Motocrosser Erik Davids Nederlands kampioen Blauw Wit vergeet te scoren Stunt blijft uit bij W Holten r Zakelijk Bekeken Workshop websites bouwen voor tieners v tflEB Plannen centrum Holten Verslagen handbal Nina zocht Bontgenoot Inspirerende cyclus over stilstaan bij leven en dood W Holten Uitslagen handbal Blauw Wit Uitslagen Mintonette Bijeenkomst Passage Motorrijder aangereden Filmclub ToDaBoKr Optreden Duits koor Fietstocht Hulp ouderen bij zorgtoeslag Donderdag 20 oktober 2005 Holtens Nieuwsblad pi i HOLTEN - Steeds meer mensen gaan letten op gezond en veilige voeding. Er is er nu iets nieuws op de (vis)markt. Een stoomzak. Deze verpakking kan zo in de magnetron zonder dat er eerst een gaatje ingeprikt moet worden. De zakjes zijn alleen te verkrijgen bij de visspeciaalzaken en groentespeciaalzaken. Reinaardus vult deze stoomzak met een heerlijk stukje visfilet zoals zalm. kabel jauw of scholfilet. Genoeg voor een persoon. De vis wordt licht- gekruid en aangevuld met verse groente en kan dan zo in de mag netron. De gaartijd is afhankelijk van het vermogen van de mag netron maar duurt ongeveer twee minuten. Dan zet men een heer lijk stukje vis op tafel waar totaal geen vet in zit. Alleen maar het vocht van het product. De zakjes zijn bij uitstek geschikt voor mensen die stomen boven een pan een heel gedoe v inden, dan is dit veel eenvoudiger. Het stooinzakje is voldoende voor 1 per soon. Kookt u er rijst of aardappelen bij dan is Uw maaltijd com pleet. Verkrijgbaar bij Reinaardus Vis, Larenseweg 28. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De wedstrijd, die De Kindertuin onlangs hield, is ge wonnen door Maxelle Zwinselman (4) uit Holten. Zij kreeg een mooi muziekdoosje voor sieraden. Gaat het deksel open, dan danst een danseresje op de muziek. En ze kreeg een verfdoosje. De Kindertuin aan de Kerkstraat 6 hield tijdens de opening van de zaak een actie, waarbij kinderen een leeg schilderijtje meekregen. Ze konden daarop op hun eigen manier het thema 'Waar denk je aan bij De Kindertuin' uitwerken. Dat gebeurde dan ook: in de zaak stonden veel schilderijtjes die op alle mogelijke en leuke ma nieren bewerkt waren. Alle kinderen die een schilderij ingeleverd hebben kunnen dat weer ophalen en krijgen dan een klein cadeau tje. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De plannen voor het centrum van Holten kre gen in de commissie Grondge bied unaniem bijval en dat be tekent dat de gemeente verder kan gaan met het uitwerken. Wel waren er punten van kritiek. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam wees er op dat er straks een brede verkeersstroom de verbin ding station/ enk/ centrum door snijdt. Bovendien moeten we de eerste jaren nog rekening houden met doorgaand verkeer in de Dorpsstraat. Pas als de noordelijke rondweg is aange legd kan het centrum verkeer sluw gemaakt worden." Wat GB-raadslid W. Veneklaas be trof moest de 'harttransplantatie' van Holten snel ingezet worden. 'Het ingezette pad bewandelen: in looppas. Er moet een stroom versnellingseffect komen in de kom van Holten." HOLTEN - Handbaldames 3 had tegen Erica 76 een off day. De eerste vijf minuien speelde Holten uitstekend en werd met drie fraaie doelpunten een ver rassende 3-0 voorsprong geno men. Daarna was het helaas afgelo pen. Erica bleek over enkele er varen speelsters te beschikken die goed van de fouten in de Holtense dekking profiteerden. Via een 3-9 stand slaagde Hol ten er in de tweede helft niet in te scoren. Eindstand 3-19. Meis jes B 1 had een zware dobber aan Overwetering. Na een 5-6 stand bij rust kreeg Holten niet wat het verdiende en eindigde de wedstrijd in een 15-15 gelijk spel. Meisjes C 1 kwam veel te kort tegen Nieuw-Heeten. Hol ten deed goed haar best, maar meer dan de 21-1 nederlaag zat er niet in. Meisjes C 2 redde het ook niet tegen het tweede team van Nieuw-Heeten. In een leuke wedstrijd verloor Holten met 10-4. Meisjes Dl speelde een leuke en spannende wedstrijd uit tegen SDOL 2. Via een 2-2 ruststand werd keurig met 4-6 gewonnen. HOLTEN - Voor de vijftiende keer is motorcrosser Erik Da vids Nederlands Kampioen ge worden. In de klasse MX3 kwam hij afgelopen weekend in Heerde als zevende en zesde over de finish. 