'Och, die jongen moet toch wat te doen hebben' CV Fienpreuvers komt met eerste carnavalskledingbeurs Jenneke Oltlammers 60 jaar naar graven van de jongens Agenda Medische Diensten KerkDiensten Letselschade? WD wijst investering Kulturhus Holten af O AutoTrack.nl Jeugddienst Pimp My Church H> PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Holtens Nieuwsblad NBvP Espelo over water en islam Donderdag 24 november 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Nido zal het vanaf volgende week met één wijze, er varen medewerker minder moe ten stellen. Jan Haan neemt af scheid van het bedrijf waar hij een groot deel van zijn leven met hart en ziel voor werkte. Hem en zijn vrouw Dinie staat een af scheidsreceptie te wachten op woensdag 30 november in zaal De Poppe om halfvier 's middags. Maar liefst 43 jaar stond Jan op de loonlijst bij Nido. Als jongen, net van school, werd hij het be drijf binnen gehaald door Her man klein Velderman, de op richter van het toen nog gelijk namige bedrijf. Hij weet nog precies wat daar zijn eerste klus was. "Klein Vel derman dacht waarschijnlijk bij zichzelf: 'Och, die jongen moet toch wat te doen hebben.' En hij liet me de bodem van een vat lassen. Ik kwam in de opleiding tot con structiebankwerker. Je werkte dan samen met iemand die ge noeg ervaring had en daar leerde je veel van. 13innen het bedrijf heb ik alle opleidingen gedaan en cursussen gevolgd die er mo gelijk waren." "In de loop der jaren werd ik chef van de service-afdeling, meer een meewerkend voorman want ik ga er altijd van uit datje alles goed met iedereen door moet spreken en dat moet op de werkvloer gebeuren. Door goede afspraken te maken en ze ook na te komen kun je el kaar als team vertrouwen. En dat vertrouwen is er wederzijds. De sfeer is goed en ik heb hier altijd met veel plezier gewerkt." "Mijn vrouw Dinie heeft mij al tijd gesteund en mij met raad en daad bijgestaan." "En wat ik ga Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Yerloskundigenpraktijk Rijssen-Holten, Haarstraat 171 Rijs- sen. Spreekuur volgens afspraak tel. 0548-522399. Voor dringen de hulp telefoon 06-15075095. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. L. Mees ten Oever, telefoon 0547-362992. Hervormde Kerk Zondag 27 november: 10.00 uur, ds. H. Gijsen, doopdienst, ne vendiensten. oppasdienst. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. jeugddienst. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: plaatse lijke jeugdwerk. Ökkenbroek, 10.00 uur: ds. J. Lugtigheid, Markelo. Collecte: artsen zonder grenzen. Gereformeerde kerk Zondag 27 november: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. A.A. van der Spek, Enter. Eerste collecte: land. diaconaat, twee de collecte: kerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur. samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 27 november: 10.00 uur, gezinsviering. Voor ganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 26 november: 19.00 uur, gezinsvie ring. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: kinderkoor Regen boog. HOLTEN - De eerste Keune- darpse Carnavalskledings- beurs wordt zaterdag 10 de cember van 14.00 tot 18.00 uur gehouden in Zaal Vosman. Er zijn nog maar enkele stands beschikbaar. Natuurlijk kan men als particulier carnavalskleding en alle andere artikelen die met carnaval te maken hebben, tegen een geringe vergoeding, ter ver koop aanbieden via de Fienpreu- 'vers. volop dierenpakken zijn voor volwassenen en kinderen. Voor de heren, maar zeker spe ciaal voor de dames, komt er een stand met hoeden die ook in speelt op de Zoo-party. Dit is de kans om met een unieke hoed te schitteren tijdens de Rosenmon- tag. Verder zullen er uiteraard aller lei carnavalsartikelen te koop zijn. Er komt een standhouder met pakken voor complete groe pen, alles is bij deze mensen mo gelijk. Zij werken ook in op dracht. Dit is de kans om in de optocht tijdens carnaval of met Keunefeesten een exclusieve uitdossing te hebben voor je ei gen club. Natuurlijk zal het Keunedarper dweilorkest de Braandheultjes deze middag voor de vrolijke muzikale noot zorgen. Verder zal er een hilarische carnavales ke modeshow worden opge voerd door de Versierders. Aan het einde van de middag zal er een heuse veiling gehouden worden onder leiding van Coen 'Sire' van Hoevelaak. Uit handen van Prins Hagelsteen is er speciaal voor alle kleine Keunedarpertjes een leuke atten tie bij binnenkomst. