Speculaties alom: wie wordt nieuwe Prins Carnaval? 1 Door vertragingstechniek worden burgers de dupe' r~t. r KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad Lion King duidelijke winnaar playbackshow EURO'S VOORDEEL Kinderen ontbijten op school Ambachtelijke producten op gezellige Slachtvisite Intocht Sint en pieten vanaf Kalfstermansweide Aantal fracties wil koppeling rondweg Holten met randweg Rijssen Actiebord alleen voor Rijssen preventiemedewerker Leus Opleidingen KOOP DE TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN www.twentehogerop.nl Muzikaal eresaluut door Highland Pipes and Drums Holtens Nieuwsblad Donderdag 10 november 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat DIJKERHOEK - Carnavals vereniging de Fienpreuvers houdt zaterdagavond 12 no vember haar jaarlijkse elfde- van-de-elfde-bal bij het Bonte Paard te Dijkerhoek. Op deze feestelijke avond wordt er afscheid genomen van de sleurhuttenkoning van Keune- darp. Prins Velocitas. Samen met zijn adjudant Toon zal hij op ludieke wijze zijn Waterloo tegemoet treden. Ook zal deze avond de Keunedarper van het jaar 2005 bekend worden ge maakt. Wie deze grote eer te beurt zal vallen, is nog een ge heim, maar zeker is dat de uit verkorene breed wordt gedragen in de Holtense samenleving. Hoogtepunt van de avond zal de bekendmaking zijn van de nieu we Prins Carnaval. Wie zal de scepter gaan zwaaien over Keu- nedarp? Voorafgegaan door een prachtige opkomstact zal uitein delijk om 23.11 uur de nieuwe Prins met zijn adjudant aan het publiek worden voorgesteld. Komt de Prins van buiten de vereniging of gaat komend jaar een Raad van Elf-lid als hoog heid door het leven? Komt er weer een Knetterzoeper of zien we een Ideale Schoonzoon? Wordt de vaak verwachte Mark van de Maat dit jaar eindelijk Prins of maakt Tonnie Brands zijn opwachting? Geert Soer staat bij de bookmakers ook hoog genoteerd, evenals Henk- Jan Veldhuis en Björn Ruste- ESPELO - Om kinderen en ouders erop te attenderen dat het ontbijt een essentiële maaltijd is, werd er vorige week landelijk een school- ontbijt gehouden. De school in Dijkerhoek en de Bos- school in Espelo deden hier aan mee. Uit onderzoek is namelijk ge bleken dat het ontbijt vaak wordt overgeslagen, terwijl het juist zo belangrijk is. Het zorgt voor een betere concen tratie van de kinderen op school. Het is te vergelijken met een verfrissende douche. De spijsvertering komt er door op gang; het lichaam wordt van binnen wakker gemaakt door het ontbijt. (foto: Gert Perdon) HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larense- weg 106 wordt woensdag 16 november van 10.00 tot 17.00 uur Slachtvisite ge houden. Slager Lotgerink Bruinenberg uit Saasveld zal het vlees gaan slachten. Daarna worden er ambachtelijke producten van gemaakt, zoals bloedworst, baklever, zult, hoofdkaas en schroam'n. Gerrie van Brooks is gastvrouw en zal vertellen hoe deze gerechten vroeger op de boerderij werden gemaakt. Iedereen is van harte welkom langs te komen en te proeven. Voor meer informatie, tele foon: 0573-221102. 10 t/m 13 november 2005 Openingstijden donderdag en vrijdag van 14 00 - 22.00 zaterdag en zondag van 11 00 - 18.00 uur Toegangsprijzen: 7,- per persoon Kinderen tot 12 jaar en 65+-ers; 3,50 Kinderen tot 6 jaar gratis toegang urm ExjK»(cCTi/er U vindt net Expo Center aan de A1 (afrit 30) Wegtersweg 65,7556 BP Hengelo Telefoon 074 - 2 559 559 Fax 074 - 2 505 022 Internet. wvAvexpocenternl HOLTEN - Vele kinderen zullen er al vol verwachting naar uitkijken: de intocht van Sinterklaas. Zaterdag 19 november zal hij tussen 14.00 uur en 14.15 uur op Kalfstermansweide aankomen. Alle kinderen uit Holten worden uitgenodigd om de Sint onder begeleiding van de Brandheultjes welkom te heten. Daarna gaat te tocht richting scholengemeenschap De Waerdenborch, waar de Sint om 15.00 uur zal binnengaan. Onderweg zal hij een tussen stop maken bij Woon-Zorgcentrum de Diessenplas. In de Waerdenborch is er voor de kleine kinderen een leuk pro gramma, samen met Sinterklaas, de pieten en Flash Back drive- in show. Om 16.00 uur is het programma