Tolerant Vriesvers verkopen Zusjes Barvelink winnen 1ste prijs IpPDe mooiste collecties met een rijskaartje SCHUURMAN SCHOENEN zeker grote zaai is Albert Heijn gaat producten Wereldwinkel zoekt nieuwe bestuursleden wenselijk in Holten K Scouts praten met rest van wereld NBvP Dijkerhoek viert jubileum met Korhanen 49,95 EXTRA KORTINGEN Collecte 0Z0 i 697s Spaar met de klantenkaart voor De beste schoenenmerken in de moois t e winke Is SCHUURMAN-SCHOENEN. NL Donderdag 13 oktober 2005 gmwwT~Tir - i^-nrrp-rij-inr k *PIN II nuf HUai H06 f Vervolg van voorpagina) RIJSSEN - Amazing had ook opgetreden in de 'kuil' in De Waer- denborch. maar deze was te klein. Bovendien trad Amazing op met andere koren, maar nooit in Holten, want daar was geen moge lijkheid voor. HM V-voorzitter G. Voordes nodigde de commissieleden uit om eens een concert voor te bereiden in de sporthal, en dan met name het in richten van de hal voor hun tekening te nemen. Kortom, Voordes pleitte voor een grote zaal, een HOLTEN - De Overijs selse Zieken- en bejaar den Omroep gaat in de week van 17 tot en met 22 oktober collecteren. In totaal helpen ruim negentig collectanten in Holten. In een twintigtal regiona le verpleeg- en verzor gingshuizen worden zo de uitzendingen mogelijk gemaakt alsmede in het Twenteborg Ziekenhuis te Almelo en via enkele lokale radiostations. Vrij willigers van de OZO zetten zich in om met een plaatje en een praatje aandacht te besteden aan de zieke en/of oudere medemens. De OZO verzorgt radio uitzendingen in het Twenteborg Ziekenhuis, maar vooral in de verzor gingshuizen in de ge meente, waar de OZO- uitzendingen live te vol gen zijn in De Diessen- plas. In Holten zijn ook uitzendingen van de OZO via de kerktelefoon te beluisteren. Daarnaast komen een deel van de bewoners van alle 21 tehuizen eens per jaar bij elkaar voor een gezellige middag, en dat "gebeurt bij de Poppe in Markelo. Dit jaar op 19 november, met een aantal optredens van diverse artiesten uit de regio, die vaak belan geloos of voor een mini male vergoeding hun me dewerking verlenen. Voor een ieder die een kijkje wil nemen in de studio staan de deuren apen. Graag even bellen: 3548-612329. fatsoenlijke zaal in het hart van Holten. Me vrouw Zaal van het Mu ziek Onderwijs Centrum in Holten wilde dat de commissieleden eens na dachten over en een Parkgebouw zonder grote zaal. "Rijssen heeft een Parkgebouw. In Holten hebben we niets. We zouden graag verschil lende concerten organise ren. Een grote zaal is het hart van het Kulturhus, niet alleen voor het MOC, maar ook voor ko ren." Rector Van Minderhout van De Waerdenborch sprak zijn dank uit voor het onderdeel van het Kulturhus dat er al stond: de sporthal. "Maar ook de rest van de plannen is w enselijk en nodig, zeker ook de grote zaal", bena drukte hij. "De praktijk van alledag is dat we vastlopen met voorstel lingen of als we grotere groepen willen ontvan gen." Hij had het liefst gezien dat de grote zaal bij De Waerdenborch aangebouwd was, maar dat kwam de gemeente toen financieel niet goed uit. Maar een grote zaal als onderdeel van het Kulturhus, tussen ge bouw Irene en De Bosch kamp. kon ook voldoen. Van Minderhout deed een dringend beroep op de raadsleden: "Dit is een enorme kans. De mensen in Holten gaan er voor, de plannen liggen er. Smeed het ijzer als het heet is. Laat dit moment niet passeren. U kunt ge schiedenis schrijven!" HOLTEN - Bert Wans- ink van Wansink Albert Heijn en Nico Heijker van Tolerant Vriesvers slaan de handen ineen. Nico verkoopt verse diervoeding en Bert heeft daarvoor een schap ingeruimd in de supermarkt. Zaterdag 15 oktober staat Nico klanten persoonlijk te woord en geeft hij ge richt voedingsadvies. Ook kan men profite ren van een eenmalige kennismakingsaanbod. Tolerant Vriesvers heef teen nieuwe benadering van diervoeding gevon den: voeding zoals de na tuur het bedoeld heeft. "Waarom zou je voor verschillende honden- of kattensoorten ook ver schillend voedsel moeten hebben. En waarom moet een ou de hond of kat iets anders eten dan zijn jongere soortgenoot. Dat gebeurt in de natuur ook niet. Waar het om gaat is