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt 27 november om 19.00 uur een jeugddienst gehouden, waarbij het thema ontleend is aan het bekende MTV-pro- gramma Pimp my ride. Nooit gezien? Dan toch een keer kijken. Het gaat over afgereden auto's die in een verregaande staat van ontbinding verkeren en door een team van autosleute laars tot een chique slee worden omgebouwd. De jeugdddiens- commissie vraagt nu: bestaat er ook zoiets als pimp my church? En wie kunnen dat? En hoe ziet een gepimpte church eruit? 0900-8998533 (o.oi/min) of www.palsgroep.nl Passage: diaserie Duurse Waar den door Gerritse, Kandelaar, donderdag 24 november 2005, 20:00 Festival voor niet-professione- le kunstschilders. Natuurdiora- ma. donderdag 24 november 2005 - zondag 8 januari 2006 Jubileumfeest MAC Holter- berg, Beusebergcrweg 37, zater dag 26 november 2005. 14:00 Bejaardensoos. Irene, dinsdag 29 november 2005. 14:30 Holter Politiek Café, Café 't Keuntje. dinsdag 29 november 2005. 20:00 Y&T Holten: cantatedienst met Vocal Devotion. Kandelaar, zondag 4 december 2005, 19:00 Kerstmarkt, Diessenplas, don derdag 8 december 2005 Koffieochtend, Boschkamp. vrijdag 9 december 2005, 9:30 Kerstmarkt. Hotel Lösse Hoes, zaterdag 10 december 2005 Kerstmarkt Holten, zaterdag 10 december 2005 Kerststollenactie supporters vereniging der roodzwarten, Holten, maandag 12 december 2005 - dinsdag 13 december 2005 Kerstviering bejaardensoos. Kandelaar, dinsdag 13 december 2005, 14:30 Kerstmarkt. Dijkerhoek. vrij dag 16 december 2005, 19:00 - 21:00 60-Jarig jubileum NBvP Hol ten. Vosman, maandag 19 de cember 2005 Bijeenkomst NBvP Dijker- hoek. Bonte Paard, maandag 19 december 2005, 20:00 Passage: kerstavond door Titia Verboom, Kandelaar, maandag 19 december 2005,20:00 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman, donder dag 22 december 2005 Plaatsing 1500 kaarsen. Cana dese Begraafplaats, zaterdag 24 december 2005, 16:30 Festival voor niet-professione- le kunstschilders, Natuurdiora- ma, zaterdag 24 december 2005 - zondag 8 januari 2006 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman. maandag 26 december 2005 \Yinter(stamppot)wandeling. Natuurdiorama. woensdag 28 december 2005 Valkendemonstratie. Erve De- ijk, Vrijheidslaan. donderdag 29 december 2005, 14:00 Kcunestatjesoamd. Bierlokal am Bahnhof, vrijdag 30 decem ber 2005, 20:00 Vrijwilliger van het jaar. Ge meentehuis Rijssen. maandag 2 januari 2006. 19:30 Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP Holten. Vosman, woensdag 4 januari 2006 YVinter(stamppot)wandeling. Natuurdiorama, woensdag 4 ja nuari 2006 Passage: nieuwjaarsbijeen komst. Kandelaar, donderdag 5 januari 2006, 10:00 Koffieochtend. Boschkamp. vrijdag 13 januari 2006. 9:30 Bijeenkomst NBvP Dijker- hoek. Bonte Paard, maandag 23 januari 2006, 20:00 Passage: jaarvergadering en Meyberg over geheim geweld. Kandelaar, donderdag 26 januari 2006, 20:00 WGGGNGR huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtmgs-bestuur W.H. Beyers. secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen av.hk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad fa whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseurs: O. LJspeert, tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 8321. Fax. 0548-597359 E-mailhschottert@whk.wegener.nl Bladmanager: B A. Zieleman. iel 06-51198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden W egener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te la ten) informeren over \oor u relevante dien sten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen pnjs stelt «fan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AR Enschede Jan Haan: 'Wat ik ga doen als ik in de VUT zit? Nou, ik heb hobby's genoeg. Ik ben gek op motoren, motor met zijspan.' (foto: San- der Scheperman) doen als ik in de VUT zit? Nou, ik heb hobby's genoeg. Ik ben gek op motoren, motor met zij span. Thuis heb ik nog veel te doen want we zijn een schuur aan 't bouwen en daarvan heb ben we de constructie zelf ge maakt. En dan moet er in huis nog