Met barrel gaat Yvonne Vlogtman naar Dakar Kim Teeselink: 1 Ik kan het echt iedereen aanraden' Fakkeltocht van kerstmarkt naar sfeervolle kerststal Aula verhuist wellicht naar begraafplaats Stagelopen op school in Thailand Bijeenkomst over Week zonder geweld Zakelijk Bekeken Holtense toneelgroep COV in tv-serie Moord Brand Stoeptegel tegen geweld Lezers schrijven Bredere wegen in buitengebied Gemeente koopt panden Udema Harddrugs gevonden Inbraak Aldi Inbraak personenauto Fietsenkijkdag Radarcontrole Donderdag 24 november 2005 Holtens Nieuwsblad DIJKERHOEK - Tot en met drie december kan iedere tankende klant een linkerhandschoen ophalen bij MG aan de Larenseweg. 'Wat moet ik daarmee?', zult u denken. Mét die handschoen kunt u op 1, 2 of 3 december naar de Deventerweg nummer 82-1 in Dijkerhoek om daar ook de rechter handschoen te ontvangen én een volle zegelkaarl erbij. Deze actie is in het kader van de ope ning van de Landwinkel van de familie Bökkers die in het pand van Vlogtman haar intrek heeft genomen. In eerste instantie voor de opslag van diervoeders en dergelijke, in tweede instantie om daar ook detailhandel te kunnen plegen omdat hen daartoe de ruimte ontbrak bij het pompstation. Maar een dergelijke ver gunning behoorde eerst niet tot de mogelijkheden. De gemeente Rijssen/ Holten heeft er echter voor gezorgd dat de vergunning er zo snel mogelijk was en daar zijn vader Hans en zoon Jochem Bökkers bijzonder over te spreken. Men kon beginnen met de in richting van de Landwinkel zoals zij die voor ogen hadden. MG Agri, Dier Tuin: een zaak waar alles voor het buitengebeuren te koop is: van kleding tot barbecues, van (tuin-)gereedschap, doe-het-zelf-spullen tot diervoeders. Van alles te bieden voor hobbyist en professional. Bepaalde producten die niet direct le verbaar zijn kunnen via internet bekeken worden, dat geldt on der meer voor tuinhuisjes, blokhutten en dergelijke. Agri. Dier Tuin houdt inloopdagen op 1, 2 en 3 december en heeft dan, naast bovenvermelde actie, nog meer aantrekkelijke dingen, zo als 25 procent korting op de collectie winterkleding. (foto: San- der Scheperman) HOLTEN - De spaarweek van Rabobank Holten-Markelo werd druk bezocht. Zowel in Holten als in Markelo hebben enkele honderden kinderen in de herfstvakantie hun spaarpotjes ge leegd en een leuk cadeautje uitgezocht. Ook zijn er zeer veel kleurplaten ingeleverd, waarmee leuke prijzen te winnen waren. Op de foto ziet men de prijswinnaars in Holten. Boven: Lieke Ebrecht (1 1 jaar). Esmee Fridrichs (5 jaar), Kay Pettinga (8 jaar), Patrick Bos (9 jaar). Onder: bankmedewerkster Brigitte en Roy Klein Twcnnaar (2 jaar). Alana Meijerman (4 jaar) ont breekt op de foto. HOLTEN - Een reis van Am sterdam naar Dakar in een au to met een aanschafwaarde van niet meer dan 500 euro. Dat is pas een uitdaging. Het ultieme doel van de Amster dam Dakar Challenge is dat alle deelnemers de eindstreep halen. Yvonne Vlogtman uit Holten en Guido Vredenberg uit Apeldoorn vertrokken 12 november vanuit Amsterdam met hun oude barrel, een Volkswagen Transporter uit 1985. Onder de naam Dakar crossers gingen zij samen met 36 andere teams de uitdaging aan om de 7000 kilometer lan ge tocht naar Dakar te vol brengen. Yvonne en Guido zijn allebei van jongs af aan al bezeten van auto's. Sinds ze haar rijbewijs heeft, doet Yvonne al mee aan de autocross in Holten. Verder deed ze een aantal jaren aan kar- ten in wedstrijdverband. Daarna stapte ze over naar dc autosport. Ze deed mee aan de Citroën Saxo Cup en de Renault Clio Cup. Guido heeft vooral interes se in de autotechniek. AI zo'n tien jaar steekt hij al zijn vrije tijd in het sleutelen aan auto's en het zoeken naar geschikte voer- Guido Vredenburg en Yvonne Vlogtman net voor de start in Amsterdam. Ze barrel Dakar te halen. open met hun oude HOLTEN - Het college