'Ik ben er helemaal trots op.' zegt Erik blij. Hij stond er ook goed voor met 21 punten meer dan zijn directe concurrent. 'Je be gint dan voor jezelf uit te reke nen watje kansen zijn', legt de motorcoureur uit. 'Als hij eerste zou worden, dan moet ik mini maal op de veertiende plek ein digen wil ik het Nederlands Kampioenschap binnen kunnen slepen. Je kunt natuurlijk ook kiezen om voor alles te gaan en de wedstrijd winnen of alleen voor het kampioenschap.' Erik koos voor het laatste. Door het aanhoudende mooie weer, was de baan goed opge droogd. 'Enkele dagen ervoor had ik het parcours al verkend, en wist dat het een behoorlijk zware cross zou gaan worden'. Dit bleek ook zo te zijn. Daar naast waren er zeer veel deelne mers, waardoor het er niet mak kelijker op werd. Maar het ging Erik beide man ches zeer goed af. 'De eerste manche eindigde ik als zevende en de tweede manche als zesde.' De felbegeerde titel was binnen. Een receptie heeft hij nog niet gepland. 'Misschien aan het eind van het crossseizoen. Ik zit nu nog helemaal in het enduro rij den. Erik Davids: 'Ik ben er helemaal trots op.' (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Sommige families, vriendengroepen, clubs en stichtingen hebben er al één: een eigen website met alle in formatie die ze erop willen hebben. Omdat het maken van een website toch wel moeilijk kan zijn, biedt Sociaal en Cul tureel Werk speciaal voor tie ners van twaalf tot vijftien jaar een cursus Frontpage aan. In vijf lessen kunnen de tieners met goede ondersteuning hun in ternetpagina's bouwen. De cursus zal op de vrijdagmid dag van 16.00 tot 17.30 uur op 4 november van start gaan in het dorpshuis De Boschkamp. De overige data zijn 11, 18 en 25 november en 2 december. De kosten van deze cursus bedragen exclusief lesboek: 20 euro. Voor meer informatie en opgave kan men terecht bij het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, aan de Tuin straat 2, telefoon 0548-36 27 55. HOLTEN - In november start een cyclus Stilstaan bij het Einde, Het is een inspire rende en levendige reeks bij eenkomsten, waarin wordt stil gestaan bij de grote reis, die iedereen aan het einde van dit leven gaat maken. Dikwijls nemen wij ons voor om met onze naasten te praten over onze wensen bij ons ei gen afscheid. Toch komt dat er vaak niet van. Tijdens de cyclus wordt er in formatie gegeven over de vele mogelijkheden om een uit vaart vorm te geven. Ook is er alle ruimte voor het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen. Aangezien af scheid nemen onderdeel is van het leven zullen er oefeningen worden gedaan in loslaten. Tevens zijn de avonden be doeld om inspirerende teksten en gedichten aan elkaar voor te dragen en samen naar mu ziek te luisteren. De cyclus wordt verzorgd door Erna ter Steege Uitvaartbegeleiding. De cyclus vindt plaats in Rijs- sen op woensdagavond 2, 16 en 23 november en kost 30 eu ro inclusief koffie en thee. Op gave en informatie: 0548- 367656 of www.ernaterstee- ge.nl B0N# g HOLTEN - Met veertiger en routinier Erik ten Have onder de lat, kwamen de gasten uit Harfsen naar Holten om mini maal één punt mee te nemen van oude bekende Blauw Wit en hun voormalige trainer Henri Stam. Dat