verbouwd worden want in het achterhuis komt één van mijn kinderen te wonen. Genoeg te doen dus." HOLTEN - De begrotingsver gadering van afgelopen vrij dag, waarin het beleid voor 2006 vastgelegd werd, kende een merkwaardig 'hoogstand je'. Een schorsingsverzoek van A. Hofhuis, fractievoorzitter van Gemeentebelang, werd door een nipte meerderheid van SGP, ChrU en VVD ge weigerd. Hofhuis wilde nader overleg over het Kulturhus, en vroeg een schorsing aan. Een schorsing moet door de raad worden goedgekeurd, en wordt praktisch altijd toegestaan. Be halve afgelopen vrijdag. Tot grote verbazing van publiek, pers en een deel van de gemeen teraad wezen SGP, VVD en Ch rU (goed voor 13 van de 25 i stemmen) het verzoek af. „Dit is in een democratisch land zeer ongebruikelijk. Met name van de coalitiepartijen SGP en ChrU hadden wij dat niet verwacht. Een dieptepunt in dc democratie van de gemeente raad van Rijssen-Holten", aldus Hofhuis. Wat was het geval? SGP, ChrU I en VVD dienden een motie in I waarin deze partijen verklaarden I geen geld te willen investeren in of te reserveren voor de grote zaal van het Kulturhus. Ze wil den eerst meer duidelijkheid ten aanzien van dc grote zaal. Bo- vendien wilden de drie partijen, I als gebouw Irene in beeld kwam, maar weinig geld kwijt voor de aankoop van het gebouw. En ook de intentieverklaringen van kandidaatgebruikers van de gro- te zaal vonden VVD, SGP en ChrU onvoldoende grond voor j een goede exploitatie. De fracties van CDA en Ge meentebelang daarentegen wil den, samen met dc PvdA, een bedrag van 700.000 euro reser veren om een grote zaal als on derdeel van het Kulturhus in Holten te realiseren, totdat het j college een definitief beeld kan I geven van de mogelijkheden en alternatieven. „We willen de handen op elkaar krijgen èn voor het Kulturhus Holten èn voor een nieuw ge bouw voor de Muziekschool Rijssen", aldus CDA-fractie- l voorzitter H. Dul. Voor zowel de grote zaal van het Kulturhus I als de Muziekschool in Rijssen wilden CDA, Gemeentebelang en PvdA 700.000 euro reserve- rcn. Hofhuis dacht met oen schorsing met het andere kamp te kunnen overleggen en wel licht toch tot elkaar te kunnen komen. Maar SGP. ChrU en VVD wilden van overleg niets weten. SGP, ChrU en VVD waren er ook op tegen dat er 119.000 euro voor het Kulturhus-concept be schikbaar gesteld werd. Zij wil den dat geld weer in de pot van de strategische projecten laten vloeien. Een amendement daar over haalde het net niet, want VVD-raadslid M. Spijker had de vergadering al eerder verlaten en zo bleef de stemverhouding ste ken op 12-12. Het amendement zal nu later behandeld worden. Zowel SGP en ChrU als VVD dienden later tijdens de vergade ring een amendement in waarbij ertussen de 1,2 tot 1,5 miljoen euro beschikbaar zou komen voor de nieuw te bouwen Mu ziekschool in Rijssen. De drie partijen gingen voor de nieuw bouw uit van het al beschikbare bedrag van 450.000 euro en ver- meerderden dat met zoveel euro als nodig was ('bandbreedte') om tot dc benodigde 1,2 tot 1,5 miljoen euro te komen. „Voor de Muziekschool geeft de SGP het college de ruimte, terwijl ze dat voor het Kulturhus niet deed", werd er in de vergade ring geconstateerd. ..Ik heb er een raar gevoel bij. Eerder in deze vergadering werd door SGP, ChrU en VVD ten aanzien van het Kulturhus aan het college bandbreedte gewei gerd, en nu het over dc Muziek school gaat kan het wel", merk te GB-raadslid Klein Twennaar op. Doordat VVD-raadslid Spij ker de vergadering al eerder ver liet, staakten ook hier de stem men. Want CDA, Gemeentebe lang en PvdA steunden boven staand voorstel niet en wilden voorlopig niet verder gaan dan het reserveren van 700.000 euro, hetzelfde bedrag dat deze partij en voor realisatie van een grote zaal bij het Kulturhus gepland hadden. „We staan niet onsympathiek te genover de muziekschool. Maar er wordt momenteel een onder zoek gedaan naar de mogelijk heden, laten we dat dan eerst af ronden en nu een pas op de plaats maken", benadrukte Hof huis. Schoorvoetend ging daar ook de SGP mee akkoord en Ch rU en VVD. volgden de SGP daarin. De standhouders zullen öok re kening houden met het thema van de Roscnmontag van dit jaar, de ZOO-party. Er zullen ESPELO - NBvP Espelo heeft maandag 14 