koffieochtend Intocht Sint in Nieuw-Heeten AMERSFOORT ALMELO DEVENTER HENGELO ZEIST ZUTPHEN ALTIJD GESLOTEN JAC HENSEN huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 HOLTEN - Henk Kasten berg, locatiedirecteur van de scholengemeenschap Reggesteyn, wordt de lijst trekker van het CDA in de gemeente Rijssen-Holten bij de komende gemeente raadsverkiezingen op 7 maart 2006. In een goed bezochte leden vergadering op donderdag avond 24 novèmber werd Henk Kastenberg door de le den unaniem gekozen. De kandidatenlijst met dertig namen werd door de leden ongewijzigd overgenomen. Op twee staat Harry Dul, ge volgd door drie Henny Kui pers. vier Gerdien Tigelaar- Vruggink. vijf Henk N ij - kamp. zes Jan Draaijer, zeven Isa Kahraman, acht Willy Beldman-Wegstapel, negen Jan Klein Horsman, tien Wim Markvoort en elf huidig wet houder Wim Stegeman, die voor de komende verkiezin gen kandidaat-wethouder is. www.netwerknotarissen.nl/httv CO 111T3 CtC 11 Schoolstraat 1 7475 AH Markelo T (0547} 36 13 82 E notarissen@heupink.verbcek.knb.nl Holtens Nieuwsblad DIJKERHOEK - LTO Noord Rijssen-Holten heeft deze win ter nog een aantal activiteiten op het programma staan. Donderdag 1 december 2005 HOLTEN - De voorronden van de wedstrijden voor vakkan jers, aanstormende talenten in verschillende vakken, zijn ach ter de rug. Het is nu wachten op de uitslag. Zowel Casper Nijen- huis, werkzaam bij Nido en Jan Nijsink. werkzaam bij Bemei. zijn redelijk tevreden over het verloop van de kanjcrwedstrij- den. Dat geldt ook voor de Hol tenaren Hans Coster en Rutger Grootewal, beiden studerend aan het ROC. De voorrondes van de beroepen- wedstrijden metaal, electro en CAD-tekenen werden vorige week gehouden. Vier dagen lang waren de in totaal 35 Overijsselse vakkanjers bezig met wedstrijd opdrachten. Casper Nijenhuis en Jan Nijsink hadden als wedstrijd- locatie de SMEOT in Hengelo. Hans Coster en Rutger Grootewal moesten naar het ROC in Cu ijk. In het hele land werden deze voorrondes gehouden en op 9 de cember worden de finalisten voor de landelijke titels bekendge maakt. Nijenhuis en Nijsink gingen aan de slag in het wedstrijdvak plaats constructiewerken. Nijenhuis, bij na twee jaar werkzaam bij Nido, moest een soort stortkoker ma ken. „Je krijgt een grote tekening en daarvan moet je een uitslag maken op plaatwerk. Dan moeten de delen uit het plaatmateriaal ge haald worden en gezet worden", vertelt hij. En dat lukte aardig. Nijenhuis deed al eerder mee met de Vakkanjerwedstrijden. „Mooi om te doen", zegt hij ervan. Bij Nido werkt hij overigens als las ser. „Wat ik tijdens de wedstrijd doe, hoef ik op mijn werk niet. Daar wordt alles al kant en klaar aangeleverd. Maar ik doe beide graag: het plaatwerken en het las sen." Zekerheid over de uitslag is er pas over ruim een week: „Het was in elk geval leuk om mee te doen", aldus Nijenhuis. „Het was goed geregeld bij SMEOT", ver telt Jan Nijsink, deels werkzaam bij Bemei en deels studerend. Ook hij ging op voor plaatcon structiewerken. Nijsink volgt de opleiding voor constructieplaat werker in Hengelo en zit in het derde jaar. Dit was z'n eerste Vakkanjerwedstrijd en dus stond hij verloopstukken te maken. „Het ging beter dan ik had ver wacht. Wat ik van de uitslag ver wacht? Dat weet ik echt niet, dat ga ik gewoon afwachten." Coster en Grootewal lieten hun kunnen zien bij het CAD-teke nen. Beiden zitten in het laatste jaar van de MBO op het ROC van Twente en studeren werktuig bouwkunde. Voor Grootewal waren het de eer ste Vakkanjerwedstrijden. Elke opdracht mocht vijf-cn-een-half uur duren. „De wedstrijdopdrach ten waren behoorlijk pittig. Er za ten een paar lastige dingetjes tus sen. Maar het was vooral hartstik ke leuk om te doen. Zulke dingen teken je niet elke dag: het was wel een uitdaging!" Hans Coster oordeelde eveneens positief over de wedstrijden: „Zoiets stimuleert je toch. En je steekt er iets van op. Het was een hele beleving." Allereerst had hij nog nooit gewerkt met het teken programma dat tijdens de wed- HOLTEN - De voorgenomen fusie tussen Rabobank Holten- Markelo en Rabobank Twenterand is door de ledenvergaderin gen op 28 november goedgekeurd. De