gaat onderzoeken in hoeverre uit vaartvereniging Monuta in sa menwerking met de gemeente Rijssen-Holten bereid is sa men te werken aan het realise ren van een aula op of bij de nieuwe begraafplaats. Pakt dit onderzoek positief uit, dan moet de uitvoering hiervan ter sprake komen bij de begro ting van 2007. Alle raadsfrac ties, behalve de SGP, onder schreven deze motie. De staat kundig gereformeerden vroegen zich af waarom Monuta zelf niet voor een gebouw zorgde. „Voor 53 begrafenissen in Flolten kun nen we geen nieuwbouw plegen, zegt Monuta", antwoordde frac tievoorzitter A. Hofhuis van Ge meentebelang. Het college on derschreef vervolgens de motie en ook de SGP ging ermee ak koord. tuigen voor de autocross en -ro deo. Voor de afwisseling is hij af en toe op het circuit van Assen of Zandvoort te vinden om een dagje te racen. De rally van Amsterdam naar Dakar heeft niets te maken met snelheid, commerciële belangen of winnen. Het is gericht op sa menwerking, doorzettingsver mogen, creatief omgaan met te genslagen, lol hebben en genie ten van de woestijn. In totaal gaat het om een tocht van onge veer 7000 kilometer door Bel gië, Frankrijk, Spanje, Marokko, Mauritanië, Senegal en Gambia. De aanschafwaarde van het bar rel waarmee de reis wordt afge legd, mag niet hoger zijn dan 500 euro. Bovendien mochten de deelnemers slechts 150 euro aan het barrel verspijkeren om hem rijklaar te maken. Wat de uitdaging nog groter maakt, is dat de deelnemers de rally geheel op eigen kracht moeten rijden. Onderweg is geen formele ondersteuning. De teams zijn dus volledig op elkaar aangewezen. Yvonne en Guido kunnen hier na de eerste week van hun reis al over meepraten. Hun barrel werd namelijk ge troffen door een kapotte voor ruit, een lekke brandstofpomp en problemen met de rechter aandrijfas. Met de technische kennis van Guido, de positieve instelling van Yvonne en hulp van de andere teams zijn al deze problemen overwonnen en heb ben dc Dakarcrossers de Sahara inmiddels al bereikt. Yvonne en Guido hopen op 4 december aan te komen in Da kar. Bij de eindstreep wordt hun barrel, net als de andere deelne mende voertuigen, geveild. Dit houdt in dat de deelnemers met het vliegtuig naar huis moeten-. De opbrengsten van de veiling gaan naar een goed doel. Yvon ne en Guido kozen Kinderhulp Gambia als goede doel. Dit is een kleinschalige hulporganisa tie die zich inzet voor betere ba sisbehoeften voor kinderen in Gambia. Hierbij valt te denken aan schoon drinkwater, gezond voedsel, medicijnen, scholing en sport. De levenssituatie van deze kansarme kinderen verbetert hiermee blijvend zodat hen een betere toekomst te wachten staat. De belevenissen van Yvonne cn Guido tijdens hun reis naar Da kar zijn te volgen via www. dak - arcrossers.nl. HOLTEN - Toneelgroep COV is vanaf 6 december regelmatig te zien in een aantal nieuwe afleveringen van Moord Brand op TV Oost. De serie is afgelopen zomer al opgenomen. In drie van de zes nieu we afleveringen zijn de leden van dc Holtense toneelgroep te zien. Naast haar eigen leden heeft COV een beroep gedaan op tientallen figuranten uit Holten en omgeving om te figureren. In Moord Brand worden oude 'moord'-verhalen opnieuw verteld en gereconstrueerd. Aan de hand van moordliederen, vertolkt door een troubadour, verteld meesterverteller Anne van der Meiden het verhaal aan elkaar. De leden van toneelgroep COV spelen de verhalen na en nemen kijkers mee terug in de tijd. De crew van TV Oost heeft op sfeervolle wijze deze mythen en sa gen verfilmd. RTV Oost was zodanig onder de indruk van de serie dat zij de afle vering over Huttenkloas heeft ingezonden voor de NL Awards. Dit is de variant van dc Televizierring van de regionale omroepen in Nederland. De uitslag en uitreiking van deze prijs zal plaatsvinden in februari 2006. De filmopnamen waren voor de