'Is dit nieuw gemeentelijk beleid?1 f 'De kern van het probleem is de te drukke Dorpsstraat' Holtens Nieuwsblad KORTINGSPAS! Muzikale bloemstukken EURO'S VOORDEEL Twee bezwaarschriften ongegrond verklaard Kleinste meerderheid commissie akkoord met VSP Dronken mannen vallen klanten lastig TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN In dit nummer Expositie natuurschilders Lezing door Patty Harpenau Uitbreiding Müller Transport KOOP DE www.twentehogerop.nl Holtens Nieuwsblad Donderdag 20 oktober 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten heeft haar voor keursrecht gevestigd op een deel van industrieterrein Kol. Dat gebeurde in het kader van de Wet voorkeursrecht ge meenten. Door hiervan ge bruik te maken moeten grond eigenaren op De Kol eerst naar de gemeente als ze willen verkopen, zodat projectont wikkelaars geen kans hebben snel alle gronden op te kopen. ..Is dit nieuw gemeentelijk be leid?" wilde SGP-raadslid G. Kreijkes weten. „We hebben re denen gevonden om voor De Kol gebruik te maken van dit in strument. We maken van geval I tot geval een afweging", ant woordde burgemeester B. Koe lewijn. die aangaf de Wet voor keursrecht gemeenten een be langrijk instrument te vinden waar de gemeente als het zo uit kwam heel goed gebruik van kon maken: „Zeker als het onze doelstellingen dichterbij brengt." Doelstellingen voor De Kol heeft de gemeente: woning bouw, met onder andere betaal bare woningen voor de Holtena ren. Vandaar dat de gemeente zoveel mogelijk grond in eigen hand wil houden. Dat de ge meente voor De Kol overging tot dit besluit heeft volgens Koe- lewijn alles te maken met de ontwikkelingen van de woning bouw in Holten. Op de woning bouw in De Liezen heeft de ge meente weinig grip: die grond is in handen van projectontwikke laars. Koelewijn wil het liefst bij de woningbouw op De Kol geen projectontwikkelaars betrekken. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam stelde vast dat alle gemeen telijke pijlen nu op De Kol wor den gericht en vroeg of plan Lie zen nu na De Kol komt. Koele wijn ontkende dat. maar gaf aan dat de gemeente alleen zo snel mogelijk woningbouw in Holten wilde realiseren. „We verhezen De Liezen niet uit het oog. De gemeente wil wel stimuleren dat HOLTEN - Het loont beslist de moeite om een dezer da gen eens binnen te stappen bij Natuurdiorama op de Holterberg waarin de kelder een expositie wordt gehou den van een drietal natuur schilders. Eén daarvan is Tammo Lukkien. Velen zullen zich hem herin neren als de gymleraar van de scholengemeenschap. Maar dat is lang geleden en hij is nu wild- en natuurschilder en in middels heeft hij al heel wat exposities achter de rug, ook op grote schaal in het buiten land. Rust, stilte en mystiek. Dat is wat zijn werk uitstraalt. De volgende exposant is Ren- so Tamse, een nog jonge schilder die de natuur op voor treffelijke wijze neer weet te zetten. Vervolgens exposeert daar Ton Nederhoff, ook wild en natuurschilder die zich graag laat inspireren door on der meer Rien Poortvliet, Ro bert Bateman, Carl Brenders en Ray Harris Ching. De expositie is geopend tot en met 30 oktober. Openingstij den door de week en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. (foto: Johan Bolink) kxpo {center ma. t/m vrij.: 14 - 22 uur 6s+'ers en kind. tot 12 jr. 3,50 za. en zo.: 11 -18 uur kind. tot 6 jr. gratis U vindt het Expo Center aan de Ai (afrit 30). Tel.: (074) 255 95 59. www.huishoudhobbybeurs.nl HOLTEN - Twee bezwaarschriften tegen de vestiging van de Wet voorkeursrecht gemeenten op het plangebied Loker broek kwamen maandagavond tijdens de commissie Grond gebied aan de orde. Beide bezwaarschriften zijn behandeld door de Commissie bezwaarschriften Algemeen Juridische Zaken en deze commissie adviseerde de bezwaarschriften on gegrond/ niet ontvankelijk te verklaren. Het bezwaar van mevrouw Lammers-Baltes richtte zich volgens de commissie meer op de eventuele realisering van qen bedrijven ten ein dan tegen de vestiging van de Wet voorkeursrecht ge meenten. Het advies van de commissie is daarom het bezwaar ongegrond te verklaren. Landbouwbedrijf Veltkamp diende een bezwaarschrift in zonder de gronden van het bezwaar toe tc lichten. 