november een af delingsavond gehouden. Wa terschap Groot Salland was uitgenodigd om te vertellen over het thema Water en Wa terschap. Klaas Jansen vertelde met be hulp van dia's en video's ovef het beheer van grond en oppervlak tewater en de bescherming tegen hoog water. Ook ging zijn verhaal over de samenwerking met andere wa terschappen, gemeenten en wa terleidingmaatschappijen. Zo moet er rekening worden gehou den met de soms tegenstrijdige belangen van natuur, landbouw en recreatie. Er werd 17 november een excur sie gehouden naar de Turkse moskee van de Islamitische Stichting Nederland Merkez aan de Smyrnastraat in Deventer. Hier werd een interessante uitleg gegeven over de vooroordelen en over de leefwijze en de bele ving van religie en cultuur van de islam in Nederland. De kerstviering van NBvP Espe lo wordt 12 december gehouden. Hieraan zal Janny Rieff-Groot- jen en Matthé Grootjen mede werking verlenen. HOLTEN/ COLMSCHATE - Een van de voortrekkers van Remembrance Day, zoals deze gehouden wordt op de Cana dese begraafplaats in Holten, is mevrouw Oltlammers, Ge boren en getogen in Deventer. AI vanaf de oprichting van de begraafplaats is ze er nauw bij betrokken en zij verzuimt geen jaar om voor die gelegen heid de berg op te gaan. Ze gaat naar de graven van "de jongens" zoals zij zegt om deel te nemen aan de kranslegging. De eettafel van haar apparte ment in Colmschate staat vol met dozen met zelfgemaakte kerstkaarten. De 84-jarige schuift ze voor deze gelegenheid terzijde om daar straks weer mee verder te gaan. "Hoeveel gaat u er versturen?" is? Nou, ik ga echt niet over de oorlog praten hoor! Dan krijg je van die verhalen en dat wil ik niet. Het komt hier op neer: Ik had in mijn werk tijdens de hele periode van de bevrijding veel met de geallieerden te maken en er erg veel contact mee. Het waren mensen uit verschil lende regimenten, uit verschil lende landen, onder meer Cana da, Amerika en Engeland en met name Schotland. Met degene die na de oorlog terug konden keren naar hun eigen land is het con tact steeds blieven bestaan, ook met hun familie en hun gezin nen." "Sinds de Canadese begraaf plaats is opgericht, heeft dat Advertentie Jenneke Oltlammers. voor de Canadezen Jean of Jeany omdat ze Jenneke niet uit kunnen spre ken. heeft bepaald geen groot heidswaanzin en doet nogal be scheiden over haar inzet voor de graven van de gesneuvelde be vrijders maar foto's aan de muur vertellen een ander verhaal. "Nou. dat weet ik niet zo pre cies!" Een toevallig binnenlo pende vriendin denkt dat het er vorig jaar 683 waren! "Zou best kunnen, maar nu wor den het er weer wat minder." Doelend op de groep geallieer den met wie zij nog steeds con tact onderhoudt, maar die door hun leeftijd steeds kleiner wordt. "Dat lees ik ook in de veteranen- kranten. Daarin worden de na men vermeld van de overlede nen. Die lijsten worden steeds Advertentie De allergrootste autosite van Nederland Vanuit de verschillende regi menten ontving ze vele blijken van waardering voor haar inzet. Zelfs van de Canadese ambassa deur, met wie zij veelvuldig con tact blijkt te hebben. Hij over handigde haar een set gedenk penningen waarvan de emotio nele waarde te vergelijkingen is met ons Hollands lintje. En ja, een beetje trots is ze er natuur lijk wel op. Maar vooral blij dat ze dat heeft kunnen doen en nog steeds in zo'n goede gezondheid is dat ze er nog mee door kan eaan. Jenneke Oltlammers: 'Sinds de Canadese begraafplaats is opgericht, heeft dat vanaf het begin mijn belangstelling gehad en ben ik de graven van 'de jongens' blijven bezoeken, (foto: Johan Bo- link) langer. Maar ik heb ook veel contact met familieleden. Ook met familie van mensen die rond de bevrijding zijn gesneuveld en die op de Canadese begraaf plaats zijn begraven. Dat is al die jaren door zo gebleven." "Hoe dat allemaal zo ontstaan vanaf het begin mijn belangstel ling gehad en ben ik de graven van 'de jongens' blijven bezoe ken. Voor de families van velen ben ik een soort van contactper soon gebleven. Zo is die kring gegroeid. In het verleden was er de mogelijkheid om graven te adopteren en ze te verzorgen. Dat heb ik ook gedaan maar dat is nu niet meer aan de orde."

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3