aanwezige leden stemden unaniem in met het fusievoorstel van de beheerscolleges. De twee banken gaan met ingang van 1 januari 2006 samen verder als één bank onder de naam Rabobank West Twente. Patrick Kuster, algemeen directeur a.i. van Rabobank Holten-Mar- kelo en directeur commerciële zaken van de nieuwe Rabobank West Twente, is verheugd over de instemming van de leden. "De bank die na de fusie ontstaat, heeft een balanstotaal van 1,3 miljard euro en ruim tweehonderd medewerkers. Door deze schaalvergroting kun nen wij onze financiële dienstverlening nog verder uitbreiden en sneller inspringen op nieuw e ontwikkelingen. Wij gaan met vertrou wen de toekomst tegemoet." Beide banken zijn al druk bezig met de voorbereidingen voor de fusie. Medewerkers blijven zoveel moge lijk werkzaam op hun vertrouwde plek. Er zullen geen gedwongen ontslagen vallen, (foto: Sander Scneperman) MARKELO - De Midwinterwandeling wordt 11 december voor de zesde keer in Markelo gehouden. Georganiseerd door de Folkloristische Vereniging Markelo, oftewel de Markelose Boerendansers. De wandeling gaat door de prachtige omge ving van het dorp Markelo en onderweg kan weer genoten worden van de mooie natuur maar ook van verscheidene op tredens en demonstraties. Men kan kiezen uit vier afstanden. De basisroute is 7,5 kilometer en voert onder meer langs de al genoemde leemkuilen en de toren. Op de/.e basisioute zijn ook alle andere activiteiten te vinden. De wandeling kan uitgebreid worden met een extra lus van 1,5 kilo meter. Deze lus voert over de Herikerberg richting Goor met een prachtig uitzicht over de landerijen van Herike en Eisen. Men kan ook de tweede lus van 3 kilometer lopen, over de zuidelijke flan ken van de Herikerberg aan de andere kant van de Goorseweg. In het geheel kunt u dus kiezen uit de volgende afstanden: 7.5 kilo meter, 9 kilometer. 10.5 kilometer of 13 kilometer. De start is tussen 10.30 en 14.00 uur aan de Potdijk, bij het zwem bad, alwaar ook geparkeerd kan worden. Vanuit het centrum van Markelo kan men de borden hiernaar toe volgen. De entree be draagt 1,50 euro per persoon en kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Voor meer informatie: VVV Markelo, telefoon 0547- 361555 ofwww.folkloristische-vereniging-markelo.nl HOLTEN - Rolstoelers, men sen met een scootmobiel of speciale fiets kunnen vanaf mei 2006 zelfstandig een route fietsen door het buitengebied van de gemeente. Helen Staman, voorzitter van het Gehandicapten Platform Rijssen-Holten, nam vorige week een cheque van 1.250 eu ro in ontvangst van het Holten- se bedrijf Nido. De cheque werd uitgereikt door Han Leemhuis van Nido. Voor dat geld wordt, in samenwerking met USVA een route uitgezet en beschreven waar mensen met een beperking met hun ver voermiddelen als scootmobiel, handbike en aangepaste fiets zelfstandig gebruik van kunnen maken. De route wordt in en om Holten uitgezet en de afstanden zijn variabel. Mensen die deze route willen rijden, kunnen zich aanmelden bij USVA en daar staat dan de servicedienst klaar om in geval van technische of lichamelijke, mentale proble men hulp te bieden. Op deze wijze kunnen de deelnemers, als ze dat willen, geheel zelf standig op pad. Het was glad op de wegen in het buitengebied vorige week vrijdagmorgen. Niet iedereen kon het bedrijf USVA aan de Sangeldijk op de vastgestelde tijd bereiken. Maar in de loop van de morgen werd het aardig HOLTEN - De raadsleden M. Tijhof-Zwijnenberg (PvdA) en G. Tigelaar-Vruggink (CDA) dienden tijdens de begrotings vergadering een amendement in waarbij de bijdrage voor minima voor maatschappelij ke participatie met 10 euro verhoogd wordt en alle volgen de jaren met de inflatiecorrec tie. Het gaat om de verhoging van de bijdrageregeling maat schappelijke participatie, schoolgaande kinderen en duurzame gebruiksgoederen. „Minima hebben recht op onaf hankelijkheid en sociale contac ten", stelden de indieners. „Door het loslaten van de kop- Leemhuis overhandigt de cheque aan het Gehandicaptenplatform, (foto: Sander Scheperman) vol in de kantine, waar zich af vaardigingen van de gemeente, van 3VO. van het Gehandicap ten Platform, van Nido en van USVA