afgelopen. De route van de intocht is: Dorpsstraat, Kerkstraat, Larenseweg, Wilhelminalaan en Vrijheidslaan. biel. Grote outsiders zijn Jan Bakker en Erik-Jan Stukker. Kortom, speculaties zijn er vo lop. Het zal hoe dan ook weer een grote verrassing zijn. Zeker is wel dat ook de 38e prins voor de volle honderdelf procent ge steund zal worden door de Raad van de Elf en de rest van de ver eniging. Naast een drive-in show zullen de onvolprezen Braandheultjes deze avond het muzikale gedeel te voor hun rekening nemen. Het wordt een fantastische avond welke je als rechtgeaarde Keu nedarper niet mag missen. On der het motto 'glaasje op, laatje rijden' vertrekken er bussen vanaf Hofbar Bierlokal am Bahnhof om 18.45 uur en om 20.15 uur naar het Bonte Paard. Vice versa vetrekken de bussen weer om 00.30 uur, 01.30 uur en de laatste bus om 02.00 uur. De entree is voor leden gratis. Voor 10 euro kan men deze avond lid worden en heeft men het hele seizoen gratis toegang tot alle camavalsactiviteiten. DIJKERHOEK - Met volle verbazing zat de zaal afgelopen zondagmiddag te kijken naar de act Lion King. Twaalf kinderen kwamen uit verscheidene hoeken de zaal binnenlopen richting podium. Zij zetten een prachtige show neer en ook de uitvoering was perfect. Een duidelijke winnaar in de categorie 8 tot en met 11 jaar van de jeugdplaybackshow van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, welke in het Bonte Paard werd gehouden. In de categorie 4 tot en met 6 jaar wonnen Lotte Koopman en Tirsa Bosman. In de categorie 6 tot en met 8 jaar won Joni Meijerman. HOLTEN - Tijdens het ge meenteraadsdebat over het Verkeerstructuurplan Holten ging de PvdA-fractie niet ak koord met het aangepaste amendement van VVD/ SGP. ,,Het derde amendement ging erover dat het Zilverzandtracé niet eerder aangelegd mag wor den dan nadat duidelijkheid is verkregen van de Provincie Overijssel (bestuurlijk) over de ligging van een Noordelijke rondweg ten noorden van het spoor. Door de gelegenheidsco alitie SGP VVD is telkens de koppeling gelegd dat het krediet voor de realisatie van het Zilver zandtracé niet eerder ter be schikking wordt gesteld dan dat (weer een onderzoek/ studie ge daan dient te worden naar de po litieke haalbaarheid bij met na me de Provincie Overijssel. Daar hadden we moeite mee" aldus PvdA-fractievoorzitter Re- mi de la Haye. De fractie is bovendien van me ning dat een aantal fracties een koppeling legt tussen een noor delijke rondweg ten noorden van het spoor en een westelijke rand weg ten westen van Plaag- en Veeneslagen in Rijssen. „Door deze koppeling proberen ze die westelijke randweg in Rijssen weer op de politieke agenda bij de Provincie Overijssel te krij gen. Door deze vertragingstac tiek zijn de burgers van onze ge meente de dupe", aldus De la Haye. PvdA Holten benadrukt de bin ding tussen berg en het dorp. „We zijn ervan overtuigd dat die Remi De la Haije (PvdA): 'We zijn ervan overtuigd dat de binding tussen berg en dorp geweld wordt aangedaan als er een weg wordt aangelegd langs de Holterenk'. (foto: Johan Bolink) binding geweld wordt aange daan als er een weg wordt aan gelegd", stelt De la Haye. De PvdA is ook van mening dat de functies van een noordelijke rondweg ten noorden van het spoor en het Zilverzandtracé ge heel verschillend zijn. „De eer ste is bedoeld voor het verkeer dat niet in het dorp moet zijn en buiten het dorp wordt omgeleid, waarbij overigens een goed kopere en tevens eenvoudiger oplossing te realiseren is name lijk het veranderen van de voor rangsituatie en de weg bij de aansluiting Markeloseweg met de Rijssenseweg; en de tweede weg is juist bedoeld om het oos telijke gedeelte van het dorp te ontsluiten (nu en in de toe komst). waarbij het tevens mo gelijk wordt om de Kol weg als de centrale langzaam verkeers- route in te richten." De PvdA spreekt over 'een soort chantage' als ze het heeft over de voorwaarde die door VVD/ SGP en ChrU gesteld werd dat Pagina 3 De Hoolter Korhanen starten een intekcnactie voor Hol tense vlaggen. Ze zijn nu in twee formaten te krijgen. Pagina 3 Het Architectuurdebat