toneelgroep een unieke ervaring. Acteren voor de camera is toch heel iets anders dan het spelen op een podium voor publiek. Doordat de scènes niet in chronologi sche volgorde opgenomen werden maakte het nog eens extra las tig. De opnamedagen waren lange intensieve dagen waarin door de figuranten vaak erg lang gewacht moest worden voordat ze aan de beurt waren. Dit, terwijl de hoofdrollen zo druk waren dat zij nau welijks aan pauze toekwamen. De sfeer en de gezelligheid op de set waren er daarom niet minder om. Met heel veel plezier en inzet hebben de spelers en figuranten meegewerkt aan deze historische serie. Dc eerste aflevering waarin in COV is te zien, is op dinsdag 6 december in het verhaal van Be- rendina Flertgers. Op 27 december speelt COV in dc aflevering Huttenkloas cn op 10 januari 2006 is COV te zien in liet verhaal van Gerrit Pieperiet. Toneelvereniging COV zit niet stil en is inmiddels weer volop be zig met de repetities van een nieuwe avondvullende klucht. Dit sei zoen is gekozen voor de klucht Ouwe jongens, krentenbrood van Carl Slotboom. Men kan deze hilarische klucht zelf zien op 10 en 1 i maart 2006 in de Kandelaar in Holten. HOLTEN - Leren werken en ondertussen iets van de wereld zien. Dat deed de 23-jarige Kim Teeselink. Zij studeerde in juni af in bedrijfskunde in Groningen en toog daarna richting Thailand om zich daar voor twee maanden te verbinden aan een school in de stad Sakabuki waarvoor het contact was gelegd via een stu dentenorganisatie in Neder land. "Thailand staat bekend als een veilig land om alleen te reizen, bovendien trok het land zelf mij wel aan. En het werken met kin deren sprak mij ook wel aan. Ik ben eerst een week in Bangkok geweest en heb daar rondgeke ken. Daarna kwam ik in mijn gastgezin, bijzonder vriendelijke mensen, goed ontwikkeld en met een prachtige humor. Het klikte erg goed tussen ons." "De school waar ik werkte, had maar liefst drieduizend leerlin gen. waarvan de jongsten 12 jaar zijn." Het is dus voortgezet onderwijs. "Ik had de taak om de kinderen Engelse les te geven, maar ik werd wel een beetje in het diepe gegooid. Zo van 'je doet je ding maar'. Er was eerst zelfs geen lesboek. Dat is later allemaal wel goed gekomen. Alhoewel ik van de coach die mij was toege wezen weinig hulp heb gehad. Ik moest het maar zó'n beetje zelf uitzoeken." "Wat mij daar opviel, was het grote verschil tussen kinderen in Thailand en hier. Kinderen daar zijn erg verlegen en bijzonder respectvol, veel discipline. Ze komen in uniform en dat geeft natuurlijk ook al een bepaald Kim Teeselink: "Ik had de taak om de kinderen Engelse les te geven, maar ik werd wel een beetje in het diepe gegooid." beeld. De jongens kortgeknipt haar en de meisjes ook. Ze be ginnen 's morgens met het volks lied en de kinderen staan dan in keurige rijen op het schoolplein. Kinderen uit alle lagen van de bevolking komen naar die school, moeten er zelfs grote af standen voor afleggen. De ovei- heid daar stimuleert het onder wijs enorm en men probeert dan ook in alle plaatsen onderwijs te bieden. De school waar ik werk te, was een overheidsschool. Het verschil tussen rijk en arm is daar groot, dat is ook op school te merken want kinderen van rij ke ouders krijgen een apart pro gramma en betalen daar veel geld voor." "Rijke kinderen le ven daar een heel westers leven tje met dezelfde verschijnselen van hier: computerverslaving, overgewicht, wel wat sporten op school of in het park maar meer ook niet. Het gezin waar ik was bleek een traditioneel Thais ge zin maar wel met veel belang stelling voor de westerse samen leving. Hoewel emancipatie bui tenshuis niet echt aan de orde is. is moe thuis de baas. Zij bepaald hoe de zaken verlopen en ver langt van haar kinderen dat zij veel leren. De kinderen werden naar bijles gestuurd, zelfs op de zaterdag en