Start onderzoek naar munitie bij T wenhaar sveld 'Kijken naar andere manier van beheer voor alle sporten' KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad EURO'S VOORDEEL 'Sinterklaas, wie kent hem niet' on om. TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN Oxalis BV krijgt geen losontheffing na elven Tariefsverhoging zwembaden voorlopig van de baan I Geen subsidie Domino Toppling Steunpunt bij Motieweg KOOP DE www.twentehogerop.nl Bijeenkomst bejaardensoos Leverworst van Udema EXPOCEI WWW. TV-opnamen brandweer tm. Holtens Nieuwsblad Donderdag 24 november 2005 Redactie: 0548 597370 Ad verten tit 0548 - 597351 Holtens.Mieuwsbladfenvhk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat nifiimni Pagina 3 Pagina 5 Toneelgroep COV is te zien in de tv-serie Moord Brand van RTV Oost. Oude moordzaken worden in scè ne gezet. Pagina 5 Kim Teeselink liep stage op een school in Thailand. Le ren werken en ondertussen wat van de wereld zien. HOLTEN - Burgemeester en wethouders willen geen subsi die beschikbaar stellen aan In- dividuel Domino Toppling Holten. Zij willen het record dominoste nen stapelen verbreken. Volgens het college zou het subsidiëren van dit evenement precedenten scheppen naar eventuele volgen de dominostapelaars of andere recordverbrekers. HOLTEN - V oor het aanleg gen van een lokaal steunpunt voor het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug heeft het college van burgemeester en wethouders vrijstelling ver leend. Het is de bedoeling dat er aan de Motieweg onder andere een par keervoorziening en picknick- banken gerealiseerd worden. In overleg met de eigenaar van het perceel. Jan Stam, is een plan ontwikkeld. Ook de Stich ting Behoud Natuur en Land schap is bij de plannen betrok ken. De gemeente Rijssen-Hol- ten is trekker van het project. Het steunpunt aan de Motieweg maakt deel uit van het actiepro gramma 2004 van het Nationaal Park en dat betekent dat het pro ject samen met het Nationaal Park wordt gefinancierd. Advertentie Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5.- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0,22 p/minj www.rijbewijsservice.nl De prijs van het zwembadkaartje zal voorlopig niet worden ver hoogd. dere omdat hij niet van tevoren de onrendabele uren in verband met slecht weer kende; daar kon hij geen personeelsrooster op maken. van het zwembad. „Wij willen kijken naar een andere manier van beheer voor alle sport, inclu sief de zwembaden", gaf hij aan. Ook de ChrU en de SGP CDA-raadslid H. Kuipers vond, gingen daar vervolgens mee ak- het jammer dat de ChrU/ SGP koord, en trokken het eigen alleen inging op de openstelling amendement in. 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN Als lezer van het U ontvangt een fraaie Hollens Nieuwsblad «ordl u goed geïnformeerd. Als abonnee henl u Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692. 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) HOLTEN - De tariefsverho gingen voor de zwembaden zijn van de baan. zolang het onderzoek naar bezuinigingen op personeel nog loopt. Zowel de fractie van de ChristenUnie als het CDA dienden tijdens de begrotingsvergadering een amendement in om voorlopig een extra tariefsverhoging van het zwembadkaartje te voor komen. De ChrU stelde, samen met de SGP, voor om de gemeentelijke zwembaden te sluiten op de meest onrendabele dagen of dagdelen. Het CDA. gesteund door Ge meentebelang Rijssen-Holten, vond het niet gepast om de bur gers extra te laten betalen, ter wijl er nog een gemeentelijk doelmatigheidsonderzoek loopt naar de ambtelijke uren binnen HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 29 no vember om 14.30 uur een bij eenkomst in Irene. De familie Nikkels komt vertel len over het ontstaan van hun museumboerderij Iedereen is van harte welkom. de sport. De uitkomsten van dat onderzoek worden pas in de loop van 2006 bekend. CDA en Gemeentebelang Rijssen-Holten wilden eerst bekijken in hoever re de efficiëntie van de eigen ambtelijke organisatie bepalend zijn voor de tarieven en dan pas bekijken of er al dan niet een ta riefsverhoging nodig is. Het voorstel van de ChrU SGP kwam het eerst op tafel. VVD- fractievoorzitter J. Kevelam zag niets in het voorstel: „Onrenda bele momenten voor de buiten baden zijn er als het weer slecht is. Dat weet je niet van tevoren. Bovendien is het in de ochtendu ren niet druk. maar dan trekken juist de ouderen baantjes omdat het er dan rustig is." PvdA-raadslid M. Tijhof-Zwij- nenberg vroeg aan de ChrU of het voorstel niet per definitie in hield dat het bad op zondag ge sloten worden. „Nee, dat geldt ook voor andere dagen", ant woordde B. Tijhof, en gaf aan dat wat de ChrU betrof het bad op bepaalde uren dicht kon, bij voorbeeld als bleek dat ertussen de middag weinig bezoekers kwamen. SGP-raadslid G. Kreijkes gaf aan dat er 'niet meer gelezen moet worden dan dat er in het amendement staat'. Wethouder W. ter Schure raadde het voor stel van ChrU/ SGP af, onder an- HOLTEN - Vrijdagmiddag tien voor halfvijf was het toen de begrotingsvergadering ge sehorst werd. Wethouder W. Stegenian, die de hele vergade ring - vanaf tien uur 's mor gens - nog niet aan het