verzamelden. Dat de Ni- do-cheque naar dit doel zou gaan, was op initiatief van Elly Gjaltema, die als medewerker de kerstkaartenactie van Nido kende: voor deze jaarlijkse ac tie kunnen medewerkers goede doelen indienen. Gjaltema bracht het Gehandicapten Plat form onder de aandacht èn deze activiteit. ,,We sturen al jaren lang geen kerstkaarten. Het peling is er de afgelopen twee jaren geen inflatiecorrectie toe gepast op de hoogte van de bij drage maatschappelijke partici patieregeling, wat neerkomt op een lastenverzwaring voor de mensen met de laagste inko mens. Het is onacceptabel dat de financiële positie van mensen met een minimuminkomen ver slechtert." De verhoging van de bijdrage gaat de gemeente 16.000 euro kosten. Het amen dement werd raadsbreed gedra gen. Wethouder H. ter Keurst noemde de motie van alle inge diende de meest sympathieke. „Dat komt omdat ie door vrou wen is ingediend", reageerde Tigelaar-Vruggink ad rem. geld dat we daarmee uitsparen gaat naar goede doelen. En dit jaar kozen we voor dit doel", aldus Leemhuis. Helen Staman, voorzitter van het Gehandicap ten Platform Rijssen-Holten, overhandigde op haar beurt Han Leemhuis een groot formaat kerstkaart als dank. Willem Kamps van USVA was blij dat deze initiatieven door bijdragen een 'push' krijgen. USVA gaat de route uitzetten, beschrijvingen maken, de rou tes op kaart uitgeven en inkleu ren zodat mensen met een spraakstoornis ook aan kunnen geven waar zij zich bevinden. HOLTEN - Twee weken gele den schaatsten 157 leerlingen van de groepen vier tot en met acht van basisschool de Regenboog vol enthousiasme hun rondjes op kunstijsbaan De Scheg bij Deventer. De kinderen hebben intussen hun rondjes met hun sponsoren 'afgerekend' en brachten samen een recordopbrengst van 4733 euro bij elkaar voor watervoor zieningen in Afrika. Eerdere ja ren is er nog nooit zo'n hoog bedrag bij elkaar geschaatst. strijd gebruikt werd. Maar er mocht vooraf wel mei het pro gramma geoefend worden. „Zo'n tekening maak je op hon derdsten -van millimeters nauw keurig en zo duidelijk, dat het getekende werkstuk in werk plaatsen waar ook ter wereld ge maakt kan worden", vertelt Coster. ..Wat ik van de uitslag verwacht? Nou. ik denk niet dat ik in de top vijf sta. Maar ik denk ook niet dat ik laatste ge worden ben." Er wordt 26 januari een excursie gehouden naar de Boldershoek en de Grolschfabriek. Gezamenlijk met de bedrijfsver eniging wordt 7 februari een le denavond gehouden. Iemand van de Gezondheidsdienst voor Dieren is als gastspreker uitge nodigd. De jaarvergadering staat voor 20 maart gepland. Na de vaste pun ten, zal een spreker van de Sti- gas vertellen over veiligheid op en rond de boerderij. Al deze avonden beginnen om 20.00 uur en worden gehouden bij Het Bonte Paard in Dijker- hoek. HOLTEN - De commissie Kerstdiner voor Senioren ver zorgt vrijdag 16 december van 15.00 tot 19.00 uur een kerst diner. Deze wordt gehouden in het 'restaurant' van Diessen- pias. Het diner is bedoeld voor zelf standig wonende ouderen vanaf 65 jaar en dus niet voor de be woners van Diessenplas. Ook de bewoners van de aanleunwonin gen zijn uitgesloten van deelna me. Voor hen bestaat er de mo gelijkheid om op Eerste Kerst dag aan te schuiven voor een ei gen kerstdiner van Diessenplas. Wie 16 december wil mee-eten kan zich vanaf 2 december tij dens kantooruren opgeven bij de receptie. Aanvragen worden be handeld in volgorde van binnen komst. Maximaal tachtig senio ren kunnen deelnemen. Kosten bedragen 19 euro per persoon. HOLTEN - De derde koffie ochtend wordt vrijdag 9 de cember gehouden in dorps huis de Boschkamp. Wille- mien Grobben zal verhalen en gedichten vertellen. Deze zijn veelal in dialect maar ook af en toe in het Neder lands. Vanaf halftien staat er een kopje koffie klaar en om 10 uur start het programma, nadat men even gezellig heeft bijgepraat. Het programma bestaat uit twee delen gescheiden door een pauze. In het eerste gedeelte zal Willemien Grobben op haar specifieke wijze algemene ver halen en gedichten voordragen. Deze gaan zowel over de seri euze dingen in het leven als over de humoristische kant. Na het tweede kopje koffie of thee gaat het programma verder in de kerstsfeer, waarbij bestaan de tradities zeker aandacht krij gen. Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-maiIabonnementenw' whk.Wegener nI Kindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Maarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad(o;whk. wegener.nl Inieseradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottcrt, tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21Fax: 0548-597359 E-mail: h.schottcrtfaivvhk.wegencr.nl Bladmanager: B.A. Zieleman. tel06-51198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J V.Munstcmian Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendscn-Tiebcn Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een ondetdccl van het Koninklijke Wcgcner-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordl ge bruikt door onze administratie en om u ie la ten) informeren over voor u relevante dien sten en produclen van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u du schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranien BV. afdeling Marketing, post bus 692, 7500 AR Enschede. NIEUW-HEETEN - Sinterklaas werd zondagmiddag harte lijk onthaald door een grote kinderschare, met ouders en be langstellenden. HOLTEN - Müller Transport houdt 6 januari het seminar Kof fiedik kijken, over de toekomst van de retailsector, met de na druk op food. Het omlijst de oplevering van een hypermodern koelmagazijn bij Müller in Holten en de viering van het 12,5-ja- rig jubileum van Truck Trailer Service Holten. Vooropgegaan door muziekvereniging Sint Ceacilia uit Heeten. arriv eerde de stoet bij de kleumende menigte. De Sint kwam aan in een stoomboot, maar aangezien er in Nieuw- Heeten weinig water is, werd deze voorbewogen door een tractor. De sinterklaassfeer zat er helemaal in. Hoewel er zich toch even een 'ernstig incident' voordeed. Twee pieten hadden het grote rode boek van Sinterklaas gestolen en verscheurd. Waarschijnlijk om dat daar ook wat ondeugendheden over henzelf instonden. Hoewel ze de zaak zelf een beetje probeerden te herstellen, wer den ze toch ingerekend door twee agenten die in een politieauto met loeiende sirene kwamen aangesneld. En ook van de Sint zelf, zullen ze waarschijnlijk onder uiTde zak hebben gekregen. Na de intocht was er groot Sinterklaasfeest in het aangenaam verwarm de Timmermanshuis. (foto: Johan Bolink) Verschillende eminente sprekers zijn bereid gevonden hun licht te laten schijnen over de vooruitzichten voor de retailsector: Prof. dr. Will Reijnders, hoogleraar Marketing Channel Management Re tail Marketing aan de Tias Businessschool (Universiteit van Til burg). Hij doet met name onderzoek naar retail- en dienstenmarke- ting, waarover hij in nationale en internationale tijdschriften veel pu bliceerde. Reijnders is tevens bestuurslid van Vedis Detailhandels- platform en de Trade Marketing Associatie. Jan Willem Grievink, directeur van ConCeption BV (advies en management counseling) te Apeldoorn en kerndocent strategie en ontwikkelingen aan het Food Management Instituut van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hij heeft zich als strategisch adviseur van tientallen rctailorganisa- ties en merkartikelenleveranciers gespecialiseerd in brainstorms rond de toekomst van foodketenprojecten, uitbouw van retailgerich- te concepten en counseling bij veranderingsprocessen. Frans Fred- nx. directeur van Superunie, een inkooporganisatie van vijftien win kelketens in foodretail in Nederland met een marktaandeel van zo'n 27%. Hij deed bij diverse retailorganisaties ruime ervaring op in verschillende managementfuncties. Fredrix hield zich onder meer bezig met inkoop, formule-ontwikkeling, reclame en winkelex ploitatie. Gespreksleider is Rob Benjamens, managementadviseur op marketing- en reclamegebied, tevens commissaris van Müller T ransport. Het seminar vindt plaats op het hoofdkantoor van Müller Trans port, Keizersweg 79 te Holten en begint om 14.00 uur. Links Rutger Grootewal met vriendin Olga van Beek, rechts Hans Coster met vriendin Willeke Aaltink. (foto: Bureau TOP/ Chris Pennarts)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4