dat ze voeding krijgen die de natuurlijke processen niet verstoort," zegt Nico. Vanuit dat uitgangspunt ontwikkelde hij als dier- voedingsdeskundige To lerant Vriesvers diervoe ding. Niet omdat andere producten slecht zijn, maar omdat er in het voe dingspatroon van huis dieren iets ontbreekt: HOLTEN - Scouting Holten nemen met scouts van De Waer denborch en Sint Joris deel aan de jamboree on the air en jamboree on the internet. Dit wordt op 14, 15 en 16 oktober gehouden aan de Liezenvveg. Wereldwijd gaan in het weekend scouts met el kaar communiceren, 'on the air' met zendappara tuur, en 'on the internet' met de computer. Scouting de Waerden borch heeft dankzij een financiële bijdrage van het Rabo Projecten fonds dit jaar nieuw pionier hout kunnen aanschaffen. Met dit hout zal nu onder meer voor dit jota/ joti- weekend een zendmast van vijftien meter hoog gebouwd worden om zo dc jeugdige scouts we reldwijd contact te kun nen laten maken. Iedereen is dit weekend van harte welkom aan de Liezenweg 9, bij de St. Jorisborch. om mee te kijken, luisteren en pra ten. De jota/ joti wordt in de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 oktober om 24.00 uur geopend en duurt tot zondagmiddag 16 oktober 15.00 uur. HOLTEN - Na een -enlange staat dienst treden er aan het ïinde van dit jaar twee 1 jestuursleden af. De I drie leden van het be- .tuur die overblijven 'oeken dus nieuwe col- ega's. Ze kijken vooral jit naar jonge, enthou- .iaste mensen, die een )aar uurtjes in de naand over hebben. A ant nu de caravan op geknapt is en het imago )pgefrist, wil de We reldwinkel ook (raag verjongen. Jet bestuur van de We- eldwinkel zorgt er voor lat de vrijwilligers hun erkoopwerk in de cara- an kunnen doen. Dat wil :eggen dat ze vooral de >rganisatorische zaken van nog regelen en contacten on derhouden. De verschil lende taken zijn verdeeld over de vijf bestuursle den. Die taken zijn bijvoor beeld het bijhouden van de wekelijkse verkoop cijfers en de v oorraad, de inkoop regelen, pr en voorlichting, vrij willi- gersavonden organiseren, secretariaatswerk, rooster voor de verkoop en de chauffeurs opstellen, contact met de landelijke vereniging en de ge meente en samenwerken met Wereldwinkels in de regio. Het bestuur verga dert zo'n tien keer per jaar. Uiteraard kunnen de bestuursleden ook mee helpen in de verkoop. Met de nieuwe bestuurs leden zal gekeken wor den naar een nieuwe taakverdeling. Ook vrijwilligers voor de verkoop zijn welkom bij de Wereldwinkel. Ge middeld staat een vrijwil liger één keer per drie weken in de caravan. Sa men met twee anderen ben je die middag verant woordelijk voor de ver koop. Je regelt onderling wie wat doet. Ook vragen we je zo nu en dan om mee te gaan naar de groothandel om nieuwe artikelen in te ko pen. Wil je meer weten over het werken in de Wereld- w inkel? Vraag het aan ie mand bij dc caravan, op vrijdagmiddag op de markt. Of bel met Janny Verboom telefoon 0548- 363041. i lOLTEN - Op het terk bezette regiocon- ours te Balkbrug van aterdag 1 oktober be taalden de zusjes Bar- elink prima resultaten. Iritt Barvelink werd •erste in de dressuur ategorie D klasse B net haar pony Beuken- lofs Sundra. Beau Bar- elink werd met haar >ony Moonlight ook erste bij het klassiek pringen categorie E Jasse L. Ook Myrthe larvelink met haar po- ly Sillie K behaalde de erste prijs in het progressief springen ca tegorie C klasse Z -ZZ. De zusjes komen uit voor de ponyclub de Bergruite/tjes uit Hol ten. Ook Emmalie den Meijer wist de afgelopen tijd op meerdere prijzen beslag te leggen. In Den Nul Werd ze met Klarissa eerste in de M2 dressuur met 154 punten en tweede met King Kay in de Ml dressuur met 168 punten. Ulrike Oost- ervelt wist met Guranja F een eerste prijs te winnen in het progressief sprin gen klasse L en een twee de prijs in het L2 dres suur. Ook in Beerze en Hengelo GId. wist Em malie prijzen te bemach tigen. In Beerze werd ze met Klarissa eerste en tweede in de M2 dres suur. In Hengelo GId. werd ze met King Kay tweede met 156 punten en met Klarissa derde met 154 punten. Nikki Hulstein behaalde met Troublemaker een vierde