de winst meegenomen kon worden was niet de verdienste van Harfsen maar kwam dankzij Blauw Wit dat verdedigend enkele steekjes liet vallen maar ver der driekwart van de wed strijd het spel bepaalde maar dit zo onrustig deed dat van de vele opgelegde kansen er slechts één kon worden benut en dit was veel te weinig om de punten in huis te houden. Na een aarzelend begin van bei de kanten was het toch Blauw Wit dat de eerste goede moge lijkheid kreeg om op voor sprong te komen. Deze moge lijkheid deed zich pas voor toen de wedstrijd ruim een kwartier oud was. Een snel mee opko mende Dirk Jan Beldman zocht de rechtervleugel op om van daar een gave voorzet te verzen den. Echter de gehele Blauw Wit voorhoede was nog niet ter plekke en de bal rolde dan ook tergend over de linker zijlijn. Blauw Wit kreeg de smaak te pakken en kreeg in de gaten dat Harfsen een tegenstander was die gewoon te kloppen was. De aanval werd dus gezocht maar de voorzetten en steekpasjes hadden niet het gehalte om de aanvallers in een goede stelling te brengen. De opbouw was veel te onrustig en gehaast. Blinde lings werd de bal verzonden om (foto: Johan Bolink) al snel in de voeten van de te genstander te belandden. Harf sen bleef hier kalm onder en éénmaal in balbezit werd ra zendsnel met lange halen de aanval gekozen, doch hun voor hoede had ook niet de kwaliteit en snelheid om dit doeltreffend af te ronden. Het was toch Blauw Wit dat het meeste ge vaar stichtte doch de goed spe lende Harfsen doelman Erik ten Have coachte op een voortreffe lijke manier zijn achterhoede waardoor Blauw Wit, dat het steeds in uitgebreide combina ties zocht, de kluts kwijt raakte, de bal verspeelde en Harfsen simpel de bal kon wegwerken. Zo halverwege de eerste helft echt een paar goede mogelijk heden voor Jurrian Paalman en Jurgen Kolkman maar door te slap inschieten of te veel ge draai werden echte kansen om zeep geholpen en de ijzeren wet HAARLE - In Haarle heeft VV Holten niet nogmaals voor een stunt kunnen zorgen, een typische 0-0 wedstrijd ging met 1-0 verloren. Het meest zure aan de nederlaag was de zuivere buitenspelgoal die de thuisploeg maakte. Door deze nederlaag moet Holten weer naar onderen kijken en komt het weekendje rust als ge roepen met het oog op de vele geblesseerde spelers in de selec tie. Dit keer waren het niet alleen blessures waardoor Holten spe lers moest missen, maar Van der Pluijm was ook nog op af- scheidstournee naar Turkije met zijn wederhelft alvorens hij in november voor acht maanden vertrekt om in Afrika rond te gaan sjokken. Egberts moest hierdoor een plaatsje zakken en Meijerman mocht starten op de linkshalf po sitie. Het eerste half uur begon Holten goed en voetbalde de Keunedarpers tot aan de zestien erg sterk. Het ontbrak echter aan een goede eindpass en doelge richtheid in de voorhoede. Dek ker wist eenmaal de keeper tot een redding te dwingen na een mooie actie op rechts. Het dichtst bij was Egberts die na goed opkomen de bal rakelings langs de kruising krulde. De thuisploeg liet Holten lekker voetballen en loerde op een counter, voor de rust hoefde Koetsier echter niet of nauwe lijks in actie te komen. Na de rust kwamen dezelfde elf tallen weer het veld op alleen was het spelbceld wel drastisch gewijzigd. Holten kwam ook niet meer toe aan het goede combinatievoetbal van het eerste half uur en moest toezien hoe Haarle steeds meer uit haar schulp kroop. Trainer Bakker bracht Ard Lam- mertink nog binnen de lijnen in de hoop weer wat vuur in de wedstrijd te krijgen. Binnen een aantal minuten had pitbull-Ardje ook al zijn gele prent te pakken, maar het verschil kon ook hij niet maken. Vijf minuten voor tijd was er een onnodige overtreding op het middenveld