zondag." "Voor mijzelf vond ik het heel belangrijk om in het gezin te in tegreren om daardoor veel van het Thaise leven te leren. Ik heb goede ervaringen opgedaan en toen mijn werktijd erop zat. heb ik samen met ccn vriendin nog een aantal weken rondgereisd om het land te bekijken. Ik kan het echt iedereen aanraden. En bovendien... het eten is er zó lekker." Wie nog graag iets meer wil weten over de reis van Kim kan kijken op www.waarbenj- ij.nu. andere levensbeschouwelijke or ganisaties hebben zich achter de doelstellingen van het decenni um geschaard. Na een inleiding van drs. A. Brandsma over Weg van geweld van Kerk-in-actie, verdiepen de aanwezigen zich in vier thema's: straatgeweld, Geheim Geweld (in huis), Institutioneel Geweld (in regels) en Opvoeding en Ge weld. Men kan zich aanmelden: bij het Protestants Dienstencen trum Overijssel-Flevoland tot uiterlijk 24 november, telefoon: 0572-346800 en e-mail: intoa^verijsselflevo^ HOLTEN - In het kader van de Week zonder geweld van 2005 wordt dinsdag 29 novem ber in De Kandelaar een bij eenkomst gehouden van het platform Geweld niet Gewild in Overijssel. Het initiatief Geweld niet Ge wild komt van de Wereldraad van Kerken die in 2001 is gestart met een programma onder de ti tel Decade to Overcome Violen ce: een wereldwijd programma met als inzet een wereld met minder geyveld. Vele nationale eninternationa^ HOLTEN - De kerstmarkt wordt zaterdag 10 december op de smidsbelt in hartje Hol ten. In de deels overdekte, feestelijk versierde kramen, liggen allerlei zaken die Kerst mis tot een gezellig feest ma ken. Van zelfgemaakte kaarten tot kerst- en woondecoraties en van feestelijke sieraden tot een heuse draaimolen. In de vele kerstkra- men kunnen bezoekers genieten van lekkere winterse lekkernijen zoals glühwein en erwtensoep. Ook zullen de kniepertjes dit jaar niet ontbreken. Over dc dag verdeeld zijn er optredens van muziek- en dansgroepen. Vorig jaar bezochten zo'n drie duizend mensen de kerstmarkt en de organisatie hoopt dit aan tal dit jaar zeker te evenaren. Nieuw dit jaar is de levende kerststal. De stal die op 2 kilo meter afstand van de kerstmarkt ligt, is gedurende de kerstmarkt gratis met een pendelbus te be reiken. Tevens wordt er rond halfzes een fakkeloptocht vanuit het dorp. naar de kerststal ge houden. Dit onder het geschal van midwinterhoomblazers. De kerstman zal voorop rijden en HOLTEN - Op Smidsbclt wordt vanmiddag, donderdag 24 november, de stoeptegel te gen zinloos geweld gelegd. Dat gebeurt om 15.45 uur door wethouder J. Ligtenberg en dc meiden die ccn aantal maanden j geleden het initiatief namen om voor deze tegel geld in te zame- j len. Op de stoeptegel is het lie- veheersbeestje afgebeeld, het I bekende symbool van de actie om aandacht tegen zinloos ge- 1 weid. Leerlingen van de Haar- school uit Holten namen het ini tiatief voor deze tegel-met - boodschap. HOLTEN - Een meerderheid van de raad ging akkoord met het beschikbaar stellen van 405.000 euro voor verbreding van de wegen in het buitenge bied. Deze wegen moeten in 2006 verbreed worden met grasbeton- stenen of iets vergelijkbaars. In de begroting van 2006 was hier eerder geen geld voor vrijge maakt, maar door de verkoop van aandelen van WMO-beheer komt er geld vrij. Het plan is om de buitenwegen die daarvoor in aanmerking ko men in hetzelfde jaar te verbre den, omdat dat efficiënter en goedkoper is dan gefaseerd over meerdere jaren. HOLTEN - De gemeente Rijs sen-Holten en de Udema Groep hebben overeenstem ming bereikt over de aankoop van de grond en panden op De Kol. De gesprekken tussen de gemeente en de Udema Groep over alternatieve vestigingslo caties binnen de gemeente Rijssen-Holten voor de be drijfsonderdelen moeten nog worden afgerond. De voormalige gemeente Holten heeft jaren geleden het initiatief genomen om met de