Kidsclub zorgt voor tegel tegen zinloos geweld IJsclub krijgt geld prinsraden i, verkopers vakantiereizen m/v Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Ter Scnure opent eerste steunpunt Als u dit niet leest, loopt u in 2006 veel mis. Ga jij ook nét Opening nieuwe koelmagazijn 1 Regel vóór 1 januari 2006 uw levensloopregeling. Het is tijd voor de Rabobank. Donderdag 1 december 2005 HOLTEN - Vanuit hun eigen kidsclubje, stuurden Joy Kloosterman, Sarah Nab, Marlou Bronsvoort, Iris Paalman, Josta ter Wolthuis, Daphne van der Zwaag en Si- mone Lammertink, een brief naar de gemeente. Zij zijn be zorgd over het steeds vaker voorkomen van zinloos ge weld. Daarom zouden ze graag een Lieve-Heersbeest- je-tegel in het centrum van Holten zien. Het geld voor de tegel hebben ze zelfbij elkaar gehaald, door langs de deu ren te gaan. De gemeente vond het een zeer goed initiatief. Daarom werd de steen vorige week donder dag officieel gelegd voor het gemeentehuis op Smidsbelt. Wethouder J. Ligtenberg sprak de kinderen daarna toe. Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Verloskundigenpraktijk Rijssen-Holten, Haarstraat 171 Rijs- sen. Spreekuur volgens afspraak tel. 0548-522399. Voor dringen de hulp telefoon 06-15075095. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. T. van Noort, telefoon 0547-275317. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C. te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larensewee 54, te lefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 4 december: 10.00 uur, ds. H. Gijsen, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, cantatedienst in De Kandelaar. Eerste collecte: missionair werk; tweede collecte: kerkrentmeesters. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije, Heilig Avondmaal (zittend). Collecte: adoptiekinderen. Gereformeerde kerk Zóndag 4 december: 9.30 uur, da. Den Braber. Utrecht. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, cantatedienst in Kandelaar. Eerste collecte: kerk, tw eede collecte: diaconie ('s avonds vorming en toerusting). Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 4 december: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorganger pastor Wolters. Zang: dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 3 december: 17.30 uur, eucharistie viering met kinderwoorddienst. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor: zondag 4 december: 09.00 uur, communie viering. Voorganger: werkgroep liturgie. Zang: herenkoor. Maandag In de avond van zondag tijdens brede opklaringen daalde de tem peratuur naar 3.8 graden. In de nacht was het bewolkt en droog. In de vroege ochtend en begin van de morgen viel er regen. De twee de helft van de morgen werd hel droog en klaarde hét op. Begin van de middag nog veel wolkenvelden, later steeds meer opklarin gen met geregeld zon. Er viel in Holten 4.0 mm neerslag. Met 9.5 graden was het nog zacht te noemen. Dinsdag De nacht verliep met een afwisseling van wolkenvelden en op klaringen. Tijdens opklaringen daalde de temperatuur tot 0.7 gra den in de hut. Een groot deel van de morgen sterk nevelig, later wat opklaringen en wat zon daarna weer veel wolkenvelden die overdreven. In de hele middag overheerste de bewolking, de zon kregen we niet meer te zien, maar droog bleef het wel. Woensdag De hele nacht bleef het bewolkt en droog. Hierdoor kon de tem peratuur niet flink dalen, het werd 3.1 graden als minimum. In de morgen veel wolkenvelden waaruit later wat lichte regen uit viel. De zon kwam er niet aan te pas. 