die door toedoen van de grote vriend in het zwart fataal zou blijken. De bal werd hoog in de zestien gepompt en leek ogenschijnlijk met een boogje voor het doel langs te gaan. Ware het niet dat er nog een speler van Haarle een meter of twee buitenspel bij de tweede paal stond om de bal zo onregle mentair binnen te werken. Ieder een ging al staan voor de indi recte vrije trap de andere kant op, maar tot ieders verbazing wees de arbiter naar de midden lijn. Hij negeerde daarbij het vlagsignaal van de scheidsrech ter volledig en Holtense protes ten wuifde hij hautain weg. Holten was daarna nog heel dicht bij de gelijkmaker, op drie centimeter om precies te zijn. Een vrije trap werd door Rei- jlink op schitterende wijze op de lat gekruld en stuitte de eerder genoemde afstand voor de lijn weer het doel uit. In de rebound leek Brand nog in te kunnen koppen, maar twee stevige jon gens van de thuisploeg zette hem daadkrachtig aan de kant. Hierdoor zijn er zes punten ver gaard in deze competitie en dat zijn er zeker 6 te weinig. Aan staand weekend is er een oefen wedstrijd en dan kan er volgen de week hopelijk weer een be roep worden gedaan op een aan tal jongens die nu nog gekwetst zijn of elders in Europa bivakke ren. in het voetbal ging opgeld doen. Als je ze zelf niet maakt dan doet de tegenstander het wel. En dit gebeurde dan ook prompt. Eerst kon de overigens goed spelende Blauw Wit doelman Aijan Nijhuis de schoten nog te genhouden, maar toen even later de Blauw Wit defensie stond te schutteren kon Aart Jan de Jong simpelweg met een lage schui ver intikken 0-1. Blauw Wit was gewaarschuwd maar zocht toch direct weer de aanval en nog geen vijf minuten later weer een niet resoluut ingrijpen van de Blauw Wit achterhoede. Vanaf ongeveer 20 meter vuur de Rudi Keizer een strak schot recht op het doel maar helaas voor Blauw Wit schampte het schot vlak voor het doel nog een Blauw Wit-verdediger en was Arjan Nijhuis kansloos 0 2. Met deze onverdiende achters tand werd er ook gerust. Na rust met Mcrijn Offringa achter de voorhoede, gewisseld voor Rolf van Kreij zocht Blauw Wit met strakke voorzet ten over beide vleugels naar ga ten in de Harfsen-defensie om vandaar de doelman op de proef te stellen. Een sterk aanvallend Blauw Wil dat zich grotendeels op de helft van de tegenstander bevond. Zelfs Dirk Jan Beldman ging vanuit de achterhoede mee ten strijde om middels voorzet ten van de linkerkant de Blauw Wit aanvallers de gelegenheid te geven om de bal in het net te krijgen. De druk die op het Harfsen doel ontstond was groot maar echt gevaar leverde dat niet op omdat de robuuste Harf- sen-verdedigers wel raad wisten met de Blauw Wit aanvallers, namelijk geen meter ruimte en de nodige overtredingen. De overigens redelijk leidende scheidsrechter Van der Wal uit Apeldoorn was soms te mild voor het harde ingrijpen. Wel kreeg Blauw Wit door enkele vrije trappen mogelijkheden ge noeg om de stand weer gelijk te trekken. Jurrian Paalman, Jur- gen Kolkman wat zij ook pro beerden steeds stond de doel man op de juiste plaats. Halver wege de tweede helft kwam Rutger Grootewal Ernst Jan Harmsen vervangen. Door deze omzetting werd er wel iets rusti ger en beter gecombineerd doch uitgesproken kansen deden zich niet voor omdat het rond het doelgebied van de tegenstander altijd veel te druk was waardoor een goede steekpass of een voorzet met een verlengde kop bal niet "mogelijk bleek. Harfsen werd totaal in de verdediging gedrongen maar de tijd ging ook dringen. Eindelijk was het dan een keer raak. De wedstrijd was al bijna ten einde toen Dirk Jan Beldman met een voorzet op maat Jurgen Kolkman bediende die met een kopbal en via een I larfsen-verdediger de bal in het