bedrijven op de Kol te overleggen over verplaatsing van hun bedrijf. Daardoor zou het terrein vrij ko men voor woningbouw. Door de gemeente Holten zijn al diverse objecten aangekocht. De ge meente Rijssen-Holten is voort gegaan op de ingeslagen weg. Bestuurlijk is afgesproken on roerende zaken aan te kopen zodra dat mogelijk is. Om deze reden is recentelijk de wet voorkeursrecht gemeenten op een gedeelte van het plange bied gevestigd. Daardoor heeft de gemeente het eerste recht van aankoop. Een alternatieve vestigingsloca tie voor de Udema Groep is Vletgaarsmaten: bezien wordt of de bedrijfsonderdelen op termijn naar dit bedrijventerrein ver plaatst zouden kunnen worden. Het bedrijfsterrein van de Ude ma Groep op De Kol is 4,2 hec tare eroot. Is de VVD even dé weg kwijt? In de begrotingskrant van Rijs sen-Holten staat als visie van de VVD: "De VVD wil een noorde lijke rondweg in Holten en een j westelijke rondweg in Rijssen" Dit kan men vertalen als uitnodi- ging: "Vrachtverkeer en ander verkeer van de bedrijventerrei- j nen Rijssen en Nijverdal kies j voor de richting A 1 en terug de j weg ten noorden van Holten ia j de Bekkenkamp/ Holterenk". Niet te geloven, dit kan toch niet waar zijn? Het brengt mij op een marscom- mando uit 1946 in militaire r dienst: Afdeling Halt!!' i RechtsommmmKeertü! 1 Voor de burger vertaal tstoppen j en 180 graden draaien. VVD sympathiesant G.H. Vlogtman Deventerweg 84 HOLTEN - Bij de politie werd woensdag 16 november om 11.00 uur een verdachte situ atie gemeld met betrekking tot de inzittenden \an een auto. De politie trof de auto rijdend aan op de A 1 ter hoogte van de parkeerplaats Struik in Holten. De inzittenden werden in sa menwerking met de douane ge- j fouillecrd. Daarbij werden twee plakken speed, totaal een kilo, aangetrof- j fen. In de auto werd in eerste in- stantie twee zakken weed, totaal twee kilo aangetroffen en een grote som geld. De drie verdachten, een 32-jan- ge vrouw uit Oostenrijk en twee Hongaarse mannen, leeftijd 29 en 59 jaar werden aangehouden. De auto is voor nader onderzoek i in beslag genomen. Het drietal is in verzekering ge steld en opgesloten. nardhonden. Bij de stal aange komen wordt men getrakteerd op een optreden van Holtens trots: De Hoolter Korhanen Er is voor vervoer teruggezorgd. Eenmaal terug wacht de bezoe ker nog een speciaal kerstoptre den van de Hoolter Korhanen op Smidsbelt. De Holtense kerstmarkt begint 's ochtends om 10.00 uur en gaat door tot 21.00 uur. De entree is gratis en men is van harte wel kom een kijkje te komen nemen op dc kerstmarkt en bij de kerst stal. Meer info te verkrijgen bij de VW in Holteq 0548-361533 www.vvvholten.nl HOLTEN - Bij de Aldi aan de Smidsbelt werd \rijdag 18 no vember omstreeks 3.40 uur er ingebroken. Een raam werd vernield om bin nen te komen. Binnengekomen j is het bij een poging gebleven. Eventuele getuigen wordt ver zocht contact op te nemen met j de politie. HOLTEN - Aan de Bessink- passtraat werd vrijdag 18 no vember ingebroken in een personenauto. Het bleef bij een poging, aange zien er niets werd weggeno men. RIJSSEN - De politie houdt maandag 28 november een fietsenkijkdag. Er staan ongeveer honderd ge vonden fietsen achter het bu reau in Rijssen waarvan de ei genaar niet bekend is. Het betreffen fietsen die in Rijssen en in Holten zijn aange troffen. Het terrein achter het politiebu reau aan de Molenstalweg is ge opend van 15.00 tot 18.00 uur. RfJSSEN - Op de Holter- straatweg ijn Rijssen vond maandag 14 november tussen 18.30 en 21.00 uur een snel heidscontrole plaats. De radarauto stond opgesteld buiten de bebouwde kom, waar een maximumsnelheid geldt van 80 kilometer per uur. Er waren in totaal 800 passan ten waarvan 87 een bekeuring thuis kunnen verwachten. De hoogst gemeten snc.lhcid

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5