'Ondanks herhaald verzoek heeft belanghebbenden dat alsnog niet gedaan. Het bezwaarschrift voldoet daarmee niet aan de door de wet ge stelde eisen', aldus de commissie, die adviseerde het bezwaar niet-ontvankelijk te verklaren. men daar ook verder komt." Het CDA schaarde zich achter het voorstel. „We willen zo snel mogelijk betaalbare woning bouw in Holten", benadrukte H. Kuipers. Ook Gemeentebelang ging mee. „De Wvg toepassen is niet de meest elegante oplos sing, maar in dit geval wel de meest adequate, althans als het uitpakt zoals u voor ogen hebt", aldus W. Veneklaas. De andere fracties gingen eveneens ak koord. Nu het besluit in het kader van de Wet voorkeursrecht gemeen ten genomen is betekent het dat de gemeente binnen twee jaar een structuurplan voor dit ge bied moet hebben vastgesteld. Is dat gebeurd, dan kan het voor keursrecht met drie jaar ver lengd worden en in die periode moet vervolgens het bestem mingsplan vastgesteld worden. Burgemeester Koelewijn en wethouder W. Stegeman hebben alle eigenaren van gebouwen op De Kol bezocht en uitgelegd waarom voor dat deel van De Kol dit besluit genomen is. DIJKERHOEK - Openbare basisschool Dijkerhoek hield afgelopen vrijdag haar jaarlijkse Floralia. Middelpunt vormden de bloem stukken rond het thema Muziek waar alle schoolkinderen aan gewerkt hadden. Daarnaast verzorgden leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht muziek in de diverse lokalen. De belangstelling tijdens de middag was al behoorlijk, maar 's avonds was het druk en erg ge zellig. De school kan dan ook terugkijken op een geslaagde Floralia met een grotere omzet dan vorig jaar. Ook dit jaar waren er weer inzendingen van bloemstukken door ouders. De door de publieksjury aangewezen winnaar werd Heieen ten Have. Het rodedraadspel rond het thema bleek niet gemakkelijk. Niet een deelnemer wist alle achttien antwoorden juist te geven. Na loting werd Ria Derks de winnares. De schooljeugd had als uitdaging suikerbietenzaad gekregen. Ruim dertig leerlingen wisten hun suikerbiet tot wasdom te brengen. Thys Luggenhorst werd met een biet van ruim negen kilo winnaar, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De zaal van het Holtens gemeentehuis was goed bezet, toch was op meer belangstellenden gerekend tij dens de behandeling van een deel van het Verkeersstruc- tuurpian Holten, dat maan dagavond aan de orde kwam tijdens de commissie Grondge bied. Het ging om het verkeer sluw maken van het centrum van Holten, de aanleg van het HJ Wansinktracé en het Zil verzandtracé, en om een on derzoek te doen naar de noor delijke rondweg. Na dertien insprekers, een pre sentatie van de uitslag van de WD-enquête en een lange dis cussie konden de koppen geteld worden. Het hele voorstel van het college werd aangenomen. Over het verkeersluw maken het centrum en de aanleg van het HJ Wansinktracé waren de fracties het wel eens. Over de aanleg van het Zilver zandtracé verschilden de fracties van mening. Uiteindelijk ging de commissie met de kleinst moge lijke meerderheid akkoord: CDA, ChrU en PvdA steunden het voorstel, VVD, SGP en GB waren tegen. De voorstemmers wilden wel van de wethouder maatregelen om de veiligheid van fietsers op de Stationsstraat te bewerkstelligen. Gemeentebe lang was tot ver in de discussie voor aanleg van het Zilver zandtracé, maar toen wethouder W. Stegeman duidelijk maakte dat de door Gemeentebelang ge wenste knip in de Waagwcg er niet zou komen, haakte GB af. Het onderwerp zal alsnog in de gemeenteraad ter discussie ge steld worden, want een verbol gen J. Kevelam (VVD) gaf aan daar een amendement te zullen indienen. Dertien insprekers gaven aan dat ze het om verschillende redenen niet eens waren met het voorstel. (foto: Johan Bolink) met name ten aanzien van de aanleg van het Zilverzandtracé. Maar ook bewoners van de In dustriestraat en Wansinkstraat lieten hun mening horen en vroe gen de commissie 'nee' te zeg gen tegen het Wansinktracé. De heer Metseniakers keerde zich uit landschappelijke overwegin gen tegen de aanleg van de noor delijke rondweg ten noorden van de spoorlijn. Dat was ook een van de overwegingen van bewo ners van complex Molenbelt om tegen die plannen te zijn. Raadslid G. Hulsman (ChrU) vroeg zich af of de aanleg van het Zilverzandtracé de aanleg van de noordelijke rondweg niet zou frustreren. Volgens wethou der W. Stegeman was dat niet het geval. „De kern van het pro bleem is de te drukke Dorps straat. We willen een verkeer sluw centrum, het verkeer moet een alternatief geboden worden en het Zilverzandtracé is er daar één van. Mochten we er in sla gen om van De Kol een woonge bied te maken, dan kan het Zil verzandtracé fungeren als ont- sluitingswcg voor dat deel van Holten." „Maar