doel deed belanden 1 - 2. Hoe wel de scheidsrechter er zeker vijf minuten bijtelde en Blauw Wit de gelijkmaker rook ont stonden er hachelijke momenten voor het doel van Harfsen dat met kunst en vliegwerk over eind bleef. De 1 - 2 bleef de eindstand en Blauw Wit bleef met de kater zitten. Er is met volle inzet gespeeld met soms leuke combinaties maar er dient meer rust in het spel van de jon ge ploeg te komen zodat de combinaties beter uit de verf ko men en dan komen er zeker meer uitgespeelde kansen. Opstelling Blauw Wit: Arjan Nijhuis, Arian Vorkink, Gert- Jan Ulfman, Dirk Jan Beldman, Arnoud Belman, Jurrian Paal man, Gert-Jan Prins, Maarten Kruimelaar, Rolf van Kreij (Merijn Offringa), Jurgen Kolk man en Ernst-Jan Harmsen (Rutger Grootewal). HOLTEN - Voor zondag heeft de KNVB een inhaalprogram ma vastgesteld. VV Holten komt hierin niet in actie. De roodzwarten spelen zaterdag 22 oktober een vriendschappelij ke thuiswedstrijd tegen SDOL uit Luttenberg. De aanvangstijd is 17.00 uur. VV Holten ver volgt zondag 30 oktober de competitie met een thuiswed strijd tegen Helios uit Deventer (aanvang 14.00 uur). HOLTEN - In het inhaalweek- end van de KNVB speelt Blauw Wit vriendschappelijk thuis tegen Prins Bernhard. De wedstrijd tegen Prins Bern hard begint om 14.30 uur. HOLTEN - De handbaldames van Holten blijven teams aan de zegekar binden. Uit tegen Groessen was het niet gemakke lijk, maar opnieuw waren de beide punten voor Holten. In de eerste helft kwam Groessen goed mee. De thuisploeg benutte de kansen goed. Pas na een 7-7 stand kreeg Holten de kans een voorsprong te nemen die werd uit- gebouw tot de 8-12 ruststand. Na rast werd Holten sterker en ster ker. Met gevarieerd aanvalsspel en fraaie snelle breaks werd Groessen weggespeeld. Verdedi gend werden maar drie treffers toegestaan. Holten won uiteinde lijk verdiend met 11-21. Scores: Jessica Smit 9; Monique Plantinga 5; Judith Tiekink 4; Dörthe Ooijen, Bianca Smit en Jo- lien Bannink 1 Heren De heren van Holten verlieten ge frustreerd het veld in Duiven, na de eerste nederlaag tegen het tweede van de plaatselijke vereni ging. Holten startte als een speer tegen de gastheren. Via een 0-6 opening kwam Holten met 2-9 voor. Duiven versterkte zich met twee spelers uit het eerste team en kwam geleidelijk terug. Toch be hield Holten de voorsprong tot de rust (10-14). Na rust bleef Holten aan de goede kant van de score. Het slaagde er niet in een definitief gat te slaan. In de slotfase kreeg het daar van de rekening gepresenteerd. Met hulp van een inconsequent fluiten de scheidsrechter slaagde Duiven erin om met 20-19 voor te komen. In de slotfase stond Holten bijna voortdurende in ondertal waarvan Duiven goed gebruik maakte door met 23-21 te winnen. Scores: Thijs Jeurissen 8; Tristan Dorlas 6; Freddy Wolterink 3; Hans Mulder 2; Jan Henk Kamp huis, Andy de Jong 1 HOLTEN - De meiden van Mintonette moesten afgelopen vrijdag om 21.00 uur volleybal len in Albergen. De tegenstan der, WA MA1, stond onder aan in de competitie. Mintonet te verwachtte daarom een mak kelijke overwinning. Het pakte heel anders uit. De reden was dat WA alleen nog maar tegen de drie sterkste teams in de competitie had ge speeld. Het werd een erg span nende wedstrijd. Omdat Minto nette WA had onderschat kwam het team met 14-5 achter te staan. De Holtense meiden kwamen sterk terug en wonnen nog net met 25-23. In de tweede set ging het steeds gelijk op. Na 30 minu ten spelen won Mintonette ook deze set, op het nippertje, met 26- 24. De supporters zaten zenuw achtig te kijken. In de derde set speelde Mintonette heel sterk. Bekeken tactische balletjes van Myrthe de Vrijer, knalharde aan vallen van Anouk Bruggink en mooie passes