heeft als thema landelijk wonen. Drie panden net buiten Hol ten zijn genomineerd. Pagina 5 Erik Davids werd onlangs weer Nederlands Kampioen. Hij werd door de burge meester gehuldigd het krediet voor de realisatie van het Zilverzandtracé niet eerder ter beschikking gesteld moest worden dan nadat er door de Provincie Overijssel een duide lijke uitspraak wordt gedaan ten aanzien van de (politieke) haal baarheid van de noordelijke rondweg ten noorden van het spoor. „Met het niet enerzijds verder concretiseren van tot wanneer een uitspraak kan wor den gedaan en anderzijds geen duidelijke vervolgstappen aan te geven is de weg vrij om met welke uitspraak dan ook geen genoegen te nemen. Het is dan mogelijk dat er opnieuw om een onderzoek, het zoveelste, zal worden gevraagd met als gevolg wederom vertraging en verkwis ting van gemeenschapsgeld." De la Haye geeft aan dat, alhoe wel het College van B en W heeft toegezegd dat het Wans- inktracé niet eerder in gebruik genomen gaat worden dan wan neer het Zilverzandtracé in ge bruik genomen wordt, er in de nabije toekomst argumenten kunnen zijn waardoor die kop peling losgelaten kan gaan wor den. „En dat wordt juist hetgeen wat door de bewoners van de In dustrie- en Wansinkstraat naar voren is gebracht, bewaarheid". HOLTEN - VVV Holten kreeg onlangs van iemand de vraag of zijn evenement op de publi catieborden mocht staan bij de toegangen van dorp Holten. Hij had de gemeente gebeld, maar daar kreeg hij te horen dat het alleen voor Rijssense evenementen is bedoeld. Volgens Marina Dalhuisen van de VW is dat echter met volgens afspraak. Ze zei dit tijdens de na jaarsvergadering van de Holtense Handelsvereniging in het Losse Hoes. Jos Kamphuis ziet er wel wat in om de Handelsvereniging een plankje doorlopend te laten huren. 'De Handelsvereniging zou op deze manier een evene ment kunnen sponsoren door het te publiceren op die borden. Zo is er altijd wat te doen in Holten. Nu staat er tijdens sommige we ken in het hoogseizoen helemaal niets op. Dat kan niet'. Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5.- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0.22 p/min) www.rijbewijsservice.nl Nu verplicht 1-daagse training op 15 december Almelo, tel. 0546-8612 38. 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN HOLTEN - De Highland Re giment Pipes and Drums brengt zondag 13 november om 11.00 uur een muzikaal eresaluut op het ereveld van de Canadese Begraafplaats. Tijdens een ongeveer 25 mi nuten durende ceremonie staan de aanwezigen stil bij de doden die tijdens de oorlogen zijn gevallen. Een afgevaardigde van de Ca nadese ambassade zal de act of remembrance voordragen. Ook leggen de leden van de doedelzakband een krans bij het monument op deze be graafplaats. Net als in vele landen heeft de Nederlandse organisatie er voor gekozen de zondag net voor of na 11 november als herdenkingsmoment aan te wijzen..Op deze dag herden ken alle landen die behoren tot de Common Wealth Memorial de doden van alle oorlogen. De band brengt jaarlijks op Memorial-Remembrance Day dit eresaluut als blijk van re spect onder het motto, They are gone but not forgotten. In 2000 nam een aantal leden van de band het initiatief om ook deze herdenking in Ne derland vorm te geven. Onder het credo van: eenieder is van harte welkom mits met een eerbiedige instelling, worden belangstellenden uit om aan deze herdenking deel te ne men. Voor meer informatie: www.highlandregiment.nl Als le/.er van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarian verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: j Adres: j Postcode: Geef dat ook eens j Woonplaats: j aan een ander door! j Telefoon: BON i (jeej{ a/s af)0nnee Voor het Gebruik deze bon voor j Ho"ens Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee j r' mevrJ Adres: j Inzenden aan. i Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Postbus 692,Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdeling1 0 e Bankrekening: j Handtekening:j €48.05 per jaar (betaalwijze, per acceptgiro) 1 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1