prijs met springen in de klasse L in Wierden. bacteriën en enzymen die de natuurlijke darmflora in stand houden. Nico legt uit: "Bij de productie van droog- en of blikvoer wordt het voedsel verhit om de houdbaarheid te verhogen. Maar door die hogere temperatuur wor den de noodzakelijke bacteriën en enzymen ge dood. De wolf en de grote ka- tachtigen. die nauw aan onze huishond en -kat verwant zijn, kunnen hun voedsel in hun korte spijsverteringskanaal uit stekend verwerken, juist dankzij die bacteriën en enzymen. Vandaar dat het voor een gezonde voeding van een hond of kat noodzakelijk is om regelmatig voedsel te eten dat niet is verhit. Dus hebben we bij Tole rant gekozen voor vries- voor nHesverst Bert Wansink en Nico Heijker hebben de handen ineengeslagen. Nico is za terdag zelf aanwezig om uitleg te geven over zijn diervoeding, (foto: Sander Scheperman) vers. Net zo houdbaar maar zonder verlies van noodzakelijk voedings- informatie: www.tole- elementen." Voor meer rant.nl DIJKERHOEK NBvP Dijkerhoek be staat maandag 17 ok tober 55 jaar. Dit wordt op bescheiden wijze gevierd met de leden en hun echtgeno ten. Het Holtens man nenkoor De Hoolter Korhanen zal optreden en verhalenvertelster Ali Elmerink zal voor dragen uit eigen werk. De avond begint om 20.00 uur in Het Bonte Paard. Coby Joustra en Rogers Mutabi waren 20 sep tember de gastsprekers. Rogers komt uit Ugan da. Zij vertelden over de school die ze samen hebben opgericht voor de allerarmste kinderen uit de sloppenwijken van Kampala. Het unieke aan deze school is dat alles in Uganda geregeld wordt, zodat de school zich na verloop van tijd zelf standig kan redden. De website van de school is www.malukafounda- tion.com. Op 27 september was er een excursie naar muse um De Olde Tied. Daar was veel herkenbaars te zien en de uitleg van de familie Nikkels was heel duidelijk en interessant. De leden kwamen ogen en oren tekort, 's Mid dags werd het koffiemo lenmuseum en de cam ping 'Ideaal" bezocht. Ook hier was veel te zien. Onder meer 350 koffiemolens uit ver schillende landen, waar onder Canada. Samen met de afdelin gen Holten en Espelo vertrok er op 4 oktober een volle bus richting Staphorst. De Gemeen telijke Museum Boerde rij werd bezichtigd en na een rondrit door Rouw veen, Staphorst en IJ- horst was het tijd voor een Staphorster boeren koffietafel. Daarna ging het richting Dwingelo waar de fam. Rosink een melkveebe drijf heeft. Zij maken ook diverse soorten roomadvocaat. Na een diapresentatie konden de liefhebbers van deze lekkernij proeven. Rond 18.00 uur stopte de bus voor de deur van café Vosman. Op maandag 8 novem ber om 10.00 uur wordt in Het Bonte Paard de boerinnendag gehouden. Het thema is Boerin en baan, ga er maar aan staan. Hot lee, modieuse Western boot Kleur: bru Maten: 36-42 Bullboxer, stoere Western style boot Kleur: donkerbruin Maten: 37-42 Klassieke ho ieaeren laars Kleuren: bruin en zwart Maten: 36-42 Klassiek Rieker, elegant enkellaarsje In multi colour Maten: 36-42 enkellaarsje Lederen knielaars voor een laae prijs Kleur: zwart Maten: 36-43 Kleur: zwart Maten: 36-42 Rieker, comfortabel enkellaarsje Kleur: donkerbruin Esprit sportieve veterboot In diverse kleuren Maten: 36-42 Elegant lederen laarsje Kleuren: mokka en zwart Maten: 36-41 Maten: 36-41 Up to date sneaker In diverse kleurmixen Maten: 39-47 Trendy herensneaker Kleur: bruin Maten: 40-47 Halfhoge instapper Kleuren: bruin en zwart Maten: 40-48 Vraog ernaar aan de kassa U vindt Schuurman Schoenen in: Aalten: Bredevoorbestraalweg 10 Borculo: Murallplein 14/16 Bonte: Marktplein 19 Coevorden: Friesestraat 16b Colmschale: Flora 185-189 Dedemsvaort Julianaslraat 3a Denekamp: Eurowerlt 6 Doetinchem: Heezemtraat 41 Eibergen: De Brink 24 Enschede: De Klanderij 79 Enschede- Zuid: Wesselemering 11-13 Groningen: Vismarkt 41 Goor: Grotestraat 50 Haaksbergen: Spoorstraat 19 Hengelo: Chr. Langefeldstraat 48 Hoogeveen: Hoofdstraat 213 Oldenzaal: Bisschopstraat 2 Rijssen: Groleslraat 38 Westervoort: Dorpsplein 96 Winschoten: Langestraat 31 Winterswijk: Mislerslraat 70

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6