's Middags overheerste de bewol king, tijdens een enkele opklaring liet de zon zich even zien. On danks de bewolking werd het nog 5.0 graden. Donderdag Opnieuw weer een bewolkte nacht, uit de bewolking viel af en toe wat motregen. De temperatuur werd hetzelfde als de voorgaande nacht. De morgen gaf een bewolkt weerbeeld met motregen, later werd het droog. In dc middag ook bewolkt met droge momenten. Ook stond er een stevige zuidwesten wind. Bijna aan het eind van de dag begon het te regenen. Het werd een zonloze dag. Het werd niet warmer dan 3.9 graden. Holten kreeg 3.4 mm. Vrijdag In de avond van donderdag viel er regen, later werd het droog. In de loop van de nanacht vielen er winterse buien met natte sneeuw. Ook in de morgen vielen er sneeuwbuien bij een temperatuur van 0.7 graden, wat dus gladheid opleverde, 's Middags kregen we met zware sneeuwval te maken, wat voor grote problemen zorg de. Holten een sneeuwdek van 25.0 cm Beuseberg 35.0 cm Zaterdag De nacht verliep bewolkt en droog, tot vorst kwam het niet. Het werd 0.3 graden als laagste waarde. Ook stond er een matige zuid westen wind. In de morgen was het zwaarbewolkt, er viel een en kele lichte sneeuwbui. In de middag overheerste de bewolking, ook viel er sneeuw. Het werd een zonloze dag. Over het etmaal 10.0 cm sneeuw in Holten. Het werd maar 1.1 graden. Zondag In de avond van zaterdag en nacht viel er ook nog wat sneeuw. Maar veel was het niet. Ook kon de temperatuur niet flink dalen door de bewolking, 's Morgens bewolkt, somber en grijs, daarbij was het sterk nevelig. Rond het middaguur tijdens een opklaring liet de zon zich even zien. De middag zag er bewolkt uit. er viel geen neerslag. De maximumtemperatuur bedroeg 2.0 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman 'Jullie schreven een brief naar de gemeente, dat jullie je zor gen maakten over pesten en ge weld. Jullie hebben zelfs een speciaal kidsclubje opgericht, omdat jullie tegen pesten en ge weld zijn', zei Ligtenberg. 'Een zeer goed initiatief, want pes ten op school mag niet en kan niet. Volgens de politie is elk geval van geweld zinloos. Elke mel ding is er eentje teveel. Pesten is net zo goed zinloos geweld. Het heeft een verkeerde uitwer king op kinderen. Zij hebben geen vriendjes en vinden het op school helemaal niet leuk. Wie gepest wordt, moet niet zwijgen. Maar praat erover.' V&T Holten: cantatedienst met Vocal Devotion, Kandelaar, zondag 4 december 2005, 19:00 Kerstmarkt. Diessenplas, don derdag 8 december 2005 Koffieochtend. Boschkamp vrijdag 9 december 2005, 9:30 Levende Kerststal, Hotel Lössc Hoes, zaterdag 10 december 2005 Kerstmarkt, Holten, zaterdag 10 december 2005 Kerststollenactie supporters vereniging der roodzwarten, Holten, maandag 12 december 2005 - dinsdae 13 december 2005 Kerstviering bejaardensoos. Kandelaar, dinsdag 13 december H03 2005. 14:30 Kerstmarkt. Dijkerhoek, vrij dag 16 december 2005, 19:00 - 21:00 60-Jarig jubileum NBvP Hol ten. Vosman, maandag 19 de cember 2005 Bijeenkomst NBvP Dijker hoek, Bonte Paard, maandag 19 december 2005, 20:00 Passage: kerstavond door Titia Verboom, Kandelaar, maandag 19 december 2005, 20:00 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman, donder dag 22 december 2005 Plaatsing 1500 kaarsen. Cana dese Begraafplaats, zaterdag 24 december 2005, 16:30 De witte tegel werd nog een keer goed bekeken, voordat deze echt z'n plek voor het gemeentehuis ging innemen, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Prins Hagelsteen (Tonnie Brands) en zijn Adju dant Dikke (Bart Soer) over handigden namens carnavals vereniging De Fienpreuvers een cheque van 555 euro aan ijsclub De Noordpool. Zij deden dit afgelopen vrijdag avond in café Boer Biet. waar ijsclub De Noorpool een verga dering hield. De 75-jarige ijsclub De Noord pool kreeg dit geld. omdat zij waren uitgekozen als het goede doel voor het Prinsraden. Tij dens de Elfde van de Elfde-vie ring, afgelopen zaterdag 12 no vember in het Bonte Paard, werd de nieuwe Prins Carnaval be kendgemaakt. Bezoekers kon den van tevoren een papier in vullen. met daarop hun keuze wie zij dachten wie de nieuwe Prins zou gaan worden. Normaal wordt de opbrengst van dit ra den. aangevuld door de Fienp reuvers zelf, aangeboden tijdens de viering zelf. De ijsclub had echter die dag een andere feeste lijke receptie en kon daardoor niet aanwezig zijn. Volgens de penning meester van de ijsclub komt het geld goed van pas. Er zijn afgelopen jaar name lijk veel kosten gemaakt. Daar naast ziet de club het als een al gemene waardering vanuit de Keunedarpse gemeenschap, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Het