van Milou van der Burgt zorgden voor een gemak kelijke setwinst 25-18. Om half elf begon de vierde set. De span ning en de vermoeidheid was groot bij beide jeugdteams. Tot 19-19 ging deze set gelijk op. Ma- riska Dommerholt viel goed aan op het midden waardoor WA op het eind van de set fouten maakte en met 25-22 verloor. Mintonette nam daardoor vijf punten mee naar Holten en staat in de compe titie na vier wedstrijden op een gedeelde derde plaats. De volgen de wedstrijd is zaterdag 22 okto ber, om kwart voor twee, in Los ser tegen Volley '68. HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 27 oktober een bijeenkomst in de Kande laar. De avond begint om 20.00 uur. Te gast zijn Marjan en Irene Tie- berink uit Hoge Hexel. Ze ko men vertellen over hun werk in Rwanda en de stichting Karibu. Aan het eind van de avond wordt er een collecte gehouden voor de weduwen van de volke renmoord. Belangstellenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. HOLTEN - Een 38-jarige au tomobiliste uit Holten reed vanuit de richting Holten over de Markeloseweg in haar woonplaats. Zij wilde de A 1 opdraaien maar zag daarbij een 43-jarige motor rijder uit Nijverdal, die uit de te genovergestelde richting kwam, over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg en de 43-jarige werd met onbe kend letsel door een ambulance overgebracht naar het zieken huis in Almelo waar hij op de af deling intensive care werd opge nomen. ESPELO - Filmclub ToDa BoKr houdt vrijdag 4 novem ber vanaf 20.00 uur een film avond. Ouderen zijn zaterdag 5 november om 13.45 uur wel kom. De avond staat geheel in het te ken van films en dia's. De mid dag krijgt ondersteuning van de Twentse Harmonica Club uit Enschede. Deze groep, die in 1998 ook al ee'ns te gast was, heeft een veel zijdig repertoire welke bestaat uit schoolliedjes, jaren zestig liedjes en meezingers uit bun dels en Twentse gedichten. De toegang is beide keren gratis. Dit is mede mogelijk gemaakt doordat het Trefpuntbestuur het gebouw gratis ter beschikking stelt en de School- en Volks feestcommissie een deel van de onkosten voor haar rekening neemt. HOLTEN - Maennergesang- verein Hasserode 1865 E.V. uit het Duitse Wernigerode (Harz) bezoekt 11,12 en 13 no vember Holten om medewer king te verlenen aan de koren avond die 11 november om 20.00 uur door het Holtens Mannenkoor wordt gehouden in de Kandelaar. Het Holtens Mannenkoor (HMK) heeft in 2001 een be zoek gebracht aan het stadje Wernigerode. Het koor uit Duitsland dat dit jaar het 140-jarig bestaan viert, brengt nu op uitnodiging van het HMK een tegenbezoek. Tevens zal de gemengde zang vereniging Zang en Vriend schap uit Geesteren (Gld) aan de korenavond deelnemen. Zoals de naam van dit koor al aangeeft, staat plezier in het zingen en vriendschap hoog in het vaandel. Met deze twee koren denkt het Holtens Mannenkoor een prima bezetting te hebben om de ko renavond tot een bijzonder ge slaagde avond te maken. MARKELO - IVN Markelo houdt zondag 30 oktober om 13.30 uur een fietstocht. De tocht start om 13.30 uur van af VVV Markelo, Goorseweg 1. De afstand van de fietstocht is ongeveer 25 kilometer en de snelheid bedraagt ongeveer 15 kilometer per uur. Voor meer informatie Herman Koetsier, telefoon 0548-362734. HOLTEN - Velen hebben de rode envelop van de belasting dienst in de bus gekregen. Weer veranderingen en je denkt, waar is dat nou goed voor. Hoe krijg ik het voor elkaar die pa pieren goed in te vullen. Problemen met het invullen voor het aanvragen van de zorgtoe- slag? De SWOH wil hiermee van dienst zijn. Bemiddeling gaat via kantoor van de SWOH. Aan melden kan vrijdag of maandag tussen 10.00 en 12.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4