als er plannen liggen om De Kol om te turnen tot woonwijk, dan is het toch be ter om dan pas de infrastructuur voor die wijk te bepalen", stelde SGP-raadlid G. Kreijkes. „Of De Kol nu bestaat uit een bednjven terrein of uit een woonwijk, in beide gevallen is dit tracé func tioneel", antwoordde Stegeman. VVD-fractievoorzitter J. Keve lam keerde zich tegen het Zilver zandtracé. Hij wilde eerst de aanleg van de noordelijke rond weg, en maatregelen zoals het aanleggen van het HJ Wansinkt racé en het instellen van eenrich tingsverkeer in de Dorpsstraat. „Dan heb je het Zilverzandtracé niet nodig", stelde hij. Kevelam vond het onaanvaardbaar dat door aanleg van het Zilver zandtracé de Stationsstraat een veel drukkere straat zou worden met 10.000 verkeersbewegingen per etmaal. Kevelam wilde zo snel mogelijk de procedure op starten voor de aanleg van de noordelijke rondweg en het HJ Wansinktracé. Gemeentebelang-raadslid W. Veneklaas wilde geen doorgaand verkeer, bijvoorbeeld van Rijs- sen naar Deventer, op het Zilver zandtracé. „We delen de vrees voor frustratie van de noordelij ke rondweg als het Zilverzandtr acé aangelegd is. Gemeentebe lang wil een versnelde aanleg van de noordelijke rondweg en een afgeslankt Zilverzandtracé met een knip ter hoogte van de gemeentewerf." Stegeman gaf daarop aan dat die knip er niet zou komen, waarop GB tegen de aanleg van het Zilverzandtracé was. Stegeman zegde verder toe om voor fietsers en voetgangers op de Stationsstraat maatregelen te nemen die ook voor hen de weg veiliger maken. „Als we dit voorstel in de raadsvergadering aftikken, hebben we een histo risch besluit genomen." Of het echt wel 'aftikken' wordt is de vraag, nu de VVD al aangekon digd heeft om met een amende ment te komen. Pagina 3 Voor de tweede keer werd het Rondje Kultur(hus) ge houden. Het publick ver maakte zich opperbest. Pagina 4 Voor de vijftiende keer wist motorcrosser Erik Davids het predikaat Nederlands Kampioen binnen te slepen. Pagina 4 De voetbalwedstrijd tegen Harfsen was al bijna ten ein de toen Blauw Wit nog wist te scoren. Niet genoeg. HOLTEN - In het kader van de lezingencyclus Lezingen vanuit bezieling zal 28 oktober om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing door Patty Harpe nau worden gegeven met als onderwerp: De taal van won- derschap of een wereld van wonderen. Patty Harpenau vertelt verhalen over wonderen, de werking van energie, de groei van iedere per soonlijkheid naar emotionele volwassenheid. Ze beschrijft ontmoetingen uit haar eigen leven, over de alche mie van haar vader, over Deepak Chopra, over India en andere (levende en niet levende) Ieraren en meesters die ze heeft mogen ontmoeten. HOLTEN - Müller Transport uit Holten, specialist in inter nationale logistieke dienstver lening voor de levensmiddele nindustrie, neemt per 1 okto ber alle distributie-activiteiten in Nederland over van Uniq Nederland uit Losser. Uniq Nederland is de bekendste en grootste saladeproducent van Nederland (Johma Salades). Het betreft een forse uitbreiding van de reeds bestaande samen werking tussen Uniq Nederland en Müller Transport; de coma- king van Albert Heijn produc ten. Met deze samenwerking zetten de beide bedrijven een belangrij ke stap in de verdere vergroting van efficiency en optimalisatie in de logistieke keten. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarv an verzekerd. HOLTEN - Bij een restaurant aan de A 1 onder Holten viel dinsdag 18 oktober om 16.30 uur een dronken man klanten lastig. Twee mannen waren zwaar on der invloed van drank het restau rant binnengelopen. Daar vielen zij de klanten lastig. Nadat zij door het personeel naar buiten waren gewerkt, vielen zij buiten de klanten lastig. Een van de twee mannen zag kans weer bin nen te lopen. De man kon amper op zijn benen staan. De politie hield deze-man, een 43-jarige Litouwer aan wegens openbare dronkenschap. De tweede man wist te ontkomen. De verdachte is ter ontnuchte ring opgesloten. 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens i Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor j "°"e"s Nieuwblai op: het opgeven van een nieuwe abonnee j r' mevr Adres: Inzenden aan: Woonplaats: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692. j Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Scrvice-afdeline1 r, Bankrekening: Handtekening: i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0,95) imm

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1