nieuwe koel magazijn dat Mfiller Trans port begin 2006 opent, meet 2.800 vierkante meter (5.500 palletplaatsen). Müller neemt tegelijk duizend vierkante meter crossdockruimte in gebruik en 800 vierkante me ter voor aan transport en opslag verwante dienstverlening. Met de nieuwbouw beschikt Müller over 18.000 vierkante meter overwegend geconditioneerde warehouse- en crossdock-facili- teiten. De uitbreiding onderstreept de vooraanstaande rol van Müller in koeldistributie en warehou sing in de Benelux. Müller Transport (300 medewerkers, ruim honderdzestig trekkende eenheden) belevert dagelijks de distributiecentra van alle grote retail-, groothandels- en foods- ervice-bedrijven in Nederland, België en Luxemburg. Voor onze winkels in Holten en Goor zoeken wij allround De taken... In deze functie ben je de actieve verkoper van vakantiereizen en reisgerelateerde producten en diensten. Je informeert en adviseert onze klanten over passende reismogelijkheden en helpt de klant met een koopbeslissing. De uiteindelijke reservering en administratieve afhandeling vormen vervol gens een evenzo essentieel onderdeel van de functie. Vanuit een zelfstandige beroepshouding zorg je zo, samen met je collega's, voor de resultaten van de vestiging. De verwachting en de beloning... Je bent initiatiefrijk en commerciële- en dienstverlenende vaardigheden zijn je op het lijf geschreven. Een afgeronde toeristische opleiding (min SEPR WR) en minimaal enige jaren (recente) ervaring als verkoper vakantiereizen zijn een must. De arbeidsvoorwaarden sluiten aan op de functie- zwaarte én op je ervaring. Tevens kun je gebruik maken van de voordelen van een landelijke reisbureauketen. De procedure- Als wij jou zoeken, stuur dan je sollicitatiebrief voorzien van een C.V. naar: Globe Reisburogroep, t.a.v, afdeling P&O, Postbus 20, 7450 AA Holten. Je kunt ook mailen: personeel^globereisburo.nl. Kijk voor deze en andere functies ook eens op www.globereisburo.nl. Meer keus, meer service, meer vakantie. Dat is Globe in een noten dop. Met zo'n S35 Globe-reisadviseurs verdeeld over 200 winkels door heel Nederland, geven we onze klanten al voordat hun reis begint een goed vakantiegevoel. gaat nét even verder HOLTEN - Wethouder W. ter Schure opent vrijdag 2 december 0111 11.00 uur met de secretaris van het Nationaal Park H. Reimerink, het steunpunt Numendal bij de kruising Motieweg/ Helhuizerweg. In het beheer- en inrichtingsplan levend paars van het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug is het aanleggen van drie steun punten aan de rand van het Nationaal Park opgenomen. Deze fungeren als opvangpunt voor gasten die het Nationaal Park bezoe ken. Op dit steunpunt bevinden zich vijftien par keerplaatsen. drie picknickbanken en infor matie over het Nationaal Park. Verder fun geert het steunpunt als startpunt voor wan del- en Fietsroutes. Het steunpunt is ingebed in een landschapselement van ongeveer 4000 vierkante meter met onder meer een poel en een wandelpad door een kruidenve getatie. Kortom een prachtige plek om een parkbezoek te beginnen, te eindigen en een prima plek om te picknicken. Het eerste informatiepunt wordt nu geo pend, de andere twee aan de oostkant zijn in voorbereiding en worden naar verwachting het komend jaar in gebruik genomen. Het hoofdsteunpunt De Holterberg is in proce durele voorbereiding en komt in de nabij heid van het diorama, (foto: Sander Sche perman) Heeft u al gehoord van de nieuwe levensloopregeling? Daarmee kunt u vanaf 1 januari 2006 sparen voor vrije tijd. Bijvoorbeeld om eerder te stoppen met werken. Of om meer tijd aan uw kinderen te besteden. Of een studie op te pakken. En het mooiste komt nu. Dit sparen voor vrije tijd is fiscaal aantrekkelijk. Wanneer u dit jaar nog besluit om mee te doen met de levensloopregeling, profiteert u meteen al in 2006 van dit belastingvoordeel. Kijk daarom snel op www.rabobank.nl voor meer informatie. Want zegt u nou zelf, het zou toch jammer zijn om die voordelen te missen. Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3