woord geweest was, ging voor deze gelegenheid zelfs achter het spreekgestoelte staan. Mij vertelde dat de gemeente op De Kol de panden van Udema had aangekocht. De acte was vandaag gepasseerd. De wet houder was duidelijk blij met de aankoop en de ambtenaren Tak- kenkamp en Wessels, die er het meest bij betrokken waren en volgens Stegcman niet op een uurtje overwerk hadden geke ken, deelden aan de raadsleden 'worst uit eigen fabriek uit": de raadsleden konden kiezen: ba- klever, bakbloedworst of lever- HOLTEN - De Holtense brandweer was vorige week het decor van opnamen die TV Oost maakte voor het programma Alarmfase. Er werd een uitruk nagebootst, waarbij de opnamen begonnen bij het oppiepen van een vrij williger. Deze ging daarna snel naar de brandweerkazer ne om zich om te kleden en met de brandweerwagen rich ting 'onheil' te rijden. Er was een 'brand' in een wo ning aan de Lageweg, die moest worden geblust en wor den uitgekamd op slacht offers. Aan de Lageweg staan vier huurhuizen leeg, waarvan de brandweer veelvuldig gebruik maakt voor oefeningen. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Oxalis Vorden BV krijgt van de gemeente geen ontheffing van het stopverbod in de Dorpsstraat. Oxalis Vor den vroeg hierom omdat zij niet binnen de laad- en losuren van 06.00 tot 11.00 uur kun nen bevoorraden en zij met een vrachtwagencombinatie niet de mogelijkheid hebben om aan de achterkant van de winkel te lossen. De vrachtwagen komt nu 's mid dags en Oxalis Vorden wil graag ontheffing zodat ze de winkel 's middags kan blijven bevoorra den. De kruising Dorpsstraat/ Kerk straat is te smal voor de vracht wagen om de draai te kunnen halen om de Kerkstraat in te rij den. Dat wordt volgens de ge meente ook door de politie be vestigd. Ook het inrijden via de Smids belt is niet wenselijk omdat ook de draai ter hoogten van het ge meentehuis moeilijk haalbaar is. De gemeente heeft vervolgens de door Oxalis bijgeleverde rou teschema's bekeken en denkt dat de routes enigszins aangepast kunnen worden zodat bevoorra ding op de toegestane uren in de Dorpsstraat wel mogelijk is. Jenneke Oltlammers bezoekt de graven van de jongens al sinds de aanleg van de Cana dese Begraafplaats. HOLTEN - Het onderzoek bij Twenhaarsveld naar explo sieven uit de Tweede -Wereld oorlog is maandag 21 novem ber begonnen. Zodra niet- geëxplodeerde munitie wordt gevonden, wordt dit op een veilige manier opgeslagen. Het laten exploderen gebeurt zo mogelijk op een ander ter rein in de gemeente. De omwonenden hebben van de werkzaamheden weinig overlast. De werkzaamheden zijn in januari afgerond. Dan wordt bekeken wat de vervol g- procedure is. Vanaf 21 november wordt een proefvak van circa 6 hectare nader onderzocht en wordt de opgespoorde munitie verwij derd. Het gaat hier om het meest westelijk gelegen ter reingedeelte op het Vitenster- rein dat in een punt aanloopt tussen de provinciale weg N 350 en de spoorbaan Rijssen- Holten. De gemeente heeft een bestek laten maken en het project is aanbesteed. De uitvoering van de werkzaamheden is gegund aan de directie van Leemans speciaalwerken in Vriezen- veen. De verwachting is dat de werkzaamheden duren tot en met januari 2006. De daadwerkelijke opruiming van aan te treffen explosieven en het onschadelijk maken daarvan vindt plaats door het EOCKL (Explosieven Oprui- mings Commando van de Ko ninklijke Landmacht). Als het onderzoek en de rui ming van het proefvak is vol tooid, wordt bekeken of er nog meer zoekwerkzaamheden noodzakelijk zijn. Ook wordt dan bepaald of de waarschu wingsborden verwijderd kun nen worden en de Veenweg langs het spoor weer voor het verkeer geopend kan worden. De verwachting is dat de om wonenden geen overlast onder vinden van de werkzaamheden. Zij zijn van de werkzaamheden op de hoogte gesteld. Het terrein is afgezet met een omheining en het publiek wordt erop attent gemaakt dat het niet toegankelijk is. Alleen bevoegden hebben toegang tot het terrein. Het college heeft na onderzoe ken en in overleg met Vitens besloten dat een deel van het Vitens terrein nader wordt on derzocht. Daarbij worden aan wezige niet-gesprongen explo sieven uit de 2e wereldoorlog geruimd. De munitie is er gekomen door dat in oktober 1944 een Duitse munitietrein is beschoten en geëxplodeerd. Tijdens de spoorbaan vernieuwing in 2003 zijn onder de spoorbaan al di verse munitieresten gevonden en verwijderd. KALFSTERMANSWEIDE - Het geduld van de kinderen werd zaterdag 19 november wel op de proef gesteld. Eindelijk zou Sinter klaas Holten aan gaan doen, maar het bleef wachten op de Syntus-bus die hem en zijn Zwarte Pieten naar Kalfstermansweide zouden brengen. Ruim een halfuur later dan aangekondigd, kwam de goedheiligman dan toch naar het plein om de kinderen een hand te schud den. In de tussentijd had dweilband De Braandheultjes de verkleumde kinderen al goed opgew armd, en werd er gretig gegraaid naar pe pemoten. Sinterklaas nodigde alle kinderen uit naar de Waerdenborch te komen om daar een groot feest te vieren. En dat werd het. Met de pakjeskoets reed hi j eerst nog